Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat11. 3. 2014 - Na Filipínách pokračují práce na obnově země po tajfunu Haiyan

PRAHA/MANILA [Econnect/Diakonie ČCE] - Filipíny se dosud vzpamatovávají z ničivého tajfunu Haiyan, který zasáhl zemi v listopadu loňského roku. Veřejná sbírka Diakonie ČCE – Střediska humanitární a rozvojové pomoci vynesla téměř milion korun, které putovaly přímo k obětem této živelní katastrofy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 3. 2014 - Kladno už vyčerpalo celoroční „smogovou“ kvótu. Zamoření prachem nad limitem je každý druhý den

KLADNO/PLZEŇ [Econnect/Centrum pro životní prostředí a zdraví ] - Kladno už přesáhlo počet dní, po které smí být legálně překročen limit pro polétavý prach (PM10). Stalo se tak letos prvním místem mimo Moravskoslezský kraj s vyčerpanou „smogovou“ kvótou, třetím místem v Česku po Ostravě-Radvanicích a Věřňovicích. Velkým problémem Kladna je ale také mnohonásobné překračování limitů pro rakovinotvorný benzo-a-pyrenem. Znečištění ovzduší přitom vážně ohrožuje zdraví i životy lidí. Podle zprávy Státního zdravotního ústavu mělo znečištění prachem v České republice za rok 2012 na svědomí zhruba 5500 předčasně zemřelých lidí a 1800 vážně nemocných, kteří museli být hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat25. 2. 2014 - Nový vzdělávací projekt přiblíží dětem tajemný svět netopýrů

PRAHA [Econnect/Česká společnost pro ochranu netopýrů] - Nový vzdělávací projekt České společnosti pro ochranu netopýrů „Poznej tajemný svět netopýrů“ je určen pro základní a střední školy. Jeho cílem je přiblížit žákům i učitelům pražských škol způsob života, příčiny ohrožení i možnosti ochrany těchto zajímavých nočních živočichů a tím motivovat veřejnost ke spolupráci při ochraně netopýrů a přírody ve městě obecně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 2. 2014 - Hnutí Brontosaurus pošle na jaře dobrovolníky na terapii smíchem i popelářský výcvik. Stovky nadšenců tím zahájí oslavy 40. výročí

PRAHA [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Stovky mladých lidí na jaře vyrazí pracovat bez nároku na odměnu, ale s chutí pomáhat. Vybírat mohou z téměř 30 víkendových akcí na pomoc přírodě a památkám, které organizátoři Hnutí Brontosaurus připravili po celém Česku. Na zámku v Uherčicích si například vyzkouší, jaké je být popelářem, v karpatských lázních podstoupí léčbu smíchem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 2. 2014 - Kdo letos získá prestižní cenu za ekologii? Nominujte na Cenu Josefa Vavrouška!

Brno [Econnect/Nadace Partnerství] - Nadace Partnerství letos vyhlašuje již 18. ročník prestižní ekologické Ceny Josefa Vavrouška. Jejím cílem je zviditelnit a ocenit snahu jednotlivců, jejichž činnost konkrétním způsobem přispěla ke zlepšení životního prostředí. Až do konce dubna je možné prostřednictvím webu www.cenajosefavavrouska.cz nominovat adepty na letošní titul. „Povolání, věk ani známá tvář nerozhodují,“ vysvětluje výkonný ředitel Nadace Partnerství Tomáš Růžička. „Důležité je, aby přínos nominovaných osob byl nezpochybnitelný, jasně specifikovatelný a mohl sloužit jako příklad pro ostatní.“ Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat31. 1. 2014 - Do kin míří film o nedokončitelné dálnici, kterou vymyslel Hitler

PRAHA [Econnect/Děti Země] - Celovečerní dokumentární film Dál nic režiséra Ivo Bystřičana se vydává přes chráněnou krajinu Českého středohoří po trase skandálního úseku dálnice D8, který se ani po mnoha letech výstavby nedaří stavitelům a úřadům otevřít. Veřejná slavnostní premiéra filmu Dál nic se uskuteční v pondělí 17. února 2014 ve 20:30 hodin ve velkém sále kina Světozor v Praze. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat31. 1. 2014 - Pralesy pod Suchým vrchom vo Veľkej Fatre sa dočkali zákonnej ochrany

BANSKÁ BYSTRICA [Econnect/Prales] - Pralesy v závere Zelenej doliny pod Suchým vrchom a Ostrým Brdom v Národnom parku Veľká Fatra budú od 1. februára 2014 prísne chránené. Stanú sa súčasťou Prírodnej rezervácie Suchý vrch. Na dlhú dobu to môže byť posledná vyhlásená prírodná rezervácia na Slovensku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat28. 1. 2014 - REpublicBRNO: Brňanům vadí před Hlavním nádražím zábradlí, absence stojanů na kola i špína

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Prostor před Hlavním nádražím v Brně byl tématem druhého veřejného fóra projektu REpublicBRNO, které se uskutečnilo v pondělí 20. ledna v Otevřené zahradě. Plný sál zájemců z řad odborné i laické veřejnosti diskutoval za účasti náměstka primátora Roberta Kotziana, vedoucího odporu dopravy Vladimíra Bielka a dalších zástupců veřejné správy o budoucnosti a možných úpravách, které by proměnily k lepšímu dnes chaotický prostor před hlavním nádražím v Brně. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat24. 1. 2014 - "Nezačneme-li chránit Šumavu, neochráníme žádný jiný les," říkají známé kapely, které zahrají na Koncertu pro šumavskou divočinu

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Muzikanti známých kapel se postavili na obranu šumavské divočiny proti developerům, spekulantům s pozemky a těžařským firmám. Na benefičním „Koncertu pro šumavskou divočinu“, který se uskuteční v úterý 28. ledna v 19.30 v pražském Lucerna Music Baru, vystoupí skupiny Priessnitz, Please The Trees, W.W.W.Neurobeat s Pavlem Fajtem a legendární Tři čutory. Vyzvou své příznivce, aby podpořili Petici za dobrý zákon o Národním parku Šumava a k jeho další aktivní ochraně. Další koncert spojený s cestou do divočiny plánují kapely na začátku června přímo na Šumavě. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat24. 1. 2014 - Opuštěné kočky hledají domov

PRAHA [Econnect/Kočičí domov Sluníčko] - V sobotu 8. 2. 2014 na pražském Chodově v KC Zahrada od 10,00 do 17,00 bude OS Kočičí domov Sluníčko organizovat svou 1. Valentinskou umisťovací výstavu opuštěných koček. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 1. 2014 - RE public BRNO bude řešit prostor před Hlavním nádražím, o kterém známý kritik architektury říká: „Je to tu špatně zorganizované.“

BRNO [Econnect/Nadace Partnerství] - Hlavním tématem druhého veřejného fóra projektu RE public BRNO bude v pondělí 20. ledna od 18.00 v Otevřené zahradě (Údolní 33) brněnské přednádraží. „To bylo jedním z několika témat, která vykrystalizovala v rámci diskuze na prvním fóru v listopadu,“ říká jeden z organizátorů RE public Brno Robert Sedlák z Nadace Partnerství, která se tématu veřejných prostor dlouhodobě věnuje. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj, občanský sektor::
 

Vybrat15. 1. 2014 - Ekolist.cz buduje díky portálu HitHit prostor pro diskuzi o přírodě. Přispět může každý

PRAHA [Ekolist.cz] - Prostor pro svobodnou diskuzi o přírodě a životním prostředí chce vybudovat server Ekolist.cz pomocí portálu HitHit. Právě na něm aktuálně začala sbírka, která má umožnit vznik svobodného prostoru pro výměnu názorů na nejednoznačná témata. Za odměnu dostanou všichni dárci dárky - od krásných placek s motivem Ekolistu, přes vařečky z certifikovaného dřeva až po reklamní prostor na serveru. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 1. 2014 - Česká krajina koupila první stádo zubrů pro Českou republiku

PRAHA [Econnect/Česká krajina] - Stádo prvních pěti zubrů získala v minulých dnech v Polsku ochranářská organizace Česká krajina. V letošním roce budou přivezena a vypuštěna v rámci reintrodukčního projektu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6. 1. 2014 - Reakce Zeleného kruhu na nepravdivý výrok Andreje Babiše

PRAHA [Econnect/Zelený kruh] - Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dnes na na brífinku po podpisu koaliční smlouvy odmítl obavy ekologů z nominace Richarda Brabce na post ministra životního prostředí mimo jiné se slovy: „…můžu jenom ubezpečit, že určitě těch 300 milionů korun, které vlastně se dostávají mezi tyto organizace ročně, nejsou ohroženy…". Podle sdružení Zelený kruh se jedná o hrubou dezinformaci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 12. 2013 - Centrum Veronica Hostětín bude propagovat ekovýchovu na středních školách

HOSTĚTÍN [Econnect/Centrum Veronica Hostětín] - Centrum Veronica Hostětín vytvořilo nový výukový program pro střední školy, který díky moderní metodice umožní studentům zábavnou formou prozkoumat stav životního prostředí v jejich obci. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat27. 12. 2013 - Děti Země souhlasí s částí obchvatu Frýdku-Místku

OSTRAVA [Děti Země] - Ministerstvo dopravy na základě žádosti Ředitelství silnic a dálnic ČR z července 2011 vydalo dne 8. listopadu 2013 první stavební povolení pro úsek silnici R48 kolem Frýdku-Místku v délce 6,13 km. Děti Země se rozhodly, že proti němu nepodají k ministru dopravy rozklad, neboť jejich námitkám bylo vyhověno nebo byly podle zákona řádně vypořádány. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 12. 2013 - Smogový vánoční „dárek“ pro Brňany - dvojnásobné překročení celoroční kvóty znečištění prachem

BRNO [Econnect/Centrum pro životní prostředí a zdraví] - Brno v předvánočním čase přesáhlo dvojnásobně počet dní, po které smí být legálně překročen denní limit pro polétavý prach (PM10). I letos se tak Brno zařadilo k místům s nejvíce znečištěným ovzduším v České republice. Prach v ovzduší přitom vážně ohrožuje zdraví i životy lidí. Podle zprávy Státního zdravotního ústavu mělo znečištění ovzduší prachem v České republice za rok 2012 na svědomí zhruba 5500 předčasně zemřelých lidí a 1800 vážně nemocných, kteří museli být hospitalizováni pro akutní srdeční nebo dýchací obtíže. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 12. 2013 - Ametyst připravil návrhy péče o cenné lokality v Zeleném pásu Evropy

PLZEŇ [Econnect/Ametyst] - Občanské sdružení Ametyst připravilo biologické průzkumy a návrhy péče pro několik cenných přírodních lokalit nedaleko hranic v Českém lese a na jižní Moravě mezi Znojmem a Mikulovem. Naše práce je součástí mezinárodní iniciativy Zelený pás Evropy, která se zaměřuje na ochranu přírodních hodnot, udržitelný rozvoj a přeshraniční spolupráci podél bývalé železné opony. Celý text ::životní prostředí, regionální rozvoj::
 

Vybrat19. 12. 2013 - Ani Popelka, ani Mrazík. Hitem televizních Vánoc budou letos divoČINY

PRAHA [Econnect/Česká krajina] - Nejzajímavějším snímkem letošní televizní nabídky v období vánočních svátků bude pro milovníky přírody premiéra filmu režiséra Jana Svatoše divoČINY, která se uskuteční v neděli 29. prosince v 11:10 na ČT2. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat19. 12. 2013 - Sedmá generace 6/2013: Klima: někdo to rád horké

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V právě vycházejícím posledním letošním čísle Sedmé generace se mimo jiné dozvíte odpovědi na tyto otázky: Proč vykloubené klima nehýbe světem? Zanikla už planeta Země? Jak to vypadá v čínském Web Brotheru? Které evropské národní parky stojí za co? Dorazí todmordenský recept proti blbé náladě až k nám? Komu čelí Guatemalci blokující výstavbu zlatého dolu? Jak pracovat a netrpět? Proč podle Naomi Kleinové hrozí velkým ekologickým organizacím pád do bezvýznamnosti? Jaké dobré věci se na Zemi přihodily? Máme se pokusit vrátit do Evropy slony a buvoly? Co se na dálnici D8 zase nestane? Proč nechce nikdo nic řešit? Jak žít v pokorném závazku vůči světu? Zavalíme naše ulice piány? Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | .. | 308 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
17. 9. 13:57 [ČTK] - Kalifornští hasiči obalují největší stromy na světě ohnivzdorným materiálem
17. 9. 13:41 [ČTK] - Ozonová díra je letos větší než Antarktida, uvedli vědci
17. 9. 11:50 [ČTK] - Cenu za udržitelný rozvoj získalo více než šest projektů
17. 9. 11:44 [ČTK] - Ve Valašském Meziříčí bude Envirofest Bečva 2021, nabídne koncerty i besedy
17. 9. 11:40 [ČTK] - O podpoře obnovitelných zdrojů bude rozhodovat vláda, schválila Sněmovna

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz