Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Spuštění nového serveru Dobromysl.cz

14.10.2002
PRAHA [Máme otevřeno? o.s.]
Autor: V. Lechnýř, tel: 606860394

Ve čtvrtek 17. října budou křtiny nového internetového serveru Dobromysl.cz

Server s dobrou myslí spouští občanské sdružení Máme otevřeno? v rámci probíhajících kampaní na podporu integrace lidí s mentálním postižením do společnosti „Akce cihla a Podzimní kafemletí 2002“. Nový portál bude pokřtěn v šest hodin večer v kavárně s pracovně-tréninkovým programem Vesmírna ve Smečkách 5 v Praze 1. Účast přislíbil Ondřej Neff a tvůrce serveru Rodina.cz Jiří Pavlín.

Server www.dobromysl.cz bude sloužit lidem s mentálním postižením a jejich rodinám. Bude poskytovat ucelené informace, o jednotlivých druzích postižení a o možnostech integrace lidí s postižením do společnosti. Chce rodinám a odborníkům z pomáhajících profesí zprostředkovávat aktuální poznatky z oboru, on-line poradenství, zviditelňovat konkrétní služby. Server by rád přispěl i k lepší komunikaci mezi lidmi s postižením a širokou veřejností, proto v něm zájemci naleznou i jistý tématický přesah mimo jeho úzkou specializaci, příspěvky týkající se zdravého způsobu života apod.

Texty určené rodinám, kde žije člověk s postižením, se budou například zaměřovat na problematiku vzdělávání, tedy aktuální možnosti pro děti i dospělé. Nebude opomenuto ani téma práce a uplatnění na pracovním trhu. Důležité jsou jistě i články z oblasti práva a zákonů či rodinného života a sexuality. Návštěvníci portálu tu objeví i překlady z cizojazyčných odborných periodik.

Projekt internetového serveru je financován ze sponzorských darů, grantu Evropské unie v rámci Programu Access, příspěvek poskytlo také Ministerstvo práce a sociálních věcí.

Křest serveru je jedna z akcí, která probíhá v rámci kampaní na podporu integrace lidí s mentálním postižením do společnosti „Akce cihla a Podzimní kafemletí 2002“. Stánky kampaní najdou občané v Praze na Můstku na Staroměstském náměstí, v ulicích Na Příkopě a ve Spálené. Certifikáty cihly jsou k dispozici i na všech čerpacích stanicích Benzina.


DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Související odkazy

Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz