Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat31.7.2019 - [Děti Země]
Úřady již šest let odmítají obnovit stavební řízení pro D8

Děti Země podaly letos v březnu ke krajskému soudu žalobu. Ministerstvo pro místní rozvoj svým rozhodnutím ze dne 15. července 2019 zamítlo již třetí odvolání Dětí Země proti třetímu usnesení krajského úřadu o přerušení řízení o obnovení stavebního řízení pro trasu dálnice D8 přes České středohoří v délce 4,66 km u Řehlovic na šest měsíců do 27. září 2019. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.7.2019 - Praha [Česká rozvojová agentura]
Kambodžští venkované se učí podnikat a bojovat s klimatickými změnami

Jednou z kambodžských provincií, která je nejvýrazněji zasažená přírodními katastrofami, klimatickými změnami a chudobou, je Kampong Speu. Většina jejích obyvatel žijících ve velmi odlehlých oblastech má navíc omezený přístup ke vzdělání, postrádá zemědělské dovednosti i vazby na trh a má nízké příjmy. ČRA zde proto v rámci programu Podpora trojstranných projektů českých subjektů podporuje dvouletý projekt, jehož hlavními cíli jsou zvýšení socioekonomického statusu zapojených domácností se zvláštním důrazem na ženy a osoby s postižením a zvýšení odolnosti komunit vůči klimatickým změnám a katastrofám. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat31.7.2019 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Kromě kůrovce ohrožuje smrky také václavka, borovice čelí plošnému usychání

Dlouho trvající sucho ohrožuje lesy nejen tím, že podporuje množení kůrovce, ale i dalších parazitů, včetně některých houbových patogenů. Suchem oslabené stromy mají malou šanci se ubránit. V roce 2018 byl výskyt některých houbových patogenů výrazně nižší než v minulých letech, neboť ani jim extrémní sucho nesvědčilo. Momentálně však jejich význam opět narůstá. Situaci monitoruje Lesní ochranná služba při VÚLHM, v. v. i. (LOS VÚLHM). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.7.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda schválila navýšení dotací pro obnovu kůrovcem postižených lesů na 2,5 miliardy korun. Skutečnou příčinu kalamity však peníze nevyřeší

Ministr zemědělství Miroslav Toman dnes na zasedání vlády představil návrh dotačního programu ve výši 2,5 miliardy korun na podporu soukromých vlastníků lesů pro zvládnutí následků kůrovcové kalamity a s nimi souvisejících nákladů na výsadbu stromů a jejich ochranu před zvěří. Finanční kompenzace však nejsou systémovým opatřením, pokryjí pouze dočasně záporné ekonomické ukazatele majitelů pozemků. Skutečné řešení příčin, které zejména smrkové stejnověké porosty dovedly do dnešního stavu, však ministerstvo zemědělství nejenže dlouhodobě neřeší, ale dokonce jim aktivně brání [1]. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.7.2019 - PRAHA/BÍLINA [Greenpeace ČR]
Rozšíření těžby na dole Bílina je největší chybou ministerstva životního prostředí za celou dobu jeho fungování

Ministerstvo životního prostředí dnes vydalo souhlasné stanovisko k pokračování těžbě na dole Bílina v severních Čechách do roku 2035. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29.7.2019 - Horní Maršov [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zahraniční dobrovolníci přijeli do Horního Maršova naučit se udržitelnějšímu životnímu stylu

Do obce Horní Maršov přijela skupina 14 dobrovolníků z celé Evropy. Ve Středisku ekologické výchovy SEVER dostanou ve dnech 28. 7. až 8. 8. příležitost naučit se rukodělným dovednostem i udržitelnějšímu životnímu stylu během renovace pobytového střediska v místní škole a údržby okolí fary. Dobrovolnický projekt, tzv. workcamp, je zorganizován ve spolupráci s organizací INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.7.2019 - Plzeň [Spolek Ametyst]
Završili jsme projekt "Tvoříme a učíme se v zahradě"

Od září 2018 do června 2019 probíhala realizace projektu Tvoříme a učíme se v zahradě, který byl finančně podpořen Fondem životního prostředí města Plzeň. Naše lektorky v rámci tohoto projektu vedly výukové programy a tvořivé dílny ve školních zahradách mateřských škol či v blízké přírodě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.7.2019 - Chlebovice u Frýdku-Místku [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Včelařský naučný areál znovu ožívá skupinou mezinárodních dobrovolníků

Včelařský naučný areál v Chlebovicích opět ožívá skupinou dobrovolníků z celého světa, kteří zde zůstanou od 25. 7. do 5. 8. Budou zde nejenom pomáhat s údržbou muzejních exponátů a celého areálu, ale současně se budou i vzdělávat o významu a kráse včel a poznávat místní kulturu. V pořadí již pátý ročník tohoto mezinárodního projektu vznikl z iniciativy místní pobočky Českého svazu včelařů a organizace zabývající se dobrovolnictvím INEX-SDA. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2019 - JESENÍK [Hnutí DUHA]
Lesy ČR chtějí provádět v chráněných lesích Jeseníků zakázanou intenzivní holosečnou těžbu

Státní podnik Lesy ČR žádá o povolení k plošnému vykácení cenných lesů v prvních a druhých zónách CHKO Jeseníky, tedy v jejich nejcennějších částech. Chce chráněné pohoří Hrubého Jeseníku proměnit v oholené kopce stejně, jako se to už stalo v hospodářských lesích v podhůří v Nízkém Jeseníku. O stejné povolení usilují i správci tamějších církevních lesů. Jeseníkům tak akutně hrozí podobná devastace, k jaké už došlo např. v Národní přírodní rezervaci Břehyně - Pecopala v Libereckém kraji [1] a která vyvolala velký zájem médií i zásah Ministerstva životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2019 - Praha [Česká krajina]
Pastviny divokých koní obývají jedovaté majky, letos se tam poprvé objevil nový druh tohoto brouka

Řadě chráněných druhů brouků pomáhají vytvářet podmínky k přežití divocí koně a další velcí kopytníci v rezervaci v bývalém vojenském prostoru Milovice. Mezi ty nejzajímavější patří jedovaté majky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.7.2019 - Liberec [ANERI s.r.o.]
Izolační vlastnosti oken

Kvalitní okna zamezují nežádoucím únikům tepla. S vývojem stavebnictví a nových technologií se konstrukce oken mění. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.7.2019 - PRAHA [Profesní komora Sanátor – svaz biotroniků Josefa Zezulky]
Profesní komora Sanátor v britském parlamentu

Akce proběhla pod záštitou poslance Toma Brakea a za podpory Jejího Veličenstva královny Alžběty II. a indického ministra pro AYUSH (Ayurveda, Yoga & Naturopathy, Unani, Siddha and Homoeopathy) Shripada Yesso Naika. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.7.2019 - BRNO [Hnutí Brontosaurus]
Česká vesnice v srbském Banátu ožila s dobrovolníky

Dobrovolníci z Hnutí Brontosaurus vyrazili za krajany Srbska, do nejmenší české vesnice v oblasti Banátu. Pomohli nejen s obnovou některých historických míst, ale také na dvanáct dní rozproudili život v obci, kde žijí potomci českých přistěhovalců z devatenáctého století. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2019 - MĚSTO ALBRECHTICE [Hnutí DUHA]
Zítra začnou dobrovolníci opět zalesňovat břízou kalamitní holiny u Města Albrechtice. Navážou na úspěšné loňské zalesňování svých předchůdců

Více než dvacet dobrovolníků se letos zapojí do obnovy lesa na severozápadě Moravskoslezského kraje. V okolí Města Albrechtice, jednoho z regionů nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou, navážou během dvou týdnů na práci svých loňských předchůdců při výsevu semen břízy. První polovina dobrovolníků začne ve spolupráci se státním podnikem Lesy ČR už zítra. V polovině srpna budou pak jejich kolegové pokračovat v lesích v majetku Města Albrechtice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.7.2019 - POČERADY [Hnutí DUHA, Greenpeace ČR a Limity jsme my!]
Chce stát opravdu snížit emise nebezpečných oxidů dusíku? Tak ať neprodává Elektrárnu Počerady notorickému znečišťovateli Tykačovi

Zítra končí veřejné připomínkování plánu na vyčištění ovzduší, který předložilo Ministerstvo životního prostředí. Mimo jiné chce ve výrobě elektřiny snížit znečištění zdraví nebezpečnými oxidy dusíku o 5 tisíc tun ročně [1]. Celých 5,5 tisíce tun přitom produkuje [2] zastaralá, plýtvavá a pro pokrývání tuzemské spotřeby elektřiny nepotřebná uhelná elektrárna ČEZ Počerady, která je největším zdrojem tohoto znečištění v ČR [3]. Pokud by ji však firma ČEZ prodala Vršanské uhelné Pavla Tykače, k odstavení elektrárny ani k zásadnímu snížení jejího znečištění v dohledné době nedojde. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.7.2019 - Brno [Česká krajina]
Jihomoravský hejtman Bohumil Šimek dnes pokřtil hříbě divokých koní v Národním parku Podyjí

První křtiny divokých koní se dnes konaly v Národním parku Podyjí. Hřebečka, který letos na jaře přišel na svět na pastvině nedaleko Mašovic, dnes pokřtil hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek. Mládě tak ode dneška nese staré skotské jméno Seocan. Křtin se zúčastnil také starosta Mašovic Libor Jurka, místostarostka Martina Pelánová nebo náměstkyně ředitele Národního parku Podyjí Lenka Reiterová. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.7.2019 - PRAHA [ČHMÚ]
Srážky na sucho nestačily

Srážky z minulého týdne napomohly zvýšit vlhkost povrchové vrstvy půdy. Avšak v případě hlubších půdních vrstev a průtoků na řekách významnější zlepšení nepřinesly. V případě podzemních vod se dokonce počet míst, kde je pozorován stav silného a mimořádného sucha, zvýšil. Momentálně panuje na 56 % pramenů a dokonce na 68 % mělkých vrtů. Vzhledem k výhledu počasí lze očekávat spíše další pozvolné zhoršování parametrů sucha. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.7.2019 - Strnady [VÚLHM, v. v. i.]
Vše o douglasce tisolisté v kostce

Odborníci shrnuli poznatky o uplatnění této majestátní dřeviny v našich podmínkách. V souvislosti s klimatickými změnami a s nimi souvisejícím déletrvajícím suchem, chřadnutím a odumíráním smrkových lesů, hledají lesníci vhodnou dřevinu, která by tyto výkyvy dokázala zvládnout. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.7.2019 - KADAŇ [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Dobrovolníci z celé Evropy budou pomáhat dětem s výukou angličtiny

Město Kadaň bude ve dnech 21. 7. – 4. 8. 2019 hostit skupinku dobrovolníků z celé Evropy. Pět dobrovolnic se zapojí do projektu INEX-Sdružení dobrovolných aktivit a místní neziskové organizace RADKA a společně se budou podílet na přípravě a organizaci letních táborů pro děti se zaměřením na komunikaci v anglickém jazyce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.7.2019 - [Děti Země]
Betonování krajiny snadno a rychle

Článek předsedy Dětí Země Miroslava Patrika o plánech vlády výrazně omezit efektivní účasti spolků při rozhodování o stavbách podle návrhu novely zákona o liniových staveb a návrhu nového stavebního zákona, který vyšel v časopise Sedmá generace a na serveru Denikreferendum.cz (16.07.2019). Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1245 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz