Pouze text - only text Econnect Zpravodajství Informační servis pro NNO
- Kalendář akcí | Práce v NNO | Katalog odkazů | Občan TOPlist
- -
Pouze text - only text
logo Econnectu Zpravodajství
pro registrované uživatele pro novináře pouze text English
-
- - - - - - - - -
- -
-
Zpravodajství ze VŠECH oblastí Životní prostředí Lidská práva Sociální oblast Gender Regionální rozvoj Kultura Občanský sektor Internet
- -
Zpravodajství - sociální oblast
zpravodajstvi.ecn.cz > zpravodajství > zprávy
-
-

 zprávy

 komentáře

 tiskové zprávy

 témata

 multimedia

Organizační změny v poskytování služeb Ecn

Vážení uživatelé,
Econnect do dnešních dní vám a dalším neziskovým organizacím poskytoval internetové služby - a to jak obsahové, tak technické. Od roku 2017 jsme se rozhodli, že oba druhy služeb bude lépe provozovat odděleně.

Econnect i nadále bude poskytovat obsahové služby - jako např. pressservis, informační servis či kalendář akcí a provozovat své projekty, nově vzniklá Ecn Studio s.r.o. se vám i nadále bude starat o servery, sítě, maily, data a vytvářet vám weby, loga a aplikace.

Rozsah a podmínky Vašich služeb zůstaly plně zachovány. Technicky se pro vás nic nemění - vaše weby i maily běží na těch samých serverech, jako dosud, vaše data jsou neustále zálohována na ta samá disková pole. Zavoláním na technickou podporu se i nadále spojíte s Jirkou Reischigem, weby a grafiku pro vás i nadále bude tvořit Šárka Vašků a Honza Malík. Na stránkách ecn.cz i nadále budou informace jak technické, tak obsahové a ani pro nás se moc nemění - i nadále budeme sdílet společnou kancelář a vzájemně se podílet se na rozvoji služeb.

Pro všechny uživatele, tedy i pro vás, zůstává zachován jak rozsah služeb, tak i jejich cena. Formálně však vzniká nová smlouva o poskytování technických služeb mezi vámi a novou společností Ecn Studio s.r.o., kterou pro zjednodušení procesu převodu budeme považovat za uzavřenou využitím služby zdarma po 31.3.2017, nebo uhrazením faktury využijete-li služeb placených. Své služby si můžete zkontrolovat po přihlášení na http://podpora.ecn.cz.

Máte-li jakékoliv dotazy či připomínky, neváhejte volat na vám známá čísla a maily:
- 224 319 860 či psát na podpora@ecn.cz pro technickou část
- 224 311 780 resp. econnect@ecn.cz pro část obsahovou.

Věříme, že tuto změnu přijmete a že se těšíte stejně jako my, že nám nová struktura umožní poskytovat ještě lepší služby vám, aktivním občanům a neziskovým organizacím.

Za Econnect (IČ 15269477)
Václav Klinkera

Za Ecn Studio s.r.o (IČ 05647185)
Jan Malík, jednatel
Jiří Reischig, jednatel
Šárka Vašků, jednatelka

Vybrat18. 12. 2013 - Dva jsou víc než jeden – o řemeslech, přírodě a přátelství pěkně zblízka

Liberec [Econnect/ČMELÁK - Společnost přátel přírody] - Budování předpokladů pro dobré občanské soužití musí být součástí denního života a to už od dětství. Bez toho budou všechny ministerské vyhlášky a politické deklarace cárem papíru. Recept ze „severu“, z Libereckého kraje, nabízí lidé z organizace Čmelák, kteří mají sdílení radostných chvil mezi „normálními“ a „zvláštními“ dětmi za cíl svého poslání a chtějí tento recept poslat dál. Celý text ::sociální oblast, občanský sektor::
 

Vybrat9. 8. 2013 - Česká fotbalová reprezentace vyráží na Homeless World Cup pouze v pěti. I tak není bez šance

PRAHA [Econnect/Sananim] - Do polské Poznaně na Homeless World Cup odjíždí dnes pětice hráčů tzv. pouličního fotbalu. Na mistrovství světa bezdomovců a dalších sociálně vyloučených se národní reprezentace utká o sadu pohárů s fotbalisty ze 48 zemí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat23. 7. 2013 - Za první pololetí tohoto roku prudce stoupl počet těhotných žen v tísni

BRNO [Econnect/Na počátku, o. s.] - Občanské sdružení Na počátku provozuje poradnu pro těhotné ženy v tísni. Poskytuje pomoc ženám, které se v souvislosti s těhotenstvím dostávají do nepříznivých životních situací. Sociální pracovnice upozorňují, že během první poloviny roku 2013 se počet klientek zvýšil oproti stejnému období loňského roku o jednu třetinu. Dávají to do souvislosti se zhoršující se ekonomickou situací domácností i zvyšujícím se napětím ve společnosti, neboť právě tyto okolnosti bývají prvotní příčinou následných sociálních problémů spojených s těhotenstvím. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat22. 7. 2013 - Ratolest Brno rozjíždí terénní práci s mládeží v okolí Cejlu

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Ratolest Brno rozběhla od července terénní práci s mládeží v sociálně vyloučených lokalitách v centru Brna. Práce v terénu rozšíří služby Nízkoprahového klubu Pavlač, který je pro děti a mladé lidi otevřen v pavlačovém domě na ulici Milady Horákové. Pracovníci budou do ulic vyrážet dvakrát týdně, a to především v oblasti okolo Cejlu. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat12. 6. 2013 - Interaktivní výstava Moje cesta o životě lidí se zdravotním postižením probíhá na pražském Výstavišti

PRAHA [Nadace Sirius] - Interaktivní výstava pro děti i dospělé Moje cesta, jejímž cílem je zprostředkovat zážitkovou formou každodenní život lidí se zdravotním postižením, probíhá od 7. června v pavilonu E Výstaviště v pražských Holešovicích. Výstava, která bude otevřena až do 29. června, proběhne na 1 350 m2 a stane se tak největší takto zaměřenou expozicí u nás. „Návštěvníci budou moci poznat a vyzkoušet si každodenní život lidí se zrakovým, sluchovým a tělesným postižením. Zjistí, že jejich světy nejsou odlišné, jen musí na svých cestách překonávat jiné překážky,“ vysvětluje Jana Vožechová z Nadace Sirius. Vstup je zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 6. 2013 - 15. červen je Mezinárodním dnem připomenutí násilí na seniorech. V Česku se tlak na staré lidi a formy jejich vydírání stále stupňují

PRAHA [Econnect/Život 90] - V sobotu 15. června si celý svět připomíná Mezinárodní den boje proti násilí na seniorech. Občanské sdružení Život 90 ve spolupráci s občanským sdružením spotřebitelů TEST v této souvislosti upozorňuje na aktuální a stále se vyhrocující problematiku psychického a ekonomického týrání seniorů při nabídkových zájezdech a podomních obchodních akcích. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat5. 6. 2013 - Sanitka R-R bude na Festivalu sociálních služeb testovat veřejnost na HIV

PRAHA [ROZKOŠ bez RIZIKA] - Lidé z Hradce Králové a okolí mohou tento pátek využít nabídky ROZKOŠE bez RIZIKA (R-R) a nechat se otestovat na HIV. Organizace představí na Festivalu sociálních služeb svoji žlutou sanitku, která při terénní práci organizace funguje jako venerologická ambulance. Testování bude probíhat přímo v sanitce zaparkované před hradeckou univerzitou a testy budou zdarma. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat30. 5. 2013 - Knihovna Járy Cimrmana v africkém Konakry oslavila roční výročí

CONACRY [Econnect/pro-Contact, o.s.] - Koncem letošního května oslavila knihovna Járy Cimrmana v africkém Konakry první výročí, a to za účasti českého koordinátora neziskové organizace Pro-Contact Tomáše Pivody. Při této příležitosti proběhla v prostorách knihovny konference pro děti a mládež o sexuální výchově, pořádaná tamními koordinátory a lékaři z nedaleké kliniky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 4. 2013 - Romové si svůj den připomněli i v Olomouci

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Na pondělí 8. dubna 2013 připravila Charita Olomouc ve spolupráci se Společenstvím Romů na Moravě akce připomínající Mezinárodní den Romů. Na olomoucké Horní náměstí, do Café a Baru Mezi Světy i Jazz Tibet Clubu zavítaly čtyři stovky zájemců na různé koncerty či vystoupení připomínající rozmanitost romské kultury. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat15. 3. 2013 - Nastupovat! Svezte se narozeninovou tramvají Ratolesti Brno

BRNO [Econnect/Ratolest Brno] - Celý březen bude ulicemi Brna jezdit narozeninová Galerijní tramvaj Ratolesti Brno. Výstava představí práci organizace, která už 18 let pomáhá ohroženým dětem a mládeži, kteří mají jedno společné – vyrůstají v nefungujících rodinách. Celý text ::kultura, sociální oblast::
 

Vybrat11. 3. 2013 - Navštivte výstavu výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením

PRAHA [Econnect|/Dílny tvořivosti] - Po celý měsíc březen bude probíhat výstava výtvarných děl a výrobků lidí se zdravotním postižením. Uměleckými díly se můžete kochat v Městském domě na Zbraslavi (U Malé řeky 3, Praha 5) od 5. 3. do 28. 3. (pondělí a středa 8 až 18 hod, úterý a čtvrtek 12 až 16 hod). Na výstavě uvidíte umělecké artefakty i dekorativní výrobky lidí se zdravotním postižením (zejména mentálním, kombinovaným nebo po poranění či poškození mozku), klientů tří organizací: Dílny tvořivosti, Villa Vallila a Helpless, o.p.s. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat7. 3. 2013 - Charita Olomouc pomáhala ve Frenštátě pod Radhoštěm

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Pracovníci Charity Olomouc v únoru 2013 dvakrát vyjeli do Frenštátu pod Radhoštěm, aby zde poskytli psychickou podporu lidem, kteří byli zasaženi tragickou událostí, při níž zahynulo šest lidí a další byli zraněni, v důsledku výbuchu plynu v jednom ze zdejších panelových domů. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat6. 3. 2013 - MDŽ a karafiát pro sexuální pracovnice

PRAHA [Econnect/ROZKOŠ bez RIZIKA] - Na Mezinárodní den žen v pátek 8. března se všechny týmy Rozkoš bez rizika vydají do terénu do prostředí sexbyznysu. Sexuálním pracovnicím v klubech a na privátech kromě tradičního poradenství a testování předají i karafiát. Květinou tak vyjádří podporu ženám pracujícím v oblasti, která není v ČR legislativně uznána za práci. Akce proběhne v Brně, Českých Budějovicích, Jihlavě, Liberci, Praze, Trutnově a v Ústí nad Labem. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat18. 1. 2013 - Výsledky Tříkrálové sbírky 2013 v Olomouci a okolí

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Dobu Vánoc uzavíral v lednu 2013 příchod Tří králů a s ním spojená Tříkrálová sbírka, největší akce svého druhu v ČR. V Olomouci i okolních obcích se koledovalo v době od 1. do 13. ledna 2013. Do akce se zapojilo 299 skupinek Kašparů, Melicharů i Baltazarů, kteří do úředně zapečetěných kasiček vybrali 1 155 000 Kč. Díky štědrým dárcům se tak na Olomoucku v Tříkrálové sbírce 2013 podařilo vykoledovat o 68 310 Kč více oproti roku 2012; je to potvrzení vzrůstajícího trendu výnosů sbírky. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat10. 1. 2013 - Koledování v Olomouci završí Tříkrálový koncert

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Tříkrálovou sbírku 2013 na Olomoucku zakončí v neděli 13. ledna 2013 od 18:00 hodin koncert v Redutě, sále Moravské filharmonie Olomouc. Vystoupí žáci a pedagogové ZUŠ Žerotín Olomouc, studenti Konzervatoře Evangelické akademie Olomouc a Vlasta Hartlová, členka činohry Moravského divadla Olomouc. Celkem se představí více než sedm desítek účinkujících. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat9. 1. 2013 - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky do Malého Tibetu

BRNO [Econnect/Hnutí Brontosaurus] - Hnutí Brontosaurus shání dobrovolníky, kteří by chtěli odjet pomáhat do školy v Malém Tibetu. Dobrovolníci mohou učit děti nebo pomáhat na stavbě v průběhu letních prázdnin, učit ve škole po několik měsíců nebo odborně asistovat v rozvoji školy třeba jako projektant nových školních budov. Všichni, kteří se chtějí v pomoci zapojit, se mohou do poloviny ledna přihlásit. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat4. 1. 2013 - Lidi s postižením nelitujte – zeptejte se, co potřebují

PRAHA [Econnect/Nadace Sirius] - Od 25. prosince probíhá druhá vlna jedné z největších sociálních kampaní v České republice chodicilide.cz. Loni poprvé se jejím hlavním motivem stalo létání jako normální lidská vlastnost a naopak chození jako druh postižení. Kampaň bude i letos touto nadsázkou upozorňovat na komunikaci mezi lidmi se zdravotním postižením a bez něj. Hlavním tématem se letos stal nevhodný soucit a strach z kontaktu. Rozsáhlá kampaň, která má podporu jak odborníků, tak i lidí se zdravotním postižením, odkazuje na webové stránky www.chodicilide.cz, kde zájemci najdou podrobné informace k této problematice i řadu názorných videí. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat28. 12. 2012 - Tříkrálová sbírka 2013 již klepe na dveře

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - Období vánočních oslav i letos uzavře příchod Tří králů a s ním spojená největší dobrovolnická akce svého druhu na území ČR, Tříkrálová sbírka. Ve městě Olomouci i okolních obcích bude možné potkat skupinky koledníků v době od 1. do 13. ledna 2013. Navštíví také domácnosti, různé firmy a instituce, aby předali i zde vánoční poselství, informovali o aktivitách Charity a požádali o příspěvek do zapečetěné kasičky. Místním koordinátorem sbírky je Charita Olomouc, která má podíl z výnosu 58%. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat21. 12. 2012 - Koledníci Tříkrálové sbírky 2013 se setkají s biskupem Hrdličkou

OLOMOUC [Econnect/Charita Olomouc] - V sobotu 29. prosince 2012 proběhne mj. v katedrále sv. Václava v Olomouci či na půdě Charity Olomouc setkání s koledníky blížící se Tříkrálové sbírky 2013. Tímto způsobem bude vlastně celá akce, která je největší svého druhu v ČR, formálně zahájena. Celý text ::sociální oblast::
 

Vybrat20. 12. 2012 - Videoseriál Života 90 předchází nemocem stáří

PRAHA [Econnect/Život 90] - Pro cílovou skupinu 60+ připravilo občanské sdružení Život 90 videoseriál s fyzioterapeutickým cvičením. Ve spolupráci s odborníkem na klinickou gerontologii docentem Zdeňkem Kalvachem a fyzioterapeutkou Eliškou Novotnou seriál pečlivě ukazuje, jak účinně procvičovat jednotlivé části těla tak, aby nic nebolelo a zároveň se preventivně omezila zdravotní rizika u této cílové skupiny. Seriál je zdarma k dispozici na webovém portálu www.seniorum.cz. Celý text ::sociální oblast::
 

stránka   Předchozí | 1 | .. | 3 | 4 | 5 | Další

Občanská společnost - návod k použití

Portál Občanská společnost - 
návod k použití Praktické návody, jak uplatňovat svá občanská práva. http://obcan.ecn.cz

- Právo vědět - Účast na rozhodování - Rovné příležitosti - Občan v EU -

Zpravodajství Econnectu

EU finančně podpořila Evropská komise a Ministerstvo životního prostředí. Za obsah odpovídá občanské sdružení Econnect.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK ze zpravodajství Econnectu

  • Zprávy a informace ze stránek Econnectu můžete pravidelně dostávat e-mailem.
    Stačí vyplnit formulář - vyberte si typ zpráv, téma a interval zasílání.

Tipy Econnectu v sociální oblasti

Sociální rozvoj a pomoc v katalogu odkazů občanské společnosti KORMIDLO.cz
InternetPoradna Zpravodajský, poradenský, informační a diskusní server pro osoby se specifickými potřebami
Helpnet.cz - Informační portál pro osoby se specifickými potřebami
Migrace on line - vše o mezinárodní migraci

Informační partneři Econnectu pro sociální oblast

Infoposel
Infoposel
Romano Vodi
Romano Vodi - informační portál provozovaný sdružením Romea

Mailing list rozvojové a humanitární pomoci [RozvojP]

Od září 2001 Econnect spravuje mailing list [RozvojP] určený k výměně informací mezi lidmi, kteří se zajímají o témata rozvojové a humanitární pomoci.

Podrobnější informace o mailing listu
Přihlásit k účasti v [RozvojP] se lze na adrese rozvojova.pomoc@ecn.cz.

PODPOŘTE Econnect

Myslíte si, že je naše práce užitečná? Dejte o nás vědět a umístěte na své stránky ZPRÁVY z Econnectu, nebo BANNER či IKONU Econnectu.
Více v sekci o Econnectu
Econnect - portál občanského sektoru

Informační partneři Zpravodajství ECN

vytisknoutvytisknout
Logo Econnectu Easy CONNECTion - snadné spojení mezi lidmi, kteří mění svět
Webhosting, webdesign a publikační systém Toolkit - Econnect
NAVRCHOLU.cz Econnect,o.s.; Českomalínská 23; 160 00 Praha 6; tel: 224 311 780; econnect@ecn.cz