Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat2.11.2007 - PRAHA [NaKole.cz]
Nové možnosti outdoorového internetu

V říjnu 2007 vzniklo a zahájilo spolupráci volné nezávislé sdružení internetových informačních portálů zaměřených na aktivní pobyt v přírodě, které spojuje internetové čtenáře od Aše po Vihorlat, od velehor až k řekám, od cykloturistiky po outodorové vybavení. Celý text ::internet::
 

Vybrat30.10.2007 - PRAHA [Evropská kontaktní skupina v ČR]
Evropská kontaktní skupina má nové logo a webové stránky

Evropská kontaktní skupina (dále EKS) změnila nejen logo organizace, ale především spustila nové webové stránky spolu s novou doménou. Stránky byly spuštěny v říjnu 2007 a můžete si je společně s novým logem prohlédnout na nové adrese www.ekscr.cz. Celý text ::internet, gender, lidská práva::
 

Vybrat13.9.2007 - PRAHA [Nadační fond Veolia]
Nadační fond Veolia připravil pro veřejnost nové internetové stránky www.nfveolia.cz

V roce 2007 prošel Nadační fond Veolia malou organizační změnou. Jedním z výstupů nového pojetí nadační práce je spuštění internetových stránek na adrese www.nfveolia.cz. Cílem stránek Nadačního fondu Veolia je seznámit návštěvníky webu s fungováním nadačního fondu, představit stručně jeho historii a především realizované projekty, které pomáhají v České republice už od roku 2003. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat12.9.2007 - PRAHA [BMI sdružení]
E-learningové kurzy účetnictví a daňové evidence přednostně pro osoby se zdravotním postižením

Zájemci zaměstnaní nebo bydlící na území hlavního města Prahy se mohou ještě přihlásit na zbývající místa v e-learningových kurzech o základech účetnictví a daňové evidenci podnikatelů a odvodech na sociální a zdravotní pojištění, které spustí 22. října 2007 Soukromá vysoká škola ekonomických studií v Praze. Účast v tříměsíčním pilotním běhu je bezplatná, přednost dostanou účastníci se zdravotním postižením. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat27.6.2007 - PRAHA [Vodafone]
Internet českých školáků zvítězil v Bruselu

Internetová prezentace upozorňující na rizika seznamování na internetu, vytvořená žáky ZŠ T.G. Masaryka z Mnichovic a základní školy Athens College z Atén, zvítězila v mezinárodní soutěži „Den pro bezpečnější internet“, kterou pořádá nestátní organizace European Schoolnet za přispění skupiny Vodafone. Celý text ::internet::
 

Vybrat27.6.2007 - PRAHA [Neraweb]
Nově otevřená virtuální poradna občanského sdružení Neraweb

S létem přichází občanské sdružení Neraweb, provozovatel webmagazínu Rozhledna (www.webmagazin.cz), s několika čerstvými novinkami. Celý text ::internet::
 

Vybrat14.6.2007 - PRAHA [Asociace občanských poraden]
Občanské poradny mají nové webové stránky.

Asociace občanských poraden mají nové, uživatelsky vstřícné internetové stránky. Na webových stránkách je možné najít adresář poraden, statistiky a veškeré informace o občanském poradenství v ČR. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat17.5.2007 - PRAHA [Žába na prameni, o.s.]
České rodině chybí otec, říkal už Masaryk. Ve veřejném životě chybí zase ženy, dodává občanské sdružené Žába na prameni.

Dle mého zdání — jak já se na věc dívám a co pozoruji, pokud běží o rodinu, řekl bych, že dnes jde ne o matku, ale o otce. A co naší rodině chybí, zejména naší rodině české doma, to je otec. My mužové máme všelijaké důvody a halíme je do filosofické moudrosti, abychom se života skutečně rodinného mohli vzdalovat.
T. G. Masaryk Celý text ::lidská práva, gender, internet::
 

Vybrat19.4.2007 - PRAHA [Národní vzdělávací fond, o.p.s.]
Co nového v inspirační databance TOPREGION.CZ?

V těchto dnech se objevily na webových stránkách www.topregion.cz tři novinky: internetové podportály pro jednotlivé kraje České republiky, nový materiál k tématu „Partnerství v programovém období 2000-2006“ a anketa s věcnými cenami. Celý text ::regionální rozvoj, internet::
 

Vybrat13.4.2007 - PRAHA [NaKole]
Sdružení NaKole spustilo on-line mapy pro cykloturistiku

Občanské sdružení NaKole, provozovatel již téměř deset let fungujícího serveru www.NaKole.cz spouští novou službu – mapu České republiky s plánovačem tras. Do mapy jsou také zakreslená zařízení, která nesou značku Cyklisté vítáni. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat10.4.2007 - [BMI sdužení]
Březen soustředil pozornost na internet jako výhodu pro znevýhodněné

Aktivity 384 knihoven zapojených do letošního Března – měsíce internetu navštívilo více než 100 000 obyvatel České republiky. V duchu motta jubilejního 10. ročníku BMI Internet – výhoda pro znevýhodněné se knihovny zvlášť soustředily na služby pro skupiny znevýhodněných obyvatel a kromě stovek akcí pro nejširší veřejnost se zaměřením na školení v informační gramotnosti a práci s elektronickými informačními zdroji připravily 159 akcí pro seniory, 141 pro matky s dětmi, 57 pro zdravotně postižené a 61 akcí pro nezaměstnané. Celý text ::internet::
 

Vybrat10.4.2007 - PRAHA [O.s. Neraweb]
Přijďte bojovat na literární pole!

S jarem 2007 přichází Webmagazín Rozhledna www.webmagazin.cz s novinkou pod názvem Literární pole. Toto literární kolbiště je připraveno stát se bitevním polem prozaiků i básníků, kteří se dosud ostýchali publikovat své verše, nebo je na jiných serverech odmítali. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat10.4.2007 - BRNO [A Kluby ČR, o.p.s.]
A Kluby ČR, o.p.s. rozšiřují své služby

V dubnu tohoto roku byly spuštěny nové webové stránky, společně s rozšířením nabídky služeb nestátní neziskové organizace A Kluby ČR, o.p.s. zabývající se pomocí lidem závislým na alkoholu a lidem v tíživé životní situaci. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat29.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení / Saferinternet.cz ]
Bezpečnost dětí na internetu

Koncem března uplyne čtvrt roku od zahájení projektu podporovaného Evropskou unií v rámci programu Safer Internet Plus. Cílem projektu je zvyšovat povědomí o možných hrozbách internetu a způsobech, jak jim čelit. Celý text ::internet::
 

Vybrat28.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
Noc s Andersenem 2007 pozve již posedmé děti ke čtení

Jen jednou za rok mohou malá mořská víla, ošklivé káčátko i cínový vojáček opustit stránky knih a spolu s dětmi prožít pohádková dobrodružství. Celý text ::internet::
 

Vybrat22.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
Výzkumy i knihovny potvrzují rostoucí zájem seniorů o internet

Podle výzkumů NetMonitor, které pro Sdružení pro internetovou reklamu provádí Mediaresearch, roste zájem o internet mezi seniory. Podíl uživatelů starších 60 let na internetové populaci se od ledna do prosince minulého roku zvýšil ze 2,63 na 3,09 procenta. Rostoucí zájem starší generace potvrzují také knihovny, které v duchu motta Internet – výhoda pro znevýhodněné pozvaly v rámci jubilejního 10. ročníku Března – měsíce internetu na mnoha místech právě seniory, aby je seznámily s možnostmi internetu. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat17.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
Konference INSPO 2007 potvrdila mimořádný význam internetu pro lidi se zdravotním postižením

Jedni sledovali jednání vsedě či pololeže na vozících nejrůznější konstrukce, jiní potřebovali tlumočení do znakového jazyka, znakované češtiny, popřípadě hluchoslepí účastníci dotykovou formou znakového jazyka, všechny ale svedl v sobotu 17. března 2007 do Kongresového centra Praha stejný zájem. Dozvědět se v průběhu 7. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami novinky o tom, jak internet a další technologie mohou co nejvíce usnadnit život lidem se zdravotním postižením. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat15.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
INSPO 2007 láká rekordní počet uživatelů internetu se zdravotním postižením

Pro mimořádný zájem musela být ukončena registrace 10 dní před zahájením konference INSPO 2007 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 17. března v Kongresovém centru Praha. Jako jednu z hlavních akcí Března – měsíce internetu ji pořádají občanská sdružení BMI, Křižovatka.cz a AISO. Představí na ní například online centrum znakového překladu, využití navigace GPS, webových kamer, detekčních čidel a dalších technologií v běžném životě lidí se zdravotním postižením. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat12.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
Zájem o Integrovaný portál MPSV překonává rekordy

Poprvé přesáhl počet navštívených stránek na Integrovaném portálu Ministerstva práce a sociálních věcí (http://portal.mpsv.cz) hranici 8 milionů v lednu 2007, a to přesně 8 666 929 stránek. Rekordní denní návštěvnost přitom zaznamenal hned v prvních pracovních dnech roku, zejména ve středu 3. ledna, kdy bylo shlédnuto 445 307 stránek. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat9.3.2007 - PRAHA [BMI sdužení]
Dejte hlas svému oblíbenému městskému či obecnímu webu

Až do pátku 24. března 16 hodin mohou ještě uživatelé internetu dát svůj hlas v soutěži Zlatý erb oblíbeným webovým stránkám města či obce. Cena veřejnosti, kterou předá vítězi představitel BMI sdružení na konferenci ISSS 2. dubna v Hradci Králové, se uděluje na základě počtu zaslaných hlasů uživatelů webových stránek vztažených na jednoho obyvatele obce (podle údajů uvedených na Portálu veřejné správy). Již nyní pořadatelé registrují více než 4500 hlasů veřejnosti. Celý text ::internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz