Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat16. 2. 1999 - Přes 2.500.000 Kč na energetické úspory a výchovu ve střední Evropě

Praha [Nadace Partnerství] - Nadace firmy Honeywell podpořila energetický program Nadace Partnerství. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 2. 1999 - Komise pro kontrolu spalovny po vzoru USA

Praha [Občanská komise pro kontrolu malešické spalovny] - Poté, co malešická spalovna získala svolení s trvalým provozem, rozhodla se občanská sdružení, odborníci a poslanci zastupitelstev založit nové občanské sdružení po vzoru občanských komisí kontrolujících například ve Spojených státech chod jaderných elektráren. Tak vznikla 1. října 1998 "Občanská komise pro kontrolu malešické spalovny". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 2. 1999 - Pražský magistrát dal za pravdu Dětem Země

Praha [Děti Země] - Odbor výstavby pražského magistrátu rozhodl, že firma McDonald´s stavbou reklamního pylonu u své restaurace v Divoké Šárce nedodržela platné zákony. Na tuto skutečnost již dříve upozorňovaly Děti Země. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat15. 2. 1999 - Osud parku v Košířích má v rukou Ministerstvo životního prostředí

Praha [Děti Země] - Ministerstvo životního prostředí má rozhodnout o odvolání investora výstavby bytového souboru "Terasy nad Smíchovem" proti rozhodnutí odboru životního prostředí Magistrátu hl. m. Prahy, který nesouhlasil se zásahem do části parku Košíře-Motol. Jedná se o jeden z více případů výstavby na Praze 5, která má nahradit zeleň v přírodním parku Košíře-Motol a představuje tak jeho vážné ohrožení. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat12. 2. 1999 - Plakát veseckého údolí pro ministra Kužvarta

Liberec [Děti Země] - Ač se to může zdát absurdní, příroda veseckého údolí je stále ještě ohrožovaná záměrem vystavět zde přehradu a na ni navazující rekreační a zábavní areál firmou AKVA KB. Tato firma již nemá politickou, natož ekonomickou podporu politické reprezentace Liberce.Přesto se stále snaží pro svůj záměr získat u Ministerstva životního prostředí ČR výjimku z ochrany zvláště chráněných druhů živočichů a rostlin vyskytujících se v zátopovém území (nutnou podle zákona č. 114/92 Sb., o ochrane prirody a krajiny). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 1999 - Předseda Přátel přírody nabízí ústeckému senátorovi jednání o D8

Ústí nad Labem [Přátelé přírody] - Předseda ekologické organizace Přátelé přírody - Občanská společnost Marian Páleník zve ústeckého senátora Doubravu otevřeným dopisem na jednání o řešení dopravních problémů ústeckého okresu, na němž ho chce seznámit s návrhem ekologických organizací na řešení problému dopravního spojení Čech a Saska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 2. 1999 - Greenpeace kritizuje MZe za nezájem o geneticky modifikované plodiny

Praha [Greenpeace ČR] - Česká pobočka Greenpeace dnes kritizovala Ministerstvo zemědělství za přístup k mezinárodním jednáním o geneticky modifikovaných organizmech. Ministerstvo totiž náhle odvolalo vyslání svého delegáta na důležitou mezinárodní konferenci, kde se dotváří pravidla o používání geneticky pozměněných plodin (viz. Protokol o biologické bezpečnosti), ačkoliv složení delegace na svém pondělním zasedání schválila česká vláda. Greenpeace vyzvalo ministra zemědělství, aby urychleně zjednal nápravu a delegáta na jednání vyslal. Neurčitá vyjednávací pozice České republiky a současné složení české delegace vysílané na mezinárodní konferenci totiž zavdávají vážné důvody k obavám. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - Pozvánka do Bratislavy - "Zelenú Bratislave"

Bratislava [Greenpeace SR] - Ochranárske organizácie Bratislavy Vás pozývajú na podujatie "Zelenú Bratislave". Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - Výstava

Praha [Univerzita Karlova] - Ve výstavních prostorách Karolina byla dnes zahájena výstava "Kolumbie: botanická expedice" pořádaná společně rektorátem UK a velvyslanectvím Kolumbie v Praze. Kolumbijské ministerstvo zahraničních věcí zde ukazuje na fotografiích neobyčejnou botanickou rozmanitost tohoto latinskoamerického státu, kde rozlišují botanikové osm typů rostlinných formací. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 2. 1999 - "Postrčí" ministr Kužvart integrovaný registr znečištění prostředí (PRTR)?

Plzeň [Plzeňská ekologická nadace] - Zástupci nevládního fóra pro PRTR se obrátili na ministra životního prostředí RNDr. Miloše Kužvarta (ČSSD) dopisem, v němž jej upozorňují na pomaloupřípravu ČR pro zavedení integrovaného registru znečištění prostředí PRTR (příprava ČR začala již v roce 1994 a odpovědnost za ni nese odbor ekologických rizik a monitoringu MŽP ČR). Za Nevládní fórum pro PRTR dopis podepsali Ondřej Velek (Nadace Partnerstvi) Jindřich Petrlík (Děti Země) a Miroslav Šuta (Plzeňská ekologická nadace). Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 2. 1999 - Přežijí zelené plíce Prahy 5?

Praha [Děti Země] - Na území přírodního parku Košíře - Motol v Praze 5 nebo v jeho bezprostřední blízkosti je plánována výstavba několika obytných souborů. Pokud by byly všechny tyto stavby realizovány, způsobilo by to faktickou likvidaci "zelených plic" Prahy 5. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 2. 1999 - Jak funguje zákon o informacích

Praha [EkoList] - Od 1. července 1998 platí u nás zákon č. 123/1998 Sb., podle kterého by neměl být problém dostat se k informacím o životním prostředí. Je tomu tak doopravdy, nebo jenom na papíře? O malý test se v rámci své diplomové práce "Právo nainformace o životním prostředí před rokem 1989 a dnes" pokusila studentka Vyšší odborné školy informačních služeb Milada Podpěrová. O závěr její práce se budu opírat v následujícím článku. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 2. 1999 - DUHA zažaluje střet zájmů

Praha [EkoList] - Ve spolupráci s pořadem Nedej se! vám přinášíme názory exministra Martina Bursíka a Jana Beránka z Hnutí DUHA na nejnovější vývoj kolem JETE. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 2. 1999 - Vezmeme život do svých rukou?

Plzeň [Plzeňská ekologická nadace] - Vernisáží v mázhausu plzeňské radnice (nám. Republiky 1) bude v pondělí 8. února v 17 hodin zahájena výstava "Vezměme život do svých rukou". Výstavu pořádají v rámci akce "30 dnů pro neziskový sektor" Plzeňská ekologická nadace a Centrum neziskových organizací Plzeň. Výstava potrvá do 19. února. Zahrnuje představení 10 ekologických neziskových organizací a soubor barevných fotografií "Apltraum Auto" (Auto - noční můra) zapůjčený německým Goethe Institutem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7. 2. 1999 - STUŽ k návrhu věcného záměru nového zákona o vodách

Praha [STUŽ] - Naše Společnost pro trvale udržitelný život (STUŽ) dostala návrh věcného záměru nového zákona o vodách z ledna 1999 (dále jen "Návrh") jen na vědomí. Pro závažnost řešené problematiky pokládáme za nutné vyjádřit se k tomuto Návrhu, byť do dalšího projednávání jsme měli, zvláště pro nevládní dobrovolnou organizaci, naprosto nedostačující čas deseti dnů. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 2. 1999 - OZVĚNY EKOFILMU'98

Praha [STUŽ] - Společnost pro trvale udržitelný život, Ministerstvo životního prostředí a Open Society Fund pořádají ve dnech 23.- 25. února 1999 kině EVALD akci nazvanou OZVĚNY EKOFILMU'98 - promítání pořadů z 24. ročníku mezinárodního festivalu EKOFILM'98. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat4. 2. 1999 - Bude Česká republika podporovat smrtící geny?

Praha [Greenpeace] - Greenpeace dnes vyzvalo ministra životního prostředí Miloše Kužvarta (ČSSD), aby zajistil, že na nadcházejícím jednání mezinárodní konference o biologické bezpečnosti v kolumbijské Cartageně nebude česká delegace hájit zisky nadnárodních biotechnologickěch koncernů, ale suverénní práva České republiky chránit své občany a životní prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat3. 2. 1999 - Ozvěny EKOFILMU´98 v Praze

Praha [STUŽ] - Promítání pořadů z 24. ročníku mezinárodního festivalu EKOFILM´98, který se konal 7. - 11. října 1998 v Českém Krumlově. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2. 2. 1999 - Libor Ambrozek: ODS proti parku

Praha [EkoList] - EkoList přináší komentář Libora Ambrozka, poslance KDU-ČSL, k jednání Sněmovny o návrhu Zákona o vyhlášení Národního parku České Švýcarsko. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat2. 2. 1999 - Zahájení 7.ročníku ankety o titul Ropák roku

Brno [Děti Země] - Děti Země vyhlašují již 7.ročník ankety o titul "Ropák roku" a 4.ročník ankety o "Zelenou perlu roku". Návrhy kandidátů na ropáka i autorů antiekologických výroků může na adresu Dětí Země (Jakubské nám. 7, 602 00 Brno, tel./fax 05-42221743) zaslat do 22.3.1999 kdokoli. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 303 | 304 | 305 | 306 | 307 | 308 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
26. 9. 07:54 [Ekolist] - Třetina emisí olova v lesích pochází z odpalování ohňostrojů a pyrotechniky
26. 9. 07:50 [Ekolist] - Školáci na Novém Zélandu objevili fosilii tučňáka s neobvykle dlouhýma nohama. Jedná se o úplně nový druh, zjistili vědci
26. 9. 02:53 [ČTK] - Polský prezident o sporu s ČR: Nemůžeme Turów zavřít
26. 9. 01:35 [ČTK] - Památná borovice u Jemnice má připomínat nesmyslnost válek
26. 9. 01:16 [ČTK] - Olomoucká zoo poskytla azyl samici žraloka, jejíž akvárium zničilo tornádo

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz