Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat22.10.2012 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 5/2012: Malí, odvážní, solidární

V pátém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Lze uprostřed Ekvádoru uvěřit na zázraky? Jak to vypadá v klimatickém kempu? Co bychom ve Svaté Heleně nejradši neviděli? Nač chodit po světě? Platí „Yes, also we can“? Jak se ne/povedla Zelená úsporám? Proč zajít na veganské večery? Kdo utrácí za mediální kampaň proti obnovitelné energetice? Komu se vyplatí asignování daní? Čím dnes může inspirovat Martin Luther King? Žijeme v bublině? Dokážeme oprášit zanedbávané zvířecí instinkty? Proč máme podle Milana Štefance kousat do ruky, která přerozděluje? Celý text ::životní prostředí, lidská práva, kultura::
 

Vybrat16.10.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Ohlídejme hlídače - IuRe představí novou mapu kamerových systémů

V Česku chybí jasná právní úprava, podle které by se měl řídit každý, kdo chce provozovat kamerový systém. Počet kamer přitom prudce roste. IuRe se proto rozhodlo jako protiváhu Velkému bratru spustit veřejnou mapu kamer v ČR, kam může kdokoliv zadávat kamery ve svém okolí. Cílem je vytvořit obsáhlý přehled automatických očí. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat8.10.2012 - PRAHA [Amnesty International]
Trest smrti: ano nebo ne? Přijďte diskutovat s Amnesty International

Brněnská skupina Amnesty International bude jako každý rok pořádat k 10. říjnu - Světovému Dni proti trestu smrti - akci, která má otevřít diskuzi na téma trestu smrti a otázek, které s ním souvisejí. Upozorníme také na jednotlivé případy lidí odsouzených k trestu smrti a na mezery v soudním řízení a v dokazování. Letos skupina zaostřila na případ Reggieho Clemonse. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat4.10.2012 - PRAHA [Platforma pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR]
V systému péče o duševně nemocné v ČR jsou porušována lidská práva a je nutné ho transformovat

Česká republika má aktuálně jedinečnou šanci využít strukturální fondy EU a transformovat zastaralý systém psychiatrické péče. Na rozdíl od západních zemí je u nás péče o duševně nemocné stále koncentrována do velkých léčeben, kde není možné zajistit respektování lidských práv pacientů. Kroky nutné k zásadní proměně neutěšené situace popsala ve své deklaraci platforma pro transformaci péče o lidi s duševním onemocněním v ČR, která sdružuje zástupce pacientských a rodičovských organizací i přední odborníky. Celý text ::sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat18.9.2012 - BRNO [Amnesty International Brno]
Plyšoví výsadkáři – za propuštění běloruských vězňů svědomí

Začátkem července dva členové švédské reklamní firmy přeletěli jednomotorovým letadlem z Litvy do Běloruska, kde na padáčcích shodili přibližně 800 plyšových medvídků nesoucích plakátky volající po svobodě projevu. Tímto se inspirovala Brněnská skupina Amnesty International. Teď se i váš plyšák se může stát symbolem svobody. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat17.9.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
AVÍZO - Novinářský workshop Data retention v (nejen) policejní praxi, aneb jak to je a co se změní

V rámci workshopu 26. září od 10 do 12 hod. v kavárně Krásný ztráty, Náprstkova 10, Praha 1 bude poprvé veřejně prezentována unikátní studie organizace Iuridicum Remedium, kterou připravilo ve snaze zmapovat stávající praxi při využívání provozních a lokalizačních údajů neboli data retention. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat14.9.2012 - BRATISLAVA [Slam, organizačná jednotka občanského sdružení "Fléda"]
Street Záujmov

Bratislava, 14.9. 2012 – presne o týždeň 21.9., prebehne v Michalovciach podujatie na podporu talentu a mestskej kultúry. Workshopy začnú o 13.00 na školskom dvore ZŠ VII., Ul. Krymská, súťažné a nesúťažné exhibície prebehnú pri múre a na lúke pri Sobraneckej ceste. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat28.8.2012 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 4/2012: Eko-sex je náš

Ve čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Jak se milovat a neničit planetu? Měla by ochrana přírody využívat pornografii? Můžeme se obejít bez energetických sítí? Jakou ideologii péče o životní prostředí nastavilo MŽP? Zadusíme recyklaci? Fungují britské uhlíkové pětiletky? O kolik ubylo včel? Dala nám konference Rio+20 „solidní základ, na kterém můžeme stavět“? Jak policie zakroutila krkem squatterské kytaře? V čem tkví příčiny havárie ve Fukušimě? Proč podle Naomi Aldortové žijeme ve společnosti, která podceňuje děti? Proč je dobré zatančit osamělým stromům na horizontu? Celý text ::životní prostředí, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat3.8.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Osobní údaje z většiny městských karet v ČR lze ukrást prostřednictvím jednoduché aplikace

Čipy běžně používané v městských kartách dobře nechrání osobní data uživatelů. Jak snadno lze z karet, které používají zastaralé čipy, přečíst osobní údaje držitelů karet demonstovala prostřednictvím videa nevládní organizace Iuridicum Remedium na Plzeňské, Pardubické a Hradecké městské kartě. Problém se ovšem kromě zmíněných karet týká většiny městských karet i těch používaných ve veřejné dopravě. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat27.7.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Podle názoru IuRe zřejmě porušuje problematický registr vozidel zákon o ochraně osobních údajů

Podle informací z médií obsahuje centrální registr vozidel až milion chybných údajů, z nichž většinu bude možné považovat za údaje osobní. Podle názoru IuRe tím může ministerstvo dopravy porušovat zákon o ochraněosobních údajů který mimo jiné požaduje, aby zpracovávané osobní údaje odpovídaly realitě. IuRe proto podalo podnět k prošetření Úřadu pro ochranu osobních údajů. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat24.7.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Staronový zákon o šmírování elektronické komunikace čeká jen na podpis prezidenta

Plošné preventivní sledování elektronické komunikace občanů se vrací do českého právního řádu. Přesto, že původní zákon zrušil v roce 2011 Ústavní soud, nový už čeká jen na podpis prezidenta. Ochránci soukromí se bojí zneužívání údajů kvůli nedostatečné úpravě v zákoně o policii nebo sledování obsahu internetové komunikace, které může přinést prováděcí vyhláška. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.7.2012 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [CEGV Cassiopeia]
Projekt „S každým se počítá“ učí jihočeské děti toleranci

Českobudějovická nezisková organizace Cassiopeia realizuje od ledna do prosince projekt „S každým se počítá“, který má za cíl začlenit multikulturní výchovu do vzdělávání dětí. Do programu se mohou zapojit mateřské a základní školy v Jihočeském kraji. „Oslovili jsme školy s nabídkou spolupráce a zájem je velký. Očekáváme, že do konce prosince projekt absolvuje kolem pětiset žáků mateřských a základních škol,“ říká ředitel organizace Petr Kurz. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat18.7.2012 - PRAHA [Nadace Open Society Fund Praha]
Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje výzvu na předkládání projektů v Programu lidských práv a diskriminace: "Společně bez předsudků"

Nadace Open Society Fund Praha vyhlašuje grantovou výzvu v oblasti lidských práv a diskriminace (násilí z nenávisti). Cílem výzvy je posílit prevenci násilí z nenávisti, projevů xenofobie a rasismu a zmírňovat jejich negativní dopady ve společnosti. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat18.7.2012 - KONÁROV [Falun Gong]
Svíčky za Falun Gong – smutné výročí 13 let perzekucí

V několika městech ČR si lidé mohou připomenout smutné výročí 13. let pronásledování Falun Gongu v Číně a podpisem podpořit celosvětovou snahu o zastavení tohoto brutálního pronásledování pokojné meditační praxe. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat22.6.2012 - [Sedmá generace]
Sedmá generace 3/2012: Venkoff?

Vyšlo třetí letošní číslo společensko-ekologického časopisu Sedmá generace. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat12.6.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
Špatně připravené základní registry rezignují na ochranu dat

Stát je zcela nepřipraven na spuštění základních registrů, kde mají být od počátku července 2012 zpracovávány osobní údaje o občanech, které budou určující pro činnost státní správy. Chybí většina obsahu registrů i určení, kdo má mít přístup k jakým datům. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12.6.2012 - PRAHA [Portus Praha, o.s.]
Dobroty s příběhem

V sobotu 9. 6. 2012 od 10 hodin podepisovali Simona Stašová, Jaroslav Svěcený a Iveta Fabešová dobročinnou kuchařku Dobroty s příběhem, jejíž obsah tvoří oblíbené recepty od více než šedesáti známých českých osobností. Výtěžek z prodeje kuchařky je věnován na konto benefiční kampaně Akce cihla. Celý text ::sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat11.6.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
IuRe uzavírá projekt bezplatné právní pomoci pro zaměstnance, rady právníka využilo téměř 400 lidí

Občanské sdružení Iuridicum Remedium koncem května uzavřelo tříletý projekt bezplatné profesionální právní pomoci pro všechny zaměstnance s pracovněprávními problémy z celé ČR vyjma Prahy. V rámci projektu nabízelo právní pomoc formou poradenství, konzultací, sepisování podání či zastupování u soudu. Pomoc využilo téměř 400 zaměstnanců v nesnázích. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat10.6.2012 - Praha [Burma Center Prague, o.p.s.]
Barmské centrum Praha podporuje prostřednictvím mikrograntů projekty barmských uprchlíků v Indii

K dnešnímu dni spustilo Barmské centrum Praha Program mikrograntů pro rok 2012. V rámci programu poskytujeme malé granty barmským uprchlickým organizacím v Indii. Významná zdokonalení v činnosti organizací jsou důkazem úspěchů, kterých tato forma podpory během uplynulých dvou let dosáhla. Mikrogranty mají formu daru, jsou tedy osvobozeny od povinnosti pozdějšího splácení. Za pomoci těchto vysoce účinných grantů dosahují lokální charitativní organizace hmatatelných výsledků právě tam, kde je to nejvíce potřeba. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7.6.2012 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o.s.]
IuRe se bojí zneužití dat o elektronické komunikaci kvůli mezeře v zákoně o policii

Poslanecká sněmovna začala v úterý projednávat novou úpravu uchovávání a využívání provozních a lokalizačních údajů o elektronické komunikaci. IuRe se obává zneužití údajů prostřednictvím zákona o policii, který dává policistům možnost žádat tzv. data retention údaje bez povolení soudu nebo jiného orgánu. Podle IuRe tak existuje velké riziko zneužití těchto dat. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 134 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz