Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Nad Kosteleckými Horkami vzlétnou draci

18.10.2002
KOSTELECKÉ HORKY [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Autor: Šárka Kulíšková

A nejen to. V sobotu 19. října se bude z iniciativy Venkovského centra INEX-SDA v Kosteleckých Horkách ve spolupráci s místními lidmi a Sborem dobrovolných hasičů již po čtvrté pokračovat v obnově ovocných alejí v obci. Nákup mladých hrušní, slív, jabloní, třešní a jeřábů tradičně hradí ze svého programu Strom života Nadace partnerství.

Součástí horeckého sázení stromů je i odpolední Drakiáda pro děti i dospělé, v rámci které budou vyhlášeni dračí vítězové v nejrůznějších kategoriích krásy, nápaditosti, technického provedení stejně jako výšky a doby letu. Při přípravě Drakiády pomáhají i dva dlouhodobí dobrovolníci Evropské dobrovolné služby z Německa, kteří ve Venkovském centru stráví jeden rok. Snad počasí bude přát.

SDRUŽENÍ DOBROVOLNÝCH AKTIVIT INEX
INEX – SDA je dobrovolnickou neziskovou organizací, která se zaměřuje na mezinárodní projekty s dobrovolníky v České republice, na propagaci a rehabilitaci dobrovolnictví u nás a na dobrovolnou činnost v projektech environmentálního, sociálního a kulturního zaměření. Je občanským sdružením více než tisíce převážně mladých lidí s cílem aktivně a činorodě přistupovat k okolnímu světu. Hostí a vysílá stovky dobrovolníků na krátkodobou dobrovolnou službu po celém světě a systematicky se věnuje též dlouhodobým projektům a organizaci příležitostných dobrovolnických činností v naší zemi. Snaží se šířit myšlenku dobrovolné práce a solidarity, vedení k aktivnímu přístupu a odpovědnosti za prostředí a společnost, cvičení týmové práce v mezinárodní skupině a organizování dobrovolné práce k pomoci v místech, kde se nedostává financí či lidského pochopení pro realizaci potřebné věci.

VENKOVSKÉ CENTRUM - DŮM Z MODRÉHO KAMENE
Modrý dům je tradiční venkovský dům v Poorličí a od počátku roku 2001 funguje jako Venkovské centrum Sdružení dobrovolných aktivit INEX. Modrý dům je rekonstruován prací dobrovolníků z ČR i zemí celého světa v rámci víkendových akcí a zejména krátkodobých mezinárodních dobrovolnických projektů. Vlastní objekt je obnovován a zařizován tak, aby ctil tradice regionu, maximálně využíval místní obnovitelné zdroje (místní materiály, vytápění dřevem, recyklace surovin, biozahrada) a zároveň architektonicky zachovával tradiční cenný vzhled za smysluplného využívání prostor domu, sýpky i zahrady. Z Modrého domu jsou realizovány projekty pro obec i okolní krajinu, projekty propagující uvědomění si hodnot tradičního venkovského způsobu života do myšlení účastníků projektů i zdejších obyvatel.
Součástí Venkovského centra je bývalá škola v Kosteleckých Horkách, která je postupně zušlechťována, tak aby mohla sloužit pro setkání, semináře, malé konference a výstavy neziskových organizací, dále jako centrum pro koordinaci a propagaci dobrovolné práce především mezi mladými místními lidmi, kteří hledají uplatnění nebo zkušenost. Je zamýšlena jako základna pro pilotní projekty sdružení zaměřené na podporu aktivit uvnitř venkovské komunity. Je místem krátkodobých a nyní již i dlouhodobých dobrovolnických pobytů dobrovolníků z Evropy i celého světa. Od března 2001 je Venkovské centrum Modrý dům místem pobytu prvních dvou dlouhodobých dobrovolníků programu Evropské dobrovolné služby, v současné době projekt hostí dva dobrovolníky z Německa.

DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz