Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat9.3.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Muzeum otevírá výstavu Věry Říčařové

U příležitosti Světového dne loutkového divadla připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi v úterý 21. března od 17 hodin vernisáž výstavy Věra Říčařová: Hrát si. Ta návštěvníkům vůbec poprvé představí volnou výtvarnou tvorbu této legendární loutkářky. Vernisáž doprovodí křest nové publikace z cyklu (O)hlasy žen v české kultuře věnované Věře Říčařové. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6.3.2017 - Praha 2 [Nová Akropolis]
Jak se stát dobrovolníkem?

Pro všechny zájemce o dobrovolnictví pořádá Nová Akropolis kurz s názvem "DOBROVOLNÍKEM NA 100 %". Začátek kurzu je 9. 3. 2017 v 18 hod na adrese Nová Akropolis, Varšavská 516/19, Praha 2. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.3.2017 - [ex voto]
Hvězdy hudebního nebe budou zářit a třídit odpad v Plzni na Žebříku

Již 10. března budou v areálu DEPO2015 v Plzni vyhlášeny výsledky hudební ankety Žebřík 2016. Celý text ::kultura, životní prostředí::
 

Vybrat23.2.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Je nás zase víc!

Skautů a skautek je v Olomouci téměř 1700. Přesněji řečeno 1698. Vyplývá to z výsledků letošní registrace. Ještě loni bylo přitom členů Junáka – českého skauta v Olomouci o téměř 100 méně. Čísla opět potvrdila mnohaletý trend rostoucího zájmu o skauting. Přírůstek zaznamenal také počet oddílů, kterých bylo minulý rok 52 a letos jich je už 57. Zájem o skautování ze strany dětí i rodičů je velký a to nás nesmírně těší. Nárůst členské základny ale začíná občas narážet na kapacitní možnosti skautských oddílů v některých místech města. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.2.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Loutkářské muzeum přivítá Malého pána

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi zahajuje 4. března 2017 novou turistickou sezónu výstavou Malý pán s podtitulem Velká cesta jedné loutky inspirovanou úspěšným animovaným filmem režiséra Radka Berana. Zároveň připravilo pro svoje návštěvníky dárek v podobě rozšíření otevírací doby muzea i na pondělí. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.2.2017 - PRAHA [Asociace Entente Florale CZ – Souznění, z.s.]
Česko opět oživí putovní výstava o úctě k domovu a odpovědnosti za svůj kraj

Národní putovní výstava „Má Vlast cestami proměn“ přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v naší krajině. Od začátku roku mohou kraje, města, obce, místní organizace, firmy i aktivní jednotlivci, přihlašovat na výstavu proměny, o které se zasadili ve svém okolí. Celý text ::regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat8.2.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Maškarní ples pro děti

Tradiční maškarní pro děti se již po několikáté koná v obci Hlušovice a je určená nejen pro skauty a skautky, ale i ostatní děti z řad veřejnosti. Celý text ::kultura::
 

Vybrat5.2.2017 - PRAHA [Pionýr]
Dvacet let koncertu Děti dětem

Je to tak, koncert, při kterém dětem patří jeviště i hlediště, uspořádal Pionýr spolu s Nadací Dětem 3. tisíciletí v sobotu 4. února už podvacáté. Letošní ročník sice trochu více připomínal narozeninovou oslavu se vzpomínkami na předchozí koncerty, hlavními postavami programu byli ale i letos úspěšní účastníci otevřené kulturní soutěže Pionýrský Sedmikvítek, kteří na pódiu předváděli své hudební a taneční umění. V plně obsazeném Společenském sále Kongresového centra Praha je potleskem odměňovalo dvanáct stovek diváků, především dětí. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.2.2017 - Praha [Severský filmový klub]
Severská filmová zima 2017

Festival kinematografie severských a pobaltských zemí Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.1.2017 - Praha [Severský filmový klub]
Severská filmová zima 2017

Festival kinematografie severských a pobaltských zemí Celý text ::kultura::
 

Vybrat30.1.2017 - Praha [Severský filmový klub]
Severská filmová zima 2017

Festival kinematografie severských a pobaltských zemí Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.1.2017 - PRAHA [Pionýr]
Užijte si v Praze „Ledovku“

I když by to tak mohlo vypadat, nechceme vás zvát na kluziště, ale na tradiční akci Ledová Praha, kterou už posedmnácté pořádá v době pololetních prázdnin (letos 3. až 5. února) Pionýr a Nadace Dětem 3. tisíciletí. Po tyto tři dny se v ulicích Prahy budete moci setkat s tisíci dětí, pro něž je připravena bohatá nabídka zvýhodněných a volných vstupů do muzeí, historických památek a dalších zajímavých míst. Vše, co k využití této příležitosti potřebují, je takzvaná Ledová karta, kterou získají zdarma. Jedinou starostí tak je vybrat si z více než čtyř desítek míst, kam mohou vyrazit, protože všechno se za jeden víkend stihnout nedá… Celý text ::kultura::
 

Vybrat23.1.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Ocenění pro Simonu Chalupovou za zásluhy v oblasti česko-vietnamských vztahů

Dne 18. 1. 2017 obdržela ředitelka Muzea loutkářských kultur v Chrudimi Mgr. Simona Chalupová ocenění velvyslance Vietnamské socialistické republiky Truong Manh Sona za činnost a zásluhy v oblasti kultury pro Vietnam a vietnamskou komunitu v České republice. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.1.2017 - PRAHA [Srdcem pro kočky, z.s.]
Lednová výstava opuštěných koček

Kočičí útulek Srdcem pro kočky, z.s. pořádá v sobotu a neděli ve dnech 21.1. a 22.1.2017 po oba dny od 10 do 17hodin lednovou umisťovací výstavu koček bez domova ve Spolkovém domě (budova staré kino), K Vidouli 727, Praha 5 - Stodůlky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat11.1.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Unikátní výstavní projekt připomene Josefa Skupu

V letošním roce uplyne 125 let od narození Josefa Skupy. Při této příležitosti Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi vyzývá veřejnost ke spolupráci na unikátním projektu mapující Skupovo dílo očima jeho tehdejších diváků. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.12.2016 - Praha [Kočičí domov Sluníčko, z.s.]
Umisťovací výstava koček bez domova v Toulcově Dvoře

8.1. 2017 v 11 hodin se otevřou brány pražského Toulcova Dvora ve jménu koček, aneb V LEDNU PLNÝ PYTEL KOČEK MÍTI, PO CELÝ ROK SPOKOJENÝ BÝTI!
Touto novou lidovou pranostikou Vás srdečně zve na svou IV. Umisťovací výstavu Kočičí domov Sluníčko. O nový domov zde budou mňoukat desítky kočičích nezbedů z celé republiky.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.12.2016 - PRAHA [Multikulturní centrum Praha]
Kamarád muslim? Pro studenty žádný problém

Unikátní výzkum přináší aktuální zjištění o tom, jak mladí Češi vnímají uprchlíky a další menšiny, nenávist na internetu, jakým zdrojům věří a kdo je v jejich názorech nejvíce ovlivňuje. Na výběru otázek, jejich formulaci i na sběru dat se mladí lidé sami podíleli. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.12.2016 - BRNO [Český filharmonický sbor Brno, o. p. s.]
Petr Fiala: Česká vánoční mše

Komorní sbor Českého filharmonického sboru Brno (sbormistr Petr Fiala) natočí novou Českou vánoční mši od zakladatele sboru, sbormistra a skladatele Petra Fialy. Dne 10. prosince 2016 v Besedním domě v Brně se uskuteční natáčení CD s vydavatelstvím Arco Diva. Sólisté: Hana Škarková – soprán, Marie Vrbová – alt, Tomáš Badura – baryton, Vladimír Krátký – recitace. Orchestr: Čeští komorní sólisté (umělecký vedoucí Ivan Matyáš). Dirigent: Petr Fiala.

Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.12.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Zápis do UNESCO je skvělým úspěchem českého loutkářství

České a slovenské loutkářství je od 1. prosince 2016 zapsáno do Reprezentativního seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO. Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi jako instituce, která se v České republice významně podílí na zachování loutkářské tradice, považuje tuto událost nejen za významný podnět ke zvýšení zájmu o české a slovenské loutkářství, ale i výrazný impuls k jeho dalšímu rozvoji. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.11.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ First Lego League

V sobotu 3. prosince proběhne v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy na Karlínském náměstí od 8.00 pražské kolo již jedenáctého ročníku celosvětové robotické a přírodovědně zaměřené soutěže FIRST LEGO League. Soutěž, jejímž hlavním organizátorem je Stanice techniků DDM hl. m. Prahy, je určená pro 3-10členné týmy dětí ve věku od 10 do 16 let. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 110 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz