Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Linka bezpečí: sedm milionů hovorů

9. 6. 2006 - PRAHA [Linka bezpečí / Econnect]

Strach z reakce rodičů, seznamování, vztahy s kamarády, problémy ve školním kolektivu, posmívání, přehnaná přísnost rodičů, rozchod, problémy v rodinné komunikaci. To jsou nejčastější důvody, proč se děti u nás obracejí na Linku bezpečí, anonymní telefonickou poradnu, která pomáhá už od roku 1994. Právě před týdnem Linka bezpečí přijala hovor s pořadovým číslem sedm milionů.

Sedmimilióntý hovor dětí přijala Linka bezpečí v pátek 2. června v 11 hodin a 31 minut. Linka s číslem 800 155 555 slouží všem českým dětem jako rádce a pomocník v nouzi nepřetržitě, čtyřiadvacet hodin denně. V současné době přijímá každý přibližně 1 400 hovorů od dětí - tedy cca dvaačtyřicet tisíc hovorů měsíčně. Ačkoliv je Linka bezpečí anonymní, je o každém z těchto hovorů uložen záznam do databáze Linky bezpečí, v závažných případech i s popisem události, s nímž se dítě na Linku bezpečí obrátilo.

Ve stejný den navštívil sdružení Linka bezpečí také komisař Evropské unie pro sociální záležitosti Vladimír Špidla. Eurokomisaře seznámil ředitel české Linky bezpečí Tomáš Květák, z pověření Mezinárodní asociace dětských linek důvěry v Amsterodamu, s peticí poslanců Evropského parlamentu. Ti se v petici obracejí na evropskou komisi se žádostí o zřízení jednotného trojmístného bezplatného čísla pro dětské linky důvěry ve všech členských zemích Evropské unie.

Pomoc dětem může být i jen prostřednictvím telefonu velmi účinná. "Na Linku bezpečí se můžeš obrátit s jakýmkoliv trápením, které ti leží na duši. Vždy ti budeme naslouchat. Na Lince bezpečí můžeš mluvit o svých problémech a pokud budeš chtít, můžeme spolu hledat řešení tvé situace. Když budeš potřebovat kontakty na různé odborné instituce (např. pedagogicko-psychologická poradna, azylový dům, krizové centrum apod.) v místě tvého bydliště či kdekoliv jinde, tak je rádi poskytneme. Pokud budeš potřebovat, můžeme zprostředkovat návštěvu sociální pracovnice. Na Linku bezpečí můžeš volat opakovaně. Při volání na Linku bezpečí můžeš zůstat v anonymitě," nabízí sdružení pomoc dětem.

Sdružení Linka bezpečí provozuje projekt Linka bezpečí 800 155 555 primárně určený dětem v těžkých životních situacích, projekt Linka vzkaz domů 800 111 113 zaměřený zejména pro děti na útěku z domova či ústavních zařízení, projekt Rodičovská linka 283 852 222 pomáhající řešit rodičům výchovné problémy a stále významnější projekt internetovou linku lb@linkabezpeci.cz korespondující s prací Linky bezpečí, ale prostřednictvím e-mailu.


-red-

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Související články

O Autorech

-red-

(Článek je redakčně upravenou tiskovou zprávou některé z nevládních organizací. Jméno organizace uvádíme v záhlaví zprávy.)

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz