Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat8.3.2004 - Unhošť [Místní skupina Českého červeného kříže]
Stromy už děti na hřišti v Unhošti nezraní

Kácením nebezpečných a ošetřením nemocných stromů začaly dnes ráno práce na přestavbě zanedbané plochy Koželužka v centru Unhoště na Kladensku. Manažerky projektu budoucího hřiště tak chtějí zajistit, aby plocha určená dětem byla bezpečná. „Při podzimní vichřici se tu ulomila jedna z větví stoleté vrby a spadla přímo na starou houpačku. Něco podobného se nesmí opakovat,“ vysvětlila Marcela Jurková.

Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat3.3.2004 - LIBEREC [Omega Liberec / Tima Liberec]
Podještědí vede LEADER

Kraj kolem Ještědu je jediný na Liberecku, který se rozhodl usilovat o finanční prostředky z nově vyhlašovaného programu LEADER ČR. Drobní podnikatelé, místní neziskové organizace a obce by mohli na své projekty získat již v příštím čtvrtletí celkem 5 – 10 milionů korun. Musí však společně předložit rozsáhlou strategii rozvoje regionu. Region si již loni vybral hlavní téma: „Trvale udržitelný rozvoj s důrazem na vytváření pracovních míst, využití volného času a cestovní ruch“. Region nyní zahrnuje 17 měst a obcí od Rádla přes Hodkovice až po Kryštofovo údolí. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, regionální rozvoj::
 

Vybrat25.2.2004 - BEROUN [Dobročinný spolek Lomikámen]
Keltové v Berouně

Od začátku minulého týdne probíhá v Městské knihovně v Berouně výstava KELTOVÉ V ČESKÉM KRASU. Na deseti panelech jsou informace rozděleny na různé okruhy, např. keltské rituály, archeologická naleziště, obrazové ukázky života Keltů, hradiště a opida, menhiry a další. Autorem výstavy je RNDr. Josef Wolf, CSc. Expozice potrvá do 14. března.
Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat18.2.2004 - PŘEROV [Centrum pro komunitní práci (CpKP)]
Rozvoj Záhoranu podpořilo Ministerstvo životního prostředí

Ministerstvo životního prostředí podpořilo prostřednictvím přerovského Centra pro komunitní práci pilotní projekt na testování místního udržitelného rozvoje v Mikroregionu Záhoran. Místní udržitelný rozvoj je založen na plánování rozvoje regionu, který je - při využívání ekonomického rozvoje směřujícímu k uspokojování lidských materiálních i nemateriálních potřeb – šetrný k životnímu prostředí a ohleduplný k sociálně slabým skupinám obyvatel. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat16.2.2004 - KRNOV [Hnutí DUHA Jeseníky ]
Petice proti krnovským supermarketům

Hnutí DUHA Jeseníky začalo sbírat podpisy pod petici, požadující zastavení výstavby nových supermarketů v Krnově. Ve středu 18. 2. se v krnovském hotelu Praha v 17.00 sejde zastupitelstvo, aby schválilo další z opatření nutných k zahájení projekčních prací. Výstavba druhého supermarketu ve městě by podle názoru Hnutí DUHA Jeseníky zbrzdila rozvoj regionu. Supermarket by ohrozil obchodní síť ve městě a v okolních vesnicích, které již tak trpí nízkou kupní sílou. Dále by zapříčinil růst dopravy v centru města a růst nezaměstnanosti v regionu, kde dnes nezaměstnanost dosahuje 19 procent (na Osoblažsku až 50). Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat29.1.2004 - Tvarožná Lhota [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Svátek oskoruší 2004

Ve všech prostorách kulturního domu Strážničan ve Strážnici dne 6. března 2004 bude celý večer věnován oskoruším, vzácnému stromu, který má na Jihovýchodní Moravě svoji dlouhou tradici. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat27.1.2004 - PRAHA [Národní síť Zdravých měst ČR]
Kampaň „30 dní pro neziskový sektor“ ve Zdravých městech ČR

Neziskové organizace (NO) patří mezi důležité partnery Projektu Zdravé město. Znamenají přínos pro rozvoj města a radnice Zdravých měst je také tak chápou. Kampaň „30 dní pro neziskový sektor“ má jejich podporu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat7.1.2004 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Vláda odsunula atomové reaktory a uhelné doly

Vláda dnes prodloužila naděje severočeských obcí, že nebudou obětovány uhelným dolům. Odložila rozhodnutí o plánu ministra průmyslu a obchodu, který navrhuje vedle nového bourání vesnic také postavit dva nové atomové reaktory. Ministři o něm budou rozhodovat až o několik týdnů později. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat6.1.2004 - CHRUDIM [Občanské sdružení Altus]
Palmy, loď, ale i písek v expozici Občanského sdružení Altus

13. mezinárodní veletrh turistických možností v regionech hostí od čtvrtka 8. ledna do neděle 11. ledna 2004 brněnské Výstaviště. Na něj kromě všech krajů, řady měst, ale i zahraničních středisek míří již potřetí i chrudimské Občanské sdružení Altus. Občanské sdružení Altus chce na této výstavě ukázat, že v Chrudimi je opravdu bohatý spolkový život a že připojení se k myšlence Zdravých měst není jen frází, ale daří se ji postupně naplňovat. Prezentovat se bude již zaběhlou přehlídku sdružení dětí a mládeže a středisek volného času s názvem Bambiriáda. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat6.1.2004 - LIBEREC [Jizersko-ještědský horský spolek]
Kniha o jizerskohorských vyhlídkách

Po brožurách Jizerskohorské bučiny a Přírodní park Ještěd vydalo občanské sdružení Jizersko-ještědský horský spolek další publikaci. Tentokrát se jedná o úhlednou knížku s pevnou vazbou, kterou autoři nazvali Daleké obzory, jizerskohorské skalní vyhlídky. Na 112 stranách vytištěných na křídovém papíru se čtenář může seznámit s pětatřiceti vyhlídkami našich hor. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat22.12.2003 - Praha [REC ČR]
Strategické posouzení koncepčních dokumentů Moravskoslezského kraje na životní prostředí

Na základě rozhodnutí rady Moravskoslezského kraje bylo zahájeno strategické posouzení vlivů na životní prostředí (SEA) čtyř regionálních koncepčních dokumentů: Program snižování emisí a imisí znečišťujících látek do ovzduší, Územní energetická koncepce, Plán odpadového hospodářství, Surovinová politika. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat15.12.2003 - OSTRAVA [Vita - občanské sdružení]
Vita vydala zbrusu novou Ekomapu Ostravy 2003

Jedná se o 2 mapové listy a 50 stránkovou brožuru (Rádce občana), vše v průhledném obalu (velikosti žákovské knížky) s barevnou fotografií Ostravy na titulní straně. Dále lze v Ekomapě najít např. adresář institucí zabývajících se oblastí životního prostředí nebo seznam zajímavých internetových adres. Ekomapa je v rámci České republiky naprosto ojedinělým projektem. Ostrava je, tedy díky Vitě, prvním místem, kde vznikla. V současnosti se na nás obracejí další města i obce a mají o její zpracování zájem.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat11.12.2003 - PRAHA [Tereza - sdružení pro ekologickou výchovu / Nadační fond VEOLIA ]
Vernisáž výstavy projektu Živá voda pro obec

10. prosince proběhla v prostorách Muzea pražského vodárenství Podolské vodárny vernisáž výstavy projektu Živá voda pro obec, kterou Nadační Fond VEOLIA oficiálně zahájil spolupráci na tomto projektu s Terezou, sdružením pro ekologickou výchovu. Nadační fond VEOLIA se tak stává hlavním garantem a spoluorganizátorem projektu Živá voda pro obec v roce 2004. Výstava bude probíhat do 31. 3. 2004. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat12.11.2003 - Ústí nad Labem [YMCA v Ústí nad Labem]
Výsadba Stromů života v klášterní zahradě v Ústí n/L.

Dne 12. 11. 2003 byl zahájen novodobý projekt – „Okrasná zahrada za zdmi kláštera“ v rámci, kterého proběhla výsadba tří stromů – Třešně Sakura „Amanogava“, jako symbolu vzniku nového života a spolupráce všech generací. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat29.10.2003 - BRNO [Děti Země - Klub za udržitelnou dopravu]
Zastupitelé Pardubicka se zítra seznámí s územním plánem

Rozhodnutí o trase rychlostní silnice R35 v kraji je stále otevřené. Jedním z důležitých bodů zítřejšího jednání zastupitelů Pardubického kraje je posoudit stav prací na konceptu územního plánu kraje, který obsahuje i rychlostní silnici R35 ve třech koridorech. Konečné schválení konceptu však vzhledem k absenci řady podkladů Děti Země očekávají buď na prosincovém jednání nebo až příští rok. Již nyní je ale zřejmé, že jižní koridor je nejlepší z odborného hlediska, severní má zase silnou politickou podporu. Koridor uprostřed je tedy mimo hru. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat23.10.2003 - BRNO [Nadace Partnerství]
Manželky velvyslanců budou sázet stromy

V sobotu 25. 10. 2003 přijedou do Kostelní Myslové u Telče manželky zahraničních velvyslanců v České republice, aby si zde zasadily svůj strom. Manželky velvyslanců sdružené v Diplomatic Ladies Association se zúčastní tradičního sázení stromů, které pořádá občanské sdružení Phoenix Telč za podpory programu Strom života Nadace Partnerství. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat21.10.2003 - Kostelecké Horky / Liberec [Omega Liberec]
Zástupci venkovských hnutí z evropských zemí jednali v Banské Štiavnici o rozvoji venkova

Zástupci českých neziskových organizací, nadací i Ministerstva pro místní rozvoj ČR jednali celý minulý týden o strategii a možnostech rozvoje venkova a venkovských oblastí. Mezinárodní jednání, kterého se zúčastnily neformální delegace ze 17 zemí střední a jižní Evropy včetně Anglie, Skotska, Německa, Švédska a Finska, sezval na Slovensko organizační výbor mezinárodní sítě pro rozvoj venkova PREPARE. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat6.10.2003 - Kostelecké Horky [INEX SDA]
Představitel neziskové organizace z Konga zavítal do Kosteleckých Horek

Do České republiky přijel na pozvání neziskové organizace INEX-Sdružení dobrovolných aktivit představitel dobrovolnické organizace FODEST z Konga, 38-letý Faustin Bapuekeshayi Babatumanyi. V sobotu 4. října se v Informačním centru v Kosteleckých Horkách u Chocně zúčastnil přednášky o africké zemi Botswaně, aby posléze v krátkém vystoupení načrtl hlavní problémy své země. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat3.10.2003 - OSTRAVA [Vita - občanské sdružení]
Dlaně 2003

S rozumem a citem pro budoucnost! V pondělí 22. září 2003 začal 1. ročník přehlídky aktivit, které podporují udržitelný rozvoj – rozvoj založený na ekonomické stabilitě, ekologické udržitelnosti a dobré sociální situaci v kraji. Jmenuje se Dlaně 2003 a nese podtitul S rozumem a citem pro budoucnost.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat26.9.2003 - HOSTĚTÍN [Tradice Bílých Karpat]
Na Svatého Václava na Jablečnou slavnost!

I letos na podzim, v čase sklizně ovoce všeho druhu, proběhne na svatováclavskou neděli v obci Hostětín (obec s 230 obyvateli na Uherskobrodsku) Jablečná slavnost. Vyvrcholí jí vzdělávací a osvětová akce na podporu ovocnářství v Bílých Karpatech nazvaná Týden pro jablko, kterou pořádá občanské sdružení Tradice Bílých Karpat.
Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | .. | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz