Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat13.3.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Charita organizuje pomoc dětem v Čečensku

Na dvě stě padesát dětí předškolního věku, většinou válečných sirotků a polosirotků, navštěvuje denně čtyři dětská centra v čečenské metropoli Groznyj. Tyto školky během dvou let zřídili ve válkou zničeném městě humanitární pracovníci Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), kteří vedou od srpna 2000 mezinárodní charitní misi pro Čečensko, Ingušsko a Severní Kavkaz se sídlem v ingušské Nazrani. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat8.3.2002 - Praha [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni otevřela první rekonstruovanou školu na severu Afghánistánu

Společnost Člověk v tísni otevřela jednu z prvních rekonstruovaných škol po odchodu Talibanu, která bude sloužit pro 600 chlapců a dívek z předměstí hlavního města Afghánského severu, Mazáre Šarífu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat4.2.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Rok po katastrofálním zemětřesení v Indii lidé opět bydlí

Příští týden, téměř přesně rok od katastrofálního zemětřesení v západní Indii, bude dokončena první nová vesnice Raidhanpar v provincii Gujarat. Na obnově celkem jedenácti vesnic se kromě indické vlády, mezinárodních nevládních organizací podílí Sdružení Česká katolická charita (SČKCH). Díky solidaritě českých občanů s oběťmi zemětřesení mohla Charita poskytnout lidem v postižených oblastech nejen okamžitou humanitární pomoc, ale také podpořit výstavbu nových obydlí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.1.2002 - LITOMĚŘICE [Ecce homo - hospice]
Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána potřebuje pomoc novinářů

Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích se snaží vytvořit síť externích spolupracovníků ve všech městech i vesnicích severočeského kraje a přilehlé části kraje středočeského včetně hl.m. Prahy (zdravotnické vzdělání není podmínkou).
Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.1.2002 - ČR [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
JUNÁK - SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR MÁ NOVÉHO STAROSTU

Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat3.1.2002 - Česká republika [Česká katolická charita]
Začíná Tříkrálová sbírka České katolické charity

Sdružení Česká katolická charita požádá Tříkrálovu sbírku už podruhé na území celé republiky. Navazuje tak na stejnou sbírku z roku 2000, kterou úspěšně organizovala olomoucká Arcidiecézní charita na území diecéze. Do Tříkrálové sbírky se letos zapojí na 6 tisíc skupinek koledníků, které můžete mezi 3. a 8.lednem potkávat na ulicích českých měst.. Do domácností budou doručeny Českou poštou tříkrálové složenky, jejichž prostřednictví můžou lidé přispět na konto Tříkrálové sbírky. Další možností pomoci lidem v nouzi je internet pokus elektronickým bankovnictvím. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat12.12.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Squatteři jako pozitivní součást obce

Městské centrum sociálních služeb a prevence zveřejnilo studii o působení Spolku Medáků ve Střešovicích. Již před několika dny byl tento materiál předán Radě Prahy 6. Ta by se zřejmě na svém dnešním zasedání měla materiálem, stejně jako celou situací ve starých Střešovicích, znovu zabývat. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.12.2001 - Nasavrky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na chrudimské zdravotní škole se bude přednášet a diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny pořádané občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, které v listopadu začaly v Chrudimi, ukončí v týdnu od 10 – 14.prosince cyklus přednášek, besed a videoprojekce na téma dobrovolnictví. Přednášky pro žáky vyšších ročníků chrudimských středních škol proběhnou v pondělí, úterý a ve středu na Střední zdravotnické škole v Chrudimi. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat28.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Medákům nabízejí peníze, aby ustoupili od připomínek

Ve Starostřešovické ulici pokračuje již třetím týdnem černá stavba dalšího z řady drahých penzionů. Budova, která je objemově i výškově předimenzovaná, zastíní zbytky historické zástavby drobných stavení někdejších řemeslníků. Dobročinný spolek Medáků, který se odvolal proti stavebnímu povolení, je nyní pod tlakem investora i magistrátu, který námitky posuzuje. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PARDUBICE [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
V aule pardubické Univerzity se bude diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny, které v listopadu začaly v Chrudimi, nyní pokračují na Univerzitě v Pardubicích. Ve středu 21. listopadu v šest hodin večer proběhne v aule pardubické univerzity diskusní večer na téma proč se stát dobrovolníkem a jakou dobrovolnickou příležitost nabízí sociálně laděný program Pět P. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat19.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Občané protestují proti vzrůstající agresivitě investorů

Dobročinný spolek Medáků měl do dnešní 13. hodiny vyklidit dva z domků ve starých Střešovicích, které využívá již třetím rokem k pořádání kulturních akcích. Příkaz k vyklizení vydala správní firma SNEO, údajně na příkaz Úřadu m. č. Praha 6. Nikdo z úřadu dosud Medákům nesdělil žádné důvody, dopisy z konce října se žádostmi o informace jsou stále bez odpovědí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.11.2001 - Chrudim [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Kdo v Chrudimi vyčnívá z řady

V Chrudimi začal v pondělí 12. listopadu první Regionální dobrovolnický týden, který Sdružení dobrovolných aktivit INEX uspořádalo při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného Organizací spojených národů na rok 2001. Součástí týdne je výstava nazvaná „Vyčnívají z řady?“ a diskusní večer na téma dobrovolníci ve městě provokativně nazvaný „Pro dobrotu na žebrotu?!“. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat6.11.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Úřad vydává protichůdné signály, kultuře se ale zřejmě nebrání

Jedním z bodů dnešního zasedání Zastupitelstva Prahy 6 byla i diskuse o situaci ve starých Střešovicích. Ve třech obecních domcích této – dnes již unikátní – pražské dělnické kolonie působí Dobročinný spolek Medáků a pořádá zde široký kulturní program. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat31.10.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Dnes staré Střešovice, zítra Zlatá ulička?

Úřad m. č. Praha 6 nařídil ve čtvrtek 25. 10. okamžité vyklizení dvou objektů ve starých Střešovicích, v nichž Dobročinný spolek Medáků již dva roky pořádá veřejné kulturní akce. Členové občanského sdružení se to dozvěděli teprve včera, kdy vypršela lhůta pro vyklizení. Co bude následovat, není jasné. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat29.10.2001 - PRAHA [Blaník - hnutí pro 21. století]
V Praze poprvé jednal Blaník - hnutí pro 21. století

Dne 27. října se v Praze uskutečnilo 1. celorepublikové setkání lidí, kteří se přihlásili a ztotožňují se s Provoláním pro 21. století (http://www.osud.cz/hnuti), které dosud na internetu podepsalo 163 signatářů. Účastníci setkání přijali název Blaník - hnutí pro 21. století. Celý text ::sociální oblast, gender::
 

Vybrat18.10.2001 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Cesta k občanům - závěr ze semináře v Senátu

Závěr ze semináře v Senátu ČR o vzájemné spolupráci mezi občanskými poradnami a veřejnou správou. Celý text ::lidská práva, sociální oblast::
 

Vybrat11.10.2001 - MOST [Ekologický právní servis]
Investici Nemaku bude posuzovat Evropská banka pro obnovu a rozvoj

Na návštěvu České Republiky přijíždí mexický prezident Vicente Fox. V této souvislosti bychom neměli zapomenout ani na nejvýznamnější mexickou investicí v ČR, kterou by měla být továrna na výrobu hliníkových hlav motorů společnosti NEMAK.
V těchto dnech se dokončuje zpráva Ekologického právního servisu a CEE Bankwatch Network pro Evropskou banku pro obnovu a rozvoj (EBRD) o chystané stavbě NEMAKu. Ta by znamenala pro občany značné zdravotní riziko a zatížení životního prostředí.

Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat9.10.2001 - PRAHA [Václav Šneebrger - Step by Step Česká republika]
Více než polovina romských dětí nepatří do zvláštních škol!

Mezinárodní program Reintegrace romských žáků, který v Česku realizuje Step by Step Česká republika má za cíl napomoci řešení problematiky vzdělávání minoritních skupin. Výzkum potvrdil hypotézu, že více než polovina (54%) dětí ze zvláštních škol má psychologické a studijní výsledky srovnatelné s jejich vrstevníky na základních školách. Tyto děti tedy nemusí být vzdělávány ve speciálních institucích a jsou do zvláštních škol zařazovány z jiných důvodů než je deklarováno v poslání zvláštních škol. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | .. | 174 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz