Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.4.2002 - Praha/Kábul [Česká katolická charita]
Charita dopravila léky do Afghánistánu

Část zásilky léků, která v těchto dnech dorazila za doprovodu humanitárních pracovníků Sdružení Česká katolická charita (SČKCH) Kateřiny Stejskalové a Jana Fulíka, do pákistánského Karáčí a odtud do Kábulu, je určena obětem zemětřesení v afghánském okrese Nahren. “Ve spolupráci s tamní humanitární organizací Ibn Sína jsme sestavili rozdělovník. Léky chceme dopravit do nemocnice ve městě Kama v hornatém kraji poblíž pákistánských hranic, do Kábulu a dalších nemocnic. Do rozdělovníku jsme zařadili také zemětřesením postižený Nahren,” uvedl v telefonickém rozhovoru Jan Fulík. Dnes dorazili pracovníci Charity do Kábulu, odkud budou v následujících 14 dnech řídit distribuci léků.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat2.4.2002 - OSTRAVA [Arnika Ostrava]
Ostravští úředníci podceňují nebezpečí PCB

Ostravský magistrát se necítí být tím, kdo by měl něco dělat s vysoce toxickými polychlorovanými bifenyly (PCB)(1) v životním prostředí Ostravy, a nemíní se tímto problémem zabývat. Vyplývá to z jeho reakcí(2) na podněty sdružení ARNIKA. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat2.4.2002 - Praha [Naděje]
Týden pro Naději

Týden pro Naději ve dnech 7.-14. dubna 2002 je kampaní na podporu dostavby Domu pokojného stáří v Praze-Záběhlicích, v ulici K prádelně 2. Ten se má stát letos na podzim novým domovem pro seniory, kteří se ocitnou bez prostředků a bez rodinného zázemí. Mnozí z nich často živoří v nedůstojných podmínkách v ulicích našeho města a také v osamělosti umírají. V jednolůžkových až třílůžkových pokojích prožije 25 starších lidí bez domova v důstojnosti a v pokoji poslední období svého života. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Břeclav [Česká katolická charita]
Avízo: Otevření Azylového domu pro matky v Břeclavi

Oblastní charita Břeclav pořádá ve čtvrtek 4. dubna ve 14.30 hodin slavnostní otevření první části Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi v Komenského 6 v Břeclavi-Poštorné. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - ZÁKUPY [Arnika]
Na skládce v Zákupech musely unikat do ovzduší dioxiny

"Při požáru skládky nebezpečných odpadů v Zákupech, k němuž došlo uplynulou sobotu a neděli, muselo zákonitě docházet také ke vzniku vysoce nebezpečných dioxinů," říká k neveselé velikonoční události v českolipském okrese RNDr. Jindřich Petrlík, vedoucí kampaně ARNIKY Budoucnost bez jedů. Své tvrzení opírá o fakt, že na skládce hořely umělé hmoty a nebezpečné odpady.

Celý text ::životní prostředí, sociální oblast::
 

Vybrat27.3.2002 -
První příspěvky na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ lze od 20.března přispívat prostřednictvím mobilního telefonu. Během prvního týdne fungování této služby bylo odesláno již téměř 50 tisíc sms zpráv – příspěvků na konto. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat26.3.2002 - [ADRA]
ADRA znovu míří do Bosny a Hercegoviny

V pondělí 18.3.2002 odjel dlouholetý a zkušený spolupracovník Občanského sdružení ADRA Jan Lauterbach do Bosny a Hercegoviny s nákladem 18 tun materiální pomoci. Tato humanitární pomoc poputuje do města Tešanj ve střední Bosně a je především určena sociálně ohroženým rodinám, které mnohdy žijí v podmínkách nám neznámých, bez potřebných prostředků k civilizovanému bydlení a jsou odkázány pouze na cizí pomoc. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20.3.2002 - Hradec Králové [Česká katolická charita]
V Hradci Králové bude otevřen azylový dům pro matky s dětmi

Za účasti biskupa Dominika Duky byla v úterý 19. března v Hradci Králové-Pouchově slavnostně zahájen provoz Azylového domu pro matky s dětmi a Poradny pro lidi v tísni. Dům se nachází ve Velké ulici čp. 7. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.3.2002 - Praha [Sdružení Buďánka pro budoucnost]
Naděje pro dělnickou kolonii Buďánka

Projekt na nové vzdělávací, konferenční a společenské centrum připravuje Sdružení Buďánka pro budoucnost (1) ve staré dělnické kolonii Buďánka v pražských Košířích. Po rekonstrukci budou Buďánka znovu vypadat jako ve svých nejlepších letech. Malé útulné domky zůstanou zachovány, navíc přibude několik obchůdků s výrobky zdravé ekonomiky, vegetariánská restaurace a park. Do procesu plánování se budou moci zapojit i místní občané. Sdružení přichází s projektem doslova v hodině dvanácté. Městská část Praha 5 by totiž měla v nejbližší době vyhlásit veřejnou obchodní soutěž na využití areálu. Celý text ::kultura, sociální oblast, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat18.3.2002 - Praha - Klub v Jelení [AGNes]
Velikonoční trhy chráněných dílen v Klubu v Jelení

Občanské sdružení Agnes realizuje již šesté trhy výrobků chráněných dílen v prostorách Klubu v Jelení. Celý text ::sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat13.3.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Charita organizuje pomoc dětem v Čečensku

Na dvě stě padesát dětí předškolního věku, většinou válečných sirotků a polosirotků, navštěvuje denně čtyři dětská centra v čečenské metropoli Groznyj. Tyto školky během dvou let zřídili ve válkou zničeném městě humanitární pracovníci Sdružení Česká katolická charita (SČKCH), kteří vedou od srpna 2000 mezinárodní charitní misi pro Čečensko, Ingušsko a Severní Kavkaz se sídlem v ingušské Nazrani. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat8.3.2002 - Praha [Člověk v tísni]
Společnost Člověk v tísni otevřela první rekonstruovanou školu na severu Afghánistánu

Společnost Člověk v tísni otevřela jednu z prvních rekonstruovaných škol po odchodu Talibanu, která bude sloužit pro 600 chlapců a dívek z předměstí hlavního města Afghánského severu, Mazáre Šarífu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat13.2.2002 - BRNO [STUD]
Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže

Projekt Komunitního centra lesbické, gay a bisexuální mládeže, podpořený z finančních prostředků Velvyslanectví Nizozemského království (program MATRA-KAP) a z Programu EU Mládež, je po půlroce ve své polovině. Při této příležitosti a také v souvislosti s kampaní "30 dní pro občanský sektor" pořádá STUD Brno 21. února 2002 akci nazvanou "Duhové dveře dokořán". Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, gender::
 

Vybrat4.2.2002 - Praha [Česká katolická charita]
Rok po katastrofálním zemětřesení v Indii lidé opět bydlí

Příští týden, téměř přesně rok od katastrofálního zemětřesení v západní Indii, bude dokončena první nová vesnice Raidhanpar v provincii Gujarat. Na obnově celkem jedenácti vesnic se kromě indické vlády, mezinárodních nevládních organizací podílí Sdružení Česká katolická charita (SČKCH). Díky solidaritě českých občanů s oběťmi zemětřesení mohla Charita poskytnout lidem v postižených oblastech nejen okamžitou humanitární pomoc, ale také podpořit výstavbu nových obydlí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19.1.2002 - LITOMĚŘICE [Ecce homo - hospice]
Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána potřebuje pomoc novinářů

Mobilní hospic při Hospici sv. Štěpána v Litoměřicích se snaží vytvořit síť externích spolupracovníků ve všech městech i vesnicích severočeského kraje a přilehlé části kraje středočeského včetně hl.m. Prahy (zdravotnické vzdělání není podmínkou).
Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12.1.2002 - ČR [Junák - svaz skautů a skautek ČR]
JUNÁK - SVAZ SKAUTŮ A SKAUTEK ČR MÁ NOVÉHO STAROSTU

Starostou Junáka, největšího výchovného hnutí dětí a mládeže, byl v sobotu 12. ledna jmenován Ing. František Šmajcl (48 let, České Budějovice), do listopadu 2001 náčelník skautské organizace. Ve své funkci nahradil dosavadního starostu Dr. Jiřího Navrátila. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat3.1.2002 - Česká republika [Česká katolická charita]
Začíná Tříkrálová sbírka České katolické charity

Sdružení Česká katolická charita požádá Tříkrálovu sbírku už podruhé na území celé republiky. Navazuje tak na stejnou sbírku z roku 2000, kterou úspěšně organizovala olomoucká Arcidiecézní charita na území diecéze. Do Tříkrálové sbírky se letos zapojí na 6 tisíc skupinek koledníků, které můžete mezi 3. a 8.lednem potkávat na ulicích českých měst.. Do domácností budou doručeny Českou poštou tříkrálové složenky, jejichž prostřednictví můžou lidé přispět na konto Tříkrálové sbírky. Další možností pomoci lidem v nouzi je internet pokus elektronickým bankovnictvím. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat18.12.2001 - Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Zasedání správní rady a schválení 55 projektů

Dne 17. 12. 2001 zasedala v Praze správní rada Česko-německého fondu budoucnosti. Pod vedením obou předsedů, JUDr. Dagmar Burešové (bývalé ministryně spravedlnosti ČSFR) a Helmuta Bilsteina (bývalého pověřence města Hamburku v Praze) schválila správní rada podporu 55 projektům v celkovém objemu cca 8 000 000 Kč resp. 480 000 DM. Celý text ::sociální oblast, regionální rozvoj, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat12.12.2001 - PRAHA [Dobročinný spolek medáků ve Střešovicích]
Squatteři jako pozitivní součást obce

Městské centrum sociálních služeb a prevence zveřejnilo studii o působení Spolku Medáků ve Střešovicích. Již před několika dny byl tento materiál předán Radě Prahy 6. Ta by se zřejmě na svém dnešním zasedání měla materiálem, stejně jako celou situací ve starých Střešovicích, znovu zabývat. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6.12.2001 - Nasavrky [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na chrudimské zdravotní škole se bude přednášet a diskutovat o dobrovolnictví

Regionální dobrovolnické týdny pořádané občanským sdružením INEX – Sdružení dobrovolných aktivit, které v listopadu začaly v Chrudimi, ukončí v týdnu od 10 – 14.prosince cyklus přednášek, besed a videoprojekce na téma dobrovolnictví. Přednášky pro žáky vyšších ročníků chrudimských středních škol proběhnou v pondělí, úterý a ve středu na Střední zdravotnické škole v Chrudimi. Regionální dobrovolnické týdny pořádá při příležitosti Mezinárodního roku dobrovolníků vyhlášeného OSN na rok 2001 INEX – Sdružení dobrovolných aktivit. Projekt podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 168 | 169 | 170 | 171 | 172 | .. | 175 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz