Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat1.9.2005 - PRAHA [Jahoda]
Jahoda spustila nové internetové stránky a malý obchůdek

Jahoda spustila nové internetové stránky a malý obchůdek - www.jahodaweb.cz = více informací, více možností udělat dobrý skutek ještě dnes! Jahoda je nezisková organizace. Byla založena v roce 1997 a její hlavní cíl je pomáhat ohroženým dětem a rodinám. Ročně využije její pomoci více než 300 dětí na území hl.m. Prahy. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat16.6.2005 - PRAHA [Iuridicum Remedium]
Soutěž o ceny pro Velkého bratra začíná

Náš Velký bratr není reality show, náš Velký bratr je realita! Vyhlášení prvního ročníku cen pro Velkého bratra (Big Brother Awards) je součástí širšího projektu, jehož cílem je zvýšit povědomí nejširší veřejnosti o důležitosti ochrany soukromí v moderní společnosti. Projekt chce povzbudit občany, aby toto své právo aktivně prosazovali, a to jak ve vztahu k soukromým subjektům, tak ve vztahu k veřejné správě. Slavnostní ceremoniál vyhlášení a předání cen proběhne 28. října 2005 v divadle Na Zábradlí.

Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat27.5.2005 - PRAHA [Wikimedia Foundation]
Česká Wikipedie má deset tisíc článků

Nadace Wikimedia dnes oznámila, že česká verze projektu Wikipedia přesáhla počet 10 000 článků. Vedle samotného textu je součástí i velké množství obrázků. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat18.5.2005 - PRAHA [Sdružení TEREZA]
Internet spojuje generace

Sdružení TEREZA vás srdečně zve dne 25.5. 2005 ve 13:30 hodin na komorní setkání účastníků projektu Internet spojuje generace se zástupci médií, které se koná u příležitosti ukončení pilotního ročníku tohoto projektu. Na tomto setkání se dozvíte, co bylo smyslem projektu, zhodnocení jeho pilotního ročníku a autentické názory účastníků - učitelů, studentů a seniorů. Celý text ::internet::
 

Vybrat5.5.2005 - PRAHA [NaKole.cz]
NaKole.cz v novém kabátě

Od 1. května tohoto roku najdete na internetovém portálu www.NaKole.cz vždy aktuální novinky ze světa cyklistiky,
cykloturistiky a cestování Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat17.4.2005 - PRAHA [Občanské sdružení AISIS]
Jarní škola žurnalistiky Freinet 2005

Slavnostní vyhlášení výsledků třetího ročníku největší soutěže školních časopisů v Čechách Freinet 2005 se uskutečnilo v prostorách ZŠ Táborská v Praze v pátek 15. dubna 2005 od 13 hodin. Soutěž zorganizovalo občanské sdružení AISIS. Podrobnosti o soutěži naleznete na internetové adrese http://freinet.mujnet.cz Letošní ročník se zaměřil na problematiku Evropské unie. Celý text ::sociální oblast, kultura, internet::
 

Vybrat5.4.2005 - PRAHA [Neraweb, o.s.]
Jak se Vám žije se zvířaty?

Občanské sdružení Neraweb, provozovatel serveru www.neraweb.cz, se rozhodlo oživit stránky svého internetového deníku neformální „soutěží“ na téma „Jak se Vám žije se zvířaty“. Do rubriky „Světem zvířat“ hledáme zajímavé příběhy chovatelů všemožných zvířecích tvorečků obsahující jejich zážitky, úspěchy či neúspěchy a chovatelské karamboly. Vybrané příběhy budou publikovány na www.neraweb.cz a rovněž ty nejzajímavější odměněny knihou. Této neformální soutěže se může zúčastnit každý, kdo se chce s ostatními čtenáři podělit o svůj pohled na „zvířecí svět“. Příspěvky posílejte na e-mailovou adresu: redakce@neraweb.cz Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat21.3.2005 - PLZEŇ [Děti Země]
Klub ochrany dravců a sov spouští nové internetové stránky

Na adrese http://kodas.detizeme.cz nyní naleznete nové internetové stránky Klubu ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země. „Nové stránky jsou výrazně lepší nejen po grafické stránce, ale obsahují také mnohem více užitečných informací pro všechny zájemce o ochranu dravých ptáků,“ říká David Poláček, předseda KODAS – DZ. Cílem autorů stránek nebylo pouze informovat veřejnost o činnosti klubu a problematice ochrany dravců a sov. Zájemci zde mohou např. najít praktické návody, jak pomoci dravým ptákům, jak se postarat o nalezené mládě nebo zraněného ptáka. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat18.3.2005 - PLZEŇ [Klub ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země ]
Klub ochrany dravců a sov spouští nové internetové stránky

Na adrese http://kodas.detizeme.cz nyní naleznete nové internetové stránky Klubu ochrany dravců a sov při sdružení Děti Země (KODAS – DZ). „Nové stránky jsou výrazně lepší nejen po grafické stránce, ale obsahují také mnohem více užitečných informací pro všechny zájemce o ochranu dravých ptáků,“ říká David Poláček, předseda KODAS – DZ. Cílem autorů stránek nebylo pouze informovat veřejnost o činnosti klubu a problematice ochrany dravců a sov. Zájemci zde mohou např. najít praktické návody, jak pomoci dravým ptákům, jak se postarat o nalezené mládě nebo zraněného ptáka. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat28.2.2005 - PRAHA [Diakonie Českobratrské církve evangelické ]
Březen měsíc internetu - Obyvatelé Domovů odpočinku ve stáří surfují na vlnách internetu

Internetové kavárničky seniorům nabízejí novou a moderní možnost pro aktivní trávení volného času a sebezdokonalování. Fungují už ve třech střediscích Diakonie Českobratské církve evangelické (Diakonie ČCE) - v obci Myslibořice na Třebíčsku, v Krabčicích u Roudnice nad Labem a v Sobotíně na Šumpersku. Všechny vznikly díky finanční podpoře z Evropského společenství (program Phare 2002) prostřednictvím Nadace rozvoje občanské společnosti. Podle provozovatelů senioři internetové kavárny rádi navštěvují. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat23.2.2005 - PRAHA [Econnect]
Redakční a publikační systém Toolkit má své nové stránky

Redakční a publikační systém Toolkit vyvíjí a zdokonaluje občanské sdružení Econnect od roku 1999. Toolkit umožňuje jednoduchým způsobem vytvářet a spravovat webové stránky bez znalosti jazyka HTML. Využívají jej především neziskové organizace, nástroj je však díky svým možnostem a flexibilitě vhodný i pro další subjekty jako ministerstva, školy, akademické instituce, firmy či jednotlivce. V těchto dnech Econnect zprovoznil nové internetové stránky, které tento nástroj představují a vysvětlují jeho výhody a možnosti. Stránky zároveň vysvětlují výhody a principy využití publikačního systému jako takového. Adresa stránek je http://publikacni-system.ecn.cz a nechybí zde možnost publikační systém si prakticky vyzkoušet. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat7.2.2005 - Praha [BMI sdružení]
Literární soutěž Internet a můj handicap potvrzuje, že internet bourá bariéry

Sugestivní životní příběhy posílají autoři organizátorům literární soutěže Internet a můj handicap. Již teď je jisté, že se naplní cíl soutěže - přinést autentické svědectví o tom, co znamená internet pro lidi se zdravotním postižením, jak ovlivňuje či může ovlivnit jejich život. Aby umožnili podat toto svědectví i dalším uživatelům internetu s handicapem, kteří o soutěži dosud nevědí, prodloužili organizátoři soutěže z BMI sdružení, asociace AISO a občanského sdružení Křižovatka uzávěrku přihlášek do 20. února.
Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat4.2.2005 - Ústí nad Labem [YMCA v Ústí nad Labem]
Informační databáze pro děti a mládež

Křesťanské družení mladých lidí YMCA v Ústí nad Labem zprovoznila Informační databázi - přehled akcí pro děti a mládež pořádaných neziskovými organizacemi v Euroregionu Labe na severu Čech... Celý text ::internet, sociální oblast::
 

Vybrat25.1.2005 - PRAHA [o. s. Sananim/Nadace České spořitelny, a. s.]
Internetová drogová poradna SANANIM nabízí 27. 1. on-line rozhovor na téma Rekreační užívání a taneční drogy

Nejen náctiletí, ale i rodiče a všichni, které zajímá v současné době stále více aktuální téma tzv. tanečních drog či rekreační užívání návykových látek se mohou zdarma na internetové stránce www.drogovaporadna.cz anonymně obrátit na odborníka pro tuto problematiku, pana MUDr. Pavla Kubů. Ve čtvrtek 27.1.2005 nabízíme pro všechny zájemce na anonymní on-line poradně o. s. SANANIM www.drogovaporadna.cz on-line diskusní fórum: Rekreační užívání a taneční drogy. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat3.12.2004 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Jaké chemikálie vstupují do našich domovů?

Jsou ve zboží, které běžně kupujeme a používáme, nebezpečné chemikálie? Jak rizikové látky poznat a jak výrobek, ve kterém jsou obsaženy a který dosloužil, bezpečně likvidovat? Takové i další otázky budou předmětem chatu, který se uskuteční 6.12. od 16 do 17 hodin na internetovém serveru Svět spotřebitelů (www.chat.spotrebitele.info). Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat25.11.2004 - PRAHA [BMI sdružení]
Junior Internet 2005 vstupuje do Evropy!

Účastníci ze Slovenska, Lucemburska a Litvy obohatí dětskou konferenci Junior Internet, jejíž 6. ročník se uskuteční v březnu 2005 jako jedna z hlavních akcí Března – měsíce internetu. Projekt určený dětem a mladým lidem, kteří se aktivně zajímají o internet, vytvářejí na něm webové stránky a různé internetové projekty, sestává nejen z březnové konference, ale té předcházejí nominační soutěže, které byly vyhlášeny již nyní. Celý text ::internet::
 

Vybrat17.11.2004 - TŘEBÍČ [Třebíčská unie mládeže]
Nestátní neziskové organizace v kraji Vysočina mají svoje www stránky

Po dlouhých měsících nelehké přípravy odstartoval minulý týden na snadno zapamatovatelné adrese www.neziskovka.cz webový portál pro neziskové organizace z Vysočiny. Princip celého portálu je založen na tom, že výsledná podoba serveru je dílem všech neziskových organizací, které jsou zde zaregistrovány. Do plné funkčnosti by se tento portál měl dostat do konce listopadu. Co všechno tento portál přinese neziskovým organizacím? Celý text ::internet, občanský sektor::
 

Vybrat22.10.2004 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Chat o potravinách

Sdružení obrany spotřebitelů pořádá ve středu 27.10. od 14 do 15 hodin na svých stránkách www.spotrebitele.info další pravidelný chat, tentokrát na téma Výživa a technologie v potravinářství. Hostem chatu bude Ing. Vladimír Doležal z Technické fakulty České zemědělské univerzity v Praze, kterého se můžete ptát na vše, co vás zajímá ohledně potravin a jejich výroby. Celý text ::sociální oblast, lidská práva, internet::
 

Vybrat23.9.2004 - PRAHA [Central European Centre for Women and Youth in Science]
Mezinárodní projekt otevírá centrum pro ženy a mladé lidi ve vědě

Dne 23. září 2004 zahajuje svoje aktivity spuštěním webové stránky www.cec-wys.org nové podpůrné centrum pro genderovou rovnost ve vědě a výzkumu a pro podporu mladých výzkumných pracovnic a pracovníku ve střední a východní Evropě. Středoevropské centrum pro ženy a mladé lidi ve vědě (Central European Centre for Women and Youth in Science, CEC-WYS) je financováno Evropskou komisí v rámci 6. Rámcového programu. Centrum je prvním regionálním centrem, jež bude podporovat postavení žen a mladých lidí ve vědě v regionu střední Evropy. Celý text ::gender, internet::
 

Vybrat20.9.2004 - Tampa - Florida [Wikipedie]
Wikipedie přesáhla hranici jednoho milionu článků

Nadace Wikimedia Foundation dnes oznámila vytvoření miliontého článku ve Wikipedii, projektu svobodné a otevřené online encyklopedie (http://cs.wikipedia.org). Wikipedie byla spuštěna v lednu 2001 a dnes je jak největší, tak nejrychleji rostoucí světovou encyklopedií, s články ve více než 100 jazycích. Každý den do Wikipedie přibývá téměř 2500 nových článků, přičemž ještě desetkrát více je každodenních úprav existujících článků. Celý text ::internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz