Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat24.8.2001 - BRNO [Ekologický právní servis]
Povodí Moravy s.p. protiprávně zatopilo ostrovy, jejichž výstavba přišla daňové poplatníky na 60 mil. Kč.

Povodí Moravy s.p. nerespektuje předběžné opatření České inspekce životního prostředí, které zakázala zvyšování hladiny na vodním díle Nové Mlýny a zatopilo ostrovy, jejichž stavba byla dokončena v druhé polovině loňského roku a přišla daňové poplatníky na 60 mil. Kč. Povodí Moravy se přitom opírá o rozhodnutí ministerstva zemědělství, které není příslušné o celé věci rozhodovat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.8.2001 - PÍSEK [Svboboda zvířat]
Pozvánka na tiskovou konferenci

Okresní veterinární správa v Písku nepracuje tak, jak jí velí zákon na ochranu zvířat a veterinární zákon. Z těchto důvodů pořádají Svoboda zvířat a Občanské sdružení pro ochranu práv zvířat v Písku tiskovou konferenci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.8.2001 - PLZEŇ [Svboboda zvířat]
Informační centrum Svobody zvířat je otevřeno pro veřejnost

V těchto dnech otevírá Svoboda zvířat své informační centrum, na adrese: Koterovská 84, Plzeň ,veřejnosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.8.2001 - ČESKÉ BUDĚJOVICE/PRAHA [Ekologický právní servis]
Ekologové se domohli svého práva na účast ve správních řízeních

Ministerstvo životního prostředí uznalo praxi Okresního úřadu v Českých Budějovicích, v jejímž důsledku byly ekologické organizace vylučovány ze správních řízení, jako nesprávnou a přikázalo mu, aby se zdržel dalšího nezákonného jednání. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2001 - MANILA/BASILEJ [Greenpeace International]
Novartis porušil slib: jeho dětská strava značky Gerber obsahuje velká množství geneticky upravené sóji

Podle Greenpeace obsahuje na Filipínách prodávaná dětská strava firmy Novartis od 34 do 66 procent geneticky modifikované sóji. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.8.2001 - PARAMARIBO, Surinam [WWF International]
Masivní vymírání ohrožených želv v Guayaně

WWF vyzývá vlády v oblasti, aby posílily legislativu na ochranu želv. Na serveru WWF. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Prezident Václav Havel podpořil občanské aktivity na Broumovsku

Prezident republiky Václav Havel poctil dne 14. srpna 2001 svou návštěvou občanské iniciativy na Broumovsku a podpořil tak program Oživení Broumovska. Návštěva byla významnou možností jak seznámit prezidenta s konkrétními výsledky přes čtyři roky trvajícího úsilí o obnovu krajiny, o rozvoj občanského a kulturního života v regionu, obnovu tradic i uplatnění životních alternativ. Cesta prezidenta souvisí s jeho dlouhotrvajícím zájmem o téma krajiny, venkovského prostoru a jejich využívání. Šlo o návštěvu zaměřenou výhradně na konkrétní otázky občanské společnosti a trvale udržitelného života přímo v centru občanského dění. Cílem organizátorů bylo seznámit pana prezidenta s nemalými pozitivními změnami, které se na Broumovsku odehrály, a požádat jej o udržení a případně zvětšení politického a právního prostoru pro činnost občanských iniciativ. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat16.8.2001 - LONDÝN [Friends of the Earth UK]
Pesticidy: žádné zlepšení

Britští Přátelé Země upozorňují, že ovoce a zelenina v supermarketech nadále obsahují pesticidy. Na serveru FoE UK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2001 - LONDÝN [Friends of the Earth UK]
Vrozené vady a skládky

Britští Přátelé Země vyzývají k omezení skládkování poté, co jeden lékařský výzkum ukázal, že děti narozené v okruhu 2 km kolem skládek mají zvýšený výskyt vrozených vad. Na serveru FoE UK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.8.2001 - LONDÝN [Friends of the Earth UK]
M&S a Somerfield mají nejhorší výsledky, pokud jde o rezidua pesticidů

Britsští Přátelé Země komentují výsledky výzkumu obsahu pesticidů v ovoci a zelenině prodáváné v britských obchodních domech. Na serveru FoE UK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2001 - AMSTERDAM/BERLÍN [Greenpeace International]
Nová studie odhalila neznámou DNA v sóje "Roundup ready" od firmy Monsanto

Organizace Greenpeace je znepokojena zprávou týmu belgických vědců, podle níž geneticky upravená sója obsahuje neznámou DNA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15.8.2001 - PRAHA [Děti Země]
Významné osobnosti chtějí budoucnost bez jedů

Tisková zpráva Dětí Země týkající se zákona o integrovaném registru znečišťování a Stockholmské úmluvy o perzistentních organických látkách. Na stránkách Dětí Země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.8.2001 - LONDÝN [Friends of the Earth UK]
Přestaňte vyhrožovat jiným státům zrušením jejich zákonů o bezpečnosti potravin, vzkazují organizace Bushovi

Přes 200 ekologických, zemědělských a spotřebitelských organizací podepsalo výzvu prezidentu Bushovi, aby přestqal označovat zákony jiných zemí, které nedovolují prodej geneticky modifikovaných organismů, za bariéru pro mezinárodní obchod. Na serveru FoE UK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.8.2001 - LOS/ANGELES/PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace: Zastavte Hvězdné války, ne pokojné protesty!Velvyslanectví USA po celém světě pociťují sílu podpory 17 zatčeným odpůrcům Hvězdných válek

Greenpeace dnes uskutečnilo celosvětový
den akcí na podporu svých 15 aktivistů, kteří dnes budou postaveni před
soud v Los Angeles a obviněni v souvislosti s pokojným protestem, který
před měsícem vedl ke zpoždění raketového testu v rámci projektu Hvězdných
válek na americké letecké základně Vendenberg. Stejnému obviněním budou
čelit i dva nezávislí novináři, přesto, že se pokusili pouze dokumentovat
mírový protest. Pokud budou uznáni vinnými, hrozí každému z nich až
6 let vězení a pokuta až 250 000 USD (téměř 10 milionů korun). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit; TUŽ se Broumovsko]
Prezident republiky Václav Havel se setká s dobrovolníky a aktivisty občanských sdružení

Prezident republiky Václav Havel navštíví v úterý 14. srpna 2001 Broumovsko. Přijede se seznámit osobně s programem Oživení Broumovska, na němž se podílejí občanské iniciativy TUŽ se, Broumovsko!, Sdružení dobrovolných aktivit INEX, Collegium pro arte antiqua a další organizace i jednotliví občané, sdružení v platformě Cesty ke kořenům. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat12.8.2001 - PRAHA [Svoboda zvířat]
Lék, který zabíjel, byl testován na zvířatech!

Již desítky let ochránci zvířat společně s mnoha vědci upozorňují na nevědeckost, nepřesnost a krutost pokusů na zvířatech. Zatím poslední případ léku, jenž má na svědomí jen v Německu čtyři lidské životy, dává těmto tvrzením za pravdu. Lék Lipobay (v ČR prodávaný pod názvem Cholstat) byl testován na zvířatech. Pokusy na nich neprokázaly žádné vedlejší účinky, proto následovali klinické testy na lidských dobrovolnících. Tento případ není ojedinělý. V USA se odhaduje, že každý desátý lék uvedený na trh je z něho stažen pro neočekávané vedlejší účinky. 95% léků testovaných na zvířatech je bezprostředně poté vyřazeno coby zbytečných, či nebezpečných lidskému organismu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2001 - PAVLOV [ZČ AB ARCHIBALD PARDUBICE]
Projekt zaměřený na ochranu vydry říční

Základní článek Asociace Brontosaura Archibald Pardubice připravil spolu s Českým nadačním fondem pro vydru Třeboň na letošní prázdniny dva pobytové tábory zaměřené na pomoc Stanici ochrany fauny v Pavlově, zabývající se ochranou vydry říční a ohrožených druhů dravých ptáků a sov. Formou brigádnické výpomoci studentů středních a vysokých škol, všichni pracují za byt a stravu, navazujeme na tradici brontosauřích akcí pořádaných v Pavlově již sedmou sezonu. Tábor začátečníků začíná již tuto neděli 12. srpna a potrvá 14 dní, na něj naváže přibližně desetidenní akce zaměřená na účastník minulých ročníků.


Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.8.2001 - BROUMOV [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Česko-německý projekt Hartenberg – Broumovsko aneb dobrovolníci putují na kolech pohraničím

Česko-německý projekt Hartenberg – Broumovsko Sdružení dobrovolných aktivit INEX (INEX-SDA – více v příloze), který finančně podpořil Česko-německý fond budoucnosti, a který právě probíhá, není jen prázdninovým putováním několika mladých lidí na kole po Čechách. Jde především o poznávání krajiny a historie bývalých Sudet i tradičního českého „vnitrozemí“ a o to, ukázat důležitost a potřebnost diskuse nad problematickými otázkami česko-německých vztahů, a to zejména pro mladou, minulostí tolik nezatíženou generaci. Počátek a cíl putování nejsou náhodné – jde o dvě místa kde se občanské aktivity snaží o zdánlivě nemožnou obnovu lidského společenství a krajiny, na obou z nich INEX-SDA spolupořádá dobrovolnické projekty. V cíli své cesty se dobrovolníci setkají s prezidentem republiky Václavem Havlem jako účastníci plánované besedy s aktivisty při jeho návštěvě Broumovska (příloha). Celý text ::životní prostředí, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat10.8.2001 - LONDÝN [Friends of the Earth UK]
UK vede ligu EU v ilegálním dovozu dřeva

Podle britských Přátel Země je 60 procent tropického dřeva prodávaného ve Spojeném království dovezeno do země ilegálně. V celé EU je to 50 procent. Na serveru FoE UK. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.8.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Greenpeace vítá stanoviska ministerstva zemědělství a životního prostředí nepovolit pěstování GM pšenice v ČR

Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace dnes přivítala stanovisko Ministerstva životního prostředí (MŽP), které se negativně vyjádřilo k žádosti společnosti Monsanto ohledně pěstování geneticky manipulované (GM) Roundup Ready pšenice v České republice. Rovněž Ministerstvo zemědělství (MZe) v rámci připomínkového řízení vzneslo výhrady vůči žádosti a povolení k pěstování GM pšenice nedoporučuje udělit (1). Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 834 | 835 | 836 | 837 | 838 | .. | 852 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
23. 9. 02:06 [ČTK] - Titul Strom roku získala Zpívající lípa. Už dříve se dostala do znaku obce Telecí i na poštovní známku
23. 9. 01:46 [ČTK] - WHO vydala přísnější doporučení pro mezní koncentrace škodlivin v ovzduší
23. 9. 01:24 [ČTK] - Morawiecki si podle polského listu počíná ve sporu s ČR jako řidič v protisměru
23. 9. 00:50 [ČTK] - EU se podle španělské ministryně radí, jak si poradit s vysokými cenami energií
22. 9. 18:31 [ČTK] - Šéfové české a německé horní komory jsou pro realistický přístup ke klimatu

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz