Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - kultura
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat10.2.2022 - PRAHA [Pionýr]
První ročník Ledových měst přilákal 16 tisíc lidí

Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Děti už jsou zpět ve svých domovech a v jejich nadšeném vyprávění rodičům, kamarádům či prarodičům o místech, která navštívily, a dobrodružstvích, která zažily během akce Ledová města, doznívá akce, jež uvedla do pohybu desítky tisíc lidí po celé ČR. Nezřídka potom zazní: „Tam se musíme ještě jednou podívat!“ Celý text ::kultura::
 

Vybrat10.2.2022 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Loutky slaví 50, zapojte se do oslav i vy!

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi, které je předním českým loutkářským muzeem a nejstarší institucí svého druhu u nás, oslaví v letošním roce půl století svého trvání. Celoroční oslavy vyvrcholí 2. července 2022 během Loutkářské Chrudimi pouličním festivalem, do něhož se zapojí i místní podniky a regionální umělci. Celý text ::kultura::
 

Vybrat25.1.2022 - PRAHA [Pionýr]
Ledová Praha už není osamocena

přidalo se dalších 12 měst v celé ČR
Nevíte, co dělat o pololetních prázdninách? Máme pro vás tip! Pojďte společně s Pionýrem provést děti krásami měst a ukázat jim to, co znají občas jen ze školních učebnic. Celý text ::kultura::
 

Vybrat22.12.2021 - OSTRAVA [Studio Citadela, z.s.]
Herci “s hendikepem” ze čtyř zemí vypráví příběhy migrace

KAŽDÝ ODNĚKUD POCHÁZÍME | We All Come From Somewhere. Závěrem roku se v digitálním zpracování evropské inscenace představují divadelní soubory se zdravotním postižením. Spolu s Bohnickou divadelní společností při Studiu Citadela se v mimořádném uměleckém projektu setkávají performeři z Itálie, Irska a Řecka.
Celý text ::kultura::
 

Vybrat3.12.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Nad Chrudimí opět bdí Anděl splněných přání

Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi má opět po roce svého okřídleného strážce. Na arkádách Mydlářovského domu se až do Tří králů usadil anděl, který nejenže bdí nad všemi lidmi dobré vůle, ale je schopen jim vyplnit i jejich tajná přání. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.10.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Mydlářovský dům zažije hon na čarodějnice

V pátek 22. října 2021 se v Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi po roční přestávce opět koná oblíbená halloweenská akce nazvaná Duchůplné muzeum. Tentokrát se prostory historického Mydlářovského domu promění v dějiště středověkého dramatu s čarodějnicemi, dráby a krutým inkvizitorem. Strašidelná hra v expozici mezi loutkami i v jinak nepřístupných prostorách muzea nejenže prověří odvahu malých i velkých návštěvníků, ale obohatí je také vědomostmi o této temné kapitole našich a světových dějin. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.9.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Chrudim hostí již poosmé Noc literatury

Ve středu 22. září od 18 hodin bude Chrudim již poosmé hostit Noc literatury. Na akci spolupořádané Městskou knihovnou Chrudim a Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi přečtou ukázky z moderních českých překladů evropské literatury herečky Tereza Nekudová a Kristýna Kudrnáčová. Celý text ::kultura::
 

Vybrat7.9.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Jiří Lábus a Ota Jirák zavzpomínají na čtyřicet let v kůži Jůheláků

U příležitosti probíhající výstavy Hele, v muzeu je Jů a Hele! se v neděli 19. září od 18 hodin na terasách Muzea loutkářských kultur v Chrudimi uskuteční talk show s herci a dlouholetými protagonisty legendárních postav Jů a Hele, Jiřím Lábusem a Otou Jirákem. Celý text ::kultura::
 

Vybrat1.9.2021 - PRAHA [Knihovna Akademie věd ČR]
IluStory – literární soutěž s ilustrací v hlavní roli

Knihovna Akademie věd ČR vyhlašuje druhý ročník literární soutěže IluStory, která má jedinou hlavní podmínku a zadání: napište povídku na motivy dané ilustrace. Přihlásit se mohou všichni bez ohledu na věk či předchozí spisovatelské zkušenosti. Soutěž začne současně se zveřejněním soutěžní ilustrace v pondělí 6. září, uzávěrka je 10. října 2021. Celý text ::kultura::
 

Vybrat26.8.2021 - PRAHA [Pionýr]
Kroměříž hostí 30. ročník finále Dětské Porty

Po roční odmlce se v centru Kroměříže opět naživo sejdou mladí talentovaní zpěváci a muzikanti. V sobotu 4. září od 9 hodin proběhne na nádvoří Starého pivovaru v Kroměříži republikové finále jubilejního 30. ročníku Dětské Porty, která je jednou z oblastí kulturně-umělecké soutěže Pionýrský Sedmikvítek. Celý text ::kultura::
 

Vybrat20.8.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Letošní muzejní noc v Chrudimi láká na Jů, Hele i netopýry

Po roční přestávce způsobené pandemií koronaviru se v Chrudimi, městě tří muzeí, opět uskuteční tradiční muzejní noc v poněkud netradičním termínu, 27. srpna 2021. Návštěvníci se mohou těšit vedle noční prohlídky všech tří muzejních institucí i na speciální program, který potěší děti i dospělé a mimo jiné přinese i výlet do světa nočních savců. Celý text ::kultura::
 

Vybrat12.8.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Druhým víkendem pokračuje festival Bez nití

V pátek 20. srpna a v sobotu 21. srpna 2021 pokračuje program festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách, který již popáté pořádá Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi. Druhý a závěrečný festivalový víkend nabídne loutková představení souborů Anička a letadýlko nebo Damúza, hudební vystoupení písničkářek Pinky Jane a Blondýny nebo moderní jazz v podání KYX Orchestra. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.8.2021 - VESELÍ NAD ÚHLAVOU [INEX - Sdružení dobrovolných aktivit]
Zámek veselí opět ožívá v rukou dobrovolníků

Od 8. do 22. srpna proběhne na zámku Veselí nad Úhlavou krátkodobý dobrovolnický projekt, takzvaný workcamp. Tento rok se zde již pošesté setala skupina 10 dobrovolníků, aby svou prací a nadšením pro dobrou věc přispěli k jeho obnově. Projekt je pořádán ve spolupráci organizace INEX – Sdružení dobrovolných aktivit a Spolku Veselí. Celý text ::kultura::
 

Vybrat27.7.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Začíná festival Bez nití

V Muzeu loutkářských kultur v Chrudimi začíná v pátek 30. července 2021 již na pátý ročník festivalu Bez nití | Odvázané léto na terasách. Během víkendu nabídne návštěvníkům loutková představení souborů Buchty a loutky, Toy Machine nebo vi.Tvor a koncerty skupin Fredy a Krasty a Krásné nové stroje. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.7.2021 - Praha 1 [FOTOGRAF 07 z.s.]
Fotograf Festival 2021 EARTHLINGS

Všichni jsme pozemšťané a pozemšťanky, a jako takové by nás měly zajímat klimatické změny. Jedenáctý Fotograf Festival se zaměří na téma, které bylo vlivem pandemie koronaviru upozaděno a přitom již několik desítek let doslova žadoní o naši pozornost. Kurátor festivalu Lukáš Likavčan sleduje, jakým způsobem klimatické změny vnímají lidé mimo obor současné vědy. Během šesti týdnů festival nabídne 13 výstav a intervencí do veřejného prostoru, doprovodný program formou přednášek, projekcí či open call pro středoškoláky. Festival rovněž využije své dlouholeté mezinárodní kontakty a uspořádá tzv. Portfolio review, v rámci něhož budou vybraní čeští umělci prezentovat svoji tvorbu významným zahraničním tvůrcům a teoretikům. Celý text ::kultura::
 

Vybrat9.7.2021 - PRAHA [Fakulta humanitních studií UK]
S vyloučenými skupinami bude pracovat jedinečný projekt - Divadlo utlačovaných

Cílem projektu, který v tuzemsku nemá obdoby, je rozvoj divadla utlačovaných. To pracuje s marginalizovanými skupinami. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat7.7.2021 - PRAHA [Portus Praha]
Cirk La Putyka láka na Open air festival CIHLAFEST

Jubilejní ročník festivalu CIHLAFEST nedaleko Slapské přehrady se letos uskuteční v sobotu 21. srpna. Po roční pauze na dvou scénách v zahradách chráněného bydlení vystoupí od 11 hodin herci, hudebníci, žongléři a artisté. Návštěvníci se mohou těšit na koncert a workshop s FaraBandem, interaktivní prožitkové Divadlo fórum, velkolepé cirkusové představení Varieté Sociále v podání CIRKUS PACIENTO, divadelní spolek Riyo a jeho pásmo skečů, scének a někdy i písní. V 19.30 zakončí festival Cirk La Putyka svou premiérou novocirkusové kabaretní koláže Kabaret Dynamit. Celý text ::kultura::
 

Vybrat29.6.2021 - PRAHA [FHS UK]
TZ - V Česku startuje jedinečný projekt - DIVADLO UTLAČOVANÝCH

Cílem projektu, který v tuzemsku nemá obdoby, je rozvoj divadla utlačovaných. To pracuje s marginalizovanými skupinami. Projekt, který nese název „Divadlo utlačovaných – Empowerment pomocí kultury,“ byl podpořený grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP 2014-2021. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura::
 

Vybrat24.6.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Multižánrový festival opět rozsvítí terasy Mydlářovského domu

Program Muzea loutkářských kultur v Chrudimi v období letní turistické sezóny obohatí již pátý ročník multižánrového festivalu Bez nití|Odvázané léto na terasách. Návštěvníci se v průběhu dvou víkendů v červenci a srpnu mohou těšit na loutková představení pro děti i dospělé, koncerty, výtvarné dílny i jeden audiovizuální experiment. Celý text ::kultura::
 

Vybrat14.6.2021 - CHRUDIM [Muzeum loutkářských kultur v Chrudimi]
Jů a Hele oslaví kulaté narozeniny v muzeu

V pátek 18. června 2021 se pro návštěvníky Muzea loutkářských kultur v Chrudimi otevře nová výstava nazvaná Hele, v muzeu je Jů a Hele! Je symbolickým dárkem k 40. narozeninám oblíbených postaviček Studia Kamarád a poctou jejich tvůrci, výtvarníku Stanislavu Holému. Celý text ::kultura::
 

stránka   Předchozí | 1 | 2 | 3 | 4 | .. | 112 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Aktuální PETICE v kultuře

ke kterým se můžete připojit
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz