Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Dárcovské esemesky můžete poslat dalším dvěma organizacím

1. 6. 2004 - PRAHA [Econnect]

Darovat finanční prostředky prostřednictvím mobilu je ode dneška možné v případě dalších dvou organizací: sdružení Pohoda a Nadace Euronisa. K tarifní ceně za SMS zprávu odeslanou ve prospěch některé z nich se připočítává částka 30 korun, z toho 27 získává organizace. Počet projektů, které lze podpořit takzvanou "dárcovskou esemeskou", se tak rozrostl na šest: minulý měsíc byly do projektu dárcovských SMS zařazeny Akce Cihla, Amnesty International, Poradna pro uprchlíky a sbírka Světluška.

Do konce kalendářního roku je možné – stejně jako v případě organizací zapojených do projektu už o měsíc dříve – Pohodě a Nadaci Euronisa zaslat speciální SMS ve tvaru DMS POHODA nebo DMS EURONISA na číslo 87777. Pro dárce je takový způsob jednoduchý a přitom průhledný: stačí poslat krátkou esemesku a pak už třeba jen sledovat stav sbírky na transparentním účtu. Každá organizace, která se do projektu dárcovských SMS zapojí, musí dodržovat jasné podmínky – informovat o průběhu svého projektu a použití získaných prostředků na svých webových stránkách i stránkách projektu dárcovských SMS.

Sdružení Pohoda, jež je ode dneška jedním z příjemců darů, usiluje o zkvalitnění života lidí s postižením. "Každý člověk s mentálním postižením potřebuje jinou pomoc a má právo si ji vybrat. Tato pomoc musí maximálně posilovat jeho vlastní soběstačnost a respektovat lidskou důstojnost," uvádí sdružení. Proto je jeho cílem poskytování takových služeb, které dospělým lidem s postižením umožní normální život v běžném prostředí, maximálně posilují jejich soběstačnost a vlastní kompetence a respektují jejich osobnost, názory a individuální potřeby. Dárcovské SMS zaslané na konto Pohody pomůžou financovat rekonstrukci, vybavení a provoz nového chráněného bydlení i denní aktivity a pracovní rehabilitaci jeho obyvatel. Chráněné bydlení má nabídnout šanci žít "normální život" šesti lidem s lehčím i těžším stupněm mentálního i kombinovaného postižení.

Projekt "Pozvedněte slabé" křesťanské Nadace Euronisa, na který lidé prostřednictvím svých mobilů také mohou přispět, slibuje pomoci týraným, zneužívaným a zanedbaným dětem, tělesně či mentálně postiženým lidem nebo starým a opuštěným lidem. Nadace sama usiluje o podporu činnosti organizací, které usilují o řešení závažných společenských problémů – v sociální, kulturní a vzdělávací oblasti a to na území české části Euroregionu Nisa (Liberecký kraj a oblast Šluknovského výběžku).

 

Kam je možné směřovat svou dárcovskou esemesku:

 • Pohoda
  sms s textem DMS POHODA na číslo 87777 (probíhá od 1. 6. do 31. 12. 2004)
 • Pozvedněte slabé
  sms s textem DMS EURONISA na číslo 87777 (probíhá od 1. 6. do 31. 12. 2004)
 • Akce Cihla
  sms s textem DMS CIHLA na číslo 87777 (probíhá od 1. 5. do 31. 12. 2004)
 • Amnesty International
  sms s textem DMS AMNESTY na číslo 87777 (probíhá od 1. 5. do 31. 12. 2004)
 • Poradna pro uprchlíky
  sms s textem DMS UPRCHLICI na číslo 87777 (probíhá od 1. 5. do 31. 12. 2004)
 • Světluška
  sms s textem DMS SVETLUSKA na číslo 87777 (probíhá od 1. 5. do 31. 12. 2004)


Jana Sobotková

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

3. 6. 2004

O Autorech

Jana Sobotková

Autorka je redaktorkou Econnectu pro lidská práva, sociální oblast a gender.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz