Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - internet
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > tiskové zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Tiskové zprávy NNO

Vybrat3.2.2006 - PRAHA [Ekowatt - Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie ]
Aktualizace struktury tarifů elektřiny ve výpočetním nástroji on-line „Výpočet nákladů na vytápění“ v souvislosti s liberalizací trhu s elektřinou

EkoWATT aktualizoval strukturu tarifů elektřiny ve výpočetním nástroji „Výpočet nákladů na vytápění“ v souvislosti s liberalizací trhu s elektřinou, který je on-line k dispozici na www.ekowatt.cz a www.energetika.cz. EkoWATT je autorem nástroje „Výpočet nákladů na vytápění“, který provozuje již 4-tým rokem. Výpočetní nástroj umožňuje velmi jednoduchým způsobem vypočítat celkové roční náklady na vytápění při zadání druhů paliv a roční spotřeby tepla či paliva.
Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat31.1.2006 - KLADNO [AISIS, o. s.]
Ředitelé školských organizací se budou vzdělávat po internetu

Ve čtvrtek 26. ledna bylo v Hrotovicích na Vysočině zahájeno pilotní ověřování projektu Trvalý rozvoj školských organizací. Jeho cílem je naučit pedagogy volnočasových organizací pokročilým manažerským dovednostem, a to formou vzdělávání po internetu (e-learningu). Celkem 40 manažerů, vedoucích školních klubů a organizací volného času dětí a mládeže se seznámilo s možnostmi e-learningového vzdělávání i nároky, které na ně bude výuka mít. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat23.1.2006 - HRADEC KRÁLOVÉ [Petiční výbor za zastavení projektu spalovny v Opatovicích]
Probíhá nová petice proti spalovně v Opatovicích a byly zřízeny nové internetové stránky o této spalovně

V uplynulých dnech byla spuštěna a v současné době se rozjíždí nová petiční akce požadující po zastupitelstvu Pardubického kraje bezodkladné odstoupení tohoto kraje od projektu spalovny „EVO“ Opatovice. Kromě samotné petice byly zřízeny nové internetové stránky věnované problematice spalovny Opatovice nad Labem. Adresa stránek je www.volny.cz/spalovnaopatovice. Celý text ::životní prostředí, internet, lidská práva::
 

Vybrat19.1.2006 - PRAHA [BMI sdružení]
Necelý měsíc zbývá do uzávěrky literární soutěže Internet a můj handicap

První příspěvky, které již přicházejí organizátorům druhého ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, popisují rozmanité životní osudy lidí se zdravotním postižením, pro něž se stal internet nenahraditelným prostředníkem kontaktu se světem. Soutěž vyhlášená sdruženími BMI, AISO a Křižovatka má uzávěrku 12. února a její výsledky budou slavnostně vyhlášeny na konferenci INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v sobotu 11. března v Kongresovém centru Praha. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat18.1.2006 - PRAHA [EkoWATT ]
Tisková konference a prezentace nových software zdarma

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci a prezentaci nových software zdarma dostupných na internetu - HESTIA 2 online - Multimediální průvodce energetickými úsporami, Bilance III aneb udělejte si energetický audit doma, Emise 2.0 - výpočet emisí při použití různých paliva elektrické energie. Prezentace se bude konat dne 26. ledna 2006 od 10 hod. v kině Evald, Národní třída 28, Praha 1. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat15.1.2006 - PRAHA [NaKole.cz]
Ve městě? Na kole!

Poprvé v Česku – nový server pro všechny, kdo by rádi jezdili ve městě na kole, ale nevědí jak začít. Čeští cyklisté dostávají nový dárek – jedinečný nástroj pro všechny, kdo chtějí kolo používat nejen jako zdroj zábavy a relaxace, ale i jako plnohodnotný dopravní prostředek. Občanské sdružení NaKole, provozovatel úspěšného, již téměř deset let fungujícího serveru NaKole.cz si dovoluje oznámit, že 1. 1. 2006 oficiálně spustil zbrusu nový portál Ve městě na kole - http://www.nakole.cz/vemeste/. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, internet::
 

Vybrat13.1.2006 - PŘEROV [Moravský ornitologický spolek- středomoravská pobočka České společnosti ornitologické]
Netradiční pozvánka Moravského ornitologického spolku

Moravský ornitologický spolek – středomoravskou pobočku České společnosti ornitologické (MOS) zná veřejnost jak z informací v médiích, tak i z pravidelných exkurzí pro veřejnost na zajímavé ornitologické lokality střední Moravy. V zimním období láká příroda spíše k sportovnímu vyžití a ke krátkým procházkám. I když další akce pro veřejnost budou pokračovat až v předjaří, nabízí MOS spoustu zážitků již nyní. A co více, sami si zvolíte datum i hodinu, kdy si v klidu vyberete, co chcete vidět a pak to prostě uvidíte. Dokonce většinou nemusíte vyjít z domova. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat19.12.2005 - PARDUBICE [Klub hurá kamarád/Make a Connection]
Dobrovolníci nadělují dárky pacientům v ústecké nemocnici

Poslední adventní týden se ponese v ústecké nemocnici ve znamení Vánoc. Kromě zaběhnutého programu si dobrovolníci připravili pro pacienty odpoledne plné dárků a pohodové vánoční atmosféry. „Ve dnech od 19. prosince do 21. prosince proběhne v rámci výuky předání knížek „Od telegrafu k internetu“ a svíček všem zájemcům, kteří se v tento den zúčastní předvánočního setkání,“ říká vedoucí dobrovolnické skupiny Pavel Krejsa. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat22.11.2005 - PRAHA [Oživení]
Oznámení zastupitelů zveřejněny na stránkách hl.m. Prahy

Na webových stránkách hl.m. Prahy v sekci Volené orgány – Zastupitelstvo (http://www.praha-mesto.cz/(r2mqfz55jqydxh554pwyql55)/default.aspx?id=65385&ido=4540&sh=-273496104) byly zveřejněny Oznámení o činnostech, příjmech a darech a o nemovitém majetku za rok 2004. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat10.11.2005 - PRAHA [Sdružení obrany spotřebitelů ČR]
Spotřebitelé nejsou piráti!

Spotřebitelé odmítají, aby byli kriminalizováni, jak se s nástupem internetu stále častěji stává. Proto spotřebitelské organizace z celé Evropy za podpory europoslankyně Zuzany Roithové vyzývají k deklaraci základních práv spotřebitelů v digitálním prostředí. Celý text ::lidská práva, internet::
 

Vybrat13.10.2005 - PRAHA [Hnutí DUHA]
Internetová knihovna informací o NP Šumava

Hnutí DUHA zprovoznilo internetovou knihovnu informací o NP Šumava. Umístilo zde dokumenty, studie, odborné články, stanoviska, tiskové zprávy a komentáře k událostem v posledních sedmi letech, zejména k diskusi o kůrovci, zonaci a pravidlech péče o národní park. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat12.10.2005 - PARDUBICE [Klub hurá kamarád]
Přechodné zaměstnání má nové internetové stránky

Nejmladší provozovna pardubického občanského sdružení Klub hurá kamarád, projekt Přechodné zaměstnání, jehož cílem je pomáhat mladým lidem při vstupu na trh práce, přichází s řadou zajímavých novinek. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat10.10.2005 - Praha [Iuridicum remedium / Skupina vědeckých a odborných pracovníků]
Přijme Parlament zákon neodlišující vědce od hackerů?

Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR bude tento týden jednat o novém trestním zákoníku. Projednávaná verze návrhu trestního zákoníku (TZ) by umožnila posílat vědecké pracovníky a svědomité bezpečnostní administrátory do vězení na podkladě stejného ustanovení trestního zákoníku jako hackery, páchající skutečnou trestnou činnost. Celý text ::internet, lidská práva::
 

Vybrat3.10.2005 - PRAHA [Greenpeace]
www.toxickydomov.cz: Spotřebitelé se mohou chránit!

Pomoci spotřebitelům vybírat výrobky, jež představují menší riziko toxického znečištění, a jsou tedy také šetrnější k lidskému zdraví, by měly pomoci nové webové stránky, které dnes představila ekologická organizace Greenpeace. Na adrese www.toxickydomov.cz naleznou zájemci databázi vybraných produktů rozdělených do tří kategorií podle postojů jejich výrobců k používání škodlivých chemikálií ve výrobě. Greenpeace již dříve našlo v českých domácnostech velké množství výrobků, které tyto látky obsahují. Jedná se o koberce, záclony, hračky, spotřební elektrotechniku, kosmetiku a další předměty. [1] Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, lidská práva, internet::
 

Vybrat3.10.2005 - JIHLAVA [Sdružení na podporu mezinárodního přátelství „Slunce“]
„Slunce“ se stalo členem Evropské informační sítě pro mládež

Počátkem října se jihlavské Sdružení na podporu mezinárodního přátelství „Slunce“ stalo partnerem EURODESKU. Tento portál, působící v 30 zemích Evropy, poskytuje mladým lidem a pracovníkům s mládeží informační službu. Ta se týká oblastí studia, práce, dobrovolnictví, cestování v Evropě. Mladí lidé zde najdou i právní otázky a odkazy na jiné portály pro mládež. Sdružení Slunce tímto učinilo další krok ke vzniku Informačního centra pro mládež v Jihlavě, které hodlá zahájit v roce 2006. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat22.9.2005 - PRAHA [Liga ekologických alternativ (LEA)]
Kde se nejlépe kupují biopotraviny po internetu?

Nabídka biopotravin na českém trhu potěšitelně roste, stále větší objem v odbytu mají i nové formy prodeje. K nim patří i nákup přes internet. Protože ho u nás rozvíjí už osm webů (+ jeden na Slovensku) a spotřebitel tu nemá většinou přímý kontakt s prodejcem ani srovnání, vyzkoušela je LEA formou kontrolních nákupů. Testování tzv. BIO-eshopů je součástí projektu Ligy s názvem "CZ BIO" podpořeného Ministerstvem průmyslu a obchodu v rámci programů na ochranu spotřebitele. Celý text ::životní prostředí, lidská práva, internet::
 

Vybrat21.9.2005 - PRAHA [Fórum dárců]
Na internetu vzniklo Legislativní centrum, monitorující legislativu, dotýkající se neziskových organizací

Občanské sdružení Fórum dárců, jehož hlavním posláním je rozvoj filantropie v ČR, zprovoznilo v uplynulých dnech nové Legislativní centrum na svých webových stránkách www.legislativa.donorsforum.cz. Celý text ::občanský sektor, internet::
 

Vybrat21.9.2005 - ČESKÉ BUDĚJOVICE [Attavena]
Slavnostní otevření počítačové učebny v Bosně a Hercegovině

V pátek 23.9.2005 bude za přítomnosti českého velvyslance v Bosně a Hercegovině slavnostně otevřena počítačová učebna v Multietnickém gymnáziu v Gradačacu. Stane se tak v rámci projektu „Rozvojová podpora vzdělávání s využitím IT na multietnickém gymnáziu v Gradačacu v Bosně a Hercegovině“, který realizuje Attavena, o.p.s. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

Vybrat15.9.2005 - PRAHA [EkoWATT, Centrum pro obnovitelné zdroje a úspory energie ]
Výpočetní nástroj pro uživatele rodinných domů „Náklady na vytápění“ v aktuálních cenách energií na www.ekowatt.cz

Na internetových stránkách občanského sdružení EkoWATT, www.ekowatt.cz a energetickém informačním portálu www.energetika.cz je již několik let v provozu výpočetní nástroj Náklady na vytápění. EkoWATT reaguje na aktuální dění v cenách energií a aktualizoval platné ceny energií k začátku září 2005. S ohledem na očekávané zvýšení cen plynu proběhne další aktualizace v říjnu. Celý text ::životní prostředí, internet::
 

Vybrat9.9.2005 - PARDUBICE [Klub hurá kamarád/NROS/Společnost Nokia]
Internetový koutek na interním oddělení

V pondělí, 12. září, se uskuteční od 16.00 hod zahájení funkce internetového koutku na interním oddělení v ústecké nemocnici, který byl podpořen z programu Make a Connection – Připoj se, který je společným programem Nadace rozvoje občanské společnosti a společnosti Nokia. Akce proběhne na interním oddělení a nebude přístupná veřejnosti. Celý text ::sociální oblast, internet::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | .. | 15 | Další

Nenašli jste tiskovou zprávu? Vyhledejte jí v archívu tiskových zpráv!

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.
vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz