Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - občanský sektor
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat24.7.2002 - NYMBURK/PRAHA [Ekologický právní servis]
Okresní úřad v Nymburce prohrál spor o informace v kauze výstavby dálnice D11

Krajský soud v Praze vydal na základě žaloby Ekologického právního servisu (EPS) rozsudek, v němž konstatoval, že Okresní úřad v Nymburce protizákonně odepřel informace o plánované výstavbě dálnice D11. Soud rovněž uložil Okresnímu úřadu uhradit žalobci na nákladech řízení 1.160,- Kč. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat23.7.2002 - [Děti Země]
Děti Země opět vyhlašují Den bez aut

Jubilejní desátý ročník celostátní akce Dne bez aut opět vyhlásily Děti Země, tentokrát na pátek 20. září. K akci se může přihlásit jakákoliv organizace či město, když tento den či během týdne od pondělí do neděle uspořádá nějakou akci na podporu veřejné dopravy, cyklistiky a chůze. Jednotlivci budou mít opět možnost připojit se pod petiční výzvu “Nechte auto doma!”. Pod ní se loni podepsalo přes pět set lidí, včetně 147 zastupitelů a pracovníků veřejné správy ve 36 městech. Podrobnější informace budou na www.detizeme.cz/denbezaut. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat19.7.2002 - Teplice nad Metují [INEX-SDA, Tuž se Broumovsko!]
Projekt Kříž smíření v Teplicích nad Metují se zdárně uskutečňuje

U Teplic nad Metují na Bukové hoře, v místě poválečné tragédie, bude v neděli 15. září slavnostně odhalen památník věnovaný obětem národnostních sporů na Broumovsku. Tento projekt, jehož cílem je oživit myšlenku tolerance, nenásilí a vzájemného česko-německého porozumění, podpořil Česko-německý fond budoucnosti, jenž přispěl částkou 350.000 Kč. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat15.7.2002 - KOSTELECKÉ HORKY [INEX - SDA]
Dobrovolníci z celé země si vyzkoušeli nejen tradiční kosení luk

Od 08. 07. do 19. 07. 2002 se do Kosteleckých Horek sjeli dobrovolníci z celé České republiky, aby zde netradičním způsobem strávili část svého volného času. Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat13.7.2002 - Česká republika [Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS)]
3 209 629 eur (přes 90 milionů korun) z programu Phare Evropské unie rozděleno mezi nevládní neziskové organizace v ČR.

Dne 15. července 2002 se v Praze setká Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) se zástupci desítek nevládních neziskových organizací (NNO) z celého Česka, jejichž projekty úspěšně prošly složitým výběrovým řízením, aby s nimi podepsala smlouvu o přidělení grantu v rámci programu zahraniční pomoci Evropské unie Phare 2000 (programy Rozvoj občanské společnosti a Dživas Jekhetane) a Access 2000. NROS z programu Phare EU udělila celkem 83 grantů ve výši 3 209 629 eur, což je o téměř 500.000 eur více než se předpokládalo. Těchto 500.000 eur navíc k dané alokaci bylo převedeno z jiných projektů Národního programu Phare 2000, kde tato částka nebyla včas nakontrahována. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9.7.2002 - PRAHA [AMO]
Veřejná diskuse s nastupujícím velvyslancem Království Saúdské Arábie

15. července 2002, Praha – Diskuse s J. E. princem Mansúrem Bin Chálidem Bin Abdulláhem Al-Farhánem Ál-Saúdem, nastupujícím velvyslancem Království Saúdské Arábie, proběhne 15. července 2002 v hotelu Diplomat od 18:00 hodin. Jeho Excelence přednese úvodní slovo na téma „Perspektivy vzájemných vztahů mezi Královstvím Saúdské Arábie a Českou republikou“. Pracovním jazykem bude angličtina. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat9.7.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Policejní násilí ve Vokovicích v září 2000 - vyšetřování neskončilo, zapomeňte

Právník OPH podává stížnost proti opětovnému odložení dalšího prošetřování násilí spáchaného policisty proti jihokorejskému občanovi Byeongju Jeongovi. Stížností se bude již potřetí zabývat Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 6. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.7.2002 - Boskovice [INE X - SDA]
Dobrovolníci z šesti zemí Evropy pomohou s opravou židovského hřbitova v Boskovicích

Ve dnech 8. 7. – 19. 7. tohoto roku se do Boskovic u Brna sjedou dobrovolníci z Anglie, Francie, Maďarska, Německa, Rakouska a České Republiky, aby zde pomohli s opravou starého židovského hřbitova. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat2.7.2002 - PRAHA [Ekologický právní servis]
Zavedení tzv. „smluvních rodin“ vážně ohrožuje práva dětí

Dne 1.7.2002 vstoupila v účinnost ustanovení nového zákona č 109/2002 Sb., o ústavní výchově, která umožňují umístění dětí namísto ústavu do „profesionálních“ smluvních rodin. Na první pohled se institut „smluvních rodin“ jeví přínosem, protože nabízí možnost, aby děti bez rodinného zázemí netrávily zbytečně čas v ústavech. Bohužel způsob, jakým jsou smluvní rodiny v novém zákoně zavedeny, může vážně ohrozit ústavou zaručená práva dětí. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.7.2002 - KARLOVY VARY [Děti Země]
Výstavba naučné stezky zahájena předáním petice

Dnes před polednem předali aktivisté sdružení Dětí Země hejtmanovi karlovarského kraje petici proti ohrožení Doupovských hor obřím zábavním areálem, jejíž významnou součástí je i požadavek na ochranu místní přírody před obdobnými projekty. Souhlasné stanovisko s textem petice vyjádřilo přes dva tisíce signatářů, převážně obyvatel Karlovarska. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat28.6.2002 - Praha [Econnect]
Nové pořádky azylového zákona

Econnect dnes zveřejnil legislativní analýzu (kauzu) k novele azylového zákona jež vstoupila v platnost 1.2.2002. Novela zásadním způsobem ovlivnila životy mnoha žadatelů o azyl v České Republice a jejímu poměrně hladkému schválení zákonodárnými sbory nezabránila ani opakovaná snaha neziskových organizací do tvorby nové legislativní úpravy zasáhnout. Celý text ::lidská práva, sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat25.6.2002 - BRNO [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
ČEZ a spalovna neposkytují informace

Členové Sněmu dětí ČR pro životní prostředí (SDČR ŽP) se přesvědčili o tom, že průmyslové podniky na jihu Moravy nejsou vždy otevřeny poskytování informací o toxických látkách, které vypouštějí. Podnik patřící firmě ČEZ, a. s., Elektrárna Hodonín odmítla Ivě Kotáskové reprezentující tento okres poskytnout informace o vypouštěných toxických látkách do životního prostředí. Lépe na tom není ani spalovna nebezpečných odpadů Ekotermex ve Vyškově, která sice hostila ministra Kužvarta, ale s množstvím toxických látek vypouštěných do životního prostředí se zrovna nechlubí.

Celý text ::občanský sektor, životní prostředí::
 

Vybrat17.6.2002 - MOST [Ekologický právní servis]
Stavební i okresní úřad v Mostě odmítly poskytnout informace týkající se Nemaku, EPS podává žalobu

Stavební úřad Magistrátu města Most a poté i Okresní úřad v Mostě odmítly poskytnout Ekologickému právnímu servisu kopie dokumentace pro územní řízení na průmyslovou zónu Joseph. Tím porušily zákon o informacích, který poskytování kopií listin ze správních spisů výslovně umožňuje. Proto podává EPS žalobu ke Krajskému soudu v Ústí nad Labem. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat12.6.2002 - PRAHA, BRNO [Ekologický právní servis]
Prezident podepsal novelu shromažďovacího zákona

Prezident republiky včera podepsal novelu shromažďovacího zákona, kterou v květnu přijal parlament. Oproti podobě, v jaké byl návrh (původně zcela nového shromažďovacího zákona) předložen Sněmovně novela respektuje Listinou dané právo pokojně se shromažďovat; neprosadily se omezující a represivní snahy v původním znění, připraveném ministerstvem vnitra. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat11.6.2002 - Milovice [Arnika - Centrum pro podporu občanů]
"Nechceme stát za plotem," řekli Milovičtí prezidentovi

Prezident Václav Havel navštívil v úterý 11. června Milovice a bývalý vojenský prostor Mladá. Cílem prezidentovy cesty bylo seznámit se s tím, co se v oblasti událo za jedenáct let po odchodu sovětských vojsk. Zástupci místních občanů předali prezidentu Havlovi otevřený dopis, v němž vyjadřují své obavy z nového znepřístupnění oblasti a z devastace krajiny v důsledku výstavby zkušebního polygonu společnosti Škoda Auto. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor::
 

Vybrat10.6.2002 - [Institut demokracie pro všechny]
Zpráva o stavu demokracie: K rozvoji občanské společnosti a otevřené demokracie nejvíce přispěla Koalice, nejméně ODS

Zpráva o stavu demokracie - zveřejněná koncem minulého týdne - konkrétními příklady parlamentních hlasování dokládá, kteří politici výrazně zasáhli ve prospěch či naopak v neprospěch rozvoje občanské společnosti a otevřené demokracie. Z analýzy vyplývá, že demokracii nejvíce prospěli zákonodárci Koalice, následováni ČSSD a KSČM. Opačný postoj nejčastěji zaujímali poslanci a senátoři ODS. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat7.6.2002 - Praha [Institut Demokracie pro všechny]
Institut Demokracie pro všechny vydal Zprávu o stavu demokracie

"Institut Demokracie pro všechny" ve spolupráci s experty z neziskového sektoru analyzoval témata klíčová pro kvalitu demokracie. Na svých webových stránkách (www.institut-demokracie.cz) dnešním dnem zveřejnil "Zprávu o stavu demokracie". Ta konkrétními příklady parlamentních hlasování dokládá, kteří politici výrazně zasáhli ve prospěch či naopak v neprospěch rozvoje občanské společnosti a otevřené demokracie. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.5.2002 - PRAHA [NROS - "Pomozte detem!"]
V zoologických zahradách bude možnost přispět na sbírku „Pomozte dětem!“

Přispět na 5.ročník sbírky „Pomozte dětem!“ organizované společně Českou televizí a Nadací rozvoje občanské společnosti budou moci v sobotu 1.června 2002 návštěvníci osmi zoologických zahrad v Čechách a na Moravě. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat30.5.2002 - PRAHA [Medáci]
Úřad utajuje informace o výběrových řízeních, Medáci žádají zastupitelstvo o změnu rozhodnutí

Radní dali přednost keramické manufaktuře před programem pro děti a postižené. Výběrové řízení na domy v nynější péči Dobročinného spolku Medáků bylo zmanipulováno, obávají se členové sdružení.
Praha – Radní Prahy 6 před dvěma týdny rozhodli o tom, že Medáky zbaví dvou největších kulturních center – jediných míst, která umožňovala pestrý program pro děti, dospělé a postižené občany. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor::
 

Vybrat16.5.2002 - PRAHA [NROS]
4. ročník sbírky „Pomozte dětem!“ bude rozdělovat 12 030 643 Kč

Celkové výše 12 030 643 Kč dosáhly finanční příspěvky a dary zaslané na konto 4. ročníku společné sbírky České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti „Pomozte dětem!“. Je to téměř o dva milióny více než v minulém ročníku.
Celý text ::občanský sektor::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 147 | 148 | 149 | 150 | 151 | .. | 154 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

Nabídka Econnectu pro nevládní neziskové organizace

Nabízíme vám možnost zveřejnit:

ve Zpravodajství, Kalendáři akcí nebo Informačním servisu pro NNO.
Použijte prosím na stránkách připravené formuláře.

Kontakt na redakci Econnectu: redakce@ecn.cz

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz