Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - vše
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat29. 10. 2013 - Česká wikikonference popáté: 30. listopadu proběhne setkání světa Wiki

PRAHA [Econnect/Wikimedia Česká republika] - Pátá česká wikikonference naváže na tradici a nabídne příjemnou kolegiální atmosféru setkání, v němž se kombinuje oficiální program přednášek a workshopů s neformálními diskuzemi v předsálí. Místem konání se letos stane sídlo Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Albertově. Celý text ::internet::
 

Vybrat25. 10. 2013 - Evropský parlament v řadě bodů zpřísnil chystané klíčové nařízení o ochraně osobních údajů. Některé kompromisy ovšem mohou významně oslabit účinnost nařízení jako celku

PRAHA [Econnect/Iuridicum Remedium] - Mnoho let připravovaná nová evropská legislativa upravující ochranu osobních údajů, která v budoucnu do velké míry ovlivní jak úroveň lidských práv ve vztahu k digitálním technologiím, tak fungování státní správy nebo soukromých společností, které osobní údaje zpracovávají, byla v pondělí 21. října projednána důležitým Výborem Evropského parlamentu pro občanské svobody spravedlnost a vnitřní věci. Výbor sice odhlasoval řadu pozitivních změn oproti návrhům Komise zároveň ale i několik kompromisních řešení, které mohou tvořit mezery v právní úpravě, což může vést k ohrožení práv na ochranu osobních údajů jako celku. Je pravděpodobné, že to, jakým způsobem Výbor LIBE návrh nařízení upravil, bude zároveň pozičním dokumentem celého Evropského parlamentu. Celý text ::lidská práva::
 

Vybrat24. 10. 2013 - O grantech na monitoring chemického znečištění Kazachstánu spolurozhodují i Češi

PRAHA [Econnect/Arnika] - Jaké látky ohrožují Kazachstánce v místech, ze kterých při expedici Kazachstán bez jedů 2013 nemohl odborný tým z Arniky a Vysoké školy chemicko-technologické odebrat vzorky, budou zjišťovat tamní občanská sdružení. Kromě toho budou projekty zaměřeny na osvětu, aby se místní lidé dozvěděli, jaká mají práva v oblasti životního prostředí, jak je využít a jak se na místní úrovni zapojit do rozhodovacích procesů. O tom, kdo získá granty na řešení místních ekologických problémů, bude rozhodovat i zástupce českého ekologického sdružení Martin Skalský. Jde o součást většího projektu Arniky v Kazachstánu. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat23. 10. 2013 - Film Dál nic rozkrývá pozadí vzniku dálnice D8 přes Středohoří

BRNO [Econnect/Děti Země] - V rámci 17. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárního filmu Jihlava se uskuteční premiéra dokumentárního filmu Dál nic režiséra Ivo Bystřičana. Celovečerní snímek se na pozadí stavby nechvalně proslulého úseku D8 zabývá tím, jak vznikající dálnice obnažuje a proměňuje vztahy kolem sebe. Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat22. 10. 2013 - Český a polský film slavnostně zahájí a zakončí jihlavský festival dokumentárního filmu

[Econnect/MFDF Jihlava] - Filmy o české minulosti i přítomnosti budou provázet jihlavský festival jeho slavnostními večery. Zatímco světová premiéra filmu Dál nic režiséra Iva Bystřičana o stavbě kontroverzní dálnice Českým středohořím festival tento čtvrtek 24. října slavnostně zahájí, portrét polské režisérky Agnieszky Holland v pondělí 28. října svou mezinárodní premiérou MFDF Ji.hlava slavnostně zakončí. Pomyslně tak uzavře režisérčin „český rok“ spojený s Janem Palachem a filmem Hořící keř. Celý text ::kultura::
 

Vybrat21. 10. 2013 - Ochraně zvířat fandí především Strana zelených a Piráti

PLZEŇ [Econnect/Svoboda zvířat] - Předčasné volby do poslanecké sněmovny přinášejí mnoho slibů a nadějí, téměř žádná kandidující strana se však nezabývá ochranou zvířat. Výjimku tvoří Strana zelených, která ve svém volebním programu například odmítá pokusy na zvířatech, chce zákaz využívání volně žijících zvířat v cirkusech a slibuje prosazení úplného zákazu chovu tzv. kožešinových zvířat v České republice. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat21. 10. 2013 - Sedmá generace 5/2013: My všichni jídelnou povinní

BRNO [Econnect/Sedmá generace] - V pátém letošním čísle časopisu Sedmá generace se mimo jiné dočtete odpovědi na tyto otázky: Proč jídelnám pořád vládnou ÚHO a šodó? Odstartovalo pojídání masa rozvoj lidského mozku? Jak se dobrovolničí v lesích? Kdo a proč nás šmíruje na internetu? Jak tlustá je ekostopa domácích mazlíčků? Co stojí za vleklou občanskou válkou v Sýrii? Jak zabránit japonským velrybářům v lovu? Komu nejdou zdejší rysi pod nos? Co dělá etickou banku etickou? Je současný finanční systém sofistikovanou hrou typu „letadlo“? Jak vypadají tekuté vztahy? Proč jde Slovensko v protisměru? Jak se žije život s velkým Ž? Celý text ::životní prostředí, kultura::
 

Vybrat16. 10. 2013 - MFDF Jihlava: První ruský dýdžej i volby napříč stoletím

PRAHA [Econnect/MFDF Jihlava] - Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava dokumentuje volební snahy napříč stoletím a představí zároveň prvního ruského dýdžeje Artemije Troického. V programu se setká dokument Americká zima, který v Jihlavě představí jeho režisér a producent, držitel Emmy, Joe Gantz, s filmy oscarových režisérů Alexe Gibneyho „Armstrongova lež“ a Danise Tanoviće „Epizoda ze života sběrače železa“ či legendárních tvůrců Kena Loache či Wang Binga. Výjimečnou událostí festivalu bude i přednáška legendy ruského animovaného filmu Jurije Norštějna. Celý text ::kultura::
 

Vybrat15. 10. 2013 - Jihočeské matky: Společná evropská petice proti podpoře jádra slaví úspěch

ČESKÉ BUDĚJOVICE [Econnect/Jihočeské matky] - Jihočeské matky a Občanská iniciativa pro ochranu životního prostředí přivítaly rozhodnutí Evropské komise ohledně jaderné energetiky. Komise minulý týden oznámila, že nepřipraví společná pravidla pro podporu výstavby nových jaderných reaktorů z veřejných finančních prostředků. Místo toho bude nové jaderné projekty posuzovat individuálně. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat14. 10. 2013 - Akce Naše posvícení: Lokální jídlo a dokumentární filmy v každém kraji

PRAHA [Econnect/Člověk v tísni] - Přes 200 organizací ze všech krajů České republiky - 172 základních, středních, odborných i vysokých škol, 26 restaurací a jídelen a 4 další instituce - se zapojilo do akce společnosti Člověk v tísni Naše posvícení. Ve středu 16. října budou zákazníkům, klientům a studentům podávat alespoň jedno jídlo z denního menu uvařené z lokálních surovin a/nebo promítat tematické dokumentární filmy. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat11. 10. 2013 - ODS v Praze sází na ženy. Celkově ale zastoupení žen na kandidátkách kleslo

PRAHA [Econnect/Fórum 50 %] - V Praze letos kandiduje celkem 681 osob, z toho pouze 29 % tvoří ženy. V porovnání s posledními volbami však v hlavním městě můžeme zaznamenat pozitivní trend – zvýšení počtu nominovaných žen na prvních pěti (teoreticky) volitelných místech. Vyplývá to z podrobné analýzy Fóra 50 %, které dlouhodobě monitoruje postavení žen na české politické scéně. Celý text ::gender::
 

Vybrat11. 10. 2013 - Obyvatele Brna ohrožuje znečištění prachem i oxidy dusíku

BRNO [Econnect/Centrum pro životní prostředí a zdraví] - Už 4 měřící stanice v Brně přesáhly počet dní, po které smí být legálně překročen denní limit pro polétavý prach (PM10). V tomto ohledu Brno opět předstihlo notoricky špatným stavem ovzduší známý Ústecký kraj, kde „smogovou kvótu“ zatím překročil jen Most. Brno má dlouhodobé problémy také s překračováním ročních limitů pro znečištění prachem i oxidem dusičitým. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat9. 10. 2013 - Oživení: Počet e-aukcí v zakázkách stoupá, jejich potenciál však není dosud plně využit

PRAHA [Econnect/Oživení] - Oživení ve spolupráci s think-tankem IDEA při CERGE-EI zpracovalo unikátní analýzu používání elektronických aukcí (e-aukcí) ve veřejných zakázkách v ČR za období 2007-2012. Za toto období jejich počet vzrostl 36 násobně, vzhledem k celkovému počtu a objemu veřejných zakázek jsou však stále požívány okrajově. Původní ambice vlády masivněji využívat potenciálu e-aukcí zatím nebyly naplněny a jejich větší podpora je v nedohlednu. Naopak, dnes Senát projednává ve zvláštním režimu novelu zákona o veřejných zakázkách, ve které se navrhuje zrušit povinnost používat e-aukce pro vybrané komodity. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat9. 10. 2013 - Hnutí Duha: Evropské země v krajině tvoří ostrovy divoké přírody

PRAHA [Econnect/Hnutí Duha] - Polsko, Slovensko, Rakousko i Česko se zařadily mezi země, které vyčleňují části své krajiny, aby na nich ponechaly volnou ruku divoké přírodě. Poukazují na to přednášející experti na Světovém kongresu o divočině, který probíhá ve španělské Salamance. Mezinárodní organizace PAN Parks dává dohromady cestovní kanceláře se správci evropských národních parků, které mohou zaručit, že v nich turisté uvidí divočinu s pralesy a volně tekoucími řekami nebo mohou stopovat volně žijící zvířata. Populárního certifikátu PAN používají také místní podnikatelé. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat8. 10. 2013 - Evropský festival ptactva přilákal tisíce pozorovatelů ptáků

PRAHA [Econnect/ČSO] - Více než 19 tisíc nadšených pozorovatelů ptáků z 30 zemí Evropy a Střední Asie o uplynulém víkendu sledovalo fascinující představení, která každoročně na podzim předvádějí tažní ptáci. Festival připomněl nutnost chránit tažné ptáky nejen na hnízdištích v Evropě, ale i v průběhu migrace a také na jejich zimovištích v jižní Evropě, Africe i Asii. Celý text ::životní prostředí::
 

Vybrat7. 10. 2013 - Adra: Vyměňte staré věci za nové a podpořte dobrou věc!

OSTRAVA [Econnect/Adra] - Nákupní a zábavní centrum Forum Nová Karolina v Ostravě ve spolupráci s neziskovou organizací ADRA vyhlašuje na dva následující říjnové víkendy prospěšnou akci nazvanou Dobrá věc – vyměň staré věci za nové. Akce se uskuteční ve dnech 12. až 13. října a 19. až 20. října. Principem bude výměna nošeného oblečení, které je stále ještě použitelné a v dobrém stavu za dárkové karty OC Forum Nová Karolina. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat4. 10. 2013 - 168 milionů dětí ve světě pracuje. Jejich počet klesá, avšak pomalu

PRAHA [Econnect/NaZemi] - Podle právě zveřejněné zprávy Mezinárodní organizace práce se od roku 2000 snížil počet pracujících dětí o 78 milionů. Stále však zůstává 168 milionů dětí, které musí pracovat. To představuje 11% všech dětí na světě. Děje se tak i proto, že jejich rodiče nemohou svojí prací rodinu uživit. Děti, stejně jako dospělí, jsou nuceny pracovat v nedůstojných podmínkách, aby pro nás vyrobily zboží naší denní spotřeby. Spotřebitelé přitom už nyní mají řadu možností, jak nakupovat eticky. Na tyto souvislosti upozorňuje Světový den důstojné práce, který si připomeneme v pondělí 7. října. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4. 10. 2013 - Nadace Via vyhlásila vítěze v soutěži individuální a firemní filantropie

PRAHA [Econnect/Nadace Via] - Nadace Via společně s Nadací The Kelner Family Foundation, ve spolupráci s Velvyslanectvím USA a dalšími partnery dnes večer vyhlásí vítěze 16. ročníku Cen Via Bona za individuální a firemní filantropii. Slavnostní předání Ceny Via Bona 2013 se koná v pražském Kaiserštejnském paláci pod záštitou velvyslance Spojených států amerických, pana Normana Eisena. Celý text ::občanský sektor::
 

Vybrat3. 10. 2013 - Národní filmový archiv slaví 70 let existence a nabízí ke shlédnutí online unikátní archivní dokumenty

PRAHA [Econnect/DAF] - Zmizelá Praha, letecká katastrofa a založení Československa očima filmových průkopníků online. Kurátorský výběr deseti archivních filmových dokumentů z let 1898 - 1919 ke sledování zdarma od 1. do 13. 10. 2013 prostřednictvím Doc Alliance Films www.dafilms.cz. Celý text ::kultura::
 

Vybrat3. 10. 2013 - Zelený kruh: Co strany skutečně plánují pro životní prostředí?

PRAHA [Econnect/Zelený kruh] - Zveřejněné programy politických stran jsou v oblasti životního prostředí nápadně vágní. Zelený kruh jim proto položil přímé a konkrétní otázky k ovzduší, těžbě, dotacím a občanským právům. Strany se výrazně shodují na ochraně obcí před těžbou uhlí a také na odmítnutí dotací jaderné elektřiny, které požaduje ČEZ. Naopak většina stran váhá nad sankcemi za překračování limitů znečištění ovzduší či právem občanů podílet se na rozhodování. Celý text ::životní prostředí::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | .. | 682 | Další

Z webové dílny Ecn

1 2 3 4 5
  1. media4us.cz
  2. ekolist.cz
  3. biofarma.cz
  4. www.amelie-os.cz
  5. romea.cz

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

Press servis

Snadné zasílání tiskových zpráv NNO do médií.
Využijte internetovou službu Econnectu pro Vás.
http://press-servis.ecn.cz/

Press Service - snadné zasílání tiskových zpráv

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

KORMIDLO - katalog odkazů občanské společnosti

www.kormidlo.cz * Lidská práva * Sociální rozvoj a pomoc * Životní prostředí * Globalizace a udržitelný rozvoj * Kultura * Lidé a společnost * Neziskový sektor
www.kormidlo.cz

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz