Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat15.12.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
V olomoucké Charitě jsou již přípravy na Tříkrálovou sbírku v plném proudu

Charita Olomouc opět chystá tradiční a zároveň největší dobrovolnickou akci, která bude v Olomouci a okolí probíhat od pátku 1. do čtvrtka 14. ledna 2016. Hlavním posláním Tříkrálové sbírky je upozornit na potřebné lidi kolem nás a pomoci jim. Do této akce bylo v předchozím ročníku zapojeno více jak 1.200 lidí a vypraveno 331 kolednických skupinek. Podařilo se tak od dárců vykoledovat 1.305.813 Kč, což je zatím nejvíce za uplynulé roky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8.12.2015 - OSTRAVA [Centrum sociálních služeb Ostrava, o. p. s.]
Spokojené dětství – snadnější start do života 2015

Represe násilných osob nestačí… hledáme cestu k spokojenějšímu dětství. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat7.12.2015 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Počet nových případů HIV v Ústeckém kraji patří k nejhorším v ČR. Sanitka ROZKOŠE bez RIZIKA nabídne bezplatné testování a poradenství k bezpečnějšímu sexu

Od ledna do října tohoto roku bylo v naší zemi prokázáno 213 nových případů HIV. Letošek tedy pravděpodobně překoná rok 2013, který s celkovým počtem 235 diagnostikovaných případů HIV patřil k vůbec nejhorším v historii ČR. Trend posledních let se bohužel nemění, lidé jsou neopatrní a mají rizikový sex. ROZKOŠ bez RIZIKA proto ke konci roku pořádá několik akcí bezplatného testování na HIV pro veřejnost a 7. prosince míří žlutá sanitka R-R do Ústí nad Labem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.12.2015 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Předvánoční těšení u sester boromejek

Srdečně Vás zveme do nemocnice sester boromejek pod Petřínem, kde jsou i letos pro Vás a Vaše blízké připraveny příjemné adventní akce. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.12.2015 - PLZEŇ [Nová Akropolis]
Pozvánka na Den dobrovolnictví při příležitosti Mezinárodního dne dobrovolníků

V pondělí 7. prosince od 18 hodin se v Nové Akropolis (Purkyňova 12, Plzeň) uskuteční večer věnovaný dobrovolnictví. Vstup volný. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3.12.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Jsme schopni integrovat a přijmout lidi bez domova?

Ve středu 2. prosince proběhla odborná konference na téma „Bezdomovectví a překážky v nalezení bydlení a skutečné integraci,“ kterou uspořádala Charita Olomouc v zasedacím sále magistrátu na Hynaisově ulici v Olomouci. Tradiční akce zabývající se tématem bezdomovectví, která započala jako Kulatý stůl v roce 2002, se opakuje každý rok v prosinci. Konference se konala pod záštitou olomouckého arcibiskupa Mons. Jana Graubnera a náměstka primátora Statutárního města Olomouc RNDr. Ladislava Šnevajse. Cílem konference je pobavit se společně nad problémy týkajícími se bezdomovectví. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.11.2015 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Hradec Králové se připojí k Světovému týdnu boje proti AIDS. Přijďte se podívat na zajímavý dokument nebo otestovat zdarma na HIV

Ve dnech od 30. 11. do 6. 12. se Hradec Králové připojí Světovému týdnu boje proti AIDS (World AIDS Week). Promítání dokumentu o Karlu Lampovi, velká stuha z rozsvícených oken, beseda s HIV pozitivním člověkem, večer na téma sexuální fantazie v klubu La Fabrique, poradenství k bezpečnějšímu sexu a v neposlední řadě i bezplatné testování na HIV v pojízdné ambulanci R-R, to jsou některé z plánovaných akcí Světového týdne boje proti AIDS v Hradci Králové. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.11.2015 - OSTRAVA [Centrum sociálních služeb Ostrava, o. p. s.]
Spokojené dětství – snadnější start do života 2015

Represe násilných osob nestačí…hledáme cestu k spokojenějšímu dětství. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.11.2015 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Nepřímé zaměstnávání provází zásadní porušování pracovních práv

Debaty o zákonných úpravách agenturního zaměstnávání řeší jen zlomek problému porušování pracovních práv v ČR. Tak zní jeden ze závěrů expertní schůzky, kterou dnes v Brně pořádalo Multikulturní centrum Praha. Aby bylo možné předcházet četným případům nedůstojné práce, tuzemský pracovněprávní režim se musí změnit na více úrovních. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.11.2015 - PARDUBICE [CARE Česká republika]
Výstava „Tváře pomoci – who CAREs?“ představí v Pardubicích podoby rozvojové spolupráce

Zastoupení Evropské komise v ČR ve spolupráci s organizací CARE Česká republika a Střední zdravotnickou školou v Pardubicích zvou na výstavu Tváře pomoci – who CAREs?, která u příležitosti Evropského roku rozvoje 2015 představuje témata rozvojové spolupráce. Putovní výstava bude zdarma k navštívení do 23. prosince 2015. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23.11.2015 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Počet nových případů HIV je v roce 2015 vysoký. ROZKOŠ bez RIZIKA nabízí testování zdarma

Od ledna do září tohoto roku bylo v naší zemi prokázáno 185 nových případů HIV. Jde o stejné číslo jako za loňský rok, který přitom patřil k druhému nejhoršímu za celou dobu testování v ČR. Trend posledních let se tak bohužel nemění, lidé jsou neopatrní a mají rizikový sex. ROZKOŠ bez RIZIKA proto na konci listopadu a na začátku prosince otevře své ordinace a nabídne bezplatné testování na HIV a poradenství k bezpečnějšímu sexu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.11.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Charita Olomouc se zapojí do Vánočního jarmarku

Charita Olomouc Vás srdečně zve na vánoční prodej výrobků z dílen Domu sv. Vincence, který bude probíhat od pondělí 7. prosince do čtvrtka 10. prosince 2015, vždy v době od 10 do 17 hodin na Dolním náměstí v Olomouci. Přijďte načerpat vánoční atmosféru a inspiraci, podívat se na naše výrobky a svým nákupem podpořit činnost Domu sv. Vincence, který poskytuje služby lidem s duševním onemocněním. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.11.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Olomoučané mohou potřetí prožít Noc venku

Filozofická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve spolupráci s Charitou Olomouc a sociální firmou SocioFactor chystají 19. listopadu 2015 třetí ročník charitativní akce „Noc venku“ na podporu lidí bez domova. Atraktivní kulturní program se letos uskuteční v Letním kině Hoblina od 17:00 hodin. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.11.2015 - PRAHA [PROSAZ, z.ú.]
25 let pomoci zdravotně postiženým oslaví PROSAZ, z.ú.

PROSAZ pořádá již 10. REPREZENTAČNÍ PLES a zve všechny přátele a příznivce 5. 2. 2016 od 19:00 hod do OREA HOTELU PYRAMIDA k oslavě 25. narozenin.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9.11.2015 - PRAHA [Dětské krizové centrum, z.ú.]
Oslavte s námi přijetí Úmluvy o právech dítěte. Přijďte na filmový festival Odvrácená strana dětství.

Od středy 18.listopadu do pátku 20.listopadu 2015 můžete navštívit filmový festival Odvrácená strana dětství. Letošní, již 12. ročník, se koná pod záštitou ministryně práce a sociálních věcí, Michaely Marksové. Výběr data konání přehlídky není náhodný. Ve čtvrtek 19. listopadu si celý svět připomíná Světový den prevence týrání a zneužívání dětí a v pátek 20. listopadu byl v roce 1989 přijat důležitý dokument pro ochranu dětí Úmluva o právech dítěte. Dopoledne navštíví festival okolo 400 dětí, ve středu a čtvrtek je připraven program i pro dospělé. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.11.2015 - PRAHA [Neposeda]
Chybí nám přechodové rituály do dospělosti, říká americký psycholog Bret Stephenson

Zatímco dříve bylo jasně vymezené to, jak se člověk stává dospělým, podobný předěl v dnešní době chybí. To také může být jedním z důvodů, proč sledujeme prudký nárůst výskytu rizikového chování u dnešních dospívajících. Americký transpersonální psycholog Bret Stephenson se v celém svém profesním životě zaměřuje na to, jak pomoci dospívajícím chlapcům úspěšně zvládnout přechod do dospělosti. Upozorňuje přitom na to, že nestačí jen radit a vést, ale že je třeba, aby dospívající prokázal výjimečnou osobní odvahu a vydal se na hrdinskou výpravu. V listopadu navštíví Prahu na základě pozvání neziskové organizace Neposeda. Bude také jedním z hlavních řečníků čtvrteční konference Ohrožená rodina, ohrožené dítě. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat27.10.2015 - PRAHA [SANANIM o.s.]
„Šlehárny“ veřejná debata o aplikačních místnostech pro uživatele drog

Veřejná debata proběhne ve středu 11. 11. 2015 od 15 hodin v konferenční místnosti Evropského domu, Jungmannova 24, Praha 1, předpokládané ukončení v 17 hodin. Cílem veřejného setkání je vyvolání debaty o vhodnosti a přínosech sociálně-zdravotní služby aplikační místnosti pro osoby závislé na nealkoholových drogách. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22.10.2015 - PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA]
Pozvánka na mezinárodní konferenci R-R: Sexuální a intimní asistence v ČR a ve světě

Vážení novináři, vážené novinářky, zveme Vás na první mezinárodní konferenci k sexuální asistenci v ČR. Na pozvání ROZKOŠE bez RIZIKA přijedou do České republiky lidé, kteří ve Švýcarsku, Německu a dalších evropských zemích výrazně přispěli k rozvoji sexuální asistence. Jejich zkušenosti doplní kolegové a kolegyně z Česka zabývající se dlouhodobě sexuální i intimní asistencí v naší zemi. Konference se koná v úterý 3. listopadu od 9. do 17. hodin v prostorách Impuct Hub Praha (Drtinova 557/10, Praha 5). Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.10.2015 - PRAHA [Social Help o.s.]
Naši senioři jsou moderní

Social Help o.s. podporuje zachování kvality života a důstojnosti seniorů v Domovech pro seniory (DPS). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.10.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Dny boje proti chudobě se zahájily výstavou Jindřicha Štreita

V pondělí 19. října 2015 začal již čtvrtý ročník Dnů boje proti chudobě v Olomouckém kraji, který pořádá Armáda spásy, Charita Olomouc, Člověk v Tísni a CARITAS - VOŠ sociální Olomouc. Pro návštěvníky vytvořili nabitý program, který probíhá v Olomouci a v Přerově. Hlavním smyslem celé akce je postavit se proti lhostejnosti, s níž se chudí lidé často setkávají. Letošní ročník se navíc zaměřuje na tématiku seniorů a chudoby. Účast na všech akcích je zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 172 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz