Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat30.5.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Na muzejních terasách začíná kulturní léto „Bez nití“

V pátek 2. června 2017 začíná v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi letní cyklus kulturních pořadů nazvaný Bez nití – Odvázané pátky na terasách. Až do konce srpna nabídne koncerty, divadelní a filmová představení i oblíbenou restauraci pro návštěvníky Loutkářské Chrudimi. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27.5.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, Olomoucký kraj]
Skauti a skautky z Olomouckého kraje se utkají v závodu o nejlepší skautskou družinu

Devatenáct družin skautů a skautek z celého Olomoucka 2. – 4. června v Otaslavicích změří své síly a dovednosti. Vědomostní a dovednostní úkoly inspirují teprve letos zavedené nové skautské Odborky. Vítězná skupina pak postoupí do finále Svojsíkova závodu – celorepublikového klání o nejlepší skautskou družinu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat24.5.2017 - Liberec [Stopy v krajině, z.s.]
Festival Karoliny Světlé

Hudbou, tancem, divadlem, filmem i módní přehlídkou zve Festival Karoliny Světlé do druhé poloviny 19. století, kdy v krajině pod Ještědem čerpala literární inspiraci Karolina Světlá.

Divadlo v krajině i v sále, folklórní tanec, dechové kvarteto, koncert pěveckého sboru v kostele, přednáška, filmová projekce a dokonce i módní přehlídka - to vše je náplní již třetího ročníku Festivalu Karoliny Světlé. Tento originální kaleidoskop pestrých zážitků inspirovaných slavnou spisovatelkou pořádá v sobotu 27. května 2017 ve Světlé pod Ještědem spolek Stopy v krajině. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.5.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
XIII. chrudimská muzejní noc připomene hrdiny z Ležáků

V pátek 26. května 2017 proběhne již XIII. chrudimská muzejní noc. Společná akce všech tří chrudimských muzeí, Muzea loutkářských kultur, Muzea barokních soch a Regionálního muzea v Chrudimi opět návštěvníkům nabídne volný vstup do všech expozic, soutěžní kvíz a bohatý doprovodný program. Od 17 do 23 hodin se mohou například vydat na cestu časem se známými postavami české historie, navštívit nově zrekonstruované terasy Mydlářovského domu nebo si připomenout hrdinství obyvatel osady Ležáky, od jejíhož vyhlazení uplyne v červnu již 75 let. Celý text ::kultura::
 

Vybrat18.5.2017 - Chrudim [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Mydlářovský dům zažije osvícení

V pátek 26. května 2017 zve Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi na slavnostní otevření nového prostoru určeného návštěvníkům. Po rozsáhlé rekonstrukci vzniklo na terasách za Mydlářovským domem výjimečné místo k odpočinku i setkávání s atmosférou italského Toskánska, odkud kdysi Matěj Mydlář čerpal inspiraci pro renesanční přestavbu svého domu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.5.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Soumrak 2017

Ve dnech 19.-21. května 2017 proběhne v Doloplazech u Olomouce již jedenáctý ročník úspěšné Larpové bitvy Soumrak. Jedná se o fantasy hru, inspirovanou známou počítačovou hrou Warcraft: Orcs and Humans. Ve zdejších lesích se utkají síly dvou znepřátelených frakcí - Aliance a Hordy. Kolem stovky hráčů vyzbrojených měkčenými meči a sekyrami vytáhne do boje pod vlajkou svého království či klanu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15.5.2017 - Praha - Vyšehrad [Má vlast cestami proměn]
Na Vyšehradě opět odstartuje putovní výstava proměn dříve opomíjených míst z celého Česka

Národní putovní výstava „Má Vlast cestami proměn“ přináší svědectví o příznivých proměnách opomíjených míst a objektů v našich sídlech a krajině. Slavnostní zahájení 9. ročníku výstavy se odehraje 20. května 2017 na pražském Vyšehradě. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat9.5.2017 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Svojsíkův závod 2017

Svojsíkův závod je celorepubliková skautská soutěž, která probíhá ve třech kolech. Ze základního kola, které probíhá přibližně na úrovni okresů, lze postoupit do krajského kola a jeho vítězové pak postupují do podzimního celostátního finále. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.5.2017 - HOSTĚTÍN [ZO ČSOP Veronica]
Naokolo Hostětína s dobrou náladou a ptačím zpěvem

Netradiční nedělní odpoledne – procházku magickou krajinou Bílých Karpat, při které budou návštěvníci zkoumat záhadu Kočičího hrádku, slasti a strasti životů našich pradědečků a zvuky lesa, připravilo Centrum Veronica Hostětín. V neděli 14. května 2017 se uskuteční v Hostětíně již 6. jarní otevírání stezky „Naokolo Hostětína“, spojené s vycházkou a lesním překvapením. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat4.5.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
První akcí na terasách bude Noc literatury

Městská knihovna Chrudim společně s Chrudimskou besedou a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi pořádají ve středu 10. května 2017 tradiční Noc literatury. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.5.2017 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
3. národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

3. národní finále Matematické soutěže Pangea pořádané Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií proběhne v pátek 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea. Letošního ročníku se zúčastnilo na 46 000 žáků z celé České republiky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27.4.2017 - PRAHA [Meridian matematický spolek]
3. národní finále mezinárodní matematické soutěže Pangea

3. národní finále Matematické soutěže Pangea pořádané Meridian matematickým spolkem jako soutěž pro žáky základních škol a studenty nižších stupňů víceletých gymnázií proběhne v pátek 5.5.2017 v Nové budově Národního muzea. Letošního ročníku se zúčastnilo na 46 000 žáků z celé České republiky.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.4.2017 - PRAHA [Nová Akropolis]
Přednáška ke Světovému dni knihy a prezentace tetralogie „O Platonovi“ (F. Novotný)

Přednášku při příležitosti Světového dne knihy o stále aktuálních myšlenkách filozofa Platona si můžete poslechnout 25. 4. 2017 od 19 hodin na adrese Nová Akropolis, Varšavská 19, Praha 2 (www.akropolis.cz). Vstup volný. Celý text ::kultura::
 

Vybrat19.4.2017 - Liberec [Nová Akropolis]
Kurz Záhada člověka

Nová Akropolis pořádá ve čtvrtek 20. 04. 2017 v 17 hodin první přednášku kurzu filozofie a psychologie "Záhada člověka" ve svém sídle v Liberci, Jablonecká 16. Celý text ::kultura::
 

Vybrat18.4.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Středoškolská odborná činnost

Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy ve spolupráci s Národním institutem pro další vzdělávání pořádají v pondělí 24. dubna od 9 hodin krajské kolo již 39. ročníku SOČ – Středoškolské odborné činnosti. Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.4.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Velikonoční dílny v Karlínském Spektru

Ve čtvrtek 13. dubna proběhnou v Karlínském Spektru DDM hl. m. Prahy od 14 do 17 hodin Velikonoční dílny, na kterých si budete moci nejen obarvit vajíčka a uplést pomlázku. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6.4.2017 - Praha 8 [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
Velikonoční den s techniky

V sobotu 8. dubna od 10.00 do 15.00 se opět otevřou dveře Stanice techniků DDM hl. m. Prahy široké veřejnosti. Dubnový Den s techniky se ponese ve znamení svátků jara – Velikonoc. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.4.2017 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Velikonoce 2017 aneb Zajíčkovy úmysly

Ve čtvrtek 13. dubna 2017 připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi pro svoje návštěvníky již popáté netradiční oslavu Velikonočních svátků, tentokrát s podtitulem Zajíčkovy úmysly. Celý text ::kultura::
 

Vybrat2.4.2017 - DOKSY [Kino Máj Doksy]
Přehlídka filmů Jima Jarmusche III.

V úterý 18. dubna v 17.30 hod. bude v kině Máj v Doksech pokračovat unikátní Přehlídka filmů režiséra Jima Jarmusche. Kolekce sedmi snímků krále amerického nezávislého filmu bude v tento den pokračovat jeho dvěma nejvíce diváckými a nejúspěšnějšími snímky NOC NA ZEMI a MRTVÝ MUŽ. Součástí večera je malé občerstvení ve foyer kina o přestávce mezi filmy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27.3.2017 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Karlínské Spektrum otevírá Klub hráčů deskových her - Desku

Pro všechny příznivce společenských her otevírá Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy poslední březnový den – v pátek 31. – od 15 do 18 hodin nový klub. Zahrát si zde budete moci se svými kamarády, ale budete mít příležitost poznat i nové lidi. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 110 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz