Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - regionální rozvoj
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat7.4.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
A jdeme do finále, vážení aneb proměny chystáme spoustu dní

V těchto dubnových dnech „finišují“ přípravy na představení zcela nových 99-ti PROMĚN STAVEB a KRAJINY v rámci projektu „MÁ VLAST CESTAMI PROMĚN“. Tato národní putovní výstava zahajuje letos 21. května na pražském Vyšehradě již 8. ročník své úspěšné existence. Během uplynulých 7 let představila doslova stovky zvelebených a nádherně proměněných staveb, míst a zákoutí z celé naší země. Vystavené PROMĚNY PŘED a PO jsou každoročně účinnou inspirací a ukázkou, že když se opravdu chce, tak to jde…. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat30.3.2016 - LEDNICE [naOkraji, o krajině na okraji, z.s.]
Nová kniha o regeneraci krajiny: Krajiny z druhé ruky

Spolek NAOKRAJI je známý především projektem 100 houpaček pro krajinu. Nyní navíc připravuje knihu, která se zabývá krajinami na okraji zájmu. Je to kniha o konverzích nevyužívaných areálů - pro všechny s láskou k industriálnímu dědictví. Celý text ::regionální rozvoj, životní prostředí::
 

Vybrat14.3.2016 - Liberec [Čmelák - Společnost přátel přírody]
Ovlivněte budoucnost Mokřadů Jablonné v Podještědí

Co poskytují mokřady lidem, aniž bychom si to uvědomovali? Jaké rostliny a živočichové tu našli domov po vyhloubení tůní? Víte, jak si postavit na zahradě úkryty pro živočichy? Odpovědi na tyto otázky získají obyvatelé Jablonného v Podještědí na besedě s názvem „Život v Mokřadech Jablonné“. Nezisková organizace Čmelák je zve v úterý 22. března od 16:30 do zrcadlového sálu zámku Nový Falkenburk. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat9.3.2016 - Praha [Český Ostrovní Dům]
Český ostrovní dům 2016 spouští unikátní soutěž vedoucí k revolučním řešením ve stavitelství a architektuře domů

Unikátní architektonická soutěž Český ostrovní dům 2016 byla právě spuštěna. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat1.3.2016 - PRAHA [INEX - SDA]
Nové vize projektu Fotbalu pro rozvoj

Víkendové setkání partnerských organizací, české organizace INEX - SDA, se švýcarskou organizací Sport - the Brige přineslo nový koncept tohoto projektu. V budoucnu by totiž měla současná kampaň nabrat nové podoby, kdy se jednotlivé regiony a organizace zapojí do celoroční ligy. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.2.2016 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Má vlast cestami proměn zahajuje již 8. ročník

Máte ve svém okolí zrekonstruovanou stavbu, kostelík, náves, park či jíný dříve zapomenutý „objekt“ nebo zákoutí? Pokud ANO, neváhejte ji do konce února přihlásit do celonárodního projektu „Má vlast cestami proměn.“ Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.2.2016 - Olomouc [Junák - český skaut, okres Olomouc, z. s.]
Hanáckou Sibiří k pramenu Odry

Řeka Odra je jedním ze tří významných toků, které u nás pramení a zároveň se vlévají do moře. Akce Hanáckou Sibiří k pramenu Odry si klade za cíl upozornit na toto významné místo skrývající se v Oderských vrších. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.2.2016 - PRAHA [P3 - People, Planet, Profit, o.p.s.]
P3 přináší informace o stavu sociálního podnikání v roce 2015

P3 – People, Planet, Profit o. p. s. uskutečnila již potřetí telefonické dotazování za účelem zmapování situace sociálních podniků v ČR. Bylo provedeno 151 rozhovorů s vedoucími sociálních podniků. Z průzkumu vyplývá, že nejrozšířenější činností sociálních podniků je oblast údržby zeleně a úklidů a nejvíce jich působí v Praze. Podniky nejčastěji zaměstnávají zdravotně postižené. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.12.2015 - Plzeň [ENVIC, občanské sdružení]
Šestá sezona Plzeňských farmářských trhů je u konce a byla vydařená...

V sobotu 19. prosince přijde zhruba 3000 milovníků jídla (ano, tolik jich na Plzeňské farmářské pravidelně chodí) v letošním roce naposledy nakoupit to nejlepší sezonní, tuzemské jídlo. Plzeňské farmářské trhy začínají v 8 a končí ve 12 hodin. Jejich domovem se natrvalo stalo náměstí Republiky před renesanční radnicí. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.12.2015 - PRAHA [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
Lázeňský pohárek 2015

Vážené dámy, vážení pánové, zveme Vás na tiskovou konferenci k 17. ročníku Lázeňského pohárku, která se uskuteční v Grandhotelu Pupp v pátek 11. prosince od 11:00 hod. v salónku Beethoven. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat26.11.2015 - PRAHA [Slovo 21, z.s.]
Dvě pražské neziskovky pomohly romum sehnat práci a ušetřily státu téměř dva miliony korun

Skoro dva miliony korun ušetřily státnímu rozpočtu neziskové organizace Slovo 21 a Romea, které ve společném projektu, který trval pouze 10 měsíců (1. 1. 2015 – 31. 10. 2015), pomohly 25 nezaměstnaným pražským Romům sehnat práci a pro dalších 47 připravily rekvalifikační kurzy. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat3.10.2015 - Praha 10 [Asociace kuchařů a cukrářů ČR ]
Kuchařem roku se stal...

Soutěž o nejlepšího kuchaře České republiky o titul „Kuchař roku 2015/2016“ je pořádána Asociací kuchařů a cukrářů ČR o.s. již od roku 1995. Historicky prvním Kuchařem roku se stal Vladislav Stuparič, kapitán Juniorského národního týmu AKC ČR, který byl letos předsedou odborné komise. Generálním partnerem této soutěže je společnost Bidvest Czech Republic s.r.o.
Záštitu nad soutěží: převzaly:
Ministryně Ministerstva pro místní rozvoj ČR – Ing. Karla Šlechtová
radní Magistrátu hl.m. Prahy - Ing. Mgr. Irena Ropková
generální ředitelka CzechTourism - doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D.

Finále soutěže XII. ročníku se uskutečnilo 1. října 2015 na veletrhu FOR GASTRO & HOTEL na Výstavišti PVA EXPO Praha Letňany. Po sečtení výsledků odborné poroty se vítězem soutěže a titul:

„Kuchař roku 2015/2016“ získal: Kourek Tomáš – Corporate executive chef The Pub Praha
Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat2.10.2015 - Praha 3 [SZ Praha 3]
Zelení položili základní kámen monstrmarketu na Nákladovém nádraží Žižkov

Ve čtvrtek 1. 10. uspořádali žižkovští zelení v ulici Želivského u Nákladového

nádraží Žižkov netradiční happening pod názvem Ne monstrmarketu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat23.9.2015 - MUKAŘOV [Asociace regionálních značek, z.s.]
Prahu v říjnu oživí festival originálních výrobků z našich regionů Novoměstský krajáč

V sobotu 24. října 2015 se na Novoměstské radnici v Praze, koná již třetí pokračování velké přehlídky lokálních výrobců a poskytovatelů služeb ze všech koutů ČR. Těšit se můžete také na ukázky řemesel, kreativní dílny nebo doprovodný hudební program. Vstup je zdarma. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat7.9.2015 - PRAHA [www.nadacevia.cz]
Nadace Via představuje filantropické příběhy, které mění Českou republiku

Prestižní cena za filantropii VIA BONA zná finalisty letošního 18. ročníku. Nezávislé poroty vybraly v každé ze sedmi kategorií tři finalisty. V letošním roce jsou součástí ceny dvě novinky – cena za dar ze závěti a hlasování veřejnosti. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast::
 

Vybrat21.8.2015 - PRAHA [Portus Praha, z. ú.]
Bez předsudků pomáhá již 1000 zaměstnanců v sociálních službách

62 realizovaných vzdělávacích kurzů na území Středočeského a Ústeckého kraje na téma Předsudky v sociálních službách a Profesionální pomáhání a téměř 1000 absolventů – zaměstnanců v sociálních službách, kteří pracují v především přímé péči. To jsou čísla, která mluví za výsledky projektu, jenž v letech 2014 a 2015 realizoval Portus Praha, z.ú. Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat5.8.2015 - Praha 2 [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Má vlast cestami proměn čeká další přírůstek

Jak vypadá takový přírůstek národní putovní výstavy? Šikovný mrňous na pevných nohách připravený na slunce i déšť, s jedenácti stojany proměn ze všech krajů… A jedno překvapení přinese: Tato kolekce bude mít jako jediná i panely nejúspěšnějších proměn ročníku 2014! Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat17.7.2015 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ - Souznění, o.s.]
Léto budiž pochváleno

V červenci začínají prázdniny a dovolené. V červenci začíná takové menší stěhování národů. Sever a střed Evropy cestuje na jih k teplým mořím a i notoričtí „peciválové“ si udělají alespoň výlet na nějaký ten hrad či zámek. 99 letošních proměn výstavy „Má vlast“ se koncem června rozloučilo s pohostinným Vyšehradem. Pečlivě naloženy do nákladních vozů se výstavní panely rozjely všemi světovými směry. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.7.2015 - PLZEŇ [ENVIC, občanské sdružení]
Plzeňské farmářské trhy frčí...

Plzeňské farmářské trhy pokračují i přes letní prázdniny! Přestávka v jejich pořádání nepřichází v úvahu. V sobotu 18. července se Plzeňské farmářské trhy uskuteční letos již po jedenácté. Náměstí republiky oživí necelá padesátka prodejců fajnového jídla. Start farmářských trhů je tradičně v 8 hodin a konec ve 12 hodin. Plzeňské farmářské trhy pořádá sdružení Envic. Celý text ::regionální rozvoj::
 

Vybrat15.7.2015 - PRAHA [Ekodomov]
Malí průzkumníci – velcí táborníci. Jak jsme se měli na příměstském táboře?

Jak lépe zahájit léto, než letním táborem? My, malí průzkumníci, jsme se proto sjeli do Podbaby a vítali prázdniny ve velkém stylu. A i když jsme se po většinu dnů vraceli domů do svých postýlek, stihli jsme zažít spoustu dobrodružství. Pekli jsme chleba a zkoušeli plstit ozdoby z ovčí vlny. Naučili jsme se, jak vytvořit svíčky ze včelího vosku, starali jsme se o morčátka, strávili úžasný večer u táboráku a taky přespali pod širým nebem. Naučili jsme se hrát nové hry, poznat spoustu kytiček, objevovali jsme netopýry nebo pulce. A dokonce jsme zachránili vílu! Zajímá vás, jak to celé bylo? Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 60 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Internetové tipy Econnectu

Regionální rozvoj v katalogu odkazů Ekolink
Fórum obnovy venkova: stránky Spolku pro obnovu venkova
Národní síť zdravých měst
Udržitelný rozvoj, Agenda 21 a místní Agenda 21 - stránky ČEÚ
Vesnice roku

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz