Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat29.5.2019 - Strnady [VÚLHM]
Při předcházení škod zvěří a na zvěři je klíčová spolupráce myslivců a zemědělců

Myslivci a zemědělci se potýkají stále častěji s problémy spojenými se škodami na zvěři a škodami způsobené zvěří na zemědělských plodinách. Škody způsobené zemědělcům každoročně přesahují desítky miliónů korun. Pod žacími stroji ročně zahyne okolo 50 tisíc malých srnčat. Řešením je důkladná prevence snižování škod, která je podmíněna vzájemnou spoluprací mezi myslivci a zemědělci.


Právě jim může posloužit metodická příručka, kterou společně zpracovali odborníci z Výzkumného ústavu zemědělské techniky, v. v. i. (VÚZT), Výzkumného ústavu lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i. (VÚLHM), Výzkumného ústavu rostlinné výroby, v. v. i. (VÚRV) a Mendelovy univerzity v Brně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.5.2019 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Pohádkový den mezi loutkami

U příležitosti Mezinárodního dne dětí připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v pátek 31. května pro děti a jejich rodiče akci nazvanou Pohádkový den mezi loutkami. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27.5.2019 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda neřeší slíbené zvýšení daně z uhlí. Zahazuje tak naše zdraví a miliardu korun ročně. Daňový balíček dnes projednává vláda

Zvýšení směšně nízké energetické daně z uhlí je jedno z klíčových řešení pro čisté ovzduší a je zakotvené ve Státní energetické koncepci ČR i strategiích pro snižování skleníkových exhalací a znečištění ovzduší [1]. V dnes vládou projednávané novele zákona o stabilizaci veřejných rozpočtů [2] však chybí. A ani Ministerstvo průmyslu a obchodu ani Ministerstvo životního prostředí doplnění v meziresortním připomínkovém řízení nenavrhly. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.5.2019 - PRAHA [Přátelé přírody, z. s.]
Na sobotu 1. června připadá svátek českých Přátel přírody. Slavit s nimi můžete i vy!

Česká větev mezinárodního hnutí Přátelé přírody zve své členy i veřejnost už popáté na Den pro přírodu. Akce proběhnou o prvním červnovém víkendu souběžně na několika místech Česka. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat24.5.2019 - PRAHA [Fridays for Future]
Stávkující středoškoláci vyzvali k účasti ve volbách do Evropského parlamentu a varovali před odprodejem elektrárny Počerady

Dnes se uskutečnila třetí studentská stávka za klima v České Republice. Tisíce studentů stávkovali po celé republice, stávka se konala ve více než 15 městech. Podobné akce se dnes také konaly v přibližně 1600 městech po celém světě. Studentské stávky v loňském roce zahájila Greta Thunberg, tehdy patnáctiletá švédská studentka. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.5.2019 - LIBEREC [ANERI s.r.o.]
Kvalitní PR buduje dobré jméno firmy

Udržování a budování dobré image firmy je důležitým předpokladem úspěšné firmy. Nástrojem pro budování vztahů s veřejností je Public Relations (PR). Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.5.2019 - Praha [efficientinternet.org]
Kateřina Bursíková Jacques podpořila iniciativu Efficient Internet.org a má nejúspornější web

Kateřina Bursíková Jacques podpořila iniciativu EfficientInternet.org a má nejúspornější web Celý text ::internet::
 

Vybrat24.5.2019 - Liberec [ANERI s.r.o.]
Chraňte se před hlukem

Ztráta sluchu způsobená hlukem patří k nejčastějším pracovním rizikům. Hlasité zvuky, které obsahují hluk, představují riziko pro sluch, a navíc mohou narušovat pozornost a vysilovat. Ochrana sluchu v rizikovém prostředí je nutností. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
45 let pomoci přírodě a památkám - Příběhy nadšení

K příležitosti oslav 45 let dobrovolnictví pro přírodu a památky organizuje Hnutí Brontosaurus soutěž s názvem Příběhy nadšení. Může vám být povědomá, protože před pěti lety jsme uspořádali rovněž Příběhy nadšení. Tehdy šlo o Příběhy dobrovolníků a letos se zaměříme na Příběhy míst. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Martin Bursík, Ivan Gabal, Bedřich Moldan]
Zásadně chybná doporučení poradního sboru prezidenta Zemana ohledně bezzásahových zón na Šumavě

Čím více se věnujeme nezbytnému řešení klimatické změny, jejích dopadů na krajinu, lesy a vodní hospodaření v krajině, tím více je nutné důsledně dbát na kvalifikovaný a poučený přístup k těmto složitým a křehkým ekologickým systémům. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Českobratrská církev evangelická]
Synod Českobratrské církve evangelické řešil finanční odluku od státu, strategický plán i životní prostředí

Nejvyšší rozhodovací orgán Českobratrské církve evangelické (ČCE) v závěru minulého týdne zasedal v Praze. Přijal strategický plán do roku 2030 a několik zásadních rozhodnutí v souvislosti se samofinancováním. Velkým tématem byla také ochrana životního prostředí a otázka klimatické změny – synod k ní vydal samostatné prohlášení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Učitelé za klima]
Sto českých učitelů a učitelek za klima

Již přes sto učitelek a učitelů základních a středních škol a dalších pedagogických pracovníků z celého Česka podepsalo společnou výzvu Učitelé za klima (Fridays for Future). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - [Děti Země]
Plavební kanál u Přelouče stále doprovázejí velké komplikace

Řízení o výjimce ze zákona zahájené v dubnu 2008 se přerušilo do dubna 2021. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.5.2019 - PRAHA [Česká rozvojová agentura]
Na trhy všech rozvojových zemí s Programem B2B

Program B2B podporující projekty českých soukromých firem v rozvojových zemích vstoupil letos do čtvrtého roku své existence. V rámci Velké výzvy 2019 bylo hodnoceno celkem 68 žádostí, z nichž bylo 33 podpořeno. Jednou z výhod Programu B2B je skutečnost, že umožňuje firmám proniknout na trhy všech rozvojových zemí dle klasifikace OECD. Projekty českých firem tak budou předávat potřebné know-how a přinášet pracovní příležitosti místním lidem např. v Mali, Kyrgyzstánu, Indonésii, Ugandě, Iráku či Bělorusku. S cílem podpořit soukromé investice na rizikových trzích byl letos pro české firmy nově spuštěn program Záruka zahraniční rozvojové spolupráce. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.5.2019 - BRNO [KES FSS Masarykovy univerzity]
Podpora akademiků hnutí Fridays for Future

Více než třicet akademiků z českých environmentálních kateder podepsalo níže uvedené prohlášení a vyjádřilo tak podporu středoškolskému hnutí Fridays for Future. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2019 - Brno [Hnutí Brontosaurus]
Dobrovolnictví s Brontosaurem plné zážitků - Pojeď letos i ty!

I letos budou mladí lidé na letních akcích Hnutí Brontosaurus dobrovolničit. Zachraňovat orchideje, starat se o handicapovaná zvířata, opravovat hradní zdi, značkařit cesty v zahraničí a užívat si léta. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22.5.2019 - PRAHA [Iuridicum Remedium, z. s.]
Ústavní soud podpořil plošné sledování lidí a zamítl návrh na jeho zrušení

Ústavní soud dnes rozhodl o návrhu skupiny 58 poslanců, kteří požadovali zrušení plošného sledování metadat o elektronických komunikacích (tzv. data retention). Návrh iniciovala a připravila nevládní organizace Iuridicum Remedium; jeho podporu zajistili u kolegů napříč politickým spektrem poslanci České pirátské strany. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat22.5.2019 - POČERADY [Hnutí DUHA]
Elektrárna Počerady spálí 10 tun uhlí za minutu. 6,5 "proletí komínem", zbytek jde na vývoz. Odstavení by byla odpověď na studentské stávky

Sílící studentské hnutí za ochranu klimatu, které pořádá další globální i stávku již tento pátek, požaduje od vlád konkrétní kroky k rychlému snížení emisí. V České republice, kde studentky a studenti vyjdou do ulic už potřetí, se nabízí jasné řešení: zastavit zbytečné a velmi plýtvavé spalování uhlí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21.5.2019 - PRAHA [Pionýr]
V Českém Krumlové mají otočné hlediště, v Kroměříži na republikovém finále Dětské Porty měli otočné židle

V pátek a sobotu 17. – 18. května se v Kroměříži konalo republikové finále 28. ročníku Dětské Porty, největší dětské hudební soutěže v oblasti folk a country. Dětská Porta je jednou ze soutěží Pionýrského Sedmikvítku, jehož pořadatelem je spolek Pionýr. Republikové finále Dětské Porty organizovala letos již podruhé Olomoucko-zlínská krajská organizace (O-ZKOP). Celostátní soutěžní přehlídce předcházela série 12 oblastních kol po celé republice. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.5.2019 - BRNO [FSC ČR]
Za nejdůležitější funkce lesů považuje více než polovina Čechů ochranu živočichů, rostlin nebo klimatu, ukázal výzkum na reprezentativním vzorku české populace

Polovina respondentů uvedla jako nejdůležitější funkci českých lesů ochranu živočichů, hub a rostlin či ochranu klimatu. Produkci dřeva pak jako nejdůležitější vidí jen 10 % české veřejnosti. Ukázal to sociologický výzkum Centra pro výzkum veřejného mínění Sociologického ústavu AV ČR na reprezentativním vzorku české populace, kterého se na konci loňského roku zúčastnilo 1104 respondentů. Výzkum kromě jiného také ukázal, že za největší ohrožení českých lesů považuje česká veřejnost kůrovce a intenzivní těžbu. Výzkum si nechala vypracovat česká národní kancelář mezinárodní certifikace lesního hospodaření FSC (Forest Stewardship Council) a jeho výsledky zveřejňuje u příležitosti zítřejšího Mezinárodního dne biologické rozmanitosti. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1239 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz