Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizační změny v poskytování služeb Ecn

Vážení uživatelé,
Econnect do dnešních dní vám a dalším neziskovým organizacím poskytoval internetové služby - a to jak obsahové, tak technické. Od roku 2017 jsme se rozhodli, že oba druhy služeb bude lépe provozovat odděleně.

Econnect i nadále bude poskytovat obsahové služby - jako např. pressservis, informační servis či kalendář akcí a provozovat své projekty, nově vzniklá Ecn Studio s.r.o. se vám i nadále bude starat o servery, sítě, maily, data a vytvářet vám weby, loga a aplikace.

Rozsah a podmínky Vašich služeb zůstaly plně zachovány. Technicky se pro vás nic nemění - vaše weby i maily běží na těch samých serverech, jako dosud, vaše data jsou neustále zálohována na ta samá disková pole. Zavoláním na technickou podporu se i nadále spojíte s Jirkou Reischigem, weby a grafiku pro vás i nadále bude tvořit Šárka Vašků a Honza Malík. Na stránkách ecn.cz i nadále budou informace jak technické, tak obsahové a ani pro nás se moc nemění - i nadále budeme sdílet společnou kancelář a vzájemně se podílet se na rozvoji služeb.

Pro všechny uživatele, tedy i pro vás, zůstává zachován jak rozsah služeb, tak i jejich cena. Formálně však vzniká nová smlouva o poskytování technických služeb mezi vámi a novou společností Ecn Studio s.r.o., kterou pro zjednodušení procesu převodu budeme považovat za uzavřenou využitím služby zdarma po 31.3.2017, nebo uhrazením faktury využijete-li služeb placených. Své služby si můžete zkontrolovat po přihlášení na http://podpora.ecn.cz.

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte volat na vám známá čísla a maily:
- 224 319 860 či psát na podpora@ecn.cz pro technickou část
- 224 311 780 resp. econnect@ecn.cz pro část obsahovou.

Věříme, že tuto změnu přijmete a že se těšíte stejně jako my, že nám nová struktura umožní poskytovat ještě lepší služby vám, aktivním občanům a neziskovým organizacím.

Za Econnect (IČ 15269477)
Václav Klinkera

Za Ecn Studio s.r.o (IČ 05647185)
Jan Malík, jednatel
Jiří Reischig, jednatel
Šárka Vašků, jednatelka

Vybrat4. 1. 2013 - Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

PRAHA [Econnect/Nadace Sirius] - Od 25. prosince probíhá druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj. Hlavním tématem se letos stal nevhodný soucit a strach z kontaktu. Rozsáhlá kampaň, která má podporu jak odborníků, tak i lidí se zdravotním postižením, odkazuje na webové stránky www.chodicilide.cz, kde zájemci najdou podrobné informace k této problematice i řadu názorných videí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28. 12. 2012 - Tříkrálová sbírka 2013 již klepe na dveře

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Období vánočních oslav i letos uzavře příchod Tří králů a s ním spojená největší dobrovolnická akce svého druhu na území ČR, Tříkrálová sbírka. Ve městě Olomouci i okolních obcích bude možné potkat skupinky koledníků v době od 1. do 13. ledna 2013. Navštíví také domácnosti, různé firmy a instituce, aby předali i zde vánoční poselství, informovali o aktivitách Charity a požádali o příspěvek do zapečetěné kasičky. Místním koordinátorem sbírky je Charita Olomouc, která má podíl z výnosu 58%. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21. 12. 2012 - Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se setkají s biskupem Hrdličkou

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Videoseriál Života 90 předchází nemocem stáří

PRAHA [Econnect/Život 90] - Pro cílovou skupinu 60+ připravilo občanské sdružení Život 90 videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením. Ve spolupráci s odborníkem na klinickou gerontologii docentem Zdeňkem Kalvachem a fyzioterapeutkou Eliškou Novotnou seriál pečlivě ukazuje, jak účinně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny. Seriál je zdarma k dispozici na webovém portálu www.seniorum.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Na Štědrý den se milionáři vzdají svého řízku pro děti bez domova

PRAHA [Econnect/Projekt Šance] - Ti, kteří krmí nejvýše postavené lidi světa, nakrmí na Štědrý večer ty nejchudší. Zástupci společnosti Zátiší Group společně s občanským sdružením Projekt Šance se zaslouží o to, aby ani české děti ulice o svátcích nezůstali opuštěné. V azylovém Domě Šance v pražských Vršovicích pro ně bude připravena štědrovečerní nadílka i s bohatým programem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat19. 12. 2012 - Nové co-workingové centrum pro podnikavé ženy vznikne na Kladně

PRAHA [Econnect/CPPP o.s.] - Občanské sdružení Centrum podpory podnikání Praha, o. s. (CPPP) rozjíždí mezinárodní projekt „Nové vize co-workingu jako cesta k posílení pracovních příležitostí žen“. Ambice tohoto projektu jsou nemalé. Je to dáno již samotnou originální podstatou projektu, jelikož myšlenka co-workingu vznikla v zahraničí teprve nedávno a do České republiky dorazila pochopitelně ještě o něco později. Navíc vize budoucího co-workingového centra na Kladně v pojetí CPPP je díky cílení na ženy unikátní i na světové poměry. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat16. 11. 2012 - Charita Olomouc slaví 20 let zamyšlením nad hodnotami

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Křesťanské hodnoty v sociální práci Charity - to je název výroční konference, která se uskuteční v prostorách olomoucké arcibiskupské rezidence ve čtvrtek 22. listopadu 2012. Je to jedna z akcí, kterou si Charita Olomouc připomíná 20 let svého fungování po roce 1989 a již 90 let od počátků poskytování charitních služeb ve městě Olomouci. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat24. 10. 2012 - Opuštěné kočky z Černivu u Lovosic v pátek dostaly jednu tunu krmiva

PRAHA [Econnect/Nadace na ochranu zvířat] - Více než půlroční zásobu granulí dostalo v pátek 24 koček z Azylu pro opuštěné kočičky LUCKY, který sídlí nedaleko Lovosic v obci Černiv. Předávání bylo vyvrcholením dobročinné akce „Nakrm kočku, zn. SpěcháTo!“, která navazovala na úspěšný model „Nakrm psa, zn. Spěcháto!“ Předávání byli osobně přítomni zástupci patronů celé akce – společnosti Mars Czech, Nadace na ochanu zvířat a Allegro Group a majitelka Azylu Jana Zárubová. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11. 10. 2012 - Ze sexbyznysu na trh práce? R-R pořádá konferenci k legalizaci prostituce a problematice sexbyznysu

PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA] - Příští týden v úterý a ve středu 16.-17. října pořádá ROZKOŠ bez RIZIKA (dále R-R) mezinárodní konferenci „Ze sexbyznysu na trh práce?“. Konference je zaměřena na dvě hlavní témata. Jedním je otázka návratu žen ze sexbyznysu k běžnému zaměstnání. Druhé téma se týká problému legalizace prostituce v České republice. Na konferenci zazní příspěvky od zahraničních organizací z Holandska a Německa i názory klientek ROZKOŠE bez RIZIKA. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 10. 2012 - Nadace na ochranu zvířat uspořádala oslavy Světového dne zvířat

PRAHA [Econnect/Nadace na ochranu zvířat] - Nadace na ochranu zvířat uspořádala již několikátý ročník oslavy Světového dne zvířat. Oslava proběhla v Centrálním parku Pankrác na Praze 4 v sobotu dne 22. září 2012, od 12:00 do 18:00 hodin. Oproti minulému roku, kdy oslavu Světového dne zvířat navštívilo přibližně 1100 lidí, letos dorazilo zhruba 1500 návštěvníků. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8. 10. 2012 - V systému péče o duševně nemocné v ČR jsou porušována lidská práva a je nutné ho transformovat

PRAHA [Econnect/Platforma pro transformaci systému péče o lidi s duševním onemocněním v ČR] - Česká republika má aktuálně jedinečnou šanci využít strukturální fondy EU a transformovat zastaralý systém psychiatrické péče. Na rozdíl od západních zemí je u nás péče o duševně nemocné stále koncentrována do velkých léčeben, kde není možné zajistit respektování lidských práv pacientů. Kroky nutné k zásadní proměně neutěšené situace popsala ve své deklaraci platforma pro transformaci péče o lidi s duševním onemocněním v ČR, která sdružuje zástupce pacientských a rodičovských organizací i přední odborníky. Celý text ::sociální oblast, lidská práva::
 

Vybrat19. 4. 2012 - Anabell vzdělává pedagogy mateřských škol

BRNO [Econnect/Anabell] - Občanské sdružení Anabell zahájilo od 1. března 2012 v rámci Jihomoravského kraje nový roční vzdělávací projekt pro pedagogy mateřských škol s názvem Anabell pro mateřské školy. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6. 2. 2012 - V Praze budou 19. února kočky hledat nové majitele na umísťovací výstavě

PRAHA [Econnect/Šanta kočičí] - V neděli 19. února se v Praze uskuteční umísťovací výstava opuštěných koček z 12 útulků a občanských sdružení. Výstava se koná od 10 do 17 hodin v areálu bývalé Chirany Praze Modřanech. Celý text ::životní prostředí, sociální oblast, kultura::
 

Vybrat23. 12. 2011 - Vánoční období vyvrcholí tříkrálovým koledováním

OLOMOUC [Charita Olomouc] - Vánoční svátky uzavírá každoročně příchod Tří králů a Charita ČR již druhé desetiletí organizuje v tomto období Tříkrálovou sbírku. Ve městě Olomouci i okolních obcích bude možné potkat skupinky koledníků v době od 1. do 8. ledna 2012. Navštíví také domácnosti, různé firmy a instituce, aby předali i zde vánoční poselství, informovali o aktivitách Charity a požádali o příspěvek do zapečetěné kasičky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 12. 2011 - Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové letos nadělilo vánoční dárky spolupracujícím školám

HRADEC KRÁLOVÉ [Econnect] - Centrum podpory inkluzivního vzdělávání Hradec Králové před Vánocemi nadělilo spolupracujícím školám vánoční dárky v podobě didaktických pomůcek pro výuku žáků se speciálními vzdělávacími potřebami. Celý text ::občanský sektor, sociální oblast::
 

Vybrat14. 11. 2011 - Originální produkt CharityMints podpoří 9 projektů neziskových organizací

PRAHA [Econnect] - Odborná komise vybrala devět kvalitních projektů různých neziskových organizací z celé České republiky, které budou podporovány v průběhu celého roku 2012. Tato podpora je možná díky prodeji originálních designových mentolek, jež navrhovali nadaní výtvarníci. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4. 7. 2011 - Motorkáři pomáhají lidem, kteří trpí nevyléčitelnou svalovou dystrofií

PRAHA [Econnect] - V sobotu 25. června se v prostorách parku Portheimka na Praze 5 uskutečnil již třetí ročník motorkářské benefiční akce pod názvem III. MDA RIDE. Akce si klade stejný cíl jako v minulých letech a to přinést finanční prostředky pro děti a dospělé trpící neléčitelnou nemocí svalů – muskulární dystrofií. Moderátory akce byli herečka Veronika Nová, známá ze seriálu Ordinace v růžové zahradě a herec, bavič Karel Hynek. Spolumoderátorkou byla již tradičně jedna z tváří projektu Miss 2009 Iveta Lutovská. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 6. 2011 - Dvou a půl tisící benefiční cihlu prodá houslový virtuos Jaroslav Svěcený

PRAHA [Econnect/Portus Praha, o.s.] - Letošní 12. ročník populární benefiční akce podpoří již 2.500 lidí. Již podvanácté se počátkem května objevily v centru Prahy známé stánky Akce cihla, kde si občané mohou zakoupit benefiční cihličky a pomoci tak integraci handicapovaných občanů do společnosti. Akci cihla pořádá občanské sdružení Portus Praha.
Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat26. 5. 2010 - Kampaň I MY cílí na rizikové situace

PRAHA [Econnect/Portus Praha, o.s.] - Průběžná kampaň za práva lidí s mentálním postižením „I MY potřebujeme znát svá práva“ se v tomto roce věnuje hlavně práci s rizikem v sociálních službách. Řeší především denní problémy vztahu mezi poskytovatelem či zaměstnancem v přímé péči a klientem, otázku odpovědnosti, metody jak rizika eliminovat apod. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8. 5. 2009 - Den pro Fair Trade oslaví školáci, hudebníci i jedlíci

PRAHA [Společnost pro Fair Trade] - Světový Den pro Fair Trade se již popáté slaví v České republice. Oslavy potrvají pět dní a zahrnují akce jako soutěž pro děti, koncert, happening či snídaňové ochutnávky fairtradových lahůdek. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Mailing list rozvojové a humanitární pomoci [RozvojP]

Od září 2001 Econnect spravuje mailing list [RozvojP] určený k výměně informací mezi lidmi, kteří se zajímají o témata rozvojové a humanitární pomoci.

Podrobnější informace o mailing listu
Přihlásit k účasti v [RozvojP] se lze na adrese rozvojova.pomoc@ecn.cz.

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz