Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat14.11.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Rekordní Celosvětový úklid zapojil hlavně mladou generaci

Do šestého ročníku Celosvětového úklidového dne, který proběhl v sobotu 16. září se zapojilo 19,1 milionu dobrovolníků. Do akce, kterou globálně zajišťuje organizace Let's Do It World, se díky spolku Ukliďme Česko každoročně zapojuje také Česká republika. Během jediného dne dobrovolníci po celé planetě odstranili z přírody přes 205 tisíc tun odpadů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14.11.2023 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V gruzínské oblasti Aragvi úspěšně probíhá projekt ČRA zaměřený na trvale udržitelné lesnictví

Jednou ze tří hlavních oblastí, kam směřuje v Gruzii česká pomoc, je zemědělství a rozvoj venkova včetně podpory udržitelného rozvoje horských regionů. Lesy v Gruzii pokrývají 40 % území, jejich slabá správa, nedostatek venkovního lesnického personálu v kombinaci s nekontrolovanými činnostmi včetně ilegální těžby jsou ale příčinou jejich degradace. Před dvěma lety byl proto zahájen čtyřletý projekt České rozvojové agentury Implementace trvale udržitelného lesnictví pro chráněnou oblast Aragvi, který v Gruzii realizuje Ústav pro hospodářskou úpravu lesů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13.11.2023 - Praha [AMPI]
Klimatická změna a agroekologie hrou V Městské knihovně se představí originální vzdělávací komiks a desková hra

Možná jste už někdy slyšeli o pojmech jako klimatická změna nebo agroekologie. Víte ale, co přesně si pod nimi představit? A jak o nich mluvit s dětmi nebo s teenagery? Zapomeňte na suché definice a zdlouhavé odborné články. Abyste mohli společně objevovat svět s větší hravostí, vznikla originální série komiksů nazvaná Cesta k zeleným horizontům a desková karetní hra Planet A. Seznámit se s nimi můžete 11. prosince od 17 hodin v libeňském Velkém Mlýně, nově otevřeném prostoru Městské knihovny v Praze. Komiks i hru vám představí přímo zástupci mezinárodního týmu tvůrců včetně členů české organizace AMPI. Současně proběhne mezinárodní workshop na téma tvorby vzdělávacího komiksu a od 11. do 12. prosince pak bude v hlavním sále knihovny k vidění výstava klimatického komiksu. Vstup na akce je zdarma. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10.11.2023 - BRUSEL [Česká společnost ornitologická, Arnika, Beleco, Greenpeace ČR, Hnutí DUHA a WWF]
Kompromisní návrh nařízení o obnově přírody EU dojednán i díky českým europoslancům

Dnes v časných ranních hodinách zástupci Evropského parlamentu, Evropské Rady Evropy a Evropské komise dohodli výsledné znění Nature Restoration Law (nařízení EU na obnovu přírody). Až Nařízení formálně schválí Parlament i Rada, stanou se země Evropské unie prvními na světě, které obnovu přírody uzákonily. Evropa tak potvrzuje svoji roli lídra v řešení jedné ze dvou velkých krizí, kterým lidstvo čelí – katastrofálnímu úbytku přírodní rozmanitosti. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9.11.2023 - BRUSEL [BirdLife International]
Zákon o obnově přírody o krok blíže k tomu, aby se sta skutečností - ale má mezery

Late Thursday night, the intense negotiations between the EU Parliament, Commission, and Council concluded on the eagerly awaited Nature Restoration Law, resulting in a political agreement between the three institutions. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8.11.2023 - ČR/PRAHA/BRNO [Autonapůl, družstvo]
Carsharing proniká do menších měst a rozjíždí nové formy spolupráce

Rozšíření flotily sdílených aut napříč republikou, vůz sdílený výhradně lidmi v novém developmentu nebo pilotní projekt carsharingu v menším městě - to jsou novinky, které ještě před koncem roku se svými partnery spustí první český carsharing Autonapůl. První z produktů, Chytrý carsharing do měst a obcí, představí spoluzakladatel družstva Autonapůl Stanislav Kutáček zítra na konferenci City Changers, s dalšími projekty seznámí společnost sdílníky i veřejnost v následujících týdnech. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat6.11.2023 - Praha [Česká společnost pro ochranu netopýrů]
Také vám netopýři hlídají marmelády? Řekněte si o plaketu a pomozte s jejich ochranou!

Netopýři patří mezi tzv. synantropní druhy živočichů, kteří často bydlí s lidmi takříkajíc pod jednou střechou. Více než dvě třetiny z našich 27 druhů alespoň po část svého životního cyklu využívají úkryty v blízkosti člověka. Někdy jde o větší kolonie, jindy o komornější soužití. Tak jako v případě vzácného vrápence malého, který pravidelně zimuje v rodinném pískovcovém sklípku se zavařeninami. Paní majitelka získala památeční plaketu „Náš soused je netopýr“ a připojila se tak do Klubu přátel netopýrů. Spolubydlíte také? Plaketa čeká i na vás! Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2.11.2023 - Praha [Česká krajina]
Unikátní objev vědců v milovické rezervaci velkých kopytníků. Nález odhalí National Geographic

Unikátní objev se podařil českým vědcům v milovické rezervaci velkých kopytníků. O jejich nálezu bude informovat nové vydání české edice časopisu National Geographic, které vyjde ve čtvrtek 2. listopadu. Celý text ::životní prostředí::
 
 

Vybrat1.11.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Evropský parlament zřejmě odmítne plošné špehování na internetu

Výbor Evropského parlamentu LIBE představil vyjednaný kompromis, jehož součástí je odmítnutí plošnosti tzv. detekčních příkazů v rámci chystaného nařízení známého jako CSAR. Podle českého spolku IuRe jde o důležitý posun směrem k ochraně soukromí. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat1.11.2023 - [Děti Země]
Plán na rekonstrukci tunelů v Nelahozevsi podruhé v troskách

Dětem Země a dalším dvěma spolkům se opět podařilo ochránit veřejné zájmy Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Praha [Česká rozvojová agentura]
V Etiopii proběhlo slavnostní předání dokončené části veřejné zakázky, které v následujícím období bude zásobovat 70 tisíc lidí pitnou vodou

V den oslav vzniku Československého státu, 28. října, proběhla nedaleko Awassy v Etiopii ceremonie u příležitosti předání dokončené části veřejné zakázky k projektu s názvem Zavedení udržitelného systému zásobování pitnou vodou ve vybraných kebelích wored Bura, Dale a Bona Zuriya. Akce se uskutečnila za přítomnosti velvyslance České republiky v Etiopské demokratické federativní republice Miroslava Koska, ředitele České rozvojové agentury Michala Minčeva, ředitele společnosti Člověk v tísni Šimona Pánka, zástupců soukromého sektoru ze společností Ircon a Aquacon a také za přítomnosti zástupců prezidentského úřadu a místní komunity. Slavnostní předání proběhlo v lokalitě Aposto, kde byl formálně předán funkční systém, který v následujícím období bude zásobovat 70 tisíc lidí pitnou vodou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - PRAHA [Hnutí DUHA, Asociace soukromého zemědělství ČR, SVOL - Komora soukromých lesů v ČR, Český svaz ochránců přírody, Pro Silva Bohemica, Česká společnost ornitologická a Spolek vlastníků honebních pozemků]
V novele zákona o myslivosti s erozhoduje o osudu našich lesů

Posun v projednání novely zákona o myslivosti dnes oznámil ministr zemědělství Marek Výborný. Vlastníci půdy, zemědělci, lesníci a ochránci přírody vítají dohodu vládní koalice na tom, že novela zavede plánování lovu podle míry poškození lesů, posílí práva vlastníků - umožní vlastníkům lov na vlastních pozemcích, sníží minimální velikost honitby vlastní a společenstevní a sjednotí ochranu ohrožených živočichů jejich vynětím z tzv. seznamu zvěře ze zákona o myslivosti. Schválení těchto bodů Poslaneckou sněmovnou by naplnilo závazek programového prohlášení vlády. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Strnady [Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti, v. v. i.]
Smrk není jen obětí globální klimatické změny, ale i nástrojem na tlumení jejích dopadů

Globální klimatická změna (GKZ) způsobuje nárůst četnosti extrémních klimatických událostí. Lesní ekosystémy jsou na jednu stranu vystaveny a ohroženy GKZ, která ovlivňuje růst dřevin napříč druhovým spektrem, ale na druhou stranu ji mohou tlumit (mitigovat) sekvestrací (ukládáním) uhlíku do biomasy a rovněž působí jako vhodné adaptační opatření prostřednictvím regulace vodního režimu, kvality ovzduší a dokonce snížením klimatických extrémů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - Praha [Institut cirkulární ekonomiky]
Dekarbonizace českého průmyslu je nezbytná i výhodná zároveň. Nová studie INCIEN řeší snižování emisí při zpracování a využití oceli, betonu nebo plastu

Zpracovatelský průmysl společně se stavebnictvím tvoří 30 % hrubé přidané hodnoty a 34 % zaměstnanosti v ČR. Jde tak o klíčová odvětví české ekonomiky. Bez průmyslových materiálů jako jsou ocel, beton nebo plasty se společnost neobejde, při jejich výrobě ale vzniká velké množství “zabudovaného uhlíku”. Snížit emise v průmyslové výrobě má za cíl soubor strategií pod souhrnným názvem dekarbonizace průmyslu. Tyto strategie jsou už druhým rokem stěžejním tématem pro Think Tank Institutu cirkulární ekonomiky. V nové studii výzkumný tým předkládá analýzu příležitostí transformace, potenciálních emisních úspor a rizik v hlavních výrobních odvětvích. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31.10.2023 - [Compassion in World Farming Česko]
Nová investigace odhaluje šokující krutost na rybích farmách v EU

Mezinárodní organizace Compassion in World Farming zveřejnila nové záběry šokujícího a běžně rozšířeného krutého zacházení se pstruhy na farmách v EU a vyzvala Evropskou komisi, aby zavedla právní předpisy na ochranu ryb. Výsledky tajného vyšetřování, které se zaměřilo na čtyři polské pstruhové farmy, v novém videu představila světoznámá herečka Zoë Wanamakerová. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2023 - Praha 7 [Iuridicum Remedium, z. s.]
Umělá inteligence, dezinformace i digitální vyloučení. Sympozium si posvítí na digitální výzvy

Na Akademii věd v Praze se v pátek 1. prosince uskuteční sympozium Digitální doba s lidskou tváří. V rámci završení stejnojmenného projektu zde bude představeny i čerstvé výsledky výzkumu mezi českou veřejností. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.10.2023 - Brno [Ukliďme Česko z.s.]
Světový den měst nabídne chytrou komunikaci od Munipolis zdarma

Globální, ale i česká města dnes stojí před řadou environmentálních i urbanistických výzev. Od těch, které je třeba řešit na národní (anebo spíše mezinárodní) úrovni, po ty, které spadají do dikce místních městských částí nebo dokonce sousedů. Připomenout to má i Světový den měst, který se slaví 31. října. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30.10.2023 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Veselá sobota podruhé

V sobotu 4. listopadu 2023 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční poslední letošní akce ze společného projektu s Muzeem v přírodě Vysočina nazvaná Veselá sobota II. Od 13 do 17 hodin na návštěvníky čekají adventně laděné tvořivé dílny nebo pokračování oblíbeného kvízu Tajemství staré půdy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.10.2023 - [Děti Země]
Chyby při vyřizování žádostí o informace k novému průtahu Třebíčí

ŘSD ČR účelově natáhlo tři řízení v průměru asi o šedesát šest dní Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 1376 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz