Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.10.2016 - Jablonec nad Nisou [Přátelé přírody z. s.]
Do Setkání Přátel přírody na Trojmezí zbývá už jen pár dní

Už na konci tohoto týdne se uskuteční pátý ročník celostátního srazu členů a příznivců spolku Přátelé přírody z. s. Do Jablonce nad Nisou se na prodloužený víkend od 13. do 16. října sjedou Přátelé přírody ze všech skupin, co v Česku spolek má. K tomu se přidají místní hostitelé a také jejich partneři, Naturfreunde Löbau z druhé strany společné česko-saské hranice. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat10.10.2016 - PRAHA [Bakala Foundation]
Zaha Hadid: Work and Legacy. Debata o díle jedné z nejvýraznějších postav světové architektury.

O díle britské architektky iráckého původu Zahy Hadid budou ve čtvrtek 20. října 2016 v Centru současného umění DOX debatovat ředitel Design Musea v Londýně Deyan Sudjic, Melodie Leung ze studia Zaha Hadid Architects a Jakub Cigler z Jakub Cigler Architekti. Zahraniční hosté přijedou na pozvání Bakala Foundation a Nadačního fondu Kaplicky Centre, aby vybrali nejlepší práci architektonické soutěže Kaplicky Internship 2016. Autor vítězné práce pojede na tříměsíční stáž do slavného londýnského studia Zaha Hadid Architects. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.9.2016 - PRAHA [TESSEA ČR, z.s.]
TESSEA v novém

Hlavním cílem nového projektu je budovat kapacitu Tematické sítě pro sociální ekonomiku TESSEA a podporovat její členské nestátní neziskové organizace za účelem posílení sociálního začleňování znevýhodněných skupin prostřednictvím sociálního podnikání. Jednotlivé aktivity jsou zaměřeny na budování a profesionalizaci sociálního podnikání, včetně jejich vzájemného propojování členů z řad NNO. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat4.7.2016 - Praha [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s.]
Putovní výstava Má vlast cestami proměn míří do regionů

Výstava Má vlast cestami proměn přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v naší krajině. V letošním roce jich představuje celkem 112. Na konci června se jednotlivé kolekce výstavy postupně stěhují z pražského Vyšehradu do všech krajů Čech, Moravy a Slezska. Celý text ::regionální rozvoj, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat14.6.2016 - Ostravice [Obnova řemesel v Beskydech]
Díky dobrovolníkům vznikly v Beskydech nové naučné trasy

Od září 2015 probíhá v oblasti Moravskoslezských Beskyd mapování suchých kamenných zdí a tvorba naučných tras. Tyto činnosti vykonávají dobrovolníci, kteří se přihlásili na výzvu spolku Obnova řemesel v Beskydech (dále OBŘEB). Akce je financovaná z projektu „Dobrovolníci pro OBŘEB“. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.5.2016 - PRAHA [Přátelé přírody z. s.]
Na dovolenou jinam a jinak než vždycky? Přátelé přírody nabízejí levné ubytování na 1000+1 místě v Evropě i jinde ve světě

Pokud si rádi dovolenou plánujete sami a chcete ji strávit jinak než ostatní, možná vás zaujme následující nabídka. Mezinárodní hnutí Přátelé přírody provozuje na tisíc ubytovacích zařízení od turistických útulen po horské hotely v mnoha nejen evropských zemích, zejména v těch německy mluvících, ale třeba i v Chile či v senegalském Dakaru. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat23.5.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
8. ročník výstavy Má vlast cestami proměn zahájen

Na staroslavném Vyšehradě byl v sobotu 21. května slavnostně zahájen 8. ročník národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.5.2016 - BRNO [Ratolest Brno]
Projekt příležitost pro matky na ubytovnách je u konce

Projekt zajišťující sociální práci na ubytovnách s názvem Příležitost pro matky na ubytovnách je u svého konce. Jednalo se o pilotní projekt neziskové organizace Ratolest Brno, který byl unikátní zejména propojením svých dvou sociálních služeb. Cílil na zlepšení životní situace rodin v rámci spolupráce se Sociálně aktivizačním programem, s důrazem na individuální podporu jejich dětí díky Nízkoprahovému klubu Pavlač. Rok a půl trvající projekt nabídl prostor pro intenzivní práci se 43 rodiči a téměř 70 předškolními dětmi.
Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat18.5.2016 - PELHŘIMOV [Sdružení příjemců evropských dotací]
Pelhřimov: nedostatek koncepce, promarněné dotace

V Pelhřimově propásli dotační příležitost. Mají hřiště, jehož povrch nesplňuje podmínky pro mistrovská utkání a potřebuje modernizovat. Zastupitelé ovšem místo cílevědomého postupu k získání dotace, ponechali věc náhodě a zpětně se dohadují o důvodech, které je k tomu vedly. Přitom stačilo jediné: věnovat dotacím tolik pozornosti jako například školství. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.5.2016 - Praha 2 [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Na terezínská pole přijedou posily z celého světa

ČESKÉ KOPISTY (17. května 2016) – Camphillská komunita letos opět přivítá skupinu mezinárodních dobrovolníků. Ve dnech 22. 5. – 3. 6. 2015 do Českých Kopist zavítá deset nadšenců z Korejské republiky, Vietnamu, Ruska, Makedonie, Španělska, Francie a Irska, kteří pomohou Svobodnému statku na soutoku. Projekt je organizován ve spolupráci s neziskovou organizací INEX-Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA).
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat9.5.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
112 nových proměn na Vyšehradě

V sobotu, 21. května od 11 hodin se u Starého Purkrabství na Vyšehradě budou „dít věci.“ Proběhne velkolepé zahájení již 8. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Návštěvníkům se poprvé představí 112 nových proměn dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.4.2016 - BRNO [Sdružení příjemců evropských dotací]
Případ propagace Jeseníků ilustruje důležitost volby dotačního poradce

Sdružení cestovního ruchu Jeseníky připravila o příležitost získat šestnáctimiliónovou dotaci banální chyba v dokumentaci výběrového řízení. Nejenže měla být zvýhodněna nejdražší varianta propagace regionu, navíc se ani poradenská firma nemá k uznání hmotné odpovědnosti. Dalo se této situaci zabránit? Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.4.2016 - BRNO [Sdružení příjemců evropských dotací]
Případ propagace Jeseníků ilustruje důležitost volby dotačního poradce

Sdružení cestovního ruchu Jeseníky připravila o příležitost získat šestnáctimiliónovou dotaci banální chyba v dokumentaci výběrového řízení. Nejenže měla být zvýhodněna nejdražší varianta propagace regionu, navíc se ani poradenská firma nemá k uznání hmotné odpovědnosti. Dalo se této situaci zabránit? Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.4.2016 - PRAHA [Nadace Via]
Nadace Via hledá příběhy lidí, kteří pomáhají druhým. Otevírá nominace na Cenu Via Bona

Nadace Via dnes otevřela nominace 19. ročníku Ceny Via Bona za filantropii. Tímto oceněním chce každoročně vyzdvihnout inspirativní příběhy dárcovství a dobročinnosti a poděkovat všem, kteří nezištně pomáhají druhým, věnují svůj čas, energii, peníze či zkušenosti pro dobrou věc. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.4.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
A jdeme do finále, vážení aneb proměny chystáme spoustu dní

V těchto dubnových dnech „finišují“ přípravy na představení zcela nových 99-ti PROMĚN STAVEB a KRAJINY v rámci projektu „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN“. Tato národní putovní výstava zahajuje letos 21. května na pražském Vyšehradě již 8. ročník své úspěšné existence. Během uplynulých 7 let představila doslova stovky zvelebených a nádherně proměněných staveb, míst a zákoutí z celé naší země. Vystavené PROMĚNY PŘED a PO jsou každoročně účinnou inspirací a ukázkou, že když se opravdu chce, tak to jde…. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.3.2016 - LEDNICE [naOkraji, o krajině na okraji, z.s.]
Nová kniha o regeneraci krajiny: Krajiny z druhé ruky

Spolek NAOKRAJI je známý především projektem 100 houpaček pro krajinu. Nyní navíc připravuje knihu, která se zabývá krajinami na okraji zájmu. Je to kniha o konverzích nevyužívaných areálů - pro všechny s láskou k industriálnímu dědictví. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat14.3.2016 - Liberec [Čmelák - Společnost přátel přírody]
Ovlivněte budoucnost Mokřadů Jablonné v Podještědí

Co poskytují mokřady lidem, aniž bychom si to uvědomovali? Jaké rostliny a živočichové tu našli domov po vyhloubení tůní? Víte, jak si postavit na zahradě úkryty pro živočichy? Odpovědi na tyto otázky získají obyvatelé Jablonného v Podještědí na besedě s názvem „Život v Mokřadech Jablonné“. Nezisková organizace Čmelák je zve v úterý 22. března od 16:30 do zrcadlového sálu zámku Nový Falkenburk. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat9.3.2016 - Praha [Český Ostrovní Dům]
Český ostrovní dům 2016 spouští unikátní soutěž vedoucí k revolučním řešením ve stavitelství a architektuře domů

Unikátní architektonická soutěž Český ostrovní dům 2016 byla právě spuštěna. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.2.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Má vlast cestami proměn zahajuje již 8. ročník

Máte ve svém okolí zrekonstruovanou stavbu, kostelík, náves, park či jíný dříve zapomenutý „objekt“ nebo zákoutí? Pokud ANO, neváhejte ji do konce února přihlásit do celonárodního projektu „Má vlast cestami proměn.“ Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 62 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz