Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat17. 12. 2013 - Alej roku v Německu vyhrály stromy v Severním Porýní-Vestfálsku, Durynsku a Sasku

PRAHA [Arnika/Econnect] - Alej roku není anketou, která by byla atraktivní jen v České republice. Její předobraz vznikl před pěti lety v sousedním Německu. I letos tamní organizace BUND (Sdružení pro životní prostředí a ochranu přírody Německa) hledala cestu či stezku lemovanou stromy, konkrétně s podtitulem "Alej - prostor pro život". Z více než 160 přihlášených vybrala porota spolku tři vítězky roku 2013. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 12. 2013 - ČSOP: Víte jak správně dokrmovat vodní ptáky?

PRAHA [ČSOP/Econnect] - Zatímco krmítka vyvěšovaná pro dokrmování drobných ptáků bývají přes zimu bohatě prostřená, vodním ptákům lidé mnohdy nabízí pouze staré pečivo. Navíc je mnohdy dokrmují na nevhodném místě. Víte, jak labutím, divokým kachnám a dalším jim příbuzným ptákům v zimě pomáhat tak, abyste jim spíše neuškodili? Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 12. 2013 - MŽP: Kácení a jedovaté postřiky na Šumavě byly nezákonné. Ředitel NP Mánek: Ministře, podávám na vás žalobu!

[Hnutí Duha/Econnect] - Ředitel šumavského národního parku Jiří Mánek (ODS) podal u soudu správní žalobu proti svým vlastním šéfům z ministerstva životního prostředí. Hnutí DUHA o tom informovala v dopise Česká inspekce životního prostředí. Ministerstvo životního prostředí totiž potvrdilo loňskou pokutu, kterou ČIŽP udělila současnému vedení NP za nezákonné kácení v oblasti Ptačího potoka a na dalších cenných místech, za použití jedovatých pesticidů a rušení vymírajících tetřevů porážením a loupáním stromů přímo v místech, kde hnízdí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2013 - Stovka lidí v Praze protestovala proti kožešinovému průmyslu

PRAHA [Econnect/Svoboda zvířat] - Při příležitosti Světového dne bez kožešin dnes uspořádali ochránci zvířat protestní průvod Prahou. Do pochodu se zapojila asi stovka lidí, kteří přišli vyjádřit svůj nesouhlas s kožešinovou módou. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 11. 2013 - V Praze budou 30. listopadu kočky hledat nové domovy na umísťovací výstavě

PRAHA [Econnect/Šanta kočičí] - V sobotu 30. listopadu se v Modřanech uskuteční umísťovací výstava opuštěných koček z útulků a ochranářských sdružení z Prahy a Středočeského kraje. Výstava se koná od 10 do 17 hodin, v Obchodním domě Prior na Sofijském náměstí v Praze Modřanech. Patronát nad výstavou převzala paní Ing. Eva Tylová, zástupkyně starosty MČ Prahy 12. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 11. 2013 - Sdružení Sonne + Freiheit udělovalo ceny při příležitosti výročí referenda o jaderné elektrárně

KAPLICE [Econnect/Sdružení Sonne+Freiheit] - Česko-rakouský protijaderný spolek „Společně za slunce a svobodu“ mohl také letos, tradičně v měsíci listopadu, předat cenu uznání za příkladnou přeshraniční práci v oblasti životního prostředí a kultury. Byly vyznamenány iniciativy z Rakouska a České republiky. Hlavní cenu tvoří akcie firem WEB a Windkraft Simonsfeld, které provozují hlavně větrné elektrárny.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 11. 2013 - „Krvavé modelky“ upozorní na Světový den bez kožešin

PRAHA [Econnect/Svoboda zvířat] - Na Světový den bez kožešin, tedy v pátek 29. listopadu 2013, vyrazí z náměstí Republiky v Praze protestní průvod proti kožešinám. Povedou jej modelky a modelové v kožešinách ukazující pravou tvář kožešinové módy – budou pomalováni „krví“. Akce začne v 15.30 hodin. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 11. 2013 - MŽP zamítlo škodlivou rychlostní silnici R49 přes Vizovické vrchy

ZLÍN [Econnect/Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí po sedmi letech zkoumání sedmadvacetikilometrového úseku rychlostní silnice R49 od Lípy ke státní vydalo z hlediska vlivů na životní prostředí nesouhlasné stanovisko. Vyhovělo tak tisícovkám místních obyvatel, obcím a občanským sdružením, které megalomanskou stavbu od počátku kritizovaly jako ekonomicky neefektivní, dopravně neodůvodněnou a ekologicky škodlivou pro obyvatele i valašskou přírodu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 11. 2013 - Pod Akcí příroda vysázeli dobrovolníci na podzim více než 130 stromů

BRNO [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Lidé z Akce příroda - programu Hnutí Brontosaurus - uspořádali na podzim čtyři víkendové akce, během kterých se sázely mladé stromy. Dohromady se akcí zúčastnilo téměř 60 dobrovolníků a dobrovolnic, díky nimž roste v Česku o 130 stromů víc. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 10. 2013 - Umístění nového nádraží bude opět řešit brněnský magistrát

BRNO [Econnect/Děti Země] - Zákonnost územního rozhodnutí pro odsunované nádraží v Brně bude již potřetí několik měsíců zkoumat brněnský magistrát, neboť se proti němu v pátek 25. října 2013 odvolaly Děti Země, občanské sdružení Židenice – Stará Osada a také několik občanů ze Židenic. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 10. 2013 - O grantech na monitoring chemického znečištění Kazachstánu spolurozhodují i Češi

PRAHA [Econnect/Arnika] - Jaké látky ohrožují Kazachstánce v místech, ze kterých při expedici Kazachstán bez jedů 2013 nemohl odborný tým z Arniky a Vysoké školy chemicko-technologické odebrat vzorky, budou zjišťovat tamní občanská sdružení. Kromě toho budou projekty zaměřeny na osvětu, aby se místní lidé dozvěděli, jaká mají práva v oblasti životního prostředí, jak je využít a jak se na místní úrovni zapojit do rozhodovacích procesů. O tom, kdo získá granty na řešení místních ekologických problémů, bude rozhodovat i zástupce českého ekologického sdružení Martin Skalský. Jde o součást většího projektu Arniky v Kazachstánu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 10. 2013 - Film Dál nic rozkrývá pozadí vzniku dálnice D8 přes Středohoří

BRNO [Econnect/Děti Země] - V rámci 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Jihlava se uskuteční premiéra dokumentárního filmu Dál nic režiséra Ivo Bystřičana. Celovečerní snímek se na pozadí stavby nechvalně proslulého úseku D8 zabývá tím, jak vznikající dálnice obnažuje a proměňuje vztahy kolem sebe. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat21. 10. 2013 - Ochraně zvířat fandí především Strana zelených a Piráti

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat] - Předčasné volby do poslanecké sněmovny přinášejí mnoho slibů a nadějí, téměř žádná kandidující strana se však nezabývá ochranou zvířat. Výjimku tvoří Strana zelených, která ve svém volebním programu například odmítá pokusy na zvířatech, chce zákaz využívání volně žijících zvířat v cirkusech a slibuje prosazení úplného zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 10. 2013 - Sedmá generace 5/2013: My všichni jídelnou povinní

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V pátém letošním čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč jídelnám pořád vládnou ÚHO a šodó? Odstartovalo pojídání masa rozvoj lidského mozku? Jak se dobrovolničí v lesích? Kdo a proč nás šmíruje na internetu? Jak tlustá je ekostopa domácích mazlíčků? Co stojí za vleklou občanskou válkou v Sýrii? Jak zabránit japonským velrybářům v lovu? Komu nejdou zdejší rysi pod nos? Co dělá etickou banku etickou? Je současný finanční systém sofistikovanou hrou typu „letadlo“? Jak vypadají tekuté vztahy? Proč jde Slovensko v protisměru? Jak se žije život s velkým Ž? Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat15. 10. 2013 - Jihočeské matky: Společná evropská petice proti podpoře jádra slaví úspěch

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/Jihočeské matky] - Jihočeské matky a Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí přivítaly rozhodnutí Evropské komise ohledně jaderné energetiky. Komise minulý týden oznámila, že nepřipraví společná pravidla pro podporu výstavby nových jaderných reaktorů z veřejných finančních prostředků. Místo toho bude nové jaderné projekty posuzovat individuálně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14. 10. 2013 - Akce Naše posvícení: Lokální jídlo a dokumentární filmy v každém kraji

PRAHA [Econnect/Člověk v tísni] - Přes 200 organizací ze všech krajů České republiky - 172 základních, středních, odborných i vysokých škol, 26 restaurací a jídelen a 4 další instituce - se zapojilo do akce společnosti Člověk v tísni Naše posvícení. Ve středu 16. října budou zákazníkům, klientům a studentům podávat alespoň jedno jídlo z denního menu uvařené z lokálních surovin a/nebo promítat tematické dokumentární filmy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 10. 2013 - Obyvatele Brna ohrožuje znečištění prachem i oxidy dusíku

BRNO [Econnect/Centrum pro životní prostředí a zdraví] - Už 4 měřící stanice v Brně přesáhly počet dní, po které smí být legálně překročen denní limit pro polétavý prach (PM10). V tomto ohledu Brno opět předstihlo notoricky špatným stavem ovzduší známý Ústecký kraj, kde „smogovou kvótu“ zatím překročil jen Most. Brno má dlouhodobé problémy také s překračováním ročních limitů pro znečištění prachem i oxidem dusičitým. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 10. 2013 - Hnutí Duha: Evropské země v krajině tvoří ostrovy divoké přírody

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Polsko, Slovensko, Rakousko i Česko se zařadily mezi země, které vyčleňují části své krajiny, aby na nich ponechaly volnou ruku divoké přírodě. Poukazují na to přednášející experti na Světovém kongresu o divočině, který probíhá ve španělské Salamance. Mezinárodní organizace PAN Parks dává dohromady cestovní kanceláře se správci evropských národních parků, které mohou zaručit, že v nich turisté uvidí divočinu s pralesy a volně tekoucími řekami nebo mohou stopovat volně žijící zvířata. Populárního certifikátu PAN používají také místní podnikatelé. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 10. 2013 - Evropský festival ptactva přilákal tisíce pozorovatelů ptáků

PRAHA [Econnect/ČSO] - Více než 19 tisíc nadšených pozorovatelů ptáků z 30 zemí Evropy a Střední Asie o uplynulém víkendu sledovalo fascinující představení, která každoročně na podzim předvádějí tažní ptáci. Festival připomněl nutnost chránit tažné ptáky nejen na hnízdištích v Evropě, ale i v průběhu migrace a také na jejich zimovištích v jižní Evropě, Africe i Asii. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 10. 2013 - Zelený kruh: Co strany skutečně plánují pro životní prostředí?

PRAHA [Econnect/Zelený kruh] - Zveřejněné programy politických stran jsou v oblasti životního prostředí nápadně vágní. Zelený kruh jim proto položil přímé a konkrétní otázky k ovzduší, těžbě, dotacím a občanským právům. Strany se výrazně shodují na ochraně obcí před těžbou uhlí a také na odmítnutí dotací jaderné elektřiny, které požaduje ČEZ. Naopak většina stran váhá nad sankcemi za překračování limitů znečištění ovzduší či právem občanů podílet se na rozhodování. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | .. | 308 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
17. 9. 13:57 [ČTK] - Kalifornští hasiči obalují největší stromy na světě ohnivzdorným materiálem
17. 9. 13:41 [ČTK] - Ozonová díra je letos větší než Antarktida, uvedli vědci
17. 9. 11:50 [ČTK] - Cenu za udržitelný rozvoj získalo více než šest projektů
17. 9. 11:44 [ČTK] - Ve Valašském Meziříčí bude Envirofest Bečva 2021, nabídne koncerty i besedy
17. 9. 11:40 [ČTK] - O podpoře obnovitelných zdrojů bude rozhodovat vláda, schválila Sněmovna

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz