Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V Praze odstartuje 1.ročník Nízkoprahové ligy férového fotbalu

Za podpory Hl. m. Prahy v rámci programu Prevence kriminality se letos poprvé odehraje Nízkoprahová liga férového fotbalu. Do ligy se zapojí 9 mládežnických organizací, kdy týmy budou složeny z členů nízkoprahových klubů. Celorepubliková kampaň projektu Fotbal pro rozvoj tak v Praze nabere zbrusu nové podoby. Celá liga se bude odehrávat v duchu F3 fotbalu, tj. bude mít “tři poločasy”, a nebude zaměřena na vítězství za každou cenu, ale i na hodnoty jako fair play a respekt. “Třetím poločasem” bude debata po hře o dodržování pravidel, která se stanoví na začátku herního dne pro všechny týmy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4.4.2016 - PRAHA [Národní ústav pro autismus, z. ú. (NAUTIS)]
Aplaus 2016 – již 4. ročník vyhlášení cen Aplaus u příležitosti Světového dne porozumění autismu a tentokráte v novém

V kopuli Expobank CZ na Václavském náměstí bylo 1. dubna živo. Od 17 hodin se tu předávaly ceny APLAUS 2016, které každoročně vyhlašuje Národní ústav pro autismus. Letos však zcela v novém. NAUTIS totiž v těchto dnech žije nejen Světovým dnem porozumění autismu, který připadá na 2. duben, ale i novým vizuálním stylem, který změnil po dlouhých 13 letech svého působení jako největší poskytovatel služeb pro lidi s autismem a jejich rodiny v České republice. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21.3.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha, z.s.]
Prodavačky volno o státních svátcích chtějí, ukazuje výzkum

Zatímco ve sněmovně se o možnosti zakázat prodej v supermarketech ve dnech státních svátků stále diskutuje, podle čerstvého výzkumu by to samotné prodavačky uvítaly. Ženy pracující v obchodních řetězcích by stejně jako všichni ostatní zaměstnanci chtěly trávit svátky se svými rodinami či blízkými bez tlaku, že volné dny budou muset následně „napracovat“. Vyplývá to z aktuálního výzkumu Multikulturního centra Praha. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat16.3.2016 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Zahrada může i léčit

Zahradní terapie je stále více se rozvíjejícím oborem v léčbě nejrůznějších chorob, ale také prostředkem k uvědomování si sebe sama. Jak upravit přírodní zahradu a jaké prvky v ní využít, na to se jelo podívat do Brna více než 20 zájemců z Bílých Karpat. Exkurzi organizovalo Centrum Veronica Hostětín, které svoji vlastní přírodní zahradu upravuje pro zdravotně znevýhodněné návštěvníky a pobyty v zahradě doplňuje i o specifické programové aktivity. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat7.3.2016 - PRAHA [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Fotbal pro rozvoj – nové vize projektu pro práci s mládeží a sociální inkluzi

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, švýcarské organizace Sport - the Brige a regionálních organizací přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.3.2016 - RUMBURK [Agentura Pondělí]
Dobrovolníkem i vy?

Agentura Pondělí pracuje s lidmi se zdravotním postižením, kteří chtějí žít běžným životem jako ostatní, chtějí zapadnout mezi své vrstevníky. Pod hlavičkou Agentury Pondělí nabízíme dvě sociální služby, Sociální rehabilitaci a Podporu samostatného bydlení. Do naší práce zapojujeme i dobrovolníky, kteří ve svém volném čase chtějí navázat přirozené vztahy s lidmi s postižením.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.3.2016 - HOSTĚTÍN [ZO ČSOP Veronica]
V Hostětíně slyší i na hlasy vzácných onemocnění

Na světě je více než 7000 málo známých nemocí, kterými trpí jen hrstka pacientů. Tato onemocnění se označují jako „vzácná“. Centrum Veronica Hostětín otevírá své dveře i těmto návštěvníkům, připravuje pro ně programovou nabídku a upravuje své prostory. O svých aktivitách informovali hostětínští na setkání u příležitosti Dne vzácných onemocnění. To proběhlo 29. února 2016 pod heslem: Připojte se k nám, chceme být slyšet. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat18.2.2016 - PRAHA [Slovo21 z.s.]
Romští středoškoláci míří na vysoké školy!

Čtyřicet studentů využilo možnosti studijního doučování, poradenství a také kurzů pro úspěšné zvládnutí přijímacího řízení na vysoké školy. Projekt Dža dureder – Pokračuj, realizuje nezisková organizace Slovo 21, z.s. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.2.2016 - ČESKÁ TŘEBOVÁ [Nadace Mezinárodní potřeby]
Nadace Mezinárodní potřeby hledá křesťanské lektory pro program „Zdravá mládež“

Nadace Mezinárodní potřeby (NMP) vyhlašuje grantové řízení pro program „Zdravá mládež“, které probíhá do 15. dubna 2016. Pro uzávěrku je rozhodné datum doručení kompletní žádosti do e-mailové schránky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.2.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Výstavy fotografií Můj obyčejný život

V průběhu tří měsíců uspořádá Charita Olomouc na třech místech v Olomouci výstavu fotografií na téma Můj obyčejný život. Exponáty jsou výjimečné tím, že jejich autory jsou romské děti. Jejich záměrem bylo pořídit snímky v prostředí, v němž se nejčastěji pohybují. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11.2.2016 - PRAHA [CARE Česká republika]
Klokani fandí vzdělávání v Nepálu

Vzdělávání v Nepálu, který v dubnu 2015 zasáhlo ničivé zemětřesení, podpoří Bohemians ve spolupráci s humanitární organizací CARE. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat1.2.2016 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Pod Petřínem zazní téma Sexuální zneužívání - oběti a agresoři

Vzdělávací centrum Boromeum pořádá 13. 2. 2015 od 9.00 do 18.00 v aule Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze vzdělávací den na téma: Sexuální zneužívání – oběti a agresoři. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat25.1.2016 - BÍLINA/TEPLICE/MOST [Spolek Šance žít]
Denní stacionář pro děti s kombinovanými vadami

Vybudování denního stacionáře pro děti s kombinovanými vadami v Bílině. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.1.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Tříkrálová sbírka v Olomoucí a okolí skončila, štědří dárci přispěli více jako vloni.

Od pátku 1. do čtvrtka 14. ledna 2016 měli obyvatelé Olomouce a okolních obcí možnost darovat příspěvek do Tříkrálové sbírky, kterou v olomouckém děkanátu realizovala Charita Olomouc. Letošní výtěžek 1 434 603 Kč je zatím nejvyšší od roku 2 000, kdy byla sbírka zahájena. Do ulic vyrazilo 358 kolednických skupinek, což je o 27 více než minulý rok. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15.1.2016 - PRAHA [Dětské krizové centrum, z.ú.]
Zveme Vás na benefici od dětí pro děti aneb Naše srdce nezamrzla

Taneční studio Mirabel a Dětské krizové centrum si Vás dovoluje pozvat do Salesiánského divadla v Kobylisích na benefiční představení Kouzlo Slunovratu, které se uskuteční ve středu 20. 1. 2016 v 18:30 hodin. Celý výtěžek ze vstupného bude věnován Dětskému krizovému centru, jehož hlavním zaměřením je odborné poradenství a služby v oblasti prevence, diagnostiky a terapie dětí, které se ocitly v náročné životní situaci (týrání, zneužívání, zanedbávání, ztráta blízké osoby). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat12.1.2016 - BOUDY [BUDEKO, z .s.]
Mezinárodní únos dětí

Dobrý den vážení, zasílám vám podnět či možnost přispění k řešení mezinárodního únosů dětí do SR, kdy děti jsou zadržované matkou proti vůli otce a žijí v otřesných podmínkách v bytě 1+1 ( 3 děti a 4 dospělí na 20 m2). V bytě jsou k dispozici pouze 2 postele. Slovenská sociálka neshledává nevyhovující podmínky! Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.1.2016 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
O víkendu bude vrcholit Tříkrálová sbírka v Olomouci a okolních obcích

Dne 6. ledna 2016 navštívily dvě skupinky Tří králů významné olomoucké instituce. Nejvíce koledníků pak bude v Olomouci a okolí koledovat o víkendu 8. - 10. ledna. Program Tříkrálové sbírky také zpestří dvě hudební vystoupení v obchodním centru Šantovka a to 7. ledna a 10. ledna od 15 hodin. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21.12.2015 - OLOMOUC [Charita Olomouc]
Lidé bez domova prožijí Štědrý den společně s arcibiskupem Graubnerem

Charita Olomouc každoročně nezapomíná na lidi bez domova, pro které jsou Vánoce náročným obdobím. Připravila pro ně řadu společných akcí, které začínají přípravou vánoční výzdoby v zařízeních a vrcholí na Štědrý den setkáním s arcibiskupem Janem Graubnerem a olomouckým děkanem Ladislavem Švirákem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat17.12.2015 - PRAHA [Nemocnice Milosrdných sester sv. Karla Boromejského v Praze]
Adventní koncert u sester boromejek

Srdečně Vás zveme na adventní benefiční koncert, který se koná 20. 12. 2015 od 18.00 v kostele sv. Karla Boromejského při Nemocnici Milosrdných sester sv. Karla Boromejského, Vlašská 36, Praha 1. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 173 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz