Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat16.5.2002 - Berlín/Praha [Česko-německý fond budoucnosti]
Spolkový prezident Johannes Rau přijal správní radu Česko-německého fondu budoucnosti

Spolkový prezident Joannes Rau přijal dne 16. května členy současné správní rady Česko-německého fondu budoucnosti jakož i členy správní rady prvního funkčního období. Předseda správní rady, státní rada v.v. Helmut Bilstein a její místopředsedkyně, ministryně spravedlnosti v.v. dr. Dagmar Burešová informovali spolkového prezidenta a aktuální práci Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2002 - PRAHA [Medáci]
Úřad se rozhodnul zlikvidovat Medáky, zachování kulturní nabídky je pouze zdánlivé

Na včerejším jednání rozhodli radní Prahy 6 o výsledcích výběrových řízení na dva objekty ve Starostřešovické ulici. Tyto domky již od roku 1995 užívá Dobročinný spolek Medáků a pořádá zde pravidelné kulturní a vzdělávací aktivity pro širokou veřejnost. Třetí z domků, spravovaných Medáky, se nachází v ulici Nad hradním vodojemem. Radní chtějí Medákům pronajmout pouze jeden ze tří domků. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat7.5.2002 - Česká republika [Asociace občanských poraden]
5. výročí založení Asociace občanských poraden

Rok 2002 je již pátým rokem úspěšného fungování neziskové organizace Asociace občanských poraden, sítě která občanské poradny sdružuje a podporuje je v jejich práci tak, aby poskytovaly kvalitní služby všem, kteří se na ně obrátí. Tento systém jednotné metodiky, informační databáze, jednotných školení a kontroly činnosti byl převzat z Velké Británie, kde začal fungovat bezprostředně po druhé světové válce. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.5.2002 - Milovice [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
Polygon Škoda vstupuje do další fáze schvalování - dnes se občané vyjádří ke změnám územního plánu

Po rozsáhlém procesu hodnocení vlivů na životní prostředí vstupuje záměr společnosti Škoda Auto do další fáze. Kvůli stavbě polygonu pro testování nových typů vozů jsou navrženy změny územního plánu vyššího územního celku Mladá. Veřejné projednání těchto změn se koná dnes odpoledne v Milovicích. Včera, tedy jediný den před projednáním, přitom stavbu polygonu nečekaně posvětilo ministerstvo životního prostředí. Vzhledem k zásadnímu nesouhlasu místních občanů a některých obcí lze očekávat bouřlivé jednání. Celý text ::občanský sektor, lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat3.5.2002 - Praha - Letenská pláň [o.s. Konopa]
Zrušení akce 'Proti cenzuře' na MMM

Konopný ombudsman Marek Jehlička ruší oficiální část svého programu na „Million Marihuana March“, která se měla uskutečnit 4. května na Letenské pláni v Praze. Celý text ::lidská práva, životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat30.4.2002 - Praha [NROS Praha]
NROS a Nokia zahajují nový program pro mladé lidi

Nokia a Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) zahájily v České republice program Make a Connection – Připoj se. Naše země se tak stala součástí celosvětové iniciativy, na které pod názvem Make a Connection, spolupracuje Nokia a International Youth Foundation (IYF). Mladí lidé budou v rámci tohoto pogramu realizovat vlastní dobrovolnické projekty zaměřené na okolní komunitu. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat25.4.2002 - PRAHA [Sdružení spotřebitelů elektřiny]
Sdružení spotřebitelů elektřiny nesouhlasí s propagandou ČEZu, která dezinformuje spotřebitele

Sdružení spotřebitelů elektřiny (SSE) nesouhlasí s propagandou ČEZu, která dezinformuje české spotřebitele formou rozesílání dopisů s informacemi o Duhové energii. Dopisy se objevily u domácností, které spadají pod distribuční společnosti, které se chystá odkoupit ČEZ (SME, SVE, STE, VCE a ZCE, JME). Až FNM prodá ČEZu podíly v těchto distribučních společnostech, získá v nich ČEZ zcela absolutní postavení. Toto umělé zvýšení hodnoty ČEZu povede ke vzniku supermonopolu na trhu s elektřinou a podpoří diktát cen pro spotřebitele. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat25.4.2002 - PRAHA [AMO]
Česko-rakouský kulatý stůl

25. dubna 2002, Praha – Kulatý stůl o česko-rakouských vztazích před a po rozšíření Evropské unie se bude konat dne 27. dubna 2002 v 10.00 hodin v Rakouském kulturním fóru, Jungmannovo náměstí 18, P-1. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat22.4.2002 - PLZEŇ [Děti Země]
Alternativní doprava nemá v Plzni zelenou

Město Plzeň nedodržuje své platné Zásady dopravní politiky. Přes proklamovanou podporu "prostorově a ekologicky méně náročných druhů dopravy" je při rozdělování finančních prostředků upřednostňováno budování kapacitních komunikací uvnitř města. V rámci Dnů alternativní dopravy dnes začala distribuce pohlednic, kterými mohou občané apelovat u primátora města Plzně na dodržování Zásad dopravní politiky města Plzně a zvýšení podpory alternativní dopravy. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat19.4.2002 - Brno [Děti Země]
O Zelenou perlu roku 2001 soupeří hlavně politici ČSSD a ODS

Do sedmého ročníku ankety o Zelenou perlu roku se Dětem Země sešlo až 56 výroků, což je dvakrát více než obvykle. Dominující skupinu s nejvíce výroky tvoří zástupci politických stran. Velký počet výroků se také týká sporu Greenpeace se Spolanou Neratovice o stupni zamoření několika budov dioxiny a ochranářů s myslivci o podobu mysliveckého zákona. Se svými výroky již tradičně soupeří Martin Říman a Václav Klaus, který je již prvním držitelem této ceny za rok 1995 a zároveň ropákem za rok 1993. Do finále nakonec posupuje jen osmnáct výroků. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Poslanci proti krajskému referendu

Poslanecká sněmovna odstranila ze zákona o krajích právo občanů hlasovat v krajském referendu. Zatímco návrhu ústavního zákona o celostátním referendu je věnováno okázalé úsilí vládní strany i pozornost veřejnosti, tatáž strana v tichosti podporuje zrušení referenda v krajích. Možnost vrátit právo na uplatnění přímé demokracie do krajského zákona má nyní Senát. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Zelený kruh]
Začíná Hra o Zemi

Celostátní kampaň s názvem Hra o Zemi zahájila dnes v 10 hodin na náměstí Míru nevládní nezisková organizace Zelený kruh. Současně začaly fungovat internetové stránky kampaně www.hraozemi.cz a oficiálně zahájila činnost poradenská telefonní linka – Ekolinka (02/2251 8320). Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 
 

Vybrat11.4.2002 - BRNO [Ekologický právní servis]
Poslanecká sněmovna odmítla Grossův legislativní trik

V úterý 9.4.2002 zamítla Poslanecká sněmovna pokus sociální demokracie vrátit do hry již jednou zamítnutý návrh nového správního řádu. Ministr vnitra Stanislav Gross se poté, co poslanecká sněmovna v únoru 2002 návrh zákona zamítla, pokusil celý jeho text „propašovat“ do návrhu zákona, kterým se mění některé zákony v souvislosti s přijetím správního řádu, a vrátit tak správní řád do hry. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat10.4.2002 - Praha [Člověk v tísni, spol. při ČT]
Reklama, která pomáhá?

Festival dokumentů o lidských právech Jeden svět letos žánrově obohatila kategorie Sociální a lidskoprávní reklama. O ní budou diskutovat zástupci reklamních agentur, televizních společností i představitelé nevládních organizací. Debata proběhne 11. dubna od 14 hodin v divadle Archa. Jednotlivé spoty budou promítány také před hlavními projekcemi filmů a na www.idnes.cz.
Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Břeclav [Česká katolická charita]
Avízo: Otevření Azylového domu pro matky v Břeclavi

Oblastní charita Břeclav pořádá ve čtvrtek 4. dubna ve 14.30 hodin slavnostní otevření první části Azylového domu pro matky s dětmi v nouzi v Komenského 6 v Břeclavi-Poštorné. Celý text ::sociální oblast, gender, občanský sektor::
 

Vybrat2.4.2002 - Praha [Naděje]
Týden pro Naději

Týden pro Naději ve dnech 7.-14. dubna 2002 je kampaní na podporu dostavby Domu pokojného stáří v Praze-Záběhlicích, v ulici K prádelně 2. Ten se má stát letos na podzim novým domovem pro seniory, kteří se ocitnou bez prostředků a bez rodinného zázemí. Mnozí z nich často živoří v nedůstojných podmínkách v ulicích našeho města a také v osamělosti umírají. V jednolůžkových až třílůžkových pokojích prožije 25 starších lidí bez domova v důstojnosti a v pokoji poslední období svého života. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat27.3.2002 -
První příspěvky na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ prostřednictvím SMS

Na konto veřejné sbírky „Pomozte dětem!“ lze od 20.března přispívat prostřednictvím mobilního telefonu. Během prvního týdne fungování této služby bylo odesláno již téměř 50 tisíc sms zpráv – příspěvků na konto. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat25.3.2002 - Praha [Hlídací fena]
Hlídací fena aneb Potřebujeme ženy v politice

18.3.2002 byl spuštěn dovolební kritický internetový projekt www.hlidacifena.cz, který má za cíl podpořit vstup žen do politiky a přispět k feminizaci a ozdravění naší politické scény. Celý text ::gender, občanský sektor::
 

Vybrat21.3.2002 - Česká Skalice [NROS - Vila Čerych]
Z pohádky do pohádky v České Skalici

Dům dětí a mládeže Bájo v České Skalici pořádá 24. března od 14 do 17.00 hodin v sále restaurace U slunce zábavné nedělní odpoledne v karnevalových maskách. Finanční výtěžek z akce bude zaslán na konto veřejné sbírky "Pomozte dětem!". Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz