Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - lidská práva
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.10.2014 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 5/2014: Válka proti přírodě

V pátém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč je válka zlobr? Zelenají armády? Jak frčí farmářské trhy? Kým jsou ochránci přírody biti? Je Atlas masa příliš masotariánský? Jak postavit hliněný domek? Vydá se Indie po zelené? Probouzí se občanská společnost? Stačí jen sázet stromy? Na které planetě žijí lidé v harmonii s přírodou? Jak pocítit lásku Gaii? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat14.10.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Český den akcí proti „stonásobně silnějším následovníkům ACTA“ – úmluvám TTIP a CETA – 18. října

V sobotu 18. října proběhne Český den akcí proti připravovaným dohodám Transatlantické partnerství pro obchod a investice (TTIP) mezi EU a USA a Komplexní hospodářské a obchodní dohodě (CETA) mezi EU a Kanadou. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat7.10.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Kuchyňský protest: Nemlčme k porušování lidských práv, nemlčme k Rusku!

V Rusku můžete svobodně projevit názor leda ve své kuchyni – to je hlavní motto happeningu, který proběhne v úterý 7. října v několika městech České republiky a také v Brně. Navzdory faktu, že neustále mizí prostor pro svobodné vyjadřování, velké množství lidí v Rusku nemlčí. Jsme s nimi a podporujeme jejich boj. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat30.9.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
IuRe podalo žalobu na Ministerstvo vnitra pro utajování informací

Nevládní organizace Iuridicum Remedium podala k Městskému soudu v Praze žalobu proti rozhodnutí Ministerstva vnitra, kterým ministerstvo odmítlo poskytnout kompletní utajovaný pokyn policejního prezidenta, který upravuje nakládání s lidskou DNA ze strany policie. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat22.9.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Žaloba na Evropskou komisi za protiprávnost během příprav „SuperACTA“ dohody s USA

Více než 240 organizací z celé EU organizující milionovou petici proti poloutajenému vyjednávání Transatlantické obchodní a investiční úmluvy (TTIP, či také TAFTA) mezi EU a USA, zažaluje u Evropského soudního dvora svévolné odmítnutí registrace europetice Komisí. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12.9.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Evropská komise ukázala strach z demokracie, po Evropě se chystají protestní akce

Ve čtvrtek 10.9. Komise bezprecedentně odmítla zaregistrovat tzv. europetici – evropskou občanskou iniciativu, která žádá zastavení poloutajeného vyjednávání a podpisu dvou kontroverzních mezinárodních smluv o obchodu a ochraně investic. Transatlantickou obchodní a investiční úmluvu (TTIP, či také TAFTA) vyjednává Evropská unie od roku 2013 s USA a Kanadsko-evropskou obchodní úmluvu chce podepsat s Kanadou. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Mezinárodní konsorcium apeluje na Evropskou komisi: „Maďarský zásah proti neziskovkám je neakceptovatelný“!

Vláda Viktora Orbána vystupňovala svůj tlak na maďarské neziskovky, které mají na starosti administraci tzv. Norských fondů. Včera brzy ráno vtrhla policie do kanceláří nadace Ökotárs a Demnet, které prohledala a následně zapečetila. Policie také zabavila notebooky a paměťové disky. Vyvrcholila tak několikaměsíční snaha o získání kontroly nad norskými penězi. „Jedná se o absurdní krok a Evropská komise by měla zaujmout jasné stanovisko a podniknout relevantní kroky. Je nemyslitelné, aby se v 21. století tolerovalo v členské zemi takovéto chování,“ říká ředitel Nadace Partnerství Miroslav Kundrata a zároveň člen rady mezinárodního konsorcia Environmental Partnership Association (Partnerství pro udržitelný rozvoj), jehož součástí je i maďarská Ökotárs. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat2.9.2014 - BRNO [Nadace Partnerství]
Neziskovky mohou vyjet do Norska, Lichtenštejnska nebo na Island. Cílem je navázání spolupráce.

Už jen jeden měsíc mají neziskové organizace na to, aby podaly žádost o mikrogrant z Fondu pro NNO, který společně administrují Nadace Partnerství a Nadace rozvoje občanské společnosti. Mikrogranty mají pomoci českým neziskovým organizacím navázat nebo prohloubit spolupráci s norskými, lichtenštejnskými nebo islandskými organizacemi. Peníze jsou určeny zejména na cesty zástupců českých organizací do donorských zemí za účelem osobní návštěvy partnerské organizace. Dalším krokem navázané spolupráce je pak její prohloubení během přípravy společné žádosti do Fondu pro NNO. Maximální výše grantu je 70 000 Kč a termín odevzdávání žádostí je 1. října. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat28.8.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Nemocnice proti vůli pacientů odmítají likvidovat desítky let uchovávané biologické vzorky

Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) jsou v České republice ve velikém množství uchovávány biologické vzorky krve, a to i proti vůli pacientů. To vše se podle IuRe děje v rozporu se zákonem a může za to zřejmě velmi široký výklad toho, co by mělo být součástí zdravotnické dokumentace. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat28.8.2014 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 4/2014: Ne/toleruji, tedy jsem

Ve čtvrtém letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč podléháme morální panice? Do jaké míry tolerovat netoleranci? Kdo se chodí k Romům ohřát? Přijdou lepší dny pro nedotknutelné? Jak neplatit výpalmé? Přijdeme o čokoládu? Jak snížit účty za vodu na polovinu? Máme stavět školy v Africe? Proč by se měli učit rodiče, a ne děti? Najdeme v jádru odpuštění? Proč neklesat na mysli? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat25.7.2014 - PRAHA [proFem, o.p.s.]
Tisková zpráva WAVE a proFem - Istanbulská Úmluva

Úmluva Rady Evropy o prevenci a potírání násilí vůči ženám a domácího násilí (Istanbulská úmluva) vstoupí v platnost 1. srpna 2014. Je to významný mezník v historii ženského hnutí a ještě se musí hodně udělat pro zlepšení postavení žen, které se staly obětí násilí a pro jejich děti. Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat27.6.2014 - BRNO [Sedmá generace]
Sedmá generace 3/2014: Nadnárodky sobě

Ve třetím letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Poučili jsme se z neúspěšných pobídek nadnárodním firmám? Čím hodlá prorazit himálajská korporace Bodhi and Satva´s? Přinese TTIP rovnost, volnost, partnerství? Proč v ukrajinsko-ruském konfliktu fandíme všichni? Jak se žije v ráji chodců? Proč je změna klimatu špatně načasovaná? Jak vybavit děti citlivostí pro souvislosti? Co dělají energetičtí zástupci? Kdy máme být občansky neposlušní? Proč se loví ploutve bez žraloků? Jak vypadá Leviatan jednadvacátého století? V čem si benediktýn notuje s manažerem Pumy? O čem ne/zpívají Zelené koule? Co je napsáno na pohlednici z budoucnosti? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat26.6.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Stát zbytečně archivuje více než 3 miliony vzorků krve novovrozenců. IuRe dává návod, jak dosáhnout likvidace vzorku.

Již od poloviny 80. Let jsou v ČR ve čtyřech nemocnicích centrálně archivovány kartičky s osobními údaji a krevními vzorky všech novorozenců, z nichž jsou po narození dítěte prováděna vyšetření na predispozice k různým chorobám. V současné době jde o více než 3 miliony těchto kartiček. Podle nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe) je archivace vzorků, z nichž lze například i po desítkách let získávat informace o lidské DNA, zřejmě prováděna bez vědomí rodičů dětí i bez jiného právního titulu. Iniciovala proto kontrolu ze strany Úřadu pro ochranu osobních údajů, která v současné době probíhá. Zároveň na svých webových stránkách přináší pro občany návod, jak dosáhnout toho, aby byla jejich screeningová kartička nebo kartička jejich dítěte zlikvidována. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat9.6.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Papírové kupony namísto Opencard by bylo dobrým řešením

Praha v současné době narychlo řeší problém s licencemi na městskou čipovou kartu Opencard. Jako krizové řešení je přitom prezentován přechod zpět na papírové tramvajenky a předplatní kupony, který je přirovnáván k návratu od elektrických tramvají ke koňkám. Nevládní organizace Iuridicum Remedium (IuRe), která se kartě Opencard věnovala od jejího vzniku zejména pokud jde o otázku ochrany dat oponuje, že návrat k papírovým kuponům vůbec není špatné řešení. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat20.5.2014 - VRCHLABÍ [Sbor ČCE Vrchlabí]
I na evangelické faře ve Vrchlabí zavlaje ve středu ukrajinská vlajka

Sbor Českobratrské církve evangelické ve Vrchlabí se zítra připojí k symbolické akci Vlajka pro Ukrajinu, kterou koordinuje humanitární organizace Člověk v tísni (bližší informace v dnešní tiskové zprávě Člověka v tísni na adrese http://www.clovekvtisni.cz/cs/clanky/praha-a-dalsich-60-obci-vyvesi-ve-stredu-ukrajinskou-vlajku). Celý text ::gender, lidská práva::
 

Vybrat20.5.2014 - BRNO [Amnesty International Brno]
Den Afriky bude v Brně ve jménu lidských práv

Dne 25. května 2009 Evropská komise potvrdila svou angažovanost vůči Africe. Rozhodla se přijmout odpovědnost vůči problémům, jako jsou ekonomická krize, chudoba, změna klimatu nebo nelegální migrace - vznikl Den Afriky, Amnesty International se připojuje ve jménu lidských práv. Také Brněnská skupina Amnesty International má letos v plánu se ke Dni Afriky připojit a upozornit na problematiku lidských práv v této oblasti. Díky laskavému svolení TJ Sokol Brno 1 můžeme v jejich prostorách (Kounicova 20, předsálí, 1. patro) v pondělí 26. května od 18 hodin Den Afriky náležitě oslavit.
Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat15.5.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Akční den WePromise (15.5.2014) – Propojení kandidátů do Evropského parlamentu a jejich voličů nad tématem digitálních práv

Koalice 36 nevládních organizací z celé Evropy vyzývá v rámci kampaně WePromise každého, aby se zapojil do celoevropské akce, jejímž cílem je zajistit, aby při volbách do Evropského parlamentu byli zvoleni ti kandidáti, kteří budou hájit naše digitální práva, jako je svoboda internetu, ochrana soukromí a osobních údajů nebo reforma autorského práva. Cílem kampaně je dát možnost kandidátům do Evropského parlamentu informovat voliče o tom, že podporují Listinu digitálních práv, která upravuje 10 principů, kterými se politici zavázali při svých hlasováních řídit. Iniciativa zároveň vyzývá voliče, aby kandidáty, kteří se k tomuto závazku připojili, preferovali při své volbě. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat12.5.2014 - PRAHA [Nevládní nezisková organizace NaZemi]
Piknikovali, aby podpořili fairtradové a lokální pěstitele

Fairtradová káva nebo čaj, bábovka z domácích vajec a fairtradového cukru, mléko a sýry od lokálních farmářů. Takové dobroty posnídalo zhruba pětadvacet lidí, kteří se v sobotu sešli na společném pikniku v Praze na Letné. Dali tak najevo, že podporují produkty, za něž pěstitelé dostali spravedlivě zaplaceno a při jejichž výrobě byl brán ohled na životní prostředí a nebyla zneužita dětská práce. Piknik s názvem “Férová snídaně ve vašem městě” proběhl v Praze na Letné poprvé. Snídalo se po celé republice, a to na více než stovce míst. Stalo se tak na Světový den pro fair trade.
Celý text ::lidská práva, životní prostředí::
 

Vybrat14.4.2014 - PRAHA [Capsa]
Desítky neziskovek využívají pro správu projektů a dokumentů český cloud Capsa

Co mají společného Člověk v tísni, Ekologický právní servis, Slezská diakonie a Bio OKO? Už několik let využívají služeb českého cloudu Capsa. Ten neziskovému sektoru kromě snadno dostupného datového úložiště a prostředí pro vedení projektů a týmovou spolupráci nabízí i výraznou slevu. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, sociální oblast, gender, lidská práva, občanský sektor, kultura, internet::
 

Vybrat8.4.2014 - PRAHA [Iuridicum Remedium, o. s.]
Soudní dvůr Evropské unie: Plošné shromažďování provozních a lokalizačních údajů na základě směrnice o data retention je neústavní

Soudní dvůr Evropské unie dnes vynesl dlouho očekávaný rozsudek ve věci ústavnosti tzv. směrnice o data retention, která upravuje povinnost plošně uchovávat provozní a lokalizační údaje o elektronických komunikacích. Soud konstatoval, že uchovávání údajů na základě směrnice je vážným zásahem do práva na soukromí i práva na ochranu osobních údajů a umožňuje získat velmi konkrétní obraz o každodenním životě každého z nás, o našem pohybu a sociálních vztazích.. Nejdůležitějším bodem rozhodnutí je, že Soud označil samotný základní princip plošného a nevýběrového shromažďování údajů o všech lidech za nepřijatelný. Tento judikát, který vůbec jako první v historii EU stanovil, že je některý akt evropského práva v rozporu s Chartou základních práv EU by měl mít dopad i do české právní úpravy, která směrnici implementovala. Rozsudek reaguje na předběžné otázky ústavních soudů z Irska a Rakouska. Celý text ::lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 133 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Tipy Econnectu pro oblast Lidská práva

Lidská práva v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
Infoservis společnosti Člověk v tísni
Infoservis
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz