Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat12.3.2013 - BRNO [Amnesty International Brno]
Celosvětově známá výstava Neochvějná statečnost se představí na Skleněné louce

Do věznic se kvůli praktikování duchovního cvičení Fa-lun-kungdostala mezi jinými také řada umělců. Patnáct malířů se v roce 2000 spojilo a vytvořilo umělecká díla, která se stala základem výstavy Neochvějná statečnost. Tyto obrazy byly poprvé vystaveny v New Yorku v Národním klubu umění v listopadu 2004, poté cestovaly do Kanady, Austrálie, na Nový Zéland a nakonec do Evropy. Teď je můžete zhlédnout také v Brně. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat5.3.2013 - BRNO [Amnesty International Brno]
Brněnská skupina Amnesty International Vás srdečně zve na festival proti násilí na ženách s názvem ČAROKRÁSNÁ

Boj za práva žen je jedním z hlavních cílů Amnesty International, proto věnuje Brněnská skupina tento rok právě ženám. Řada aktivit bude po celý rok 2013 nejen upozorňovat na porušování lidských práv, ale také ukazovat cesty ženám, jejichž práva mohou být ohrožena. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat26.2.2013 - MIKULČICE [Hnutí Brontosaurus]
Ekobenefiční Pestrovečer půjde proti národnostním předsudkům

V jihomoravských Mikulčicích budou lidé na sklonku zimy opět tančit, hrát, tvořit, poznávat a bavit. To vše v rámci devátého ročníku multižánrového festivalu Pestrovečer. který potrvá od pátku do soboty, 1. a 2. března 2013. Celý text ::lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat21.2.2013 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 1/2013: No Future?

V prvním letošním čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Kudy udržitelněji? Proč si budoucnost představujeme temně? Budeme za 20 let ekologicky dál? Proč vodomilný hmyz nesnáší moderní architekturu? Jak prodávají britští farmáři? Po čem zákazník touží, ale v hyper-super marketech nenajde? Proč by neměli zbourat Vlněnu? Postaví Poláci první jadernou elektrárnu? Hrála média při prezidentské volbě roli větší, nebo menší než si myslíte? Jak vypadá Hollywood podle Kellera? Před kým a čím nás varuje James Lovelock? Proč máme věřit v hodnotu Utopie? Víte, kde se ocitnete po duševní iniciaci? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat6.2.2013 - PRAHA [Člověk v tísni]
Představitelé občansko-právních poraden na Ukrajině a v Podněstří přijíždí na studijní cestu do Česka

Sedm lidkoprávních aktivistů a právníků, kteří vedou občansko-právní poradny na Krymu a v Tiraspolu (Podněstří/Moldavsko), přijedou na studijní cestu do České republiky. V týdnu od 10. do 17. února se setkají s odborníky z právních poraden působících v České republice i v Polsku. V rámci své studijní cesty budou také získávat zkušenosti s vedením veřejných kampaní. Celý text ::lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat5.2.2013 - PRAHA [Dzogčhen o.s.]
TZ Tibetský Nový rok vodního Hada

Losar (tibetsky doslova Nový rok) se letos v Praze bude slavit v sobotu 9. února 2013 opět v prostorách Novoměstské radnice. Program začíná ve 14.00 hodin a končí po půlnoci. Najdete jej na www.losar.cz. Výtěžek akce jde na podporu humanitárních a rozvojových projektů mezinárodní neziskové organizace ASIA Onlus pomáhající v Tibetu. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, kultura::
 

Vybrat17.1.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Největší slídilové v našem soukromí za rok 2012 odhaleni!

Výsledky osmého ročníku soutěže pro slídily v našem soukromí Big Brother Awards (Ceny Velkého bratra) za rok 2012 byly vyhlášeny 16. ledna v kině Atlas na slavnostním večeru organizovaném už tradičně občanským sdružením Iuridicum Remedium. Sedmičlenná porota složená z odborníků na nové technologie, právníků, obránců lidských práv a novinářů vybírala vítěze z nominací zaslaných širokou veřejností. Anticeny se udílejí v celkem sedmi kategoriích jako např. Dlouhodobý slídil, Největší firemní slídil, Právní norma Velkého bratra či Výrok Velkého bratra. Pravidelně se uděluje i pozitivní cena jako ocenění za ochranu soukromí. Z letošních výherců lze zmínit Ministerstvo práce a sociálních věcí za projekt sKarty, Prahu 13 za přebujelý kamerový systém nebo lyžařská střediska, která zavedla nové způsoby kontroly lyžařů s permanentkami. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat13.1.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Předávání cen BIG BROTHER AWARDS 2012 proběhne již tuto středu

Zajímá Vás, kdo je největším šmírákem České Republiky pro rok 2012? Již osmý ročník předávání cen Big Brother Awards proběhne 16. ledna 2013 od 20:00 v prostorách pražského kina Atlas. Udílení cen pro největší slídily bude mít i letos formu zábavné multimediální show, kterou moderuje Lejla Abbasová. Hudebního doprovodu se zhostí Bonus – vítěz hudební ceny Apollo 2011. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7.1.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Exekutoři šíří nepravdivé informace o poslední novele zákonů o exekucích

Mezi právnickou veřejností jsou šířeny nepravdivé informace o tom, že poslední novela zákonů o exekucích přiznává soukromým exekutorům monopol na výkon rozhodnutí. Jedná se o otázku tzv. dvojkolejnosti výkonu rozhodnutí, kdy věřitel si může vybrat, zda o vymáhání své pohledávky požádá soud (tento způsob je pro věřitele i pro dlužníka levnější) anebo soukromého exekutora. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat31.12.2012 - PRAHA [Organizace pro pomoc uprchlíkům]
Organizace pro pomoc uprchlíkům vyhlásila výsledky soutěže podnikatelských plánů

Organizace pro pomoc uprchlíkům s partnerem People, planet, profit, vyhlásila vítězky v soutěži podnikatelských plánů. Do soutěže „ o nejlepší podnikatelský plán“ se zapojilo celkem 12 žen z Jihomoravského, Středočeského, Plzeňského a Jihočeského kraje. Hodnotící komise vybrala čtyři nejlepší podnikatelské plány, které se rozhodla ocenit a vítězkám nabídnout bezplatné konzultační hodiny s odborníky. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat17.12.2012 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 6/2012: Rozkrájená krajina

V právě vycházejícím posledním letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč tu nemají zvířata kudy běhat? Čím dráždí pořad Nedej se? Proti čemu protestují bolivijští Indiáni? Máme na rodinném hrobě sázet rajčata? Jak se dělá biovíno od Peřinů? Dostavíme Temelín? Zneužijeme evropské fondy? Skončí bývalí slovenští ministři životního prostředí ve vězení? Je libo se přecpat biočokoládou? Proč je Skandinávie v pohodě? Jak to dopadá, když se skřítci vydají na houby? Proč není v přírodě nikdo doma? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat6.12.2012 - PRAHA [Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR]
Týden za práva migrantů a migrantek

Až sto tisíc migrantů ze zemí mimo Evropskou unii je vyloučeno ze systému veřejného zdravotního pojištění. Právě tento problém se stane hlavním tématem Týdne za práva migrantů a migrantek, který proběhne od 12. do 19. prosince. Týden akcí v Praze, Brně a Pardubicích ve se koná při příležitosti Mezinárodního dne OSN za práva migrantů. Kromě tématu zdravotního pojištění se také vysloví proti aktuální hrozbě zrušení sekce lidských práv na Úřadu vlády. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4.12.2012 - PRAHA [Soukromá nadace Unruhe]
Pozvánka na tiskovou konferenci: Hledáme sociální inovace v České republice!

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci rakouské soukromé nadace Unruhe (Neklid), která vyhlašuje soutěž SozialMarie 2013. V rámci soutěže nadace každoročně uděluje inovačním sociálním projektům z osmi zemí (Rakousko, Maďarsko, Slovensko, Německo, Česká republika, Polsko, Chorvatsko a Slovinsko) 15 cen v celkové hodnotě 42 000 euro. Letos SozialMarie rozšířila svou výzvu na celou Českou republiku. Do 5. 2. 2013 se mohou nápadité a kreativní sociální projekty soutěže zúčastnit. Táňa Fischerová, jedna z nejvšestrannějších osobností veřejného života v České republice, převzala záštitu nad jedním z vítězných projektů. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat4.12.2012 - BRNO [Amnesty International Brno]
10. prosinec opět patří Maratonu psaní dopisů

Tradiční celosvětová akce Amnesty International má jasný cíl – shromáždit v jednom dni maximum dopisů na podporu vězněných, pronásledovaných a utlačovaných. Připojte se i vy k tisícům lidí po celém světě – posílejme společně dopisy, které mění životy lidí! V loňském roce se do akce zapojilo více než 80 zemí a bylo odesláno 1 100 000 dopisů, což je dvakrát tolik než o rok dříve. Kolik napíšeme letos? Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.11.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Nominace na Big Brother Awards 2012 končí už 30. listopadu

Lidé mají poslední možnost nominovat kandidáty na Big Brother Awards, letošní kolo nominací na anticeny pro největší slídily v našem soukromí, které již od roku 2005 organizuje občanské sdružení Iuridicum Remedium (IuRe), se totiž uzavírá už 30. listopadu. Nad došlými tipy se poté sejde odborná porota, která z nich vybere vítěze sedmi anticen a jedné pozitivní ceny za ochranu soukromí. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat19.11.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Trestní oznámení v souvislosti s přípravou a provozováním sKarty

Mimořádná tisková konference v úterý 20. listopadu 2012 od 11 hodin v centrále NRZP ČR (Partyzánská 7, Praha 7). Tématem bude: Podání trestního oznámení pro podezření ze spáchání trestných činů neoprávněného nakládání s osobními údaji dle § 180 odst. 1 a 3 písm. a) a vydírání dle § 175 odst. 1 a 2 písm. a) trestního zákoníku v souvislosti s přípravou a provozováním karty sociálních systémů (tzv. sKarty). Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat19.11.2012 - PRAHA [Zaostřeno o.p.s.]
Cena Bílé lilie bude udělena již podruhé

V DOXu bude udělena druhá výroční cena Bílé lilie za mimořádný přínos při prosazování principu transparentnosti ve veřejné správě. O tom, kdo si letošní cenu Bílé lilie odnese, rozhodne porota složená ze zástupců akademické sféry, neziskového sektoru, byznysu a médií. Její laureát bude oznámen na slavnostním předávání 6. prosince 2012 v 19 hodin v galerii DOX. Vítěz ceny Bílé lilie obdrží skleněnou cenu a grant sponzorovaný Fondation Zdenek et Michaela Bakala. Večerem návštěvníky provede Klára Vytisková a Ladislav Angelovič, kteří zároveň vystoupí s kapelou The Tap Tap. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat13.11.2012 - PRAHA [Institut Terezínské iniciativy]
Konference k 60. výročí procesu s Rudolfem Slánským

Přesně 60 let od vynesení rozsudku nad tzv. protistátním spikleneckým centrem Rudolfa Slánského se bude v plzeňské Měšťanské besedě konat konference pro učitele. Program zahájí projekce filmu Pražský proces, následovat budou beseda s autorkou a přednášky o mezinárodním kontextu i důsledích jednoho z nejkrutějších procesů 50. let ve státech tzv. Východního bloku. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12.11.2012 - BRNO [Amnesty International]
Třináct let odvahy

Nevíte, co s úterním podvečerem? Přijďte shlédnout dokument věnovaný jednomu z významných duchovních hnutí Fa-lun-kung a diskutovat s novinářem Jakubem Šmídem. Brněnská skupina Amnesty International vás srdečně zve na akci nazvanou „Třináct let odvahy.“ Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat1.11.2012 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci]
Zahraniční zaměstnanci na trhu práce - pracovní úrazy, nemoci z povolání a diskriminace

Co čeká mnoho cizinců na českém trhu práce? Výrazně vyšší pracovní nebezpečí, častější pracovní úrazy a s vysokou pravděpodobností i nemoci z povolání. Hrozí jim diskriminace a otrocká závislosti na zaměstnavatelích, to vše za relativní nečinnosti státu. K tomuto závěru dospěly neziskové organizace na základě individuální práce s cizinci v posledních letech. A rozhodly se nepříznivý stav věcí změnit. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 134 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz