Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Poslední volná místa na školení lektorů dětského badatelského kroužku

Chcete se stát lektory kroužku Malý průzkumník přírody? A ještě k tomu se něco naučit a zažít? Vaříme pro vás dobrotu, ve které už začínají bublat samé skvělé a voňavé ingredience: Bádání v přídodě. Práce s dětmi. Pokusy. Osobní a profesní rozvoj. Bohatý program. Respektující přístup k dětem. Zájem o přírodu. Zázemí ekologické organizace. A co že to bude, až se to dovaří? Školení lektorů Ekodomova! Pojďte se s námi učit zážitkem! Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.7.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy letos po desáté...

Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 4. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční leos po desáté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.7.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Rodina regionálních značek se rozrůstá. Sdružuje již více než 1000 produktů a služeb z 26 regionů

Během června schválily nezávislé certifikační komise v Beskydech, Orlických horách a Poohří nové žádosti lokálních výrobců a poskytovatelů služeb o regionální značku. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.6.2015 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy pokračují i v létě...

Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 20. června se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po deváté. Náměstí republiky oživí 50 prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.6.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Začínáme sedmičku

Je začátek června a to je již měsíc od slavnostního zahájení 7. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn.“
Sedmička je obecně pokládaná za šťastné číslo a my říkáme „ano, je to pravda.“ Čísla jsou krásným a přesným vyjádřením tam, kde se nedostává slov. Jsme stále plni emocí a pozitivních dojmů a nemáme kolem sebe básníka. Takže nově a zcela aktuálně 7. ročník národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“ řečí čísel:
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.6.2015 - PRAHA [http://www.bakalafoundation.org/upload/docs/press/tz_scholarship_2015-final.pdf]
Bakala Foundation bude vybírat stipendisty z 238 zájemců o studium v zahraničí

Zájem o finanční podporu studia v zahraničí prostřednictvím programu SCHOLARSHIP je v letošním roce opět velmi silný. Do stipendijního programu Bakala Foundation se v letošním roce přihlásilo 238 studentů. Nadace nyní z tohoto počtu vybere žadatele k ústním pohovorům, kam postoupí zhruba každý desátý. Pokud přesvědčí výběrovou komisi, získají stipendium, které jim ulehčí studium na prestižních zahraničních univerzitách. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.6.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
O regionální značky je zájem. Může se jimi pyšnit přes 30 nových nositelů ze 4 regionů

Nezávislé certifikační komise v Krušnohoří, Jeseníkách, Toulavě a Českém Středohoří schválily přes 30 žádostí od výrobců a poskytovatelů služeb, kteří se rozhodli rozšířit rodinu regionálních značek. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat25.5.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Regionální značky se představily na festivalu dobrého jídla a pití v Olomouci

27 držitelů regionálních značek HANÁ regionální produkt® a JESENÍKY originální produkt® potěšilo přes 10 tis. lidí, kteří se sjeli na první ročník festivalu dobrého jídla a pití Garden food festival v Olomouci. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat11.5.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
7. Ročník výstavy „Má vlast cestami proměn“ byl slavnostně zahájen

V sobotu 9. května byl na Vyšehradě za velkého zájmu přibližně jednoho tisíce návštěvníků slavnostně zahájen již 7. ročník národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn.“
Úderem 11. hodiny a za zvuku fanfár zahájil prezident Asociace Entente Florale CZ – Souznění Ing. Karel Drhovský spolu s paní ředitelkou AEF Ing. Drahomírou Kolmanovou a ředitelem Národní kulturní památky Vyšehrad Ing. Františkem Stádníkem nový již 7. ročník putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Zcela zaplněné královské Akropoli se v celé své kráse představilo 99 zvelebených míst ze všech koutů naší vlasti. Na 33 výstavních stojanech tak mohli návštěvníci poprvé spatřit PROMĚNY roku 2015.
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat10.5.2015 - LIBEREC [Společnost pro Jizerské hory, o.p.s.]
Blíží se velký jarní úklid Jizerek

O nadcházejícím víkendu 16. a 17. 5. zve Společnost pro Jizerské hory všechny, kterým není lhostejné, jak vypadají Jizerky na akci Ukliďme Jizerky. Tato akce je v našich horách pořádána již od roku 1999 a tradičně se do ní zapojí stovky dobrovolníků. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat7.5.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Na slavnostním zahájení letošní výstavy Má vlast cestami proměn se představí i 34 držitelů regionálních značek

V sobotu 9. května od 11 do 18 hodin přivítá staroslavný Vyšehrad již po sedmé slavnostní zahájení národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat6.5.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Staroslavný Vyšehrad přivítá v sobotu 9. 5. celou naší vlast.

V sobotu 9. května od 11 do 18 hodin se v areálu staroslavného Vyšehradu odehraje velká slavnost. Proběhne zde slavnostního zahájení 7. ročníku národní putovní výstavy „Má vlast cestami proměn“. Návštěvníkům se představí 99 nových proměn dosud opomíjených míst ze všech koutů naší vlasti. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat28.4.2015 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy ozdobí Slavnosti svobody


Slavnosti svobody jsou pro Plzeň naprosto zásadní akcí. Oslavy osvobození Plzně americkou armádou nemohou proběhnout bez Plzeňských farmářských trhů. V sobotu 2. května se na náměstí Republiky (před renesanční radnicí) uskuteční dobové Plzeňské farmářské trhy. Začnou jako tradičně v 8 hodin a skončí úderem 12 hodiny. Plzeňské farmářské trhy budou pokračovat dle původního harmonogramu – 9.5., 23.5., 6.6. a dále ve 14 denním intervalu (každou lichou sobotu) až do 19. prosince!
Pořádá je sdružení Envic s podporou města Plzně. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat25.3.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Šestá sezóna Plzeňských farmářských trhů startuje

Tuto sobotu (28. března 2015) se letos poprvé sejdou milovníci fajnového jídla na náměstí Republiky v Plzni, začínají Plzeňské farmářské trhy. Zhruba padesátka prodejců toho nejlepšího jídla, jaké produkují české farmy, pekařství, uzenářství, nabídne své pochoutky plzeňské veřejnosti. Trhy začínají v 8 hodin a končí ve 12 hodin. Pořádá je občanské sdružení ENVIC. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat19.3.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
A jdeme do finále, aneb kdo bude vítězem Proměny roku 2014?

6. ročník projektu „Má vlast cestami proměn“, který pořádá Asociace Entente Florale CZ – Souznění, o.s., v těchto dnech právě vrcholí. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat16.3.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeň bude gastronomickým pupkem České republiky...

Tříčlenné týmy studentů středních gastronomických škol z Plzeňského kraje a Regensburgu budou ve čtvrtek 19. března 2015 vařit před zraky přísných komisařů i veřejnosti. Plzeňský kraj ve spolupráci se sdružením Envic pořádá kuchařskou soutěž „Vaříme to slow...“. Kulturní dům Peklo v Plzni (Pobřežní 10) bude domovem této ojedinělé soutěže od 10 do 15 hodin. Své umění ukáží i nejlepší tuzemští kuchaři. Jak vaří Národní tým kuchařů AKC ČR veřejnosti představí Martin Svatek. Filip Sajler (šéfkuchař a kuchař známý z pořadu České televize Kluci v akci) uvaří ze surovin z našeho kraje vynikající jídlo. Druhý z Kluků v akci Ondřej Slanina bude soutěž spolumoderovat. Připraveny jsou i ochutnávky vynikajícího jídla připraveného přímo středními školami, ale i výrobci z našeho kraje (farma Loužná, Angus Farm Soběsuky, sady Nebílovy, uzenář Plzák, pekař Sebera...). Zajímavé budou nejen pro kuchaře ukázky moderních gastronomických technologií. Vstup je zdarma. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat10.3.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, o.s.]
Novoměstský krajáč – Festival originálních výrobků z našich regionů opět na Novoměstské radnici v Praze

V sobotu 14. března 2015 bude pražská Novoměstská radnice znovu patřit řemeslným výrobkům a dobrotám z produkce držitelů regionálních značek. Novoměstský krajáč – festival originálních výrobků z našich regionů Vám již podruhé představí řemeslníky a výrobce potravin i nápojů z Čech, Moravy i Slezska. Kromě široké nabídky originálních výrobků se můžete těšit na bohatý doprovodný program v podobě hudební produkce i ukázek řemesel v praxi. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat24.2.2015 - PRAHA [Společnost pro trvale udržitelný život]
Stanovisko Společnosti pro trvale udržitelný život vládě: Prolomení ekologických limitů těžby uhlí bude ztrátové: s dočasnými, jen dílčími přínosy, ale s trvalými a nenahraditelnými ztrátami hodnot území, sídel, přírody a krajiny

STUŽ vyzývá vládu a její Radu pro udržitelný rozvoj ke skutečně komplexní analýze dopadů prolomení limitů těžby uhlí v Severozápadních Čechách, nikoliv jen úzce pojatých důsledků ekonomických a sociálních. Limity pro severočeskou hnědouhelnou pánev spolu s limity pro Sokolovsko byly vládní zárukou tamějším obcím, že nedojde k dalšímu zhoršování ekonomického, sociálního a environmentálního prostředí, k ohrožování jejich majetku, zdraví a dlouhodobých perspektiv existence. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat22.2.2015 - HOROMĚŘICE [Sport Club 1999]
FIS Evropský pohár ve snowboardingu v Mariánských Lázních přivítá příští úterý a středu 70 závodníků

Další z top akcí rozjeté letošní snowboardové sezony v Česku se uskuteční již toto úterý a středu, 24.-25. února a to na již tradičním místě v centru západočeského města Mariánské Lázně. Mezinárodní kolotoč snowboardových soutěží Evropského poháru sem zavítá už popáté. Skiareál Mariánky je svou polohou ve výšce kolem 700 m n.m., reliéfem a sklonem svahu vhodnou lokalitou pro sportovní akci vrcholné úrovně. Atraktivní závod v paralelním slalomu láká jak jezdce, tak diváky. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat8.2.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Putovní výstava možná doputuje i k vám

Co si představit pod pojmem „putovní výstava“ každý asi ví. Co si představit pod názvem „Má vlast cestami proměn “ - na to vám přesně odpovíme my. Jde o unikátní projekt a myšlenku představit co nejširší veřejnosti zvelebené a pozapomenuté kouty naší krásné země a povědět jim jejich příběh. Letos připravuje Asociace Entente Florale CZ – Souznění o. s. již 7. ročník národní putovní výstavy. V loňském 6. ročníku, který právě probíhá, je představeno 120 proměn od zvelebení studánek či kapliček až po renovace velkých staveb či dětských hřišť. Všechny proměny si můžete prohlédnout v pěti regionálních kolekcích, které jsou jako samostatné výstavy rozmístěny po celé zemi. Celý text ::regionální rozvoj::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 60 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz