Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Životní prostředí Krušnohoří na Internetu

16.3.2004
MOST [Ekologické centrum Most pro Krušhohoří]
Autor: Ing. Soňa Hykyšová

Internetové stránky Ekologického centra Most zaznamenávají od počátku fungování stále vzrůstající návštěvnost. O tom, že existují stránky, kde se lze hodně dozvědět o životním prostředí na Mostecku, však stále mnoho Mostečanů neví. Březnový měsíc Internetu je vhodnou příležitostí jak na ekologii na Internetu upozornit.

Hlavním cílem Ekologického centra Most (ECM) je poskytovat veškeré informace tzv. aktivní formou, tedy takovým způsobem, aby byly ve srozumitelné podobě přístupné pro všechny skupiny. Zásadním prostředkem aktivního šíření informací je právě Internet.

Veškeré informace, které ECM zpracovává jsou dostupné na internetových stránkách www.ecmost.cz. Klíčové informace jsou přístupné také v anglické a německé verzi.

V průměru se v loňském roce podívalo na stránky Centra denně 54 uživatelů Internetu, přičemž v poslední čtvrtině roku to bylo již 69 uživatelů denně. V pořadí návštěvnosti se tak stránky ECM řadí na stejnou úroveň jako např. internetové stránky Dětí Země nebo Českého svazu ochránců přírody, tedy organizací s celostátní působností.

Na stránkách je možné najít nejen informace o aktuální imisní situaci na Mostecku, Chomutovsku a Teplicku, ale také informace o vodě, odpadech, legislativě. Najdete zde úplné znění obecních vyhlášek týkajících se životního prostředí, články o ekologii z Deníku Mostecka, praktického průvodce otázkami komunální ochrany životního prostředí a internetovou verzi Katalogu životního prostředí Mostecka, který ECM vydalo na CD nosičích. ECM provozuje také knihovnu a videotéku zaměřenou na životní prostředí, přehled všech titulů je rovněž zveřejněn na internetových stránkách. Navíc je takto možné zakoupit některé z publikací přímo prostřednictvím internetu.

V rámci tohoto způsobu publikování informací se ECM snaží také o zpětnou vazbu, což dobře splňují elektronické zpravodaje rozesílané zájemcům na e-mailové adresy, tématické ankety, on-line formuláře pro podání stížností na pachovou zátěž nebo připomínek k Plánu odpadového hospodářství Ústeckého kraje. E-zpravodaj nabízí ve stručné a přehledné podobě ekozpravodajství, informace o imisní situaci, dotazy na Zelený telefon a tzv. ekospotřebitelské dotazy včetně odpovědí, tipy na zajímavé akce a knihy, aktuální uzávěrky grantů, ankety, terminologický slovník a odkazy vztahující se k aktuálnímu ekologickému tématu.

ECM je otevřené veřejnosti a snaží se o to, aby se to projevilo také na internetových stránkách. Kdokoli má možnost zaslat jakékoliv informace týkající se životního prostředí Mostecka, Chomutovska nebo Teplicka, ať už jde o fotografie, hlášení, náměty apod. V nejbližší době se na stránkách ECM objeví také sekce pro děti, kde najdou spoustu rad, tipů, návodů a soutěží.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz