Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nové možnosti primární prevence na internetu

9.6.2004
PRAHA [SANANIM]
Autor: Martina Richterová Těmínová

Od letošní jara je v provozu internetová stránka „Odrogach.cz“, která doposud nabízela zejména statické informace o primární prevenci především pro pedagogy a rodiče. Tuto unikátní stránku provozuje sdružení SANANIM , které se věnuje práci v oblasti prevence a léčby závislosti již čtrnáct let.

Ode dneška je však stránka „Odrogach.cz“ zásadně rozšířena a nabízí převratnou novinku - interaktivní výukový program pro školy zaměřený na primární prevenci. Celý program je k dispozici zdarma, protože provoz stránek je financován z podstatné části Ministerstvem školství. Základními kameny tohoto naprosto ojedinělého výukového programu, který navazuje akci „Internet do škol“, jsou informace pro pedagogy o provádění primární prevence, skupinové testy pro různé věkové kategorie a chat s odborníkem. K dispozici jsou ale také individuální testy například i pro rodiče.

Celý program funguje tak, že se pedagog zaregistruje na této internetové stránce, zažádá o skupinový test pro vybranou třídu (ten je možné také tzv. „ušít na míru“). Test vyplňují všichni žáci v počítači (samozřejmě připojenému k internetu) a po jeho dokončení obdrží komentované vyhodnocení. O tom, co vyplynulo z testu a dalším mohou děti spolu s pedagogem diskutovat s odborníkem na prevenci v rámci další části programu - diskuze s odborníkem. V průběhu realizace celého programu má tedy pedagog k dispozici veškeré informace, kontakty atd., ale také si může kdykoli vyžádat konzultaci s odborníkem.

Na „Odrogach.cz“ můžete navštívit také veřejná dikuzní fóra, a to jak pro pedagogy, tak i pro rodiče a „náctileté“, kde můžete diskutovat například o vašich zkušenostech s prováděním primární prevence v rodině i ve škole, ale i o mnoha dalších tématech vztahujících se k drogové problematice s ostatními pedagogy, rodiči nebo se můžete zeptat na názory dětí.

SANANIM (= SANitas ANIMae = zdraví duše) je největší a nejstarší nezisková organizace zaměřená na práci s drogově závislými. Tato organizace, jejímž generálním partnerem je Česká spořitelna, provozuje v současné době osm hlavních programů: CADAS (ambulatní detoxifikace), Terénní programy, Kontaktní centrum, Denní stacionář, Terapeutické komunity Karlov a Němčice, Doléčovací centrum a Drogové informační centrum. Kromě internetových stránek „Odrogach.cz“ provozuje SANANIM také Drogový informační server (www.sananimc.cz) a Drogovou poradnu (www.drogovaporadna.cz).

PaedDr. Martina Richterová Těmínová
Předsedkyně správní rady o.s. SANANIM

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz