Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat24.11.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Mikuláš v Karlínském Spektru

Jako každý rok navštíví i letos 4. prosince od 14 do 18 hodin Karlínské Spektrum DDM hl. m. Prahy Mikuláš. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.11.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Festival deskových her

V neděli dne 27. listopadu 2016 zveme mladší i pokročilé hráče na Festival her, který se uskuteční v klubovně skautského oddílu Poutníci na Rooseveltově ulici 101a (v areálu ZŠ a MŠ Rooseveltova). Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.11.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Mikulášská nadílka zážitků v muzeu loutek

V pondělí 5. prosince 2016, v předvečer svátku svatého Mikuláše, připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi opět netradiční nadílku. Mikulášské oslavy v krásném prostředí Mydlářovského domu nabídnou všem, kdo si rádi hrají, zajímavý program plný zážitků a tvořivých aktivit. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21.11.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Šestkafest

Stanice techniků DDM hl. m. Prahy pořádá o víkendu 25.–27. listopadu divadelní přehlídku plnou skvělých představení a workshopů nejen pro děti s názvem Šestkafest. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.11.2016 - DOLOPLAZY [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Skautský country bál

Country bál v Doloplazích je léty prověřenou akcí, která je určená nejen skautům, ale především všem příznivcům Country hudby a tanců. První bál se v Doloplazích konal někdy kolem roku 2004. Od té doby se vždy na podzim do vesnice nedaleko Olomouce sjíždí všichni milovníci tohoto hudebního žánru z okolí, aby zde strávili příjemný večer plný hudby, tance a zábavy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat11.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat8.11.2016 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
Ochutnávka středověku v Knihovně Akademie věd

V sobotu 12. listopadu 2016 proběhne v rámci vědeckého festivalu Týden vědy a techniky AV ČR již pátý ročník akce Knihovna snů. Její letošní motto zní: „Zažijte středověk“ a v rámci celodenního programu nabídne přednášky, výstavy, program pro děti, koncert a komentované prohlídky studovny. Vstup do Knihovny snů, která bude po celou dobu poskytovat i veškeré běžné knihovnické služby, je pro všechny zdarma. Celý text ::občanský sektor, kultura::
 

Vybrat7.11.2016 - Praha [Severský filmový klub]
Severský filmový podzim 2016

Festival severské filmové tvorby zahájí v pražském kině Lucerna česká premiéra snímku Muž jménem Ove. Severský filmový podzim proběhne ve dvanácti městech a nabídne snímky ze Švédska, Finska, Norska, Dánska, Islandu a Litvy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat7.11.2016 - Praha [Severský filmový klub]
Severský filmový podzim 2016

Festival severské filmové tvorby zahájí v pražském kině Lucerna česká premiéra snímku Muž jménem Ove. Severský filmový podzim proběhne ve dvanácti městech a nabídne snímky ze Švédska, Finska, Norska, Dánska, Islandu a Litvy. Celý text ::kultura::
 

Vybrat4.11.2016 - PRAHA [Institut pro památky a kulturu, o.p.s.]
Hledáme 1000 lidí, kteří mají rádi pivo a památky

Právě jsme zahájili kampaň Pivo PROPAMÁTKY. Pět výjimečných pivovarů věnuje své produkty na podporu šíření osvěty a informací souvisejících s péčí o památky. V šestém pivovaru navíc vznikla unikátní limitovaná várka piva pro 1 000 lidí, kteří se zapojí a podpoří práci redakce PROPAMÁTKY. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.10.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
V muzeu ožije duch doktora Fausta

V pátek 4. listopadu 2016 bude Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi opět hostit oblíbenou „halloweenskou“ akci nazvanou Duchůplné muzeum. Návštěvníkům nabídne možnost netradiční prohlídky budovy muzea i muzejní expozice v hororovém duchu. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.10.2016 - PRAHA [Festival Brikcius]
Benefiční koncert pro Lékaře bez hranic | Médecins Sans Frontières

Jste zváni na benefiční koncert VIOLONCELLOVÉ SUITY pro organizaci Lékaři bez hranic | Médecins Sans Frontières. Celý text ::kultura::
 

Vybrat11.10.2016 - Hostětín [ZO ČSOP Veronica]
Naučte se vařit „po našem“

Sezónně a regionálně – tak se vaří v Hostětíně, jehož ekologické Centrum Veronica je vyhlášené svým přístupem nejen k životnímu prostředí, ale také ke stravování. Vaří se tam totiž s využitím biopotravin a velký důraz se klade i na místní zdroje. Momentálně si tam můžete pochutnávat například na pokrmech z dýní či červené řepy, které byly právě sklizeny z přírodní zahrady. Hostětínští vás zvou na sobotu 15. října 2016 – přijeďte, naučíme vás vařit „po našem“. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, kultura::
 

Vybrat11.10.2016 - PRAHA [Milli Janatková]
Milli Janatková s kůží na trhu HitHitu oživuje poutavý příběh v projektu „Mým kořenům“

Cílem projektu je vytvoření a publikování písní, obrazů, CD, knihy a veřejných akcí. Projekt je o naději, uzdravení, vůli chtít překročit obtížné životní výzvy. Myšlenkovým konceptem a cílem je možnost obnovení úcty a důvěry, vzájemného pochopení a propojování. Ráda bych přispěla k zamyšlení a debatě na téma hodnot v životě jednotlivce, a tím i společnosti. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20.9.2016 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Muzeum připravilo na Den seniorů setkání s loutkohereckou legendou

V sobotu 1. října 2016 připravilo Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi u příležitosti Mezinárodního dne seniorů program plný aktivní zábavy. Vedle projekce vzácných archivních filmů nebo komentované prohlídky expozice MLK se návštěvníci budou moci setkat s loutkohereckou legendou, panem Bohuslavem „Bójou“ Šulcem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat16.9.2016 - PRAHA [Pionýr]
Nic není nemožné, stačí si vybrat dobrý tábor!

Stačí se zeptat některého z více než 21 000 táborníků, pro které letos v létě Pionýr nachystal prázdninové dobrodružství. Někteří z nich vyrazili na napínavou plavbu na moře, jiní se ocitli v kůži trosečníka Robinsona, další soutěžili v pěstování hub, ocitli se v pohádce, stali se hollywoodskými filmaři, stavěli Egyptské pyramidy, lovili v různých částech Afriky zvířata pro zoologické zahrady, putovali po dávném Japonsku a osvobozovali ho z područí tyrana… Není také žádným překvapením, že více z našich táborů bylo letos inspirováno výročím narození Karla IV., a to je jen pár příkladů. Celý text ::kultura::
 

Vybrat6.9.2016 - ČESKÝ BROD [Střední odborná škola Český Brod – Liblice]
V Českém Brodě – Liblicích slaví 130. výročí založení střední školy

Oslava 130. výročí založení školy proběhne 10. 9. 2016 v Českém Brodě - Liblicích. Oslavy se zúčastní krajský hejtman Ing. Petera, na akci vystoupí regionální umělci a kapely, moderovat bude Zuzana Bubílková. Ve škole proběhnou zajímavé doprovodné akce, výstavy a přednášky. Celý text ::kultura::
 

Vybrat5.9.2016 - PRAHA [Dům dětí a mládeže hl. m. Prahy]
TZ Zastávka volný čas

Pražské domy dětí a mládeže vás zvou ve středu 7. září na v pořadí již třináctý ročník oblíbené akce Zastávka volný čas. Tato netradiční prezentace činnosti volnočasových organizací proběhne letos jako ostatně již mnoho let předtím na několika místech našeho hlavního města. Celý text ::kultura::
 

Vybrat28.8.2016 - OLOMOUC [Junák - český skaut, okres Olomouc]
Chcete samostatné dítě? Najděte mu skautský oddíl! Nejlépe v září

Chcete, aby se vaše dítě o sebe umělo postarat, naučilo se vycházet a spolupracovat s ostatními dětmi a trávilo svůj volný čas v bezpečném prostředí? Najděte mu skautský oddíl! Skauti a skautky z celé republiky v září pořádají náborové akce pro veřejnost – na děti čekají dobrodružství v podobě her, soutěží či netradičních sportů, otevřených kluboven nebo výletů do přírody. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 110 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz