Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat6.11.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Praha 1 chce instalovat nový kamerový systém za desítky milionů korun. Kamery budou detekovat zda někde „zbytečně nepostáváme“ nebo budou nahrávat zvuk ze zahrádek restaurací. Petici proti navrhovanému kamerovému systému lze podepsat do 12.11.

Zastupitelé Městské části Praha 1 budou 13.11 a 19.11. projednávat rozpočet na příští rok, ve kterém se počítá i s financováním zcela nového kamerového systému s řadou „pokročilých“ funkcí. Záměr instalace kamerového systému kritizuje občanské sdružení Iuridicum Remedium, které sepsalo kritiku záměru (kritika dostupná zde: http://www.slidilove.cz/dokumenty/kritika-anal%C3%BDzy-Praha1_CCTV_%20IuRe.pdf) a spustilo dnes petiční akci, k níž se může připojit každý, kdo má vztah k centru Prahy a nesouhlasí s bezbřehým a nákladným růstem počtu kamer v jeho ulicích. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat29.10.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci]
(NE)bezpečná práce - od prekérní práce po nucenou kriminalitu - Veřejná debata

Téma bezpečnosti práce s sebou přináší řadu otázek: Kde začíná a končí prekérní práce? Jak ji odhalovat, postihovat a jak ji předcházet? Do jaké míry se prekérní práce týká zahraničních zaměstnanců? Kde začínají a končí hranice nucené kriminality? A jak posuzovat ty, kdo byli pod silným nátlakem nebo v tísni přinuceni se podílet na trestném činu? Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat24.10.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Evropský parlament v řadě bodů zpřísnil chystané klíčové nařízení o ochraně osobních údajů. Některé kompromisy ovšem mohou významně oslabit účinnost nařízení jako celku

Mnoho let připravovaná nová evropská legislativa upravující ochranu osobních údajů, která v budoucnu do velké míry ovlivní jak úroveň lidských práv ve vztahu k digitálním technologiím, tak fungování státní správy nebo soukromých společností, které osobní údaje zpracovávají, byla v pondělí 21. října projednána důležitým Výborem Evropského parlamentu pro občanské svobody spravedlnost a vnitřní věci. Výbor sice odhlasoval řadu pozitivních změn oproti návrhům Komise zároveň ale i několik kompromisních řešení, které mohou tvořit mezery v právní úpravě, což může vést k ohrožení práv na ochranu osobních údajů jako celku. Je pravděpodobné, že to, jakým způsobem Výbor LIBE návrh nařízení upravil, bude zároveň pozičním dokumentem celého Evropského parlamentu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat23.10.2013 - BRNO [Amnesty International Brno]
Čin Čin Čchen - Co si přejete k narozeninám? Vězenkyně Čchen Čen-pching by chtěla svobodu, splňte s námi její přání

"Adoptovaná" vězeňkyně Brněnské skupiny Amnesty International slaví 61. narozeniny. Bohužel je opět stráví sama ve vězení. Přijďte podpořit paní Čchen Čen-pching a vytvořit pozdrav nebo vzkaz. Budeme společně pracovat na tom, aby příští narozeniny mohla oslavit podle svých představ. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.10.2013 - PRAHA [Lékaři bez hranic]
Premiéra dokumentárního filmu Směr: Válečná zóna

Česká pobočka mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic připravuje na 14. října 2013 premiéru dokumentárního filmu Směr: Válečná zóna (Access to the Danger Zone, 2012). Film bude od 18.30 hodin ve svých prostorách hostit Palác Lucerna. Po promítání se uskuteční diskuze s ředitelem české pobočky Lékařů bez hranic Pavlem Gruberem a jedním z nejzkušenějších spolupracovníků organizace Ondřejem Horváthem. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.10.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Vláda zastavila práci na zákoně o DNA. Může to ohrozit i využívání analýz DNA při vyšetřování trestných činů

Vláda na svém zasedání poslední zářijovou středu zrušila úkol Ministerstva vnitra z listopadu minulého roku připravit do konce října komplexní právní úpravu, která by regulovala problematiku využívání DNA. Neexistence této právní úpravy je přitom kritizována nejen neziskovými organizacemi, jako je Iuridicum Remedium, ale i Úřadem pro ochranu osobních údajů, Radou vlády pro lidská práva nebo Městským soudem v Praze. Situace může v budoucnu vést i k znemožnění využívání údajů z Národní databáze DNA v trestním řízení. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat23.9.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s. / Fond Otakara Motejla]
Jsou bezkontaktní platební karty bezpečné? Podívejte se na video a posuďte sami! Bezkontaktní karty lze jednoduše přečíst a údaje zneužít

Informace o bezkontaktní platební kartě, jejím držiteli nebo provedených transakcích mohou být podle typu platebního nástroje jednoduše získány a následně zneužity k provedení neoprávněných plateb například přes internet. Jak jednoduše lze získat přístup k takovým údajům dokazuje video, které natočilo občanské sdružení Iuridicum Remedium - http://youtu.be/QgL5qVXa1_g. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat2.9.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Otevření nominací Cen Velkého Bratra 2013 spuštěno

Občanské sdružení Iuridicum Remedium oficiálně otevírá od 2. 9. 2013 nominace Cen Velkého Bratra za rok 2013. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat6.8.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Zrušení sKaret není jisté

Na nadcházející schůzi Poslanecké sněmovny, která začíná ve středu 7. srpna má být ve 3. čtení projednán návrh na zrušení systému sKaret. Podle občanského sdružení Iuridicum Remedium je jejich konec ohrožen poslaneckým pozměňovacím návrhem, který může znamenat do značné míry konzervaci současného stavu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat23.7.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Registr prostitutek v návrhu zákona o regulaci prostituce je jak nepovedený vtip

To, zda by měla být prostituce právně upravena nebo ne, je otázka diskutovaná řadu let. Hlavní město Praha nyní poslalo do připomínkového řízení návrh zákona o regulaci prostituce, který má otázku rozlousknout. Některé návrhy, jako například zřízení registru prostituujících osob, ovšem vypadají spíše jako nepovedený vtip. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat25.6.2013 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 3/2013: Zítra vstanu a změním svět

Ve třetím letošním čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Co pro nás kdy příroda udělala? Mohou přímé akce oživit environmentální hnutí? Jak si eko-neziskovky zvykají na finanční půst? Kde žije muž, který sází budky? Začneme účinně regulovat moc obchodních řetězců? Komu na venkově vadí kokrhání kohoutů a bučení krav? Jak bude vypadat hřbitov 2.0? Co radí Člověk bez dopadu Colin Beavan? Jak si vedou evropští zelení? Považuje Jan Keller své ekologické aktivity za ztrátu času? Jde si dobrovolně skromně zasurfovat na sever od slunce? O čem a o kom vypovídá Český žurnál? Do kterých zajímavých knih se začíst? Kdo by se chtěl procházeti bez vzpomínek liduprázdným lesem? Čím inspiruje předčasně ukončená pouť básníka a ekoaktivisty Vladimíra Petra? Celý text ::životní prostředí, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat19.6.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Odmítnutá smlouva ACTA se vrací v nové podobě

Občanské sdružení Iuridicum Remedium varuje před schválením návrhu mezinárodní dohody „Transatlantické obchodní a investiční partnerství” (Transatlantic Trade and Investment Partnership, TTIP), především části stanovující mechanismus urovnání vztahů mezi investory a státy (investor-to-state dispute settlement, ISDS). Poslední vývoj při vyjednávání dohody TTIP spočívající ve snaze zařadit problematiku ochrany osobních údajů do této obchodní dohody ohrožuje zároveň úroveň ochrany osobních údajů v EU. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30.5.2013 - BRNO [Amnesty International Brno]
Kontejnery k světu 2013 – víkend bude patřit Amnesty International

Poslední květnový týden žijí brněnské parky kulturou - workshopy, instalacemi, promítáním filmů a večerními koncerty. O víkendu se kontejner v parku na Kolišti zaměří na lidská práva a Brněnská skupina Amnesty International zde poukáže na případy žen, kterým jsou práva upírána. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14.5.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Česká spořitelna by měla být postižena za nelegální zpracování osobních údajů v rámci projektu sKaret, nárok na jakékoli kompenzace při ukončení projektu je přitom sporný

Iuridicum Remedium podalo v pátek 10. 5. 2013 podnět Úřadu pro ochranu osobních údajů směřující proti zpracování osobních údajů v souvislosti s administrací projektu sKarty ze strany České spořitelny. „Úřad pro ochranu osobních údajů na základě našeho předchozího podnětu v lednu tohoto roku označil za neoprávněné předání osobních údajů příjemců sociálních dávek ze strany Ministerstva práce a sociálních věcí České spořitelně. Tato kontrola se ovšem nezaměřila na otázky dalšího zpracování těchto údajů u České spořitelny. Nelegálně předané údaje mohou být jen těžko novým držitelem legálně zpracovávány. Česká spořitelna by měla být postižena za zapojení do projektu sKaret podobně jako MPSV,“ uvedl výkonný ředitel IuRe Jan Vobořil. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat26.4.2013 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 2/2013: Já, rostlina

Právě vychází druhé letošní číslo Sedmé generace, v němž se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Co rostliny cítí a jaká jejich práva máme uznat? Můžeme se rostlinou stát? Proč podle vegan-fightera Jana Müllera nejdou dohromady ekoaktivismus a pojídání masa? Bude v Olomouci stát „billboardodrap“? Na čem si pošmákli Inkové i kosmonauti? Proč je ministerstvo životního prostředí v rozkladu? Tvoří stát, veřejnost a média bermudský trojúhelník? Jak by měla vypadat výchova podle Emilie Strejčkové? Proč máme podle Vladimíra Špidly stále mířit na sever? Probíhá (r)evoluce kulturně kreativních? Co se stane, když výtvarní umělci opustí svůj mikrosvět? Jak se v příštích týdnech zaktivizovat? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat23.4.2013 - TÁBOR [Pro bono aliance]
Pro bono advokáti můžou pomoct i vaší neziskovce

Pro bono aliance prostřednictvím svého Pro bono centra nabízí neziskovým organizacím možnost zajištění bezplatní právní pomoci pro jejich klienty nebo pro ně samotné. Momentálně spolupracuje s Pro bono centrem víc než 50 advokátních kancelářích, které jsou ochotné poskytnout své služby za určitých podmínek pro bono, tedy bezplatně. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat22.4.2013 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Pracovní trh, slučování rodin a studium: Migrační témata z pohledu expertů a migrantů

Multikulturní centrum Praha ve spolupráci se zahraničními partnery spustilo projekt „Migration to the Centre“, jehož cílem je podpořit výměnu informací o migraci ve střední Evropě. Konkrétně se jedná o témata pracovní migrace, slučování rodin a studia. Projekt čerpá z více než dvacetileté zkušenosti České republiky a okolních zemí s migrací a reaguje na vlivy Evropské unie na migrační politiky ve středoevropském regionu. Celý text ::lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat16.4.2013 - PRAHA [Sdružení pro integraci a migraci a Člověk v tísni]
Co všechno byste měli vědět o své uklízečce (a nechcete se zeptat)

„Já jsem původně učitelka v mateřské školce. Nejsem uklízečka, mám řádné vzdělání. Ale když jsem přišla do Čech, tak jsem nejdříve sháněla práci. Dělala jsem v kuchyni restaurace...Časem jsem začala s úklidem po rodinách. Zařídila jsem si živnostenské oprávnění a myslela si, že jsem svobodnější. Není to ale tak jednoduché, jak jsem si představovala…,“ vypráví jednatřicetiletá Nina z Ukrajiny. Nina nechala doma na Ukrajině malou dceru, o kterou se nyní starají její příbuzní. Podobných příběhů se ovšem v našich domácnostech odehrává mnohem více. Dočíst se o nich můžete například na webu www.pracovnicevdomacnosti.cz. Celý text ::gender, lidská práva, občanský sektor, internet::
 

Vybrat15.4.2013 - PRAHA [Partners Czech, o.p.s.]
Studentská fotosoutěž Czech MDGs Photo

Partners Czech, o.p.s., ve spolupráci s Informačním centrem OSN v Praze a společností FotoŠkoda vyhlašuje fotografickou soutěž pro studentky a studenty SŠ a 2. stupně ZŠ, kteří se zajímají o dění ve světě. Tématem soutěže jsou Rozvojové cíle tisíciletí, program OSN na snížení chudoby ve světě. Fotografie na téma libovolného z Rozvojových cílů lze zasílat do 9. května 2013 e-mailem na mdg15@partnersczech.cz. Hlavními cenami v soutěži jsou fotografický kurz, poukázky na fotoslužby a roční předplatné časopisu FotoVideo. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva::
 

Vybrat10.4.2013 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s. / Fond Otakara Motejla]
sKartám žádné opravy nepomohou, jsou od počátku špatně nastaveny. Měly by co nejdříve skončit

sKarty nemají zdravé jádro, protože myšlenka spojení jejich identifikační a platební funkce je od počátku špatná. Považujeme také za nemožné, aby soukromá banka byla schopna sladit úkoly veřejné správy, zde konkrétně v oblasti administrace sociálních dávek, s vlastním podnikatelským zájmem,“ říká Jan Vobořil, výkonný ředitel Iuridicum Remedium, a dodává: „Nedokážeme si představit, že by se na takto hliněných nohou dalo postavit cokoli smysluplného.“ IuRe spolu s Fondem Otakara Motejla, který na projektu s organizací spolupracuje, proto požaduje urychlené ukončení projektu. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 134 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz