Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Multikulturní centrum Praha spustilo české internetové stránky www.migraceonline.cz

26.6.2003
PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Autor: Hana Kabeleová , tel: 224 872 124

Multikulturní centrum Praha představilo první české internetové stránky věnující se mezinárodní migraci. Stránky www.migraceonline.cz nabízí studie, odborné i populární články o migraci, přehled nejdůležitější legislativy zabývající se migrací u nás, v Evropě a ve světě nebo kalendář akcí.

„Stránky migraceonline.cz jsou určeny všem, kteří se o migraci zajímají, ať už z profesního zájmu nebo ze zvědavosti. Výhodou stránek je, že šetří čas svých uživatelů. Nabízejí totiž informace o mezinárodní migraci v ČR a ve světě již utříděné a přehledně zpracované,“ říká koordinátorka projektu migraceonline.cz Hana Kabeleová z Multikulturního centra Praha.

Na stránkách www.migraceonline.cz najdou uživatelé články, studie, legislativu, projekty organizací, literaturu, novinky, kalendář akcí nebo adresář kontaktů.

Výběr světové a české legislativy z oblasti migrace a souvisejících témat je opatřen českou anotací. Anotace je napsaná jednoduchým jazykem tak, aby byla srozumitelná i lidem bez právnického vzdělání. Pracovníci z terénu najdou na stránkách migraceonline.cz utříděné studie a odborné články, opět vše včetně krátkých anotací. Na poslední vývoj v oblasti příprav zákonů či koncepcí u nás a v Evropě upozorňují novinky, na stránkách migraceonline.cz se pravidelně objevují informace o možnostech spolupráce, dále seznam literatury, která je dostupná v českých veřejných knihovnách a která se zabývá migrací a příbuznými tématy. Významnou součásti stránek migraceonline.cz bude v plné verzi také Adresář kontaktů – seznam lidí věnujících se migraci v nevládních organizacích, ve výzkumu a na akademické půdě nebo ve státní správě.

Internetové stránky www.migraceonline.cz jsou součástí programu Migrace, který podporuje Open Society Fund. Program realizují tři organizace: Multikulturní centrum Praha (stránky migraceonline.cz), Člověk v tísni - Společnost při ČT (medializace migrace) a Poradna pro občanství, občanská a lidská práva (komparativní právní studie).

Kontakt:
Multikulturní centrum Praha, Na Poříčí 12 (Palác YMCA), 115 30 Praha 1
Koordinátoři projektu: Hana Kabeleová (mise@mkc.cz), Jan Černík (migrace@mkc.cz) telefon: 224 872 124, fax: 224 872 121


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz