Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Junior Internet přivítá rekordní počet účastníků

4.3.2003
Praha [BMI sdružení]
Autor: Jaroslav Winter

V sobotu 8. března se uskuteční jako jedna z hlavních akcí Března - měsíce Internetu dětská konference Junior Internet. Do nominačních soutěží se přihlásil rekordní počet 216 účastníků. Ceny vítězům předá ministr informatiky Vladimír Mlynář.

Rekordní počet 216 mladých tvůrců o průměrném věku 13,9 let se přihlásil do nominačních soutěží pro konferenci Junior Internet, která se uskuteční tuto sobotu 8. března v pražském Klubu Lávka. Záštitu nad ní převzal ministr informatiky Vladimír Mlynář, který vítězům tří soutěžních kategorií předá ocenění. Udělí i Cenu ministra informatiky a zvláštní cenu připravila také společnost Intel, která je hlavním partnerem 4. ročníku konference.

Cílem konference je podpořit děti a mladé lidi do 18 let, kteří Internet využívají k aktivní tvůrčí činnosti. Pro mnoho z nich se v minulých letech stala odrazovým můstkem k dalším internetovým aktivitám. Konferenci přitom připravují samy děti a mladí lidé za organizační spolupráce BMI sdružení. V prvních třech ročnících byla určena dětem do 15 let, letos poprvé byla kvůli velkému zájmu starších tvůrců přidána i kategorie do 18 let.

Kromě vyhlášení výsledků nominačních soutěží a prezentace vítězných prací bude program konference obsahovat mnoho zajímavých přednášek a diskusí. V odpolední části bude rozdělen do sekcí pro mladší a pro starší účastníky. Starší se dozvědí o programování webových aplikací od Jiřího Koska, o podnikání nezletilých, propagaci projektů na Internetu, nejčastějších chybách při tvorbě www stránek, o Macromedia Flashi či o tom, kde se mohou uplatnit mladí novináři. Pro mladší je přichystán lehčí program s předváděním zajímavých webů pro děti, různými soutěžemi a podobně. Proběhnou i dvě diskuse – jedna s významnými internetovými osobnostmi, druhá s mladými vítězi a tvůrci.

Díky společnostem Logitech, Microsoft, LangMaster, Monima, Computer Press, DTP Studio, Pepsi Cola a dalším čeká na účastníky také tombola s množstvím atraktivních cen. Mediálními partnery konference jsou Česká škola, Moje 1. noviny, Učitelské noviny, VTM, přímý internetový přenos konference bude vysílat na adrese http://live.atla.cz Atlas.cz. Agentura SAN, sdružující mladé novináře, bude zajišťovat on-line zpravodajství z konference na adrese www.novinar.cz. Program konference je uveden na adrese www.juniorinternet.cz/index.php3?zobraz=program.


Konference Junior Internet je jednou z akcí projektu Březen – měsíc Internetu. Organizátorem jeho 6. ročníku je BMI sdružení, hlavními partnery jsou Česká pošta (www.cpost.cz), České radiokomunikace (www.cra.cz), DIGI TRADE (www.digi-trade.cz) a LMC (www.prace.cz), mediálními partnery Atlas.cz, BertelsmannSpringer CZ, Český rozhlas, ČTK, IDG Czech a Právo, odborným partnerem ICZ. Podrobný program Měsíce Internetu je na www.brezen.cz.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz