Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

První rok existence portálu Evropská brána pro české nevládní organizace

11.2.2004
PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Autor: David Stulík

95 tisíc shlédnutých stránek, takřka 35 tisíc návštěvníků, v průměr 170 návštěvníků denně, 700 přihlášených uživatelů – taková je roční bilance internetového portálu Evropská brána (www.ngo-eu.cz), který od února 2003 provozuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS).

Hlavním cílem portálu je informovat a připravit české nestátní organizace na vstup do Evropské unie. Stránky proto informují o aktuálním dění jak v EU (otázky evropské ústavy, budoucnost Strukturálních fondů), tak doma v ČR (příprava na čerpání evropských fondů).

„Mezi nejoblíbenější rubriky na Evropské bráně patří „Finanční možnosti EU“, říká David Stulík z NROS, manažer Evropské brány. „V této rubrice pravidelně informujeme o vypsaných grantech EU a výzvách k předkládání projektů takřka ve všech oblastech činnosti nestátních organizací“. Další populární rubrikou je „Burza“, jejímž prostřednictvím je možné vyhledávat partnery pro projekty, nabízet vlastní služby. Evropská brána nabízí i odkazy na vybrané sítě evropských nestátních organizací, dokumenty týkající se občanské společnosti a evropské integrace a v neposlední řadě i příklady úspěšných projektů.

Během prvního roku činnosti stránek se je naučila využívat nejen řada zahraničních partnerů, ale i česká veřejná správa, která jejich prostřednictvím oslovovala nestátní sektor a nabízela například možnost vyjadřovat se k oficiálním dokumentům nebo navrhovat vlastní kandidáty do monitorovacích výborů pro Strukturální fondy.

„Původní záměr vytvoření tohoto portálu – informovat český nestátní sektor o dění kolem evropské integrace a fungovat jako pomyslná vstupní brána do této problematiky - se podařilo naplnit. Rostoucí počet spolupracujících organizací, uživatelů i kladných ohlasů napovídají, že se nám podařilo zaplnit mezeru v nabídce informačních služeb pro nestátní sektor“, shrnuje dosavadní působení Evropské brány David Stulík.

Stránky www.ngo-eu.cz jsou součástí rozsáhlého tříletého projektu příprav českých nestátních organizací na vstup do EU, který NROS realizuje s finanční pomocí programu CEE Trust spravovaném v ČR Nadací VIA a z programu Evropské unie PHARE 2001.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz