Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > komentáře
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Boj proti terorismu a hrozba omezování občanských svobod budou tématy kulatého stolu Nadace Forum 2000

20. 4. 2004 - Barbora Holková, Nadace Forum 2000

Disponuje mezinárodní komunita skutečně efektivní strategií pro prevenci terorismu a boj proti němu? Ohrožují nedávné a budoucí změny za účelem posílení bezpečnosti základní občanské svobody? Nad těmito a dalšími otázkami se zamyslí hosté kulatého stolu „Demokracie a bezpečnost“, pořádaného Nadací Forum 2000 ve čtvrtek 22. dubna 2004 od 10:30 v Rytířském sále Senátu České republiky. Účastníky diskuse budou senátor Josef Jařab, bývalá česká velvyslankyně v Kuvajtu Jana Hybášková, španělský velvyslanec v Praze Santiago Cabanas, šéfredaktor United Press International Martin Walker, šéf zvláštní skupiny Kongresu USA pro otázky terorismu a nekonvenční války Yossef Bodansky a bývalý vysoký český diplomat Alexandr Vondra.

Účastníci debaty moderované Alexandrem Vondrou se zamyslí nad aktuální světovou bezpečnostní situaci po útocích v New Yorku a Madridu a válkách v Afghánistánu a Iráku. Budou diskutovat o strategiích boje proti terorismu, o možnostech prevence terorismu a o rozdílných přístupech v Evropě a v USA. Další otázkou bude hrozba takzvaného syndromu Velkého bratra, který mnozí vidí ve zvýšených snahách jednotlivých vlád sledovat cizí i vlastní občany. Účastníci budou hledat odpověď na to, jakou cenu v omezení svobody pohybu, projevu či vyznání je mezinárodní komunita ochotna zaplatit v zájmu zajištění své fyzické bezpečnosti. „Je třeba zvážit, kde a jak investovat úsilí a finanční prostředky tak, aby bylo v boji proti terorismu dosaženo dlouhodobého pozitivního efektu,“ dodává ředitel nadace Forum 2000 Oldřich Černý.

Kulatý stůl „Demokracie a bezpečnost“ pořádá Nadace Forum 2000 ve spolupráci s Prague Society for International Cooperation, Program for Atlantic Security Studies (PASS) a Senátem České republiky. Pro další informace se, prosím, obracejte na sekretariát Nadace Forum 2000, telefonní číslo +420-224 310 991 nebo email media@forum2000.cz.

Nadace Forum 2000 byla založena v roce 1997 z podnětu Václava Havla, pod jehož záštitou působí i nadále. Forum 2000 každoročně na podzim organizuje v Praze mezinárodní konference zabývající se problémy a výzvami současného světa. Letošní konference na téma „Občanská společnost a globalizace“ proběhne ve dnech 17.-19. října 2004. Vedle velkých podzimních setkání pořádá Nadace v průběhu roku i menší diskuse a kulaté stoly k mezinárodní problematice. Kromě kulatého stolu „Demokracie a bezpečnost“ pořádá letos Forum 2000 veletrh neziskových organizací „NGO Market“ (21.dubna), kulatý stůl „Irské zkušenosti po vstupu do Evropských společenství/Evropské unie“ (18.května), „Mezinárodní konferenci Studentského Fora 2000“ (listopad) a již tradiční „Mezináboženské setkání“ (1.prosince).

Nadace Forum 2000
Jelení 15
118 00 Praha 1 – Hrad
Česká republika
tel.: +420 224 310 991
www.forum2000.cz

DISKUSE - KOMENTÁŘE:

Související články

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz