Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Děti se hlásí na Junior Internet

22.1.2004
Praha [BMI sdružení]
Autor: Jaroslav Winter

Již z 25 knihoven se přihlásili dětští čtenáři do soutěže Webík o nejlepší webové stránky dětského oddělení knihovny, která je jednou z nominačních soutěží pro účast na konferenci Junior Internet. Konference se uskuteční v rámci projektu Březen – měsíc Internetu v sobotu 20. března v pražském Klubu Lávka a děti a mladí internetoví tvůrci se na ni mohou nominovat také díky účasti v soutěži Junior Web, Junior Project nebo Junior Text, jejichž uzávěrka je 29. února. Podrobnosti o všech nominačních soutěžích i konferenci, nad níž převzal záštitu ministr informatiky Vladimír Mlynář, najdou na www.juniorinternet.cz.

Konferenci Junior Internet vymyslely samy děti a dětský internetový časopis eZavináč (www.ezavinac.cz) ji spolu s BMI sdružením (www.brezen.cz) poprvé zorganizoval v roce 2000. Řadě účastníků pomohla účast na konferenci v jejich dalším rozvoji. Například Katka Opočenská z Nové Paky po úspěchu v roce 2000 s povídkou o budoucnosti Internetu začala psát nejdříve do několika studentských internetových deníků, později pro herní server Gamez.cz a profesionální projekt Tiscali Games, nyní intenzivně spolupracuje s Českou televizí na přípravě herního pořadu Game Page.

Marek Blahuš ve svých 14 letech představil na Junior Internetu první český WAP vyhledávač CeskyWAP.cz, který nedávno úspěšně prodal komerční firmě. Jan Řežáb vloni jako 15letý předvedl na konferenci čerstvou novinku - portál pro mobilní zábavu Redboss.cz. O rok později spolupracuje s mobilními operátory, jako první začal prodávat mobilní Java hry ze zahraničí českým uživatelům, společně s týmem programátorů řídí vývoj několika Java her pro mobilní telefony a z portálu Redboss.cz se stalo oblíbené místo mobilní zábavy.

Letos bude konference rozšířena také o účastníky ze Slovenska. Její propagace se ujalo bratislavské vydavatelství Perfekt a hlavním mediálním partnerem na Slovensku je časopis pro děti Fifík. Mediálními partnery konference jsou dále Česká škola, Moje 1. noviny, Škola online, Rádio Domino, Dětská tisková agentura a VTM Science. Konferenci přislíbily podpořit cenami pro vítěze a do tomboly společnosti Computer Press, DTP Studio, Microsoft, LangSoft a další.

Účastníci se mohou dostat na konferenci pouze díky zapojení do některé z nominačních soutěží. JuniorText představuje soutěž o nejlepší slohovou práci na téma Internetu a je pro děti do 14 let, stejně jako soutěž JuniorWeb, do které se mohou děti hlásit se svými webovými stránkami. Webík se jmenuje soutěž o nejlepší webové stránky dětských oddělení knihoven. Pro tvůrce do 18 let je určena soutěž JuniorProject, do které lze přihlásit rozsáhlejší webové stránky a internetové projekty. Úspěšní účastníci soutěží budou pozváni na konferenci a vítězové jednotlivých kategorií na ní budou moci prezentovat svoje práce.

V rámci programu budou představeny také některé internetové projekty pro uživatele se zdravotním postižením, svoje stránky přiblíží například nevidomá školačka Katka Svobodová.

Pátý ročník projektu Junior Internet (www.juniorinternet.cz) se uskutečňuje s podporou Evropské unie. Obsah tohoto projektu nemusí vyjadřovat stanovisko Evropské unie či Národní agentury ani nezakládá odpovědnost z její strany.

Junior Internet je jednou z hlavních akcí 7. ročníku projektu Březen – měsíc Internetu. Hlavními partnery BMI 2004 jsou Česká pošta, DIGI TRADE a Stavební spořitelna České spořitelny, mediálními partnery Český rozhlas, ČTK, portál Atlas, deník Právo, vydavatelství Bertelsmann Springer ČR a Vogel Burda Communications, odborným partnerem ICZ, záštitu poskytl primátor hlavního města Prahy Pavel Bém. Podrobnosti o BMI 2004 jsou na www.brezen.cz.DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz