Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > 
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

WWF podpoří výrobce dobíjecích baterií v kampani za recyklaci

12. 7. 2006
Iva Nachtmannová [Ekolist] -


-foto- Světový fond na ochranu přírody (WWF) a největší evropský výrobce dobíjecích baterií, francouzská firma Uniross, uzavřeli koncem června tříletou dohodu. Jejich partnerství se soustředí na sběr a recyklace starých baterií a zvýhodnění dobíjecích Ni-MH (niklmetalhydridní) baterií a nabíječek. Smlouva má mít dopad na 40 zemí světa.

Součástí licenčního ujednání je, že Uniross vypustí na trh řadu dobíjecích baterií a nabíječek podpořených WWF. Výrobce se také zavazuje, že bude financovat několik ekologických iniciativ WWF, zejména v oblasti udržitelné spotřeby.

„Toto partnerství je spojeno se způsobem jednání, který naše společnost denně realizuje vývojem ´zelených´ výrobků a pokusy o zvýšení úrovně recyklace společně s evropskými asociacemi,“ říká Carole Courtin, komunikační manažer Unirossu a dodává, že jsou hrdí na spojení právě s WWF.

Firma Uniross, založena roku 1968 ve francouzském Lognes, vyrábí dobíjecí baterie a nabíječky pro masový trh. Dobíjecí Ni-MH (nikl-metalhydridové) baterie jsou určené pro běžné spotřebiče, tedy fotoaparáty, kamery nebo mobilní telefony. Firma však nabízí i přenosná energetická řešení pro průmyslový trh. Tři čtvrtiny tržeb Unirossu pocházejí ze zahraničních poboček v USA, Číně, Hong Kongu, Jižní Africe, Francii, Německu a Británii a z partnerské sítě.

Použití dobíjecích baterií významně redukuje jejich vliv na životní prostředí ve srovnání s bateriemi na jedno použití. Jedna dobíjecí baterie může v některých aplikacích nahradit až 1000 jednorázových. Její použití snižuje spotřebu surových materiálů i množství baterií, které je potřeba sebrat a zrecyklovat.

Další důležitou výhodou dobíjecích baterií je množství znovu použitelného materiálu, které obsahují. Představuje to 75 % v dobíjecí oproti 60 % v obyčejné baterii. „Existují jasné ekologické výhody používání a recyklace dobíjecích baterií,“ říká Graham Minton, šéf podnikového marketingu WWF.

„Naše partnerství s firmou Uniross nepřinese jen užitek pro ochranu životního prostředí, ale dává nám i příležitost spolupracovat se společností, která se zavázala k udržitelnému rozvoji a ekologicky bezchybné obchodní praxi,“ uzavírá Graham Minton z WWF International.

(Článek jsme převzali se svolením redakce on-line deníku EkoList po drátě. Ukázkový výtisk tištěné verze časopisu si můžete objednat zde.)

Iva Nachtmannová

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


-
-

Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz