Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat28.10.2023 - [Děti Země]
Proč Děti Země blokují dálnici D11? Ekologický aktivista Patrik vysvětlil důvody

Rozhovor o stavebním povolení pro dálnici Trutnov - státní hranice s předsedou Dětí Země Miroslav Patrikem, který vyšel v Krkonošském deníku (28.10.2023). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27.10.2023 - [Děti Země]
Děti Země čekají rychlé rozhodování o rozkladu proti D1109

Čtyři odvolací námitky mají jen procesní charakter, říká Patrik Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat26.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Odborníci apelují na ministra Výborného: Zachraňme české lesy. Předali mu plán s konkrétními návrhy

Hnutí DUHA spolu s předními českými vědci apelují na ministra zemědělství Marka Výborného, aby neprodleně předložil k veřejné diskuzi chystané novely lesního a mysliveckého zákona a zároveň mu předalo “Plán pro zdravé lesy.” Tento dokument obsahuje 43 návrhů pocházejících od tří desítek odborníků, jejichž realizace by uzdravila naše lesy. Ministerstvo zemědělství zatím odkládá předložení novely zákona o myslivosti a teprve připravuje novelu zákona o lesích, a tak u těchto zákonů, klíčových pro adaptaci krajiny na klimatickou změnu, hrozí, že se nestihnou schválit do konce volebního období. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25.10.2023 - Praha 10 [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
6. ROČNÍK SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ KUCHAŘKU A KUCHAŘE ROKU 2023 VE SPOLEČNÉM STRAVOVÁNÍ

Již po šesté organizuje Asociace kuchařů a cukrářů ČR další ročník soutěže pro kuchařky a kuchaře z mateřských, základních a středních škol, nemocnic, léčebných zařízení, lázní, domovů seniorů a dalších provozů veřejného stravování. Soutěž má ukázat možnosti v jednotlivých oblastech, odhalit rezervy, splnit požadavky současných strávníků a především inspirovat ke zdravému, trendovému vaření. Pochlubte se, jak to funguje u vás! Celý text ::regionální rozvoj::
 
 

Vybrat24.10.2023 - BRUSEL [Hnutí DUHA]
Europoslanci podpořili omezování syntetických pesticidů navzdory Alexandru Vondrovi a Stanislavu Polčákovi

Výbor pro životní prostředí Evropského parlamentu dnes většinově podpořil “nařízení o udržitelném používání prostředků na ochranu rostlin” [1] a se změnami ho posílá na listopadové parlamentní plénum. [2] Proti snahám omezovat užívání umělých pesticidů v EU, které poškozují půdu, biologickou rozmanitost i lidské zdraví, však hlasovali čeští europoslanci z výboru Alexandr Vondra (ECR/ODS) a Stanislav Polčák (EPP/STAN). [3] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.10.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
4. středu v říjnu slavíme Den udržitelnosti

Den udržitelnosti dává světu příležitost seznámit se s tématem blíže a společně se naučit, co můžeme udělat pro podporu udržitelnosti. Proto každou poslední středu v říjnu, zasvětily školy, firmy a další organizace den udržitelnému životu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24.10.2023 - VRCHLABÍ [Vrchlabí bez odpadu]
Vrchlabí nepráská: Silvestr 2023 ve Vrchlabí bez ohňostroje, ale s laser show

Město Vrchlabí se, na návrh Výboru pro životní prostředí, rozhodlo požádat své obyvatele i návštěvníky, aby se i v závěru roku 2023 obešli bez zábavní pyrotechniky a silvestrovského „ohňostroje nadivoko“. „O oslavy konce roku nepřijdeme,“ říká starosta Vrchlabí Jan Sobotka. „Připravili jsme spolu s partnery mnohem šetrnější laserovou show a několikahodinovou silvestrovskou party na Náměstí TGM. Bude to super,“ dodává předseda Výboru pro životní prostředí Tomáš Vrbata. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda v poločase: K řešení změny klimatu, zdravých lesů a odolné krajiny zbývá hodně práce

Vláda Petra Fialy má za sebou polovinu volebního období. Hnutí DUHA proto vyhodnotilo hlavní úkoly, která si vláda dala v programovém prohlášení v oblasti životního prostředí a energetiky a upozorňuje na to, co se povedlo i nepovedlo a zejména na výzvy, které vláda musí zvládnout ve druhém poločase. Nutný je jak další rozvoj obnovitelných zdrojů energie, tak dodržení programových závazků v péči o lesy i zemědělskou krajinu, aby lépe zvládaly klimatickou změnu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Omezování pesticidů v EU: Ministr Výborný je proti, europoslanci Vondra a Polčák rozhodnou v úterý

Europoslanci z Výboru pro životní prostředí včetně Alexandra Vondry (ODS) a Stanislava Polčáka (STAN) budou v úterý 24. října hlasovat o ambiciózních cílech omezování pesticidů na další roky v rámci připravovaného “nařízení o udržitelném používání prostředků na ochranu rostlin”. Legislativa je klíčovým prvkem pro zvrácení současných negativních vlivů zemědělství na přírodu i zdraví lidí. Čelí však (podobně jako tzv. zákon o obnově přírody v minulých měsících [1]) tvrdému tlaku agrobyznysu a některých politických stran. [2] Mezitím chce ČR spolu s 10 dalšími státy v rámci Rady EU nařízení významně oslabit a nezavádět žádné národní cíle pro omezování. [3] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat20.10.2023 - [Portus Praha, z. ú.]
Zapište se do „Chodníku slávy“, zapište se do života lidí s handicapem

Nový projekt „Chodník slávy“ představuje v rámci celostátní benefiční sbírkové a osvětové kampaně AKCE CIHLA nezisková organizace Portus Praha z.ú. Jednotlivcům, skupinám i firmám dává tato iniciativa možnost pomoci lidem s mentálním znevýhodněním zakoupením exkluzivní cihly, která bude s gravírovaným jménem dárce vložena do chodníku v blízkosti objektu Chráněného bydlení Na Vyhlídce v obci Slapy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.10.2023 - PRAHA [Klimatická koalice]
20. října bude “Den stromů”, v ochraně klimatu mohou hrát roli jen za velmi konkrétních podmínek, upozornila Klimatická koalice včera na webináři

V těchto týdnech probíhající výsadby stromů mohou hrát v ochraně klimatu roli pouze dílčí a za splnění specifických podmínek, upozornila včera na webináři Klimatická koalice. Webinář Stromy a klima, který předcházel blížícímu se Dni stromů (20. října), představil obsah společné pozice organizací Klimatické koalice k tématu stromů a jejich role v mitigaci změny klimatu. [1] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.10.2023 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Střechy plzeňských škol a školek se zelenají – a mohou i další.

Plzeň pomáhá se statickým posudkem a poskytuje prostředky na projekt i samotnou realizaci. Zelené střechy každým rokem nabývají na významu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.10.2023 - PRAHA [Lékaři bez hranic]
Klimatická krize je i krizí humanitární

Vzrůstající počet podvyživených pacientů, rychlejší šíření malárie, boje o zbytky úrodné půdy, sílící migrace – i toto jsou důsledky změn životního prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.10.2023 - Dřísy [Compassion in World Farming Česko]
S drtivou podporou veřejnosti v zádech zvažuje výbor evropské občanské iniciativy Konec doby klecové právní kroky k dosažení slibovaného zákazu klecí v EU

Dnes zveřejněný průzkum Evropské komise Eurobarometr * prokázal, že drtivá většina Evropanů (89 %) podporuje zákaz individuálních klecí pro hospodářská zvířata. V Česku zákaz podporuje 84 % lidí. Průzkum rovněž ukázal, že 84 % dotázaných Evropanů si přeje, aby byla v jejich zemi lépe chráněna životní pohoda (welfare) hospodářských zvířat. Navzdory této drtivé podpoře Evropská komise nezveřejnila své návrhy na zákaz všech klecových chovů, jak slíbila. V reakci na to výbor evropské občanské iniciativy (EOI) Konec doby klecové, podporovaný mezinárodní organizací Compassion in World Farming, uvedl, že se nyní bude zabývat podniknutím prvních kroků k právnímu řešení této situace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19.10.2023 - PRAHA [NEVAJGLUJ]
Nový kolektivní systém podpoří v obcích úklid nedopalků

S náklady na úklid nedopalků, jejich sběr a likvidaci nyní pomůže obcím kolektivní systém NEVAJGLUJ a.s., který vznikl na základě dohody výrobců tabákových výrobků a v těchto dnech obdržel oprávnění k provozu od Ministerstva životního prostředí. Podnět k jeho vzniku dal zákon o jednorázových plastech, podle něhož také nedopalky ohrožují životní prostředí; filtry se rozkládají až 15 let a do okolí se z nich mohou uvolňovat mikroplasty. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat18.10.2023 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Osm dobrovolníků z celého světa se zapojí do podzimních prací na české ekofarmě

ČESKÉ KOPISTY (18. října 2023) - V Českých Kopistech u Terezína se 19. až 22. října uskuteční mezinárodní dobrovolnický workcamp. Dobrovolníky z Asie, Latinské Ameriky, ale také z Evropy čekají 4 intenzivní dny v prostředí Svobodného statku na soutoku a jeho okolí. Dobrovolníci se během této doby seznámí se základy ekologického zemědělství, s camphillskou komunitou, blízkým okolím farmy a nejen s tím. Tento projekt proběhne pod záštitou INEX - sdružení dobrovolných aktivit, z.s. a Svobodný statek na soutoku o.p.s. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat18.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Pracovníci Lesů ČR oslovují vlastníky lesů neoprávněnou výzvou k odstranění souší

Soukromí vlastníci lesů dostávají v poslední době výzvy od pracovníků státního podniku Lesy ČR, kteří jim dělají poradce (tzv. odborných lesních hospodářů), aby z lesů odstranili stojící suché stromy. Taková povinnost přitom není zákonem stanovená, vlastníci lesů naopak mají zákonnou povinnost podpořit zachování lesní biologické různorodosti a kvality lesních půd tím, že v lesích k zetlení potřebné množství stromů ponechají. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Dobrovolníci vlčích a rysích hlídek budou i letos pomáhat stopovat velké šelmy

Minulý víkend se v Krušných horách sešli noví dobrovolníci tzv. Vlčích a Rysích hlídek. Na prvním ze sedmi školení se naučili základy o biologii a ekologii velkých šelem a také o jejich ochraně a stopování. Jedná se v pořadí o 24. monitorovací sezónu dobrovolnických Vlčích a Rysích hlídek, které organizuje Hnutí DUHA Šelmy. Cílem hlídek je pomáhat mapovat výskyt vlků, rysů a medvědů na území České republiky. Sběr vzorků pro genetické a potravní analýzy pomáhá s výzkumem a ochranou těchto ohrožených živočichů. Dobrovolníci si mohou vybrat ze seminářů v Krušných horách, na Broumovsku, v Beskydech, Javorníkách, Jeseníkách, na Šumavě nebo v Lužických horách. [1] Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16.10.2023 - Praha [Arnika]
Chemická recyklace (zatím) životní prostředí nešetří

Na třetím webináři ze série Arniky, věnované problematice spalování odpadů, se přednášející věnovali takzvané chemické recyklaci, se zaměřením na pyrolýzu a zplyňování. Při těch podle nich vznikají podobné “vedlejší” problémy jako u spalování odpadu a nelze je prozatím považovat za ekologickou alternativu. Především však ve většině případů nejde o recyklaci, ale o výrobu oleje anebo plynu určených ke spálení. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1376 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz