Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Portál občanského sektoru Econnect zveřejňuje novou sekci věnovanou zpravodajství ze světa

6.4.2004
Praha [Econnect]
Autor: Karel Novotny

Anglicky hovořící zájemci o zpravodajství z občanského sektoru naleznou od začátku dubna na stránkách Econnectu novou oblast, obsahující zprávy o zajímavých projektech neziskových organizací v zahraničí. Vedle hlavního zpravodajství, komentářů a tiskových zpráv se zprávy ze světa stanou jednou ze čtyř hlavních zpravodajských oblastí portálu.

Zdrojem anglických zpráv na stránkách Econnectu jsou organizace sdružené v Asociaci pro progresivní komunikaci APC (Association for Progressive Communications), jejímž členem je také Econnect. Zprávy tematicky pokrývají podobné oblasti, kterým se na svých stránkách Econnect dlouhodobě věnuje, tj. problematiku životního prostředí, ochrany lidských práv, sociální problematiku apod. V zahraničním zpravodajství je však větší podíl zpráv, týkajících se strategického využívání internetových technologií v práci neziskových organizací.

Jak uvádí redaktor Karel Novotný, Econnect byl ke zveřejnění nové oblasti motivován dvěmi důvody: “Redakce považuje zaměření zpráv za aktuální i pro českého čtenáře, protože jde většinou o problematiku s globálními souvislostmi a dopady, jak tomu bývá například v případech porušování lidských práv, ničení životního prostředí apod. Econnect chce zároveň využít svého přístupu k poměrně nezvyklým zdrojům informací z tématických oblastí, jimž se dlouhodobě věnuje.” Řada z organizací sdružených v APC působí v zemích se značně odlišnou historickou zkušeností, ať už jde o problematiku lidských práv, sociální problémy, emancipační snahy menšin apod. Podle Karla Novotného mohou proto zprávy o úspěšných projektech rozvíjených neziskovými organizacemi v těchto zemích poskytnout českým NNO zajímavé podněty pro místní aktivity.

S organizacemi sdruženými v asociaci APC Econnect spolupracuje již více než 10 let. Cíle sdružení jsou vyjádřeny jeho mottem Internet & ICT for Social Justice and Development (Internetové technologie pro sociální spravedlnost a rozvoj) a jeho členy jsou neziskové organizace, zaměřující se na podporu efektivního využívání moderních technologií NNO.

Nově zveřejňovaná oblast zpravodajství je přístupná z hlavní stránky portálu Econnect: http://zpravodajstvi.ecn.cz.

Podrobnější informace k projektu podá Karel Novotný na tel. 224 311 780, nebo na e-mailové adrese karel_novotny@ecn.cz.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz