Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat28.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medákům nabízejí peníze, aby ustoupili od připomínek

Ve Starostřešovické ulici pokračuje již třetím týdnem černá stavba dalšího z řady drahých penzionů. Budova, která je objemově i výškově předimenzovaná, zastíní zbytky historické zástavby drobných stavení někdejších řemeslníků. Dobročinný spolek Medáků, který se odvolal proti stavebnímu povolení, je nyní pod tlakem investora i magistrátu, který námitky posuzuje. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Občané protestují proti vzrůstající agresivitě investorů

Dobročinný spolek Medáků měl do dnešní 13. hodiny vyklidit dva z domků ve starých Střešovicích, které využívá již třetím rokem k pořádání kulturních akcích. Příkaz k vyklizení vydala správní firma SNEO, údajně na příkaz Úřadu m. č. Praha 6. Nikdo z úřadu dosud Medákům nesdělil žádné důvody, dopisy z konce října se žádostmi o informace jsou stále bez odpovědí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.11.2001 - Chrudim [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kdo v Chrudimi vyčnívá z řady

V Chrudimi začal v pondělí 12. listopadu první Regionální dobrovolnický týden, který Sdružení dobrovolných aktivit INEX uspořádalo při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001. Součástí týdne je výstava nazvaná „Vyčnívají z řady?“ a diskusní večer na téma dobrovolníci ve městě provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat6.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Úřad vydává protichůdné signály, kultuře se ale zřejmě nebrání

Jedním z bodů dnešního zasedání Zastupitelstva Prahy 6 byla i diskuse o situaci ve starých Střešovicích. Ve třech obecních domcích této – dnes již unikátní – pražské dělnické kolonie působí Dobročinný spolek Medáků a pořádá zde široký kulturní program. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat31.10.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Dnes staré Střešovice, zítra Zlatá ulička?

Úřad m. č. Praha 6 nařídil ve čtvrtek 25. 10. okamžité vyklizení dvou objektů ve starých Střešovicích, v nichž Dobročinný spolek Medáků již dva roky pořádá veřejné kulturní akce. Členové občanského sdružení se to dozvěděli teprve včera, kdy vypršela lhůta pro vyklizení. Co bude následovat, není jasné. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat29.10.2001 - PRAHA [Blaník - hnutí pro 21. století]
V Praze poprvé jednal Blaník - hnutí pro 21. století

Dne 27. října se v Praze uskutečnilo 1. celorepublikové setkání lidí, kteří se přihlásili a ztotožňují se s Provoláním pro 21. století (http://www.osud.cz/hnuti), které dosud na internetu podepsalo 163 signatářů. Účastníci setkání přijali název Blaník - hnutí pro 21. století. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat18.10.2001 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Cesta k občanům - závěr ze semináře v Senátu

Závěr ze semináře v Senátu ČR o vzájemné spolupráci mezi občanskými poradnami a veřejnou správou. Celý text ::lidská práva, sociální oblast::
 

Vybrat11.10.2001 - MOST [Ekologický právní servis]
Investici Nemaku bude posuzovat Evropská banka pro obnovu a rozvoj

Na návštěvu České Republiky přijíždí mexický prezident Vicente Fox. V této souvislosti bychom neměli zapomenout ani na nejvýznamnější mexickou investicí v ČR, kterou by měla být továrna na výrobu hliníkových hlav motorů společnosti NEMAK.
V těchto dnech se dokončuje zpráva Ekologického právního servisu a CEE Bankwatch Network pro Evropskou banku pro obnovu a rozvoj (EBRD) o chystané stavbě NEMAKu. Ta by znamenala pro občany značné zdravotní riziko a zatížení životního prostředí.

Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat9.10.2001 - PRAHA [Václav Šneebrger - Step by Step Česká republika]
Více než polovina romských dětí nepatří do zvláštních škol!

Mezinárodní program Reintegrace romských žáků, který v Česku realizuje Step by Step Česká republika má za cíl napomoci řešení problematiky vzdělávání minoritních skupin. Výzkum potvrdil hypotézu, že více než polovina (54%) dětí ze zvláštních škol má psychologické a studijní výsledky srovnatelné s jejich vrstevníky na základních školách. Tyto děti tedy nemusí být vzdělávány ve speciálních institucích a jsou do zvláštních škol zařazovány z jiných důvodů než je deklarováno v poslání zvláštních škol. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.9.2001 - PRAHA [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady Česko-německého fondu budoucnosti

Ve dnech 18. a 19. září 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Na svém v pořadí třetím letošním zasedání schválila správní rada podporu 124 projektům v celkovém objemu 31 300 000 CZK resp. 1 700 000 DM. Celý text ::sociální oblast, kultura::
 

Vybrat4.9.2001 - MOST [Ekologický právní servis]
Ekologický právní servis se odvolal proti územnímu rozhodnutí

Ekologický právní servis se odvolal proti územnímu rozhodnutí o investičním záměru společnosti NEMAK. Společnost hodlá postavit svůj závod těžkého průmyslu uprostřed zemědělsky využívaného území, které bylo na Mostecku nejméně postiženo těžební činností. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat3.9.2001 - ARCUS - ONKO CENTRUM, Česká Lípa [ARCUS - Onko centrum]
Pomáháme v boji proti rakovině prsu

Zveme Vás na přátelskou besedu se zástupci ARCUS - ONKO CENTRA a společností Le Patio - LIFE STYLE v úterý 4. září 2001 od 18.00 hodin. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.8.2001 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
„Znáte charitativní sbírku „Pomozte dětem!“?

„Pomozte dětem!“, dlouhodobou veřejnou sbírku organizovanou společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti, zná podle výzkumu STEM ze začátku letošního léta téměř ¾ dotázaných (74,9 %). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30.8.2001 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Mezinárodní konference - Poradci z 11 zemí světa budou hledat nové možnosti občanského poradenství

Asociace občanských poraden v České republice organizuje v Praze na Novotného lávce ve dnech 16. a 17. září 2001 mezinárodní konferenci o poradenských a informačních službách pod záštitou velvyslanectví Velké Británie. Konference se účastní organizace ze zemí postkomunistického bloku, ve kterých byly tyto služby iniciovány v rámci mezinárodní pomoci britského Know How fondu. Cílem konference bude výměna zkušeností z činnosti zúčastněných poradensko-informačních center, které jsou sdružené v celonárodních sítích. Bude to mimořádná příležitost porovnat přístupy zemí střední a východní Evropy v péči o své znevýhodněné občany. Celý text ::lidská práva, sociální oblast::
 

Vybrat21.8.2001 - ČESKÁ LÍPA [ARCUS - Onko centrum ]
Le Patio pomáhá v boji proti rakovině prsu

Pod záštitou pana senátora MUDr. Miroslava Coufala společnost Le Patio, známá svým koloniálním nábytkem a dekoračními předměty, organizuje LETNÍ VÝPRODEJ. Část výtěžku prodeje bude věnována občanskému sdružení ARCUS - ONKO CENTRUM. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.8.2001 - PRAHA [Agnes, o.s.]
Jaké možnosti mají nepřijatí uchazeči o studium na VŠ?

V těchto dnech dostalo přibližně šedesát tisíc mladých lidí oznámení o nepřijetí na vysokou školu. Jenom pražská Karlova univerzita musela odmítnout bezmála třicet osm tisíc zájemců o studium na některé ze svých fakult. Zájem byl letos opět nejvyšší o Filozofickou fakultu: z téměř osmi tisíc šest seti uchazečů však byl přijatý jen každý šestý. Zájemci o studium humanitních oborů to nemají v naší zemi právě lehké. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.7.2001 - Praha [Svaz pacientů ČR]
Otevřený dopis ministru zdravotnictví ČR týkající se provádění devitalizace

Návrh změn devitalizačních protokolů k problematice klinické aplikace devitalizační chirurgické techniky při léčbě zhoubných nádorů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10.7.2001 - PRAHA [Greenpeace]
Nebezpečné hračky z PVC stále v prodeji! Greenpeace požaduje jejich stažení

Mezinárodní organizace Greenpeace dnes vyzvala obchodní řetězec Julius
Meinl, aby okamžitě stáhl z prodeje nebezpečné hračky z PVC. Aktivisté
Greenpeace totiž objevili v supermarketu Julius Meinl v Plzni hračku
z PVC obsahující až 45 procent ftalátů, které mohou poškodit zdraví
dětí. Již v listopadu 2000 stáhla firma TESCO z prodeje stejnou hračku,
a to okamžitě po zveřejnění analýz, které prokázaly vysoký obsah nebezpečných
ftalátů. (1). Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat18.6.2001 - PÍSEK/PRAHA [Greenpeace]
Jitex pozastavuje užívání nebezpečného PVC

Přední český výrobce textilu, JITEX Písek a.s., se v minulých dnech rozhodl pozastavit výrobu produktů obsahujících měkčené PVC. Firma tak reagovala na výzvu ekologické organizace Greenpeace, která v rámci svého celosvětového průzkumu objevila v kojeneckých kalhotkách "Sandra" od této firmy PVC folii s vysokým obsahem toxických ftalátú. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 171 | 172 | 173 | 174 | 175 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz