Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat12.6.2016 - HORNÍ BEŘKOVICE [Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice]
Psychiatrická rehabilitace za norské peníze

Psychiatrická nemocnice Horní Beřkovice získala finanční grant ve výši 25 347 555,-Kč na výstavbu Centra komplexní rehabilitace Psychiatrické nemocnice Horní Beřkovice. Finanční prostředky jsou poskytnuty z finančního mechanismu Norské fondy, které v rámci České republiky administruje Ministerstvo financí ČR. Grant č. NF-CZ11-OV-2-028-2015 byl přidělen na rozšířený záměr zavedení metod ucelené psychiatrické rehabilitace. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.6.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Pozvánka: Konference k násilí ze strany policie a represím ve veřejném prostoru na příkladu sexbyznysu

ROZKOŠ bez RIZIKA a Spolek Ulice Plzeň ve čtvrtek 16. června od 9. hod. pořádají v pražském Domě světla (ul. Malého 282/3) konferenci „Strukturální násilí a ženy ze sexbyznysu“. Tématicky je konference zaměřena především na problém nekorektního jednání ze strany policie a strážníků vůči marginalizovaným skupinám a na možná řešení tohoto problému. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.5.2016 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Dětský den pod Petřínem u boromejek

Sestry boromejky a jejich nemocnice pro Vás v sobotu 4. června pořádají tradiční zábavné odpoledne pro děti, které se bude konat od 14.00 v zahradě Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.5.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Lidé bez domova mají příležitost poměřit své síly na fotbalovém turnaji

Charita Olomouc pořádá ve čtvrtek 2. června 2016 fotbalový turnaj pro lidi bez domova. Letos se koná jubilejní 25. ročník, akce bude probíhat od 9.00 na hřišti TJ Sokol Velký Týnec. Do turnaje se zapojí celkem šest družstev, která se skládají z klientů a pracovníků sociálních služeb neziskových organizací. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.5.2016 - PRAHA [proFem, o.p.s.]
1. 6. 2016 Konference na téma Ekonomické dopady domácího násilí v oblasti zdraví

Zveme Vás na konferenci s mezinárodní účastí - Ekonomické dopady domácího násilí v oblasti zdraví, která se koná pod záštitou ministra pro lidská práva, rovné příležitosti a legislativu Mgr. Jiřího Dienstbiera, ve středu 1.6.2016 v Lichtenštejnském paláci, U Sovových mlýnů 4/506, 118 00 Praha 1. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat20.5.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabídne v Jihlavě testování zdarma ve své sanitce

Statistika k testování na HIV v ČR mluví jasně. Od ledna do března roku 2016 bylo prokázáno 95 nových případů HIV. O rok dříve za stejné období šlo o 64 případů. Rok 2015 byl přitom vůbec nejhorším za celou historii testování v naší zemi. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) proto v pondělí ve své sanitce zaparkované u City par Jihlava nabídne veřejnosti testování na HIV zdarma. Testování se koná v rámci akce Světlo pro AIDS. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Jednalo se o pilotní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, který byl unikátní zejména propojením svých dvou sociálních služeb. Cílil na zlepšení životní situace rodin v rámci spolupráce se Sociálně aktivizačním programem, s důrazem na individuální podporu jejich dětí díky Nízkoprahovému klubu Pavlač. Rok a půl trvající projekt nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.
Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Kam o víkendu? Na Výstavu vín do Lednicko-valtického areálu!

Charitativní Galerie Ratolest se na konci tohoto týdne bude prezentovat v rámci Výstavy vín Lednicko-valtického areálu v kempu Apollo. Po oba dva dny trvání akce (20. – 21. květen) bude veřejnosti přístupná prodejní výstava.
Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat11.5.2016 - PRAHA [Pionýr]
K dvanácti milionům proti rakovině dnes přidá Pionýr další!

Dnes, 11. května 2016, se ulice našich měst opět zaplnily žlutými kvítky, které prodávají za symbolickou dvacetikorunu dobrovolníci pomáhající při sbírce Český den proti rakovině. Ta je patrně největší a nejstarší sbírkovou akcí v ČR organizovanou Ligou proti rakovině a léta s ní spolupracuje i Pionýr. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9.5.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Smutný trend prudkého nárůstu HIV v ČR pokračuje. ROZKOŠ bez RIZIKA nabízí testování zdarma

Statistika k testování na HIV v ČR mluví jasně. Od ledna do března roku 2016 bylo prokázáno 95 nových případů HIV. O rok dříve za stejné období šlo o 64 případů. Rok 2015 byl přitom vůbec nejhorším za celou historii testování v naší zemi. Nezisková organizace ROZKOŠ bez RIZIKA (R-R) proto nabídne veřejnosti testování na HIV ve svých centrech zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3.5.2016 - SOKOLOV [Rytmus - od klienta k občanovi, o.p.s.]
Soudy vracejí lidem svéprávnost a podle občanského zákoníku mohou využívat pomoci podpůrce

V minulosti soud omezil Jardu ve svéprávnosti stejně jako dalších více než 35 tisíc lidí. S novým občanským zákoníkem přišlo i povinné přešetření jeho rozsudku o omezení svéprávnosti. Jarda, jako jeden z prvních na Karlovarsku, má nyní svou svéprávnost zpět a navíc má dle nového občanského zákoníku i svou podpůrkyni, která mu pomáhá s jednáním na úřadech.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat26.4.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Nadávky či dokonce pistole u hlavy. Pracovní prostředí sexuálních pracovnic není bezpečné. Nemuselo by tomu tak být. Zjistil výzkum ROZKOŠE bez RIZIKA

Devět z deseti žen, které poskytují sexuální služby, bylo při práci vystaveno násilí. Nejčastěji se násilí dopouštějí zákazníci sexuálních pracovnic. Násilí ale přichází i ze strany majitelů a personálu erotických klubů, kolegyň, partnerů či dokonce policie. Nemuselo by tomu tak být. Na to upozorňuje unikátní výzkum organizace ROZKOŠ bez RIZIKA, který zkoumal rozsah násilí v sexbyznysu a možnosti, jak mu předcházet. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23.4.2016 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [THEIA - krizové centrum o.p.s.]
Problematika násilí jinou perspektivou?

THEIA – krizové centrum o.p.s. spolu s Krizovým centrem pro děti a rodinu v Jihočeském kraji, z. ú. se při své práci setkávají s problematikou násilí mezi lidmi již řadu let. Násilná činnost má dvě stránky. Je zde oběť, se kterou tato centra i další organizace v regionu pracují. Od května 2015 spojily své síly při poskytování služeb pachatelům těchto násilných činů. Bez pomoci těmto lidem nelze s násilím účinně bojovat. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22.4.2016 - HRADEC KRÁLOVÉ [Laxus z.ú.]
Po návratu z léčby nebo vězení nemusí začít všechny trable nanovo. Šanci na úspěch dává lidem následná péče

Ambulantní centrum Hradec Králové pomáhá lidem, kteří absolvovali léčbu závislosti nebo ukončili výkon trestu odnětí svobody. Cílem následné péče je, aby se zařadili úspěšně do běžného života, do společnosti a na trh práce a také aby zvládli abstinenci a nevraceli se zpět k braní drog nebo páchání trestné činnosti. Služba funguje od počátku roku v rámci individuálního projektu „Služby sociální prevence v Královehradeckém kraji IV.“ Jedním z klientů programu je i sedmadvacetiletý Honza z malé obce v Podkrkonoší, který si díky programu našel práci a bydlení po návratu z psychiatrické léčebny. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.4.2016 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Pozvánka na prezentaci výsledků z výzkumu o násilí v sexbyznysu

ROZKOŠ bez RIZIKA uskutečnila unikátní výzkum, který zkoumal rozsah násilí v sexbyznysu a možnosti, jak mu předcházet. Podle výsledků devět z deseti žen, které poskytují sexuální služby, bylo při práci vystaveno násilí. Nejčastěji se násilí dopouštějí zákazníci sexuálních pracovnic. Násilí ale přichází i ze strany majitelů a personálu erotických klubů, kolegyň, partnerů či dokonce policie. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Praze odstartuje 1.ročník Nízkoprahové ligy férového fotbalu

Za podpory Hl. m. Prahy v rámci programu Prevence kriminality se letos poprvé odehraje Nízkoprahová liga férového fotbalu. Do ligy se zapojí 9 mládežnických organizací, kdy týmy budou složeny z členů nízkoprahových klubů. Celorepubliková kampaň projektu Fotbal pro rozvoj tak v Praze nabere zbrusu nové podoby. Celá liga se bude odehrávat v duchu F3 fotbalu, tj. bude mít “tři poločasy”, a nebude zaměřena na vítězství za každou cenu, ale i na hodnoty jako fair play a respekt. “Třetím poločasem” bude debata po hře o dodržování pravidel, která se stanoví na začátku herního dne pro všechny týmy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [Národní ústav pro autismus, z. ú. (NAUTIS)]
Aplaus 2016 – již 4. ročník vyhlášení cen Aplaus u příležitosti Světového dne porozumění autismu a tentokráte v novém

V kopuli Expobank CZ na Václavském náměstí bylo 1. dubna živo. Od 17 hodin se tu předávaly ceny APLAUS 2016, které každoročně vyhlašuje Národní ústav pro autismus. Letos však zcela v novém. NAUTIS totiž v těchto dnech žije nejen Světovým dnem porozumění autismu, který připadá na 2. duben, ale i novým vizuálním stylem, který změnil po dlouhých 13 letech svého působení jako největší poskytovatel služeb pro lidi s autismem a jejich rodiny v České republice. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21.3.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha, z.s.]
Prodavačky volno o státních svátcích chtějí, ukazuje výzkum

Zatímco ve sněmovně se o možnosti zakázat prodej v supermarketech ve dnech státních svátků stále diskutuje, podle čerstvého výzkumu by to samotné prodavačky uvítaly. Ženy pracující v obchodních řetězcích by stejně jako všichni ostatní zaměstnanci chtěly trávit svátky se svými rodinami či blízkými bez tlaku, že volné dny budou muset následně „napracovat“. Vyplývá to z aktuálního výzkumu Multikulturního centra Praha. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat16.3.2016 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Zahrada může i léčit

Zahradní terapie je stále více se rozvíjejícím oborem v léčbě nejrůznějších chorob, ale také prostředkem k uvědomování si sebe sama. Jak upravit přírodní zahradu a jaké prvky v ní využít, na to se jelo podívat do Brna více než 20 zájemců z Bílých Karpat. Exkurzi organizovalo Centrum Veronica Hostětín, které svoji vlastní přírodní zahradu upravuje pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky a pobyty v zahradě doplňuje i o specifické programové aktivity. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat7.3.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Fotbal pro rozvoj – nové vize projektu pro práci s mládeží a sociální inkluzi

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, švýcarské organizace Sport - the Brige a regionálních organizací přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 174 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz