Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Vybrat30. 7. 2013 - Charita ČR rozděluje peníze z povodňové sbírky. Půl milionem eur přispěli Němci

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Více než 14 milionů korun přispěli lidé na povodňové konto Charity Česká republika. Částku na pomoc navíc téměř zdvojnásobí dar německé Charity. Pracovníci v terénu vytipovali stovky domácností, které dostanou přímou finanční pomoc. Charita Česká republika pokračuje v pomoci vyplaveným domácnostem. Mnoha lidem již rozdala i přímou finanční pomoc, například na opravy domovů, nákup kotlů, ledniček a dalšího nezbytného vybavení. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23. 7. 2013 - Za první pololetí tohoto roku prudce stoupl počet těhotných žen v tísni

BRNO [Econnect/Na počátku, o. s.] - Občanské sdružení Na počátku provozuje poradnu pro těhotné ženy v tísni. Poskytuje pomoc ženám, které se v souvislosti s těhotenstvím dostávají do nepříznivých životních situací. Sociální pracovnice upozorňují, že během první poloviny roku 2013 se počet klientek zvýšil oproti stejnému období loňského roku o jednu třetinu. Dávají to do souvislosti se zhoršující se ekonomickou situací domácností i zvyšujícím se napětím ve společnosti, neboť právě tyto okolnosti bývají prvotní příčinou následných sociálních problémů spojených s těhotenstvím. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 7. 2013 - Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Ratolest Brno rozběhla od července terénní práci s mládeží v sociálně vyloučených lokalitách v centru Brna. Práce v terénu rozšíří služby Nízkoprahového klubu Pavlač, který je pro děti a mladé lidi otevřen v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové. Pracovníci budou do ulic vyrážet dvakrát týdně, a to především v oblasti okolo Cejlu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 6. 2013 - Charita ČR rozdala materiální pomoc za více než 5 milionů Kč

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Rozruch kolem povodní pomalu utichá, Charita zůstává s lidmi dál. V terénu probíhá sociální šetření a první psychologická pomoc, s odklízením následků pomáhají týmy dobrovolníků. Finanční sbírka překročila částku 8,2 milionů Kč. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat14. 6. 2013 - S Charitou ČR pomáhají i firmy a dobrovolníci

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Další dobrovolníci i materiální pomoc z celé republiky dorazila do oblastí zasažených povodněmi. Největší zájem je o repelenty. Charita Česká republika děkuje také firmám, díky jejichž vstřícnosti může efektivně pomáhat. Na sbírkové konto již přispěli dárci částkou 5,63 milionů Kč. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat14. 6. 2013 - Prázdninová škola Lipnice zve k účasti na třídenním outdoorovém víceboji O trofej Outward Bound

PRAHA [Econnect/Prázdninová škola Lipnice, o. s.] - 11. července 2013 odstartuje poblíž Orlické přehrady šestý ročník outdoorového závodu O trofej Outward Bound (dále OTOB) pořádaný zkušenými dobrovolníky z neziskové organizace Prázdninová škola Lipnice. OTOB je třídenní víceboj tříčlenných týmů s pestrými akčními disciplínami zahrnujícími cykloorienťák, běh, vodní aktivity, překonávání výšek, týmové strategické úkoly a mnoho dalšího. Registrace týmů je již nyní zahájena na www.otob.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat12. 6. 2013 - Interaktivní výstava Moje cesta o životě lidí se zdravotním postižením probíhá na pražském Výstavišti

PRAHA [Nadace Sirius] - Interaktivní výstava pro děti i dospělé Moje cesta, jejímž cílem je zprostředkovat zážitkovou formou každodenní život lidí se zdravotním postižením, probíhá od 7. června v pavilonu E Výstaviště v pražských Holešovicích. Výstava, která bude otevřena až do 29. června, proběhne na 1 350 m2 a stane se tak největší takto zaměřenou expozicí u nás. „Návštěvníci budou moci poznat a vyzkoušet si každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Zjistí, že jejich světy nejsou odlišné, jen musí na svých cestách překonávat jiné překážky,“ vysvětluje Jana Vožechová z Nadace Sirius. Vstup je zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat11. 6. 2013 - Na povodňové konto Charity ČR přišlo už přes 3 miliony korun

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Částka na sbírkovém kontě Charity ČR překročila v pondělí odpoledne 3 miliony Kč. Po celé republice pokračují charitní humanitární sbírky a distribuce pomoci do zasažených oblastí, probíhá také pomoc psychosociální a duchovní. Charita Česká republika pokračuje v distribuci pomoci do zaplavených oblastí. V místech, kde již opadla voda, poskytla poškozeným domácnostem vysoušeče a další techniku (zejména jižní Čechy a Trutnovsko). Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 6. 2013 - 15. červen je Mezinárodním dnem připomenutí násilí na seniorech. V Česku se tlak na staré lidi a formy jejich vydírání stále stupňují

PRAHA [Econnect/Život 90] - V sobotu 15. června si celý svět připomíná Mezinárodní den boje proti násilí na seniorech. Občanské sdružení Život 90 ve spolupráci s občanským sdružením spotřebitelů TEST v této souvislosti upozorňuje na aktuální a stále se vyhrocující problematiku psychického a ekonomického týrání seniorů při nabídkových zájezdech a podomních obchodních akcích. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5. 6. 2013 - Sanitka R-R bude na Festivalu sociálních služeb testovat veřejnost na HIV

PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA] - Lidé z Hradce Králové a okolí mohou tento pátek využít nabídky ROZKOŠE bez RIZIKA (R-R) a nechat se otestovat na HIV. Organizace představí na Festivalu sociálních služeb svoji žlutou sanitku, která při terénní práci organizace funguje jako venerologická ambulance. Testování bude probíhat přímo v sanitce zaparkované před hradeckou univerzitou a testy budou zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat3. 6. 2013 - Charita ČR uvolňuje 2,62 milionu korun na pomoc po povodních

PRAHA [Econnect/Charita ČR] - Celkem 2,62 milionu korun uvolňuje okamžitě Charita Česká republika na pomoc lidem a obcím zasaženým povodněmi. Spouští také krizovou linku. Charity koordinují sběr materiální pomoci a zapojení dobrovolníků. Lidé mohou nadále přispívat na sbírkové konto, a to i formou DMS. Aktuality na povodne.charita.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30. 5. 2013 - Knihovna Járy Cimrmana v africkém Konakry oslavila roční výročí

CONACRY [Econnect/pro-Contact, o.s.] - Koncem letošního května oslavila knihovna Járy Cimrmana v africkém Konakry první výročí, a to za účasti českého koordinátora neziskové organizace Pro-Contact Tomáše Pivody. Při této příležitosti proběhla v prostorách knihovny konference pro děti a mládež o sexuální výchově, pořádaná tamními koordinátory a lékaři z nedaleké kliniky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23. 4. 2013 - Máte za sebou sexuální úlet? Zbavte se strachu a nechte se na čarodějnice zdarma otestovat na HIV

PRAHA [Econnect/Rozkoš bez rizika] - Rozkoš bez rizika letos na čarodějnice otevře veřejnosti svá centra v Brně, Českých Budějovicích a v Praze v rámci nabídky testování na HIV. Akce je vhodná pro všechny, co se chtějí ujistit o svém zdraví. Testy budou bezplatné. "O nebezpečí HIV/AIDS se v posledních letech u nás mluví méně, přestože se situace spíše zhoršuje. Zatímco v roce 2011 bylo zachyceno 153 případů, v loňském roce šlo už o 211 případů. Proto jsme se rozhodli nabídnout lidem 30. dubna bezplatné veřejné testování na HIV v našich centrech. Zájemci a zájemkyně mohou přijít kdykoliv mezi 11. a 18. hodinou," uvedla za R-R Lucie Šídová, výkonná ředitelka organizace. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat17. 4. 2013 - Zakoupením červeného srdíčka pomůžete hluchoslepým!

PRAHA [LORM – Společnost pro hluchoslepé] - Od pondělí 22. dubna až do středy 24. dubna může veřejnost podpořit hluchoslepé zakoupením červeného srdíčka – ořezávátka za symbolických 30 korun. Během 11. ročníku celonárodní veřejné sbírky Červenobílé dny budou dobrovolníci v červených a bílých tričkách ve 39 českých a moravských městech nejen nabízet sbírkový předmět, ale také informovat o hluchoslepotě. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 4. 2013 - Romové si svůj den připomněli i v Olomouci

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Na pondělí 8. dubna 2013 připravila Charita Olomouc ve spolupráci se Společenstvím Romů na Moravě akce připomínající Mezinárodní den Romů. Na olomoucké Horní náměstí, do Café a Baru Mezi Světy i Jazz Tibet Clubu zavítaly čtyři stovky zájemců na různé koncerty či vystoupení připomínající rozmanitost romské kultury. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat8. 4. 2013 - Červenobílé dny pomáhají lidem s hluchoslepotou už jedenáctým rokem

PRAHA [Econnect/LORM – Společnost pro hluchoslepé] - Umíte si představit, jak se domluvíte s někým, kdo nevidí a neslyší? Jak si bez zraku a sluchu uvaříte ráno kávu, vyčistíte zuby, přiřadíte k sobě stejné ponožky, najdete klíče od bytu, trefíte na autobus, neztratíte se v metru…? Jak bez zrakové a sluchové kontroly nasednete na kolo nebo se vydáte na běžkách do bílé stopy? S průvodci, traséry a tlumočníky ze sdružení LORM to všechno jde, s nimi mohou hluchoslepí dokázat mnohem víc. Už jedenáctým rokem lidem s hluchoslepotou pomáhá celonárodní sbírka Červenobílé dny, kterou pořádá občanské sdružení LORM – Společnost pro hluchoslepé. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 3. 2013 - Muslimové v Evropě zažívají zlé časy, v České republice jsou však největším problémem protiromské nálady

PRAHA [Econnect/Český helsinský výbor] - Islamofobie, neboli diskriminace muslimů, je rozšířena v mnoha evropských zemích. Předsudky vůči muslimům jsou často viditelnější než vůči jiným náboženským či etnickým menšinám. Tento závěr vychází z prvního celoevropského kvalitativního výzkumu muslimských komunit v Evropě, který je součástí Stínové zprávy o stavu rasismu v Evropě za období 2011-2012, uveřejněné dnes při příležitosti Mezinárodního dne proti rasismu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15. 3. 2013 - Nastupovat! Svezte se narozeninovou tramvají Ratolesti Brno

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Celý březen bude ulicemi Brna jezdit narozeninová Galerijní tramvaj Ratolesti Brno. Výstava představí práci organizace, která už 18 let pomáhá ohroženým dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Celý text ::kultura, sociální oblast::
 

Vybrat11. 3. 2013 - Navštivte výstavu výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením

PRAHA [Econnect|/Dílny tvořivosti] - Po celý měsíc březen bude probíhat výstava výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením. Uměleckými díly se můžete kochat v Městském domě na Zbraslavi (U Malé řeky 3, Praha 5) od 5. 3. do 28. 3. (pondělí a středa 8 až 18 hod, úterý a čtvrtek 12 až 16 hod). Na výstavě uvidíte umělecké artefakty i dekorativní výrobky lidí se zdravotním postižením (zejména mentálním, kombinovaným nebo po poranění či poškození mozku), klientů tří organizací: Dílny tvořivosti, Villa Vallila a Helpless, o.p.s. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat7. 3. 2013 - Charita Olomouc pomáhala ve Frenštátě pod Radhoštěm

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Pracovníci Charity Olomouc v únoru 2013 dvakrát vyjeli do Frenštátu pod Radhoštěm, aby zde poskytli psychickou podporu lidem, kteří byli zasaženi tragickou událostí, při níž zahynulo šest lidí a další byli zraněni, v důsledku výbuchu plynu v jednom ze zdejších panelových domů. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | .. | 139 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Mailing list rozvojové a humanitární pomoci [RozvojP]

Od září 2001 Econnect spravuje mailing list [RozvojP] určený k výměně informací mezi lidmi, kteří se zajímají o témata rozvojové a humanitární pomoci.

Podrobnější informace o mailing listu
Přihlásit k účasti v [RozvojP] se lze na adrese rozvojova.pomoc@ecn.cz.

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz