Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat6. 3. 2013 - MDŽ a karafiát pro sexuální pracovnice

PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA] - Na Mezinárodní den žen v pátek 8. března se všechny týmy Rozkoš bez rizika vydají do terénu do prostředí sexbyznysu. Sexuálním pracovnicím v klubech a na privátech kromě tradičního poradenství a testování předají i karafiát. Květinou tak vyjádří podporu ženám pracujícím v oblasti, která není v ČR legislativně uznána za práci. Akce proběhne v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Liberci, Praze, Trutnově a v Ústí nad Labem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 2. 2013 - Charita ČR otevírá obchůdek u sv. Vincence

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Infocentrum Charity ČR v centru Prahy rozšiřuje své služby o prodej výrobků chráněných dílen. Lze zde zakoupit šité hračky, proutěné košíky, malované hedvábné šátky, lázeňské oplatky a další dárky a drobnosti. Koupí výrobku tak potěšíte nejen sebe či obdarovaného, ale také potřebné v různých koutech naší republiky i ve světě. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19. 2. 2013 - Rytmus: Co by bylo, kdyby všechny děti chodily do stejné školy?

PRAHA [Rytmus, o.s.] - Občanské sdružení Rytmus spustilo internetovou stránku Co by bylo, kdyby, která prezentuje výsledky ročního výzkumu, jenž si kladl za cíl na konkrétním příkladu menšího města v Čechách modelovat přechod k inkluzívnímu školství. Internetová stránka popisuje, jak by to vypadalo, kdyby místní speciální škola byla z nějakého důvodu uzavřena a žáci s postižením by nastoupili do svých spádových škol. Kolik by kde přibylo žáků a jak by byly naplňovány jejich speciální vzdělávací potřeby? Jaké další personální zdroje by školy potřebovaly, aby dokázaly tyto potřeby naplnit? A kolik by to všechno stálo? Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat12. 2. 2013 - Diakonie ČCE vyhlašuje veřejnou sbírku na pomoc sirotkům v Etiopii

PRAHA [Econnect/Diakonie CCE] - Středisko humanitární a rozvojové pomoci vyhlašuje pátý ročník veřejné sbírky na podporu etiopských žen pečujících o sirotky, oběti epidemie AIDS. Sbírka je vyhlášena od 13. února do 29. března 2013. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat29. 1. 2013 - Život 90 vyhlašuje sbírku na pomoc konkrétním lidem

PRAHA [Econnect/Život 90] - Sbírka "Pomozte konkrétnímu člověku" umožňuje přispět konkrétní částkou na konkrétní účel v oblasti tísňové péče Života 90. Ta skrze tísňové tlačítko nebo mobilní telefon zajišťuje klientům pomoc a dohled 24 hodin denně, aniž by přitom museli opustit svůj domov a vyhledat ústavní péči. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 1. 2013 - Tříkráloví koledníci dnes zavítali do Senátu

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Koledníci charitní Tříkrálové sbírky 2013 se dnes objevili na veřejnosti výjimečně ještě jednou, aby zavítali do Senátu PČR. Slavnostní snídaně s koledníky se zúčastnili čelní představitelé politické a duchovní reprezentace českého státu. Na půdu horní komory českého parlamentu pozval koledníky senátorský klub KDU-ČSL, který u příležitosti charitativní sbírky uspořádal v senátní restauraci slavnostní snídani. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18. 1. 2013 - Výsledky Tříkrálové sbírky 2013 v Olomouci a okolí

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Dobu Vánoc uzavíral v lednu 2013 příchod Tří králů a s ním spojená Tříkrálová sbírka, největší akce svého druhu v ČR. V Olomouci i okolních obcích se koledovalo v době od 1. do 13. ledna 2013. Do akce se zapojilo 299 skupinek Kašparů, Melicharů i Baltazarů, kteří do úředně zapečetěných kasiček vybrali 1 155 000 Kč. Díky štědrým dárcům se tak na Olomoucku v Tříkrálové sbírce 2013 podařilo vykoledovat o 68 310 Kč více oproti roku 2012; je to potvrzení vzrůstajícího trendu výnosů sbírky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11. 1. 2013 - Tříkrálová sbírka hlásí první výsledky

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Letošní Tříkrálová sbírka postupně vstupuje do další fáze. Po koledě je nutné zapečetěné pokladničky úředně otevřít, vykoledované peníze spočítat a odeslat na centrální sbírkové konto. Zatím bylo sečteno více než 26 milionů korun. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 1. 2013 - Koledování v Olomouci završí Tříkrálový koncert

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Tříkrálovou sbírku 2013 na Olomoucku zakončí v neděli 13. ledna 2013 od 18:00 hodin koncert v Redutě, sále Moravské filharmonie Olomouc. Vystoupí žáci a pedagogové ZUŠ Žerotín Olomouc, studenti Konzervatoře Evangelické akademie Olomouc a Vlasta Hartlová, členka činohry Moravského divadla Olomouc. Celkem se představí více než sedm desítek účinkujících. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 1. 2013 - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky do Malého Tibetu

BRNO [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky, kteří by chtěli odjet pomáhat do školy v Malém Tibetu. Dobrovolníci mohou učit děti nebo pomáhat na stavbě v průběhu letních prázdnin, učit ve škole po několik měsíců nebo odborně asistovat v rozvoji školy třeba jako projektant nových školních budov. Všichni, kteří se chtějí v pomoci zapojit, se mohou do poloviny ledna přihlásit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4. 1. 2013 - Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

PRAHA [Econnect/Nadace Sirius] - Od 25. prosince probíhá druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj. Hlavním tématem se letos stal nevhodný soucit a strach z kontaktu. Rozsáhlá kampaň, která má podporu jak odborníků, tak i lidí se zdravotním postižením, odkazuje na webové stránky www.chodicilide.cz, kde zájemci najdou podrobné informace k této problematice i řadu názorných videí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28. 12. 2012 - Tříkrálová sbírka 2013 již klepe na dveře

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Období vánočních oslav i letos uzavře příchod Tří králů a s ním spojená největší dobrovolnická akce svého druhu na území ČR, Tříkrálová sbírka. Ve městě Olomouci i okolních obcích bude možné potkat skupinky koledníků v době od 1. do 13. ledna 2013. Navštíví také domácnosti, různé firmy a instituce, aby předali i zde vánoční poselství, informovali o aktivitách Charity a požádali o příspěvek do zapečetěné kasičky. Místním koordinátorem sbírky je Charita Olomouc, která má podíl z výnosu 58%. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21. 12. 2012 - Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se setkají s biskupem Hrdličkou

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Videoseriál Života 90 předchází nemocem stáří

PRAHA [Econnect/Život 90] - Pro cílovou skupinu 60+ připravilo občanské sdružení Život 90 videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením. Ve spolupráci s odborníkem na klinickou gerontologii docentem Zdeňkem Kalvachem a fyzioterapeutkou Eliškou Novotnou seriál pečlivě ukazuje, jak účinně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny. Seriál je zdarma k dispozici na webovém portálu www.seniorum.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Na Štědrý den se milionáři vzdají svého řízku pro děti bez domova

PRAHA [Econnect/Projekt Šance] - Ti, kteří krmí nejvýše postavené lidi světa, nakrmí na Štědrý večer ty nejchudší. Zástupci společnosti Zátiší Group společně s občanským sdružením Projekt Šance se zaslouží o to, aby ani české děti ulice o svátcích nezůstali opuštěné. V azylovém Domě Šance v pražských Vršovicích pro ně bude připravena štědrovečerní nadílka i s bohatým programem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19. 12. 2012 - Nové co-workingové centrum pro podnikavé ženy vznikne na Kladně

PRAHA [Econnect/CPPP o.s.] - Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o. s. (CPPP) rozjíždí mezinárodní projekt „Nové vize co-workingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“. Ambice tohoto projektu jsou nemalé. Je to dáno již samotnou originální podstatou projektu, jelikož myšlenka co-workingu vznikla v zahraničí teprve nedávno a do České republiky dorazila pochopitelně ještě o něco později. Navíc vize budoucího co-workingového centra na Kladně v pojetí CPPP je díky cílení na ženy unikátní i na světové poměry. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18. 12. 2012 - Sdružení LORM vydalo publikaci nahlížející do světa osob s hluchoslepotou

PRAHA [Econnect/LORM - Společnost pro hluchoslepé] - Odborníci ze sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé vydali ve 2. reedici brožuru a CD-ROM Hluchoslepí mezi námi za finanční podpory Moravskoslezského kraje. Publikace, která poprvé vyšla v roce 2003 a v 1. reedici v roce 2007, přináší přehledně zpracované informace nejen pro odbornou veřejnost, ale i pro všechny zájemce o problematiku života lidí s duálním smyslovým postižením. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 11. 2012 - Pět let poté: Česká vláda stále nezamezila diskriminaci romských dětí v přístupu ke vzdělání

PRAHA [Econnect/AI] - Romské děti nemají v českém školství rovný přístup ke vzdělání a stejné možnosti studovat, jako ostatní děti. Konstatuje to ve své společné výzkumné zprávě Amnesty International (AI) a Evropské centrum pro práva Romů (ERRC). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21. 11. 2012 - Koncert Světlo pro Světlušku přinesl 3 miliony korun, diváci přispívají dále

PRAHA [Econnect/Světluška] - Ve středu 14. listopadu Světluška již poosmé rozsvítila Pražskou křižovatku. Vidící a talentovaní nevidomí interpreti vystoupili na jednom podiu, aby doplnili světlo do lucerny, ze které pak Světluška celý rok svítí na cestu nevidomým. Ten příští je navíc jubilejní – Světluška Nadačního fondu Českého rozhlasu slaví 10. narozeniny. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16. 11. 2012 - Charita Olomouc slaví 20 let zamyšlením nad hodnotami

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Křesťanské hodnoty v sociální práci Charity - to je název výroční konference, která se uskuteční v prostorách olomoucké arcibiskupské rezidence ve čtvrtek 22. listopadu 2012. Je to jedna z akcí, kterou si Charita Olomouc připomíná 20 let svého fungování po roce 1989 a již 90 let od počátků poskytování charitních služeb ve městě Olomouci. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | .. | 139 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Mailing list rozvojové a humanitární pomoci [RozvojP]

Od září 2001 Econnect spravuje mailing list [RozvojP] určený k výměně informací mezi lidmi, kteří se zajímají o témata rozvojové a humanitární pomoci.

Podrobnější informace o mailing listu
Přihlásit k účasti v [RozvojP] se lze na adrese rozvojova.pomoc@ecn.cz.

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz