Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Štít spotřebitele už i v digitální formě

17.10.2003
PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Autor: Ivana Picková, tel: 604 956 114

V digitální podobě, zatím však pouze pro zrakově postižené čtenáře, je od října 2003 dostupný čtvrtletník Štít spotřebitele, kterým Sdružení obrany spotřebitelů České republiky informuje veřejnost o aktuálních tématech a problémech trhu.

Knihovna digitálních dokumentů, která je dostupná na internetové adrese http://knihovna.braillnet.cz díky pracovišti digitalizace a technické podpory Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých ČR (SONS), nyní Štít spotřebitele zpřístupňuje všem zaregistrovaným zájemcům.

„Zaregistrovat se může každý občan ČR s trvalým pobytem na jejím území, starší patnácti let, který je držitelem průkazu ZTP/P, vydaného v ČR z důvodu těžkého zrakového postižení. Základním předpokladem je ovšem rovněž přístup na internet,“ vysvětluje Ing. Lidmila Pavlovská z oddělení digitalizace a technické podpory SONS (http://www.sons.cz/digitech).

Knihovna, která má v současné době již několik set čtenářů s celkem více než 10 000 uživatelskými přístupy, zpřístupňuje pomocí speciálního systému tištěné knihy, časopisy a texty zrakově postižených. Čtenářům předkládá ke stažení digitální dokumenty v tzv. prostém textu. Systém je v souladu s autorským zákonem (§ 37 odst. 2c zák. č. 121/2000 Sb.).

Štít spotřebitele se díky smlouvě mezi Sdružením obrany spotřebitelů České republiky (SOS) a Sjednocenou organizací nevidomých a slabozrakých ČR stal již jedenačtyřicátým periodikem, zpřístupněným v knihovně touto formou.

„Vítáme možnost zpřístupnit náš časopis spotřebitelům se zrakovým handicapem a přáli bychom si, aby jim účinně pomáhal hájit jejich spotřebitelská práva a oprávněné zájmy. Velmi dobře chápeme, jak se při nákupu zboží či služeb musí cítit, když tisícům spotřebitelů, kteří se ročně obracejí na poradny SOS, nestačí všechny jejich zdravé smysly, aby své právo a oprávněný zájem uhájili,“ zdůrazňuje František Lobovský, předseda Republikového výboru Sdružení obrany spotřebitelů České republiky.

Čtvrtletník Štít spotřebitele je samozřejmě distribuován rovněž v tištěné podobě prostřednictvím Spotřebitelských informačních center SOS v ceně 15 Kč za jednotlivé číslo. Celoroční předplatné činí 60 Kč a lze je sjednat na adrese SOS, Rytířská 10, 110 00 Praha 1. Bližší informace lze získat na e-mailu: sos@spotrebitele.info, nebo na poradenské lince SOS po telefonu 900 96 90 91 (za dotovanou cenu 6 Kč/min).


Kontakt:

Sdružení obrany spotřebitelů České republiky
tel.: 224 239 940, fax: 224 239 941
www.spotrebitele.info
sos@spotrebitele.info

Ivana Picková, pickova@spotrebitele.info, 604 956 114
František Lobovský, předseda Republikového výboru, lobovsky@spotrebitele.info, 603 248 266Sdružení obrany spotřebitelů České republiky, založené v roce 1993, je nezávislé a neziskové občanské sdružení hájící zájmy spotřebitelů. Provozuje svá Spotřebitelská informační centra v osmi krajích ČR, vydává elektronický časopis Svět spotřebitelů (www.spotrebitele.info) i tištěný časopis Štít spotřebitele a realizuje řadu dalších aktivit, zaměřených na zlepšení postavení spotřebitelů. Je členem evropské spotřebitelské organizace BEUC i celosvětové Consumers International. Od září 2003 je signatářem Etického kodexu občanských spotřebitelských organizací; rejstřík signatářů je přístupný na adrese kodex.spotrebitele.info.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz