Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Portál Helpnet.cz soustředil informace o zdravotním postižení

29.9.2003
Praha [BMI sdružení]
Autor: Jaroslav Winter

První čtyři týdny zkušebního provozu má za sebou nový portál Helpnet.cz (www.helpnet.cz). Díky grantu společnosti CZ.NIC a sponzorské podpoře společnosti Oracle Czech jej vytvořilo BMI sdružení ve spolupráci s řadou partnerů.

O problematice zdravotního postižení lze nalézt na Internetu poměrně velké množství informací, ale až donedávna to vyžadovalo hodně času. Nový portál Helpnet.cz pro osoby se specifickými potřebami vyhledávání podstatně ulehčuje. Jeho cílem je soustředit na jednom místě v přehledném členění anotace s odkazy na zásadní informace a informační zdroje nacházející se na Internetu, které se týkají konkrétního druhu zdravotního postižení. Kromě toho přináší portál zásluhou společnosti Anopress IT denní aktuální zpravodajství, které zachycuje vše podstatné, co se objevilo na téma osob se specifickými potřebami v tuzemských médiích.

Odkazy jsou na portálu tříděny podle základních skupin postižení – zrakové, sluchové, mentální, tělesné postižení, vnitřní nemoci, duševní zdraví. Uvnitř těchto kategorií se člení do jemnějších podrubrik, kterých je již více než 600 a ještě stále přibývají. Další rubriky představují průřezové kategorie, jako například Legislativa, Kompenzační pomůcky, Zaměstnávání zdravotně postižených, Vzdělávání a integrace do společnosti, Bez bariér, Pro rodiče dětí se zdravotním postižením, Kalendář akcí, Diskusní fóra.

Publikační systém portálu vytvořilo sdružení Alfa Human Service, které navrhlo portál tak, aby byl dobře přístupný i uživatelům s různým druhem zdravotního postižení. V minulých dnech ukončila Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých testování portálu a udělila mu certifikát Blind Friendly Web. V další fázi by portál měl vyhovět i zbývajícím požadavkům standardů WAI.

Portál vznikl z iniciativy Asociace informačních systémů pro osoby se specifickými potřebami (AISO). Jeho partnery starajícími se o určitou obsahovou část jsou Alfabet.cz, Bez bariér.cz, Centrum pro rozvoj péče o duševní zdraví, Dobromysl.cz, Homo Humanus.cz, Infoposel.cz, InternetPoradna.cz, Křižovatka.cz, Neslyšící.cz, Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých. Serverhosting pro zkušební období poskytla společnost Datac.BMI sdružení je neziskové sdružení fyzických i právnických osob, jehož posláním je podpora rozvoje internetu jako globálního komunikačního prostředku, charakteristického pro informační společnost. Jeho projekt Měsíc internetu 2000 se umístil ve finále soutěže Stockholm Challenge Award, které se zúčastnilo 612 projektů z 80 zemí.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz