Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

ARNIKA Děčín nedostala od města slíbené peníze

8.10.2002
DĚČÍN [Arnika Děčín]
Autor: Šárka Dostálová, tel: 412 51 06 50

ARNIKA Děčín společně s Farní charitou v Děčíně dosud nedostaly finanční pomoc, kterou místostarosta Pavel Sinko přislíbil na společném jednání 26. srpna 2002. Obě organizace přitom již druhý měsíc zaměstnávají dohromady 52 lidí na likvidaci následků povodní v děčínských domácnostech.

"Do projektu pomoci děčínským domácnostem jsme se zapojili ihned, jakmile začala humanitární pomoc postiženým lidem," vysvětluje Šárka Dostálová ze sdružení ARNIKA Děčín. "Nabídka přišla od děčínského Úřadu práce a podmínkou toho, že ji přijmeme, byla podpora Úřadu práce a města, protože naše sdružení nedisponuje volnými prostředky, které bychom na tuto činnost mohli použít. Úřad práce se snažil zajistit spolupráci města. Na tomto projektu se podílí finančně, neboť financuje v plné výši mzdy zaměstnanců. Další prostředky – na úhradu účetních služeb, nákupu pracovních a zdravotních pomůcek, telefonních hovorů, dopravy zaměstnanců a dalších položek – měly být pokryty z prostředků města. Přesto jsme nedostali ani korunu. Přitom náklady, které jsme s likvidačními pracemi dosud měli, se blíží ke 40 000 Kč a dále každý den narůstají," uvedla Dostálová.
26. 8. 2002 se na MěÚ v Děčíně uskutečnilo setkání místostarosty města Pavla Sinka, zástupce ÚP Děčín Ing. Vlastimila Pažourka, Charitního sdružen Děčín – Bc. Ladislavy Vopatové, zástupce Červeného kříže – pana Havlíka a zástupců našeho sdružení – Šárky Dostálové a Kateřiny Schmidtové. Cílem schůzky bylo vzájemně se informovat o probíhajících pracích a rozsahu projektu a dohodnout spolupráci jak na materiální, tak na finanční úrovni. "Pan Sinko nás ubezpečil, že zajištění finanční pomoci nebude problém. Finanční požadavky se žádostí o uvolnění peněz na provozní potřeby projektu z humanitárních darů, které dostává město, jsme měli podat písemně, aby se s nimi zabývalo nejbližší městské zastupitelstvo 5. 9. 2002. Naší žádostí se však nezabývalo ani toto, ani následující městské zastupitelstvo, neboť naše žádost mu nebyla vůbec předložena. Dokonce nám v zákonné lhůtě 30 dnů ani nebyl nikdo z města schopen odpovědět, zda se naší žádostí vůbec někdo zabýval a jak byla posouzena!" rozhořčuje se Šárka Dostálová.
Finanční situace ARNIKY Děčín je díky povodňovým humanitárním pracím nyní natolik vážná, že sdružení bude pravděpodobně nuceno projekt ukončit. Projekt je přitom skutečně potřebný, neboť pomáhá a pomohl několika desítkám domácností a domů a dalším stovkám lidí. „Naši zaměstnanci pracují i ve sportovních organizacích, pomáhali i v poliklinice a dokonce odstraňují následky povodní i v městských domech. Sami jsem se snažili získat na pokrytí režijních nákladů zdroje a uspěli jsme v grantovém řízení Komunitní nadace Ústí nad Labem, kde jsme získali před týdnem podporu 22 000 Kč. Jsme za ně samozřejmě vděčni, ale tyto peníze jsou určeny na pokračování projektu a nové finanční položky, nikoliv na úhradu dluhů," zdůrazňuje Šárka Dostálová.
DISKUSE - KOMENTÁŘE:


Služby Econnectu

ToolkitUnavuje vás tvorba www stránek v HTML?
Nemá váš webmaster čas na jejich aktualizaci?
S publikačním systémem TOOLKIT to zvládnete SNADNO, RYCHLE A SAMI:
VYZKOUŠEJTE ZDARMA!
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz