Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Také vy si můžete střihnout BIO!

4. 7. 2006 - PRAHA [Hnutí Duha / Econnect]

-foto-
-foto-
Víkendy na ekofarmách, tříkilogramová biošunka, dárkový koš biopotravin nebo výtisky atraktivní BIOkuchařky jsou mezi cenami pro výherce soutěže Střihněte si BIO, kterou organizuje Hnutí Duha. Do slosování o hlavní ceny bude zařazen každý, kdo do 1. září pošle dvacet vystřižených obrázků s logem, takzvanou zelenou zebrou, kterým se označují biopotraviny. Spotřebitelé je najdou na každém výrobku, který pochází z ekologického zemědělství. Vítězové budou vyhlášeni na slavnostním večeru v Brně koncem září.

Kateřina Kotásková z Hnutí Duha řekla: „Soutěže se může zúčastnit úplně každý a na sbírání mají účastníci dva měsíce. Logo BIO najdete na každém obalu od biopotravin, ať je to jogurt, jáhly, čaj nebo brambory. Hlavní překážkou rozvoje trhu s biopotravinami u nás je slabá nabídka. Lidé by bio kupovali, ale v obchodech jej nenajdou, protože jej výrobci zatím nedodávají. Chybí hlavně základní potraviny, jako je chleba, máslo, sýry nebo ovoce a zelenina. Naše kampaň má tuto díru postupně uzavírat.“

Akce je součástí kampaně Hnutí Duha, která má prosadit lepší nabídku biopotravin z ekologického zemědělství v českých obchodech. V dubnu deset dní z města do města putoval informační stánek se čtyřmetrovou nafukovací krávou. V rámci programu Zemědělství připravilo Hnutí Duha akci, v níž občané žádali jednoho z největší českých výrobců pečiva o zavedení biochleba do svého sortimentu. Delta pekárny svým zákazníkům vyhověly a biochleba bude od 1. září v jejich prodeji. V časopise Sedmá Generace vyšla Analýza stavu českého biofarmaření včetně reportáží z ekofarem (viz související odkazy).

Ekologické zemědělství dodržuje přísná pravidla, mezi která patří nulová spotřeba většiny pesticidů a průmyslových hnojiv či slušná péče o zvířata, kterým se nesmí rutinně do krmiva přidávat antibiotika. Výrobci také nesmějí v potravinách používat chemická aditiva. Nositelé certifikátu, kteří podléhají státní kontrole, mohou své zboží označovat typickým logem BIO. Díky biozemědělství se vyšuje v zemědělské krajině bohatství zvířat a rostlin, přičemž druhová diverzita bývá větší často o několik desítek procent až několikanásobně. Několik studií dokonce ukázalo, že biopotraviny mají lepší chuťové vlastnosti než zboží z průmyslového zemědělství.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

5. 7. 2006
6. 7. 2006
AdresaK.D.

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz