Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.6.2003 - PRAHA [Agnes]
Výsledky soutěže neziskových organizací "Být vidět", vyhlašované občanským sdružením AGNES

Ve čtvrtek 19. června 2003 se konal v Národním muzeu v Praze "Trh neziskových organizací", který pořádalo Studentské Fórum 2000 pod záštitou pana Václava Havla a primátora hlavního města Prahy, pana Pavla Béma. Během slavnostního večera byly vyhlášeny výsledky soutěže "Být vidět", pořádané občanským sdružením AGNES. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat27.5.2003 - PRAHA [ROMEA]
Khamoro 2003 na www.romea.cz

Sdružení Romea, které provozuje Romský informační servis na www.romea.cz připravilo speciální stránky u příležitosti 5. ročníku Světového romského festivalu Khamoro 2003. Návštěvníci na stránkách naleznou kompletní zpravodajský servis z festivalu, rozhovory, zajímavosti ze zákulisí a mnoho dalšího. Nechybí samozřejmě aktuální fotografie z jednotlivých akcí probíhajících v rámci festivalu. Celý text ::internet, kultura, sociální oblast::
 

Vybrat30.4.2003 - Praha [Econnect]
Velký bratr tě sleduje, aneb odposlech a záznam telekomunikačního provozu

Občanské sdružení Econnect ve spolupráci s webem ITprávo zveřejňuje další letošní kauzu tentokrát věnovanou problematice odposlechu a záznamu telekomunikačního provozu a legislativním podmínkám, za kterých je možné jej uskutečňovat. Celý text ::internet, lidská práva::
 

Vybrat24.4.2003 - PRAHA [Agentura Koniklec]
Žlutej slon - prodejní výstava v prostorách Ambitu kláštera bratří Františkánů

Od čtvrtka 24. dubna bude otevřena výstava v prostorách Ambitu kláštera bratří Františkánů na které bude možné si prohlédnout a zakoupit obrázky „žlutejch“ slonů, malovaných na podporu výstavby nového pavilonu pro slony Gulab, Sabi a Shanti v pražské zoo a tím i na pokrytí velkých finančních ztrát způsobených srpnovou povodní v minulém roce. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat4.4.2003 - Praha [BMI sdružení]
Měsíc Internetu pošesté: Zájem veřejnosti neklesá, ale naopak vzrostl

Desítky tisíc zájemců o aktivity nabídnuté veřejnosti v průběhu Března - měsíce Internetu potvrdily, že tento projekt neztratil na významu ani ve svém již 6. ročníku. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat22.3.2003 - PRAHA [BMI sdružení]
Konference INSPO 2003 upozornila na přednosti i bariéry využívání Internetu lidmi se zdravotním postižením

Internet se stává nástrojem, který v mnoha případech umožňuje uživatelům se zdravotním postižením překonávat jejich handicap. Díky němu se dostávají k potřebným informacím, mohou komunikovat s ostatním světem, lépe se uplatňují na trhu práce. Vyplynulo to z prezentací i diskusních vystoupení na konferenci INSPO 2003 – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, na kterou se v sobotu 22.3. sjelo do Kongresového centra Praha kolem 130 účastníků z celé republiky. Celý text ::internet::
 

Vybrat13.3.2003 - PRAHA [Greenpeace ČR]
Nové velrybí stránky Greenpeace

Jako doplněk ke kampani Greenpeace na záchranu velryb byl dnes zahájen provoz nových „velrybích“ stránek na serveru ekologické organizace www.greenpeace.cz. Stránky mají nyní adresu: http://www.greenpeace.cz/velryby. Celý text ::životní prostředí, internet, občanský sektor::
 

Vybrat9.3.2003 - [BMI sdružení]
Junior Internet ukázal, že na síti věk nerozhoduje

Na Internetu nezáleží na věku, ale jen na schopnostech člověka. Potvrdila to dětská konference Junior Internet, která se uskutečnila v sobotu 8. března v zaplněném pražském klubu Lávka. U mnoha webových stránek či projektů, které byly na konferenci představeny, by nezasvěcený stěží uhodl, že jsou dílem dětí, popřípadě mladých tvůrců do 18 let. Ocenil to i ministr informatiky Vladimír Mlynář, který převzal nad konferencí záštitu a současně předal zvláštní cenu Zdeňkovi Cendrovi za projekt SuperHosting. Celý text ::internet::
 

Vybrat4.3.2003 - Praha [BMI sdružení]
Junior Internet přivítá rekordní počet účastníků

V sobotu 8. března se uskuteční jako jedna z hlavních akcí Března - měsíce Internetu dětská konference Junior Internet. Do nominačních soutěží se přihlásil rekordní počet 216 účastníků. Ceny vítězům předá ministr informatiky Vladimír Mlynář. Celý text ::internet::
 

Vybrat7.2.2003 - [Nadace rozvoje občanské společnosti]
Nový portál „Evropská brána“ pro neziskové organizace o Evropské unii

Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS) začátkem února oficiálně uvedla do provozu nové webové stránky určené všem neziskovým organizacím, které se zajímají o využití evropských programů a fondů. Stránky nazvané „Evropská brána“ a umístěné na adrese www.ngo-eu.cz poskytují celkový přehled o vztazích mezi EU a neziskovým sektorem. Obsah stránek, seřazený do jednotlivých tématických sekcí, proto bude čerpat především z evropských informačních zdrojů, které jsou zatím v z velké části nedostupné pro české neziskové organizace. Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 

Vybrat17.1.2003 - Praha [Econnect]
Spuštěna nová diskusní stránka NNO-Politika.ecn.cz

Redakce Econnectu připravila novou diskusní stránku věnovanou vztahu občanských iniciativ a politických stran a otázkám spojeným s účastí zástupců těchto iniciativ ve vysoké politice. Diskusní stránka přístupná na adrese http://nno-politika.ecn.cz zahrnuje část věnovanou komentářům a část věnovanou anketě. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat18.11.2002 - PRAHA [Ústav pro ekopolitiku, o.p.s.]
O NÁS? S NÁMI! aneb Strategie udržitelného rozvoje ČR očima aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry.

Cílem projektu je zapojení aktérů z environmentální, ekonomické a sociální sféry již do přípravné fáze práce na Strategii udržitelného rozvoje ČR. Dalším přínosem je iniciace neexistující mezisektorové komunikace a kooperace. To pokládáme za významné, protože neustále narážíme na úzké – environmentální - pojetí udržitelného rozvoje, díky němuž vzájemná komunikace nefunguje. Hlavní část spočívá v realizaci 12 tématických, mezisektorových akcí. Projekt je podpořen Ministerstvem životního prostředí ČR. Celý text ::gender, regionální rozvoj, sociální oblast, životní prostředí, internet, kultura, lidská práva, občanský sektor::
 

Vybrat6.11.2002 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Calla]
Atlas obnovitelných zdrojů energií v síti

Informace o více než 720 konkrétních instalacích využívajících obnovitelné zdroje energie jsou nyní snadno k dosažení na internetu v databázi Atlasu zařízení využívajících obnovitelné zdroje energie představované Sdružením CALLA na adrese http://www.zdrojeenergie.cz. Převažují malé vodní elektrárny, větší kotle a výtopny na biomasu nebo systémy na solární ohřev, ale k dispozici jsou i údaje o větrných elektrárnách, bioplynových zdrojích a tepelných čerpadlech. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat14.10.2002 - PRAHA [Máme otevřeno? o.s.]
Spuštění nového serveru Dobromysl.cz

Ve čtvrtek 17. října budou křtiny nového internetového serveru Dobromysl.cz. Server s dobrou myslí spouští občanské sdružení Máme otevřeno? v rámci probíhajících kampaní na podporu integrace lidí s mentálním postižením do společnosti „Akce cihla a Podzimní kafemletí 2002“. Nový portál bude pokřtěn v šest hodin večer v kavárně s pracovně-tréninkovým programem Vesmírna ve Smečkách 5 v Praze 1. Účast přislíbil Ondřej Neff a tvůrce serveru Rodina.cz Jiří Pavlín. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat18.9.2002 - [České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS)]
Vznik Českého fóra pro rozvojovou spolupráci (FoRS)

Na začátku září 2002 vzniklo nové sdružení českých neziskových nevládních organizací zaměřených na rozvojovou spolupráci, rozvojovou výchovu a humanitární asistenci pod názvem České fórum pro rozvojovou spolupráci (FoRS) Celý text ::regionální rozvoj, sociální oblast, gender, občanský sektor, internet::
 

Vybrat18.9.2002 - PRAHA/NERATOVICE [Arnika - Program Toxické látky a odpady]
Škody způsobené Spolanou by měla zdokumentovat ČIŽP

Lidé žijící v okolí Neratovic mají právo vědět, zda rozsáhlé škody na jejich zahradách, polích a rostlinách způsobil únik toxických látek ze Spolany či nikoliv. Ekologické sdružení ARNIKA dnes proto na internetových stránkách (http://havarie.arnika.org/) zveřejnilo vzor žádosti, kterou mohou poškození použít k podnětu České inspekci životního prostředí, aby přezkoumala, zda poškození rostlin bylo způsobeno chlórem či jinými toxickými látkami. Celý text ::internet, životní prostředí::
 

Vybrat21.8.2002 - PRAHA [Člověk v tísni]
Člověk v tísni zahájil provoz anglických webových stránek o povodních

Společnost Člověk v tísni při ČT ve spolupráci s Nadací VIA dnes na adrese www.floods.cz zprovoznila webové stránky, které informují obyvatele anglicky mluvících zemí o tom, jak mohou pomoci oblastem postiženým záplavami v ČR. Stránky byly uvedeny do provozu také díky České tiskové kanceláři, která pro ně poskytla fotografie a své anglické zpravodajství. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor, internet::
 

Vybrat29.4.2002 - Praha [Million Marijuana March]
Tisková zpráva k demonstraci za legalizaci konopí

The Million Marihuana March (MMM) je mezinárodní akce na podporu celosvětové liberalizace (legalizace) konopných drog, která se uskuteční ve více než 170. městech světa. Demonstrace se uskuteční v sobotu 4. května paralelně v Praze, v Plzni a v Brně. Součástí shromáždění bude protest proti omezování svobody projevu (§ 188a, odst. 2b) Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat23.4.2002 - PRAHA [BEZK]
Právo vědět má každý

Dnes byly zcela dokončeny internetové stránky Právo vědět, které shrnují několikaleté zkušenosti s fungováním zákona o právu na informace o životním prostředí. Cílem těchto stránek je poskytovat informace související s právem občana na informace o životním prostředí. Stránky vznikly původně jako součást kampaně za přijetí zákona o právu na informace o životním prostředí. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat15.4.2002 - PRAHA [Zelený kruh]
Začíná Hra o Zemi

Celostátní kampaň s názvem Hra o Zemi zahájila dnes v 10 hodin na náměstí Míru nevládní nezisková organizace Zelený kruh. Současně začaly fungovat internetové stránky kampaně www.hraozemi.cz a oficiálně zahájila činnost poradenská telefonní linka – Ekolinka (02/2251 8320). Celý text ::životní prostředí, občanský sektor, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 12 | 13 | 14 | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz