Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - životní prostředí
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizační změny v poskytování služeb Ecn

Vážení uživatelé,
Econnect do dnešních dní vám a dalším neziskovým organizacím poskytoval internetové služby - a to jak obsahové, tak technické. Od roku 2017 jsme se rozhodli, že oba druhy služeb bude lépe provozovat odděleně.

Econnect i nadále bude poskytovat obsahové služby - jako např. pressservis, informační servis či kalendář akcí a provozovat své projekty, nově vzniklá Ecn Studio s.r.o. se vám i nadále bude starat o servery, sítě, maily, data a vytvářet vám weby, loga a aplikace.

Rozsah a podmínky Vašich služeb zůstaly plně zachovány. Technicky se pro vás nic nemění - vaše weby i maily běží na těch samých serverech, jako dosud, vaše data jsou neustále zálohována na ta samá disková pole. Zavoláním na technickou podporu se i nadále spojíte s Jirkou Reischigem, weby a grafiku pro vás i nadále bude tvořit Šárka Vašků a Honza Malík. Na stránkách ecn.cz i nadále budou informace jak technické, tak obsahové a ani pro nás se moc nemění - i nadále budeme sdílet společnou kancelář a vzájemně se podílet se na rozvoji služeb.

Pro všechny uživatele, tedy i pro vás, zůstává zachován jak rozsah služeb, tak i jejich cena. Formálně však vzniká nová smlouva o poskytování technických služeb mezi vámi a novou společností Ecn Studio s.r.o., kterou pro zjednodušení procesu převodu budeme považovat za uzavřenou využitím služby zdarma po 31.3.2017, nebo uhrazením faktury využijete-li služeb placených. Své služby si můžete zkontrolovat po přihlášení na http://podpora.ecn.cz.

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte volat na vám známá čísla a maily:
- 224 319 860 či psát na podpora@ecn.cz pro technickou část
- 224 311 780 resp. econnect@ecn.cz pro část obsahovou.

Věříme, že tuto změnu přijmete a že se těšíte stejně jako my, že nám nová struktura umožní poskytovat ještě lepší služby vám, aktivním občanům a neziskovým organizacím.

Za Econnect (IČ 15269477)
Václav Klinkera

Za Ecn Studio s.r.o (IČ 05647185)
Jan Malík, jednatel
Jiří Reischig, jednatel
Šárka Vašků, jednatelka

Vybrat27. 12. 2011 - Arnika pomohla otevřít informační centrum o toxických látkách v Bělorusku

PRAHA [Econnect/Arnika] - Arnika v uplynulém týdnu ve spolupráci s běloruskou environmentální organizací otevřela informační centrum v Minsku zaměřeného mimo jiné na problematiku odpadů a toxických látek. Zaměstnanci centra poradí běloruské veřejnosti, jak se aktivně zapojit do procesu rozhodování o chemické bezpečnosti a kde hledat informace. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Kupujte dárky s certifikátem FSC, poradí vám v tom první internetová mapa obchodů s FSC výrobky

BRNO [Econnect/FSC ČR] - Pokud potřebujete ještě nakoupit vánoční dárky a chcete pomoci chránit lesy a životní prostředí, pomůže Vám v tom právě dokončená internetová mapa obchodů s FSC výrobky v České republice. Občanské sdružení FSC ČR touto interaktivnímapou reaguje na časté dotazy týkající se dostupnosti šetrných a k přírodě odpovědných FSC výrobků. Spotřebitelé mají nyní možnost snadno a uceleně vyhledávat obchody s FSC výrobky dle několika kritérií (město, kraj, druh výrobků, druh obchodu) v celé ČR. Mapa je dostupná na adrese: http://www.czechfsc.cz/mapa-obchodu.html.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Česká podložka pod koberce obsahuje toxický zpomalovač hoření

PRAHA [Econnect] - U jednoho ze vzorků podložek pod koberce zakoupených v České republice byla zjištěna přítomnost toxického bromovaného zpomalovače hoření. Výsledek doplňuje studii Mezinárodní sítě pro eliminaci perzistentních organických polutantů (IPEN) o informaci, že se i do výrobků vyskytujících se na českém trhu dostávají polybromované difenylétery (PBDE). Recyklace materiálů obsahujících tyto zdraví nebezpečné látky zůstává nezanedbatelnou cestou, jak se mohou dostat do našich obývacích pokojů.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat16. 12. 2011 - Alej roku 2011 je z Moravského krasu

PRAHA [Arnika/Econnect] - Po napínavém souboji vyhrála internetové hlasování Novodvorská alej u obce Vavřinec v Moravském krasu. O tuto alej se příkladně starají místní občané včetně financování její obnovy a péče o ni. Na druhém místě skončila uherskohradišťská alej u řeky Moravy, kterou naopak místní občané musí bránit proti pokácení. Za jejich úsilí jim byla udělena v této soutěžní anketě cena Arniky. Celkem bylo nominováno 53 alejí.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Občanské iniciativy a neziskové organizace v Moravskoslezském kraji se spojují v boji za lepší ovzduší

OSTRAVA [Čistého nebe o.p.s.] - Zástupci šesti občanských iniciativ a neziskových organizací z Moravskoslezského kraje podepsali v pondělí 12. prosince deklaraci o vzájemné spolupráci a podpoře při zkvalitňování životního prostředí (především ovzduší) v kraji. Deklarace byla podepsána těmito organizacemi (v abecedním pořadí): Arnika, Čisté nebe o.p.s., Frygato-EKO, o. s. OPS, Pozitivní projekty o. s. a Zelená pro Vratimov o. s.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Dárci mohou přispět na péči o břehule

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/Calla] - V těchto dnech Calla bilancuje první rok trvání projektu „Adoptujte břehuli!“, v rámci kterého se letos podařilo obnovit hnízdní stěny ohrožených břehulí říčních v pískovnách Lžín, Třebeč a Nakolice. Projekt umožňuje dárcům přispět na péči o hnízdiště naší nejmenší vlaštovky. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat13. 12. 2011 - Další ročník Bezpečných cest do školy je úspěšně završen

PRAHA [Pražské matky/Oživení] - Prudký rozvoj motorismu stále více ubírá dětem v Praze možnost přirozeného, samostatného a bezpečného pohybu. Houstnoucí automobilový provoz a s ním spojené nebezpečí dopravních nehod, jakož i ovzduší znečištěné výfukovými zplodinami, jsou příčinou narůstajícího počtu dětí, které jsou dováženy do školy autem, což paradoxně ještě více zvyšuje intenzitu provozu a míru znečištění v ulicích města. Děti přitom touží po větší samostatnosti a volnějším pohybu a velké množství z nich by rádo jezdilo na kole. Rozetnout tento gordický uzel a nabídnout dětem, rodičům i úřadům schůdné řešení je cílem programu hlavního města Prahy „Bezpečné cesty do školy“(BCŠ). Program určený všem pražským školám, jehož 3. ročník byl právě úspěšně ukončen, je financován z položky BESIP dopravního rozpočtu města a koordinují jej občanská sdružení Pražské matky a Oživení.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Durban: Impuls pro čisté inovace, rozvoj chudých zemí a možnost zbavit se závislosti na ropě

PRAHA [Hnutí Duha/Econnect] - Hnutí Duha si myslí, že konference o globálních změnách klimatu, která začala v jihoafrickém Durbanu, je také summitem o tom, jak se země, jako je Česká republika, zbaví závislosti na drahé ropě a zemním plynu.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat1. 12. 2011 - Školy mohou být Fairtradové. Už i v České republice

PRAHA [Econect] - V České republice odstartovala národní verze kampaně Fairtradové školy. Ta je součástí širšího projektu Fairtradová města, který si již získal oblibu po celém světě. Jedná se o mezinárodní iniciativu označování míst, kde podporují fair trade. Titul Fairtradová škola mohou získat školy na všech úrovních vzdělávacího systému. Dávají jím najevo svou společenskou odpovědnost a zájem o globální rozvojové vzdělávání.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat30. 11. 2011 - ŠumavaPro: Ministr Chalupa zablokoval dialog o Šumavě

VIMPERK [Šumava PRO/Econnect] - Zástupci platformy ŠumavaPro jsou překvapeni tím, že ministr Tomáš Chalupa v pátek náhle zrušil pondělní jednání k zákonu o Národním parku Šumava. Využití názoru vědců k přerušení dialogu považuje ŠumavaPro za nevěrohodné a účelové. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2011 - V Pustějově se chystá legalizace chovu norků, který funguje bez povolení už 17 let

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat/Děti země] - Stavební úřad ve Studénce vydal dodatečné povolení stavby pro chov norků v Pustějově, který byl před 17 lety zhotoven jako černá stavba a od té doby nelegálně funguje až dosud. Lidé žijící v okolí farmy si stěžují na časté obtěžování zápachem, občanská sdružení kritizují špatné životní podmínky zvířat. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat29. 11. 2011 - ČSOP představilo novou naučnou stezku u Mariánských Lázní

TRSTĚNICE [Econnect/ČSOP] - Český svaz ochránců přírody (ČSOP) představil veřejnosti novou naučnou stezku pojmenovanou Cech sv. Víta. Okruh, který tvoří, prochází jednou z nejcennějších, přírodních lokalit Mariánskolázeňska. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 11. 2011 - Fronta na banány před obchodem Tesco upozorní na nedostatek etického zboží na českém trhu

BRNO [NaZemi – společnost pro fair trade] - Supermarkety nabízejí jen mizivé množství zboží, u něhož je zaručen jeho etický původ. Upozorní na to happening Fronta na banány před pražským Tescem na Andělu v úterý 15. listopadu 2011 přesně v 11 hodin. U kulisy staré socialistické prodejny, v kontrastu s novým nákupním centrem, se vytvoří fronta lidí v maskách, aby demonstrovala absurdnost situace: v současné době, kdy lze na trhu sehnat prakticky cokoli, není k dostání zboží, u něhož má zákazník jistotu, že vzniklo v podmínkách hodných civilizované společnosti. Celý text ::životní prostředí, lidská práva::
 

Vybrat11. 11. 2011 - Dobrovolníci budou už posedmé šlapat na paty pytlákům na Šumavě

BRNO [Hnutí Duha] - Skupinky speciálně vyškolených dobrovolných spolupracovníků Hnutí Duha letos v zimě opět vyrazí do terénu na Šumavě, aby pomohli s ochranou vzácných rysů. Hlídky, organizované v odborné spolupráci se správou chráněné krajinné oblasti, mají za úkol odstrašit pytláky, kteří vzácné šelmy systematicky střílejí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat10. 11. 2011 - Hnutí Duha: Nový ministr musí proměnit Kocourkov na iČesko

PRAHA [Hnutí Duha] - Nový ministr průmyslu a obchodu musí nastartovat chytré inovace, které osvobodí Českou republiku od nebezpečné závislosti na fosilních palivech, posílí tak ekonomiku a sníží rodinám účty za energii, soudí Hnutí Duha. Ekologická organizace svojí iniciativou Velká výzva prosazuje důležitý nový zákon, který by rozhýbal investice do nových zelených odvětví.
Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat17. 10. 2011 - Energetické společnosti zkouší, jak si „poradit“ s novým zákonem

PRAHA [Econnect] - Neuplynuly ani dva měsíce od účinnosti novely energetického zákona, která posílila práva zákazníků, a energetické společnosti již vymýšlejí nové triky, jak tato práva omezit či komplikovat. Časopis dTest takováto jednání monitoruje a nabádá zákazníky k obezřetnosti, a to zvláště při podepisování na první pohled výhodných nabídek od svého dodavatele energie. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat6. 10. 2011 - Barbie už nebude ničit deštný prales

PRAHA [Econnect/Greenpeace] - Výrobce panenky Barbie, společnost Mattel, dnes oznámil, že přestane nakupovat papír a obaly od dodavatelů, kteří jsou spojeni s ničením deštných pralesů. Je to další průlom v ochraně pralesů a další vítězství globální kampaně Greenpeace. V loňském roce přimělo Greenpeace k podobnému kroku firmu Nestlé. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat5. 10. 2011 - Dvacátý brněnský Biojarmark přilákal stovky Brňanů

BRNO [Econnect] - V pátek 30. září a sobotu 1. října zaznívala od divadla Husa na provázku na Zelném trhu cimbálová muzika a lidé si tu pochutnávali na klobásách a burčáku se značkou bio. Ekologičtí zemědělci z Jižní Moravy, Vysočiny i Bílých Karpat tu nabízeli zeleninu, ovoce, sýry, maso i víno - vypěstované bez chemie a šetrně k životnímu prostředí. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 9. 2011 - Ve Vídni kombinuje stále více řidičů auto s veřejnou dopravou

PRAHA/VÍDEŇ [Econnect/Auto*Mat] - Obyvatelé Vídně vlastnící automobil vykonají každou třetí cestou po městě prostředky veřejné dopravy. Zjistil to dopravní podnik rakouské metropole. Překvapivé je, že tramvaje, autobusy a metro si nacházejí stále větší oblibu právě u řidičů, kteří cestu autem s prostředky MHD v rostoucí míře kombinují. Vídeňský magistrát tomu napomáhá vysokými investicemi do pohodlnosti, spolehlivosti a rychlosti veřejné dopravy, která je tak v řadě případů výhodnější než jízda autem. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 9. 2011 - Soused netopýr dorazil na Benešovsko

PRAHA [Česká společnost pro ochranu netopýrů] - Další památeční plaketa v rámci akce „Náš soused je netopýr“ byla předána v pátek 26. srpna zástupcům Náboženské obce církve československé husitské a Města Týnec nad Sázavou za dlouhodobou spolupráci při ochraně letní kolonie netopýra velkého ve věži Týneckého hradu. Předání se uskutečnilo během tradiční Netopýří noci, které se zúčastnilo více než 150 návštěvníků. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | .. | 30 | Další
ZPRÁVY Z EkoListu (www.ekolist.cz)
5. 12. 14:59 [Ekolist] - Alejí kolem silnic nadále ubývá, varuje Arnika
5. 12. 14:46 [Ekolist] - Téměř čtvrtina vytipovaných aut nesplnila emise, ukázalo pilotní měření emisí na silnicích
5. 12. 05:15 [Ekolist] - Co odkryla kůrovcová kalamita?
5. 12. 01:00 [Ekolist] - I v ochraně přírody se dělají chyby. Jen se o nich zatím moc nemluví
5. 12. 00:30 [ČTK] - Průzkum Ipsos: Sucho vidí jako problém 87 procent Čechů

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu pro oblast ŽP:

EkoLink: Katalog odkazů o životním prostředí (součást katalogu Kormidlo.cz)
Zelená seznamka s ekologickými organizacemi na
KOMU? KAM? PROČ?: Adresář NNO působících v oblasti životního prostředí
Zelený kruh: Servisní organizace pro NNO působící v ŽP a jejich Platformu.
Ekolist - deník o životním prostředí
EnviWeb - Server o životním prostředí
EcoMonitor: Databáze článků o ŽP
Hra o Zemi: Chcete něco udělat pro ŽP a nevíte jak? Víte, jaká je vaše Ekologická stopa?

Informační partner oblasti Životní prostředí

Ekolist
Deník o životním prostředí

Diskuse o životním prostředí a regionálním rozvoji

- E-mailové konference (pro další informace a přihlášení piště správci):
na serveru Zdravá města: Životní prostředí & Ekologie, Udržitelný rozvoj, Místní Agenda 21, Doprava, Energie, Zemědělství, EIA,...
Ekodům - diskusní konference
Regionální rozvoj - spravuje Econnect
Evropská unie a životní prostředí - spravuje Zelený kruh
Rozvojová a humanitární pomoc - spravuje Econnect

- Názory a komentáře:
Fórum EkoListu

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz