Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat20.9.2004 - Tampa - Florida [Wikipedie]
Wikipedie přesáhla hranici jednoho milionu článků

Nadace Wikimedia Foundation dnes oznámila vytvoření miliontého článku ve Wikipedii, projektu svobodné a otevřené online encyklopedie (http://cs.wikipedia.org). Wikipedie byla spuštěna v lednu 2001 a dnes je jak největší, tak nejrychleji rostoucí světovou encyklopedií, s články ve více než 100 jazycích. Každý den do Wikipedie přibývá téměř 2500 nových článků, přičemž ještě desetkrát více je každodenních úprav existujících článků. Celý text ::internet::
 

Vybrat20.9.2004 - BRNO [Liga lidských práv]
Spuštění diskusní stránky k veřejné prospěšnosti

Liga lidských práv, ve spolupráci s Institutem pro sociální a ekonomické analýzy, spustila na webu Econnectu novou diskusní stránku k tématu VEŘEJNÉ PROSPĚŠNOSTI. Stránka je součástí projektů, které připravují věcný záměr zákona o VEŘEJNÉ PROSPĚŠNOSTI. Každý se zde může zapojit do diskuse na toto citlivé téma a stát se spolutvůrcem výsledného návrhu. Stránka obsahuje diskusní příspěvky, ke kterým může každý připojit svůj názor. Naleznete ji na www.verejnaprospesnost.ecn.cz. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat10.9.2004 - PRAHA [Klub Domino, Dětská tisková agentura]
Dětská tisková agentura - den otevřených dveří 13. 9. 2004

Pro děti, o dětech, ale především s dětmi! Občanské sdružení Klub Domino, Dětská tisková agentura (KD, DTA) přijímá nové členy, děti, které by si rády hrály na redaktory, moderátory, reportéry či zpravodaje. Zveme všechny zájemce v pondělí 13. září 2004 od 14 do 18 hodin na Den otevřených dveří. Přijďte se podívat do našich redakcí v Praze, Brně, Ostravě, Lánově či Humpolci. Členy a zpravodaji Dětské tiskové agentury mohou být i děti, které nebydlí v uvedených městech. Pro ně je připraven korespondenční kurz a stanou se samostatnými zpravodaji DTA. Celý text ::lidská práva, kultura, občanský sektor, internet, sociální oblast::
 

Vybrat30.8.2004 - BRNO [Český a Slovenský dopravní klub]
Další infoportál o brněnském nádraží

Český a Slovenský dopravní klub (ČSDK) dnes zprovoznil od základu přepracovaný internetový portál Železniční uzel Brno na počátku 3. tisíciletí. Stránky na adrese http://nadrazibrno.ecn.cz jsou určeny především zasvěcenějším zájemcům o přestavbu Železničního uzlu Brno (ŽUB), včetně tolik diskutované polohy hlavního nádraží. Cílem webu je přispět k úplné informovanosti o možnostech přestavby ŽUB. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat24.8.2004 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
SOS navrhuje stanovit podmínky pro dialery

SOS dlouhodobě sleduje problematiku přesměrování internetového připojení na linky se zvýšenou tarifikací (tzv. dialery). Vzhledem k tomu, že v České republice nejsou spotřebitelé chráněni zákonem, navrhuje Sdružení obrany spotřebitelů ČR alespoň zakotvení základních podmínek pro jejich ochranu. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat24.8.2004 - PRAHA [Drogové informační centrum SANANIM]
Internetové stránky největšího poskytovatele služeb v oblasti prevence a léčby drogových závislostí v novém kabátě

Dnešního dne, tedy v úterý 24. srpna 2004 je na doméně www.sananim.cz k dispozici nový portál internetových služeb o. s. SANANIM. Největší změnou a novinkou je fakt, že portál se po několika vteřinách automaticky změní v novou internetovou stránku s informacemi o sdružení.
Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat2.8.2004 - PRAHA [Sananim]
Nový interaktivní výukový program pro školy zaměřený na primární prevenci

Po prázdninách mohou školy využívat nový interaktivní výukový program zaměřený na primární prevenci Tento program, který je pro školy zdarma, je již nyní k dispozici na internetové stránce www.odrogach.cz. Tu provozuje díky grantu Ministerstva školství občanské sdružení SANANIM, které se již čtrnáctým rokem věnuje činnosti v oblasti prevence a léčby drogových závislostí. Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat28.7.2004 - CHRUDIM [Altus]
Občanské sdružení Altus spustilo nový web

Občanské sdružení Altus spustilo na adrese www.altus.chrudimka.cz nový web. Ten doznal kompletní designové a hlavně obsahové změny. „Šlo nám o to, aby jak naši členové, ale i partneři měli všechny informace přehledně, jednoduše a stručně a navíc na jednom místě,“ vysvětluje důvod přetvoření internetových stránek předseda Občanského sdružení Altus Vladko Voříšek. Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat14.6.2004 - CHRUDIM [Občanské sdružení Altus]
Internetový server www.Chrudimka.cz oslavil dva roky!

Chrudim – internetový server www.chrudimka.cz „oslavil“ 13. června 2004 dva roky od uvedení do provozu. Oslavil v uvozovkách, protože se žádná sláva nekonala, ale bude se konat společně s oslavami jeho provozovatele, Občanského sdružení Altus, které na podzim se dočká pěti let své existence. Za dva roky server Chrudimka.cz navštívilo 17.910 návštěvníků, kteří shlédli na 58.920 stránek. Například loňský rok portál se těšil 8.695 návštěvníků. Celý text ::kultura, internet, občanský sektor::
 

Vybrat9.6.2004 - PRAHA [SANANIM]
Nové možnosti primární prevence na internetu

Od letošní jara je v provozu internetová stránka „Odrogach.cz“, která doposud nabízela zejména statické informace o primární prevenci především pro pedagogy a rodiče. Tuto unikátní stránku provozuje sdružení SANANIM , které se věnuje práci v oblasti prevence a léčby závislosti již čtrnáct let. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat4.6.2004 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Recyklovaný papír na tapetě

Otázky na téma „Recyklovaný papír – ano či ne?“ bude 9.června od 14 do 15 hodin vysvětlovat host dalšího pokračování spotřebitelských chatů Milan Návoj z občanského sdružení Arnika. Chat organizuje Sdružení obrany spotřebitelů České republiky na svých internetových stránkách www.spotrebitele.info. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat20.5.2004 - Praha [ROMEA]
Romano voďi již podruhé mediálním partnerem festivalu Khamoro

Již podruhé za sebou je romský časopis Romano voďi mediálním partnerem Světového romského festivalu Khamoro. V době konání festivalu, který bude probíhat od pondělí 24. května do soboty 29. května, bude na svých internetových stránkách www.romea.cz (Romský informační servis) uveřejňovat aktuální zpravodajství o dění na festivalu. Na stránkách www.romea.cz byla zřízena speciální sekce, kde bude zpravodajství nejen v textové podobě, ale i video reportáže a audio reportáže, ze všech akcí konaných v rámci festivalu.
Celý text ::sociální oblast, lidská práva, kultura, internet::
 

Vybrat18.5.2004 - PRAHA [Centrum pro současné umění Praha / Radio Jelení / Radio Freistadt]
Setkání nezávislých médií v Praze (ČR) a Freistadtu (A)

Připojení deseti nových států do Evropské unie 1. května 2004 představuje významný historický mezník. S rozšířením Evropské unie je oživen obraz sjednocené Evropy jako místa míru a spolupráce. Mezikulturní výměna a přeshraniční občanská spolupráce však za všeobecným vývojem citelně zaostává. Nezávislé autonomní mediální iniciativy pěstují a podporují komunikaci v místních sítích, a také mezi různými společenskými a jazykovými komunitami. Setkání FM@dia Forum 04 v Praze a ve Freistadtu ve dnech 10. - 13. června 2004 se zaměří na výměnu a spolupráci různých komunitních médií na "Východě" a "Západě", a rovněž v regionech za hranicemi rozšířené Evropské unie.
Celý text ::občanský sektor, internet, kultura::
 

Vybrat6.4.2004 - Praha [Econnect]
Portál občanského sektoru Econnect zveřejňuje novou sekci věnovanou zpravodajství ze světa

Anglicky hovořící zájemci o zpravodajství z občanského sektoru naleznou od začátku dubna na stránkách Econnectu novou oblast, obsahující zprávy o zajímavých projektech neziskových organizací v zahraničí. Vedle hlavního zpravodajství, komentářů a tiskových zpráv se zprávy ze světa stanou jednou ze čtyř hlavních zpravodajských oblastí portálu. Celý text ::internet::
 

Vybrat31.3.2004 - [IOM Praha]
Stránky Doma v CR a Cizinci.cz v provozu

Oficiální spuštění stránek 30.3.2004. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat29.3.2004 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Spotřebitelské poradenství může být díky internetu v každé obci

Bezplatný přístup do spotřebitelské poradny mohou mít nyní díky internetu obyvatelé každé obce. Sdružení obrany spotřebitelů České republiky připomnělo tuto možnost u příležitosti sedmého ročníku konference Internet ve státní správě a samosprávě, která právě v těchto dnech hledá způsoby, jak využit internet ku prospěchu občanů. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat22.3.2004 - PRAHA [Divadlo Archa]
Nickname Zachatujte si v Arše

Pražské Divadlo Archa uvede 25. a 27. března 2004 otevřenou zkoušku nově připravovaného představení z cyklu Chat, tentokrát pod názvem Nickname. Premiéra proběhne na začátku září tohoto roku. NICKNAME je autorským projektem současných studentů a absolventů AMU Praha. Představení vzniká ve dvou fázích, první fází je hledání a ověřování divadelních postupů při otevřené zkoušce. Druhou fází je pak samotná inscenace. Celý text ::kultura, internet::
 

Vybrat16.3.2004 - MOST [Ekologické centrum Most pro Krušhohoří]
Životní prostředí Krušnohoří na Internetu

Internetové stránky Ekologického centra Most zaznamenávají od počátku fungování stále vzrůstající návštěvnost. O tom, že existují stránky, kde se lze hodně dozvědět o životním prostředí na Mostecku, však stále mnoho Mostečanů neví. Březnový měsíc Internetu je vhodnou příležitostí jak na ekologii na Internetu upozornit. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat8.3.2004 - Praha [BMI sdružení]
O bariérách v užívání internetu lidmi se zdravotním postižením

Lidé se zdravotním postižením jsou v důsledku svého handicapu při využívání internetu v nerovném postavení vůči lidem bez postižení. O tom, jak tyto bariéry odstraňovat a jak naopak učinit z internetu nástroj umožňující lepší uplatnění lidí s postižením v zaměstnání i životě, bude jednat konference INSPO – Internet informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 13. března v Kongresovém centrum Praha jako jedna z hlavních událostí Března – měsíce internetu. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat11.2.2004 - PRAHA [Nadace rozvoje občanské společnosti]
První rok existence portálu Evropská brána pro české nevládní organizace

95 tisíc shlédnutých stránek, takřka 35 tisíc návštěvníků, v průměr 170 návštěvníků denně, 700 přihlášených uživatelů – taková je roční bilance internetového portálu Evropská brána (www.ngo-eu.cz), který od února 2003 provozuje Nadace rozvoje občanské společnosti (NROS). Celý text ::občanský sektor, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz